Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

14 березня 2024 року

Промвиробництво в Євросоюзі у січні скоротилось на 2,1%

14 06

Промислове виробництво в єврозоні та Євросоюзі, з поправкою на сезонні зміни, в січні 2024 року скоротилось на 3,2% та 2,1% відповідно в порівнянні з попереднім місяцем. У порівнянні з січнем 2023-го промвиробництво в єврозоні та ЄС впало на 6,7% та 5,7% відповідно. Про це свідчать дані Євростату.

Серед держав-членів ЄС найвищий місячний приріст промвиробництва у січні був зафіксований в Польщі (+13,3%), Словенії (+10,6%) та Литві (+7,2%). Найбільше зниження спостерігалось в Ірландії (-29%), Мальті (-9,4%), а також в Естонії (-6,6%).

У річному обчисленні промислове виробництво, за даними Євростату, у січні 2024 року найбільше зросло в Словенії (+12,2%), Греції (+10,5%) та Данії (+5.3%). При цьому, Ірландія (-34,1%), Естонія (-8,6%) і Болгарія (-7,6%) показали найбільше падіння промвиробництва в порівнянні з січнем 2023-го.

Виробництво енергії в єврозоні у січні 2024 року зросло на 0,5% м./м, у річному вимірі воно піднялось на 0,3%. У ЄС виробництво енергії у зазначений період зросло на 0,6% м./м. та р./р.

За матеріалами сайту minprom.ua

6 березня 2024 року

Нова європейська оборонно-промислова стратегія передбачає залучення України

06 04

Європейська комісія та високий представник ЄС Жозеп Боррель представили першу в історії Європейську оборонно-промислову стратегію (EDIS) на рівні ЄС, яка передбачає залучення України.

У презентації зазначалося, що неспровокована агресивна війна росії проти України, яка почалася два роки тому, ознаменувала повернення конфлікту високої інтенсивності на європейський континент. EDIS встановлює чітке довгострокове бачення досягнення готовності оборонної промисловості в Євросоюзі.

Стратегія окреслює виклики, з якими нині стикається Європейська оборонна технологічна і промислова база (EDTIB), а також можливості для повного використання її потенціалу, та визначає напрям розвитку на наступне десятиліття.

4 березня 2024 року

Інфляція в єврозоні в лютому сповільнилася до 2,6%

04 01

Інфляція в єврозоні у лютому поточного року зросла на 2,6% р./р., сповільнившись у порівнянні із січнем, коли цей показник становив 2,8%. Про це свідчать попередні дані Євростату.

Опитані аналітики Trading Economics очікували більш значного ослаблення темпів зростання споживчих цін, до 2,5%.

Водночас річна базова інфляція, яка виключає витрати на енергію та харчові продукти, у лютому сповільнилась до 3,1% (у порівнянні із 3,3% у попередньому місяці), ставши мінімальною з березня 2022-го. Водночас експерти очікували ще більшого ослаблення базової інфляції, до 2,9%.

Ціни на енергоносії в єврозоні за підсумками лютого знизились на 3,7% у порівнянні із 6,1% у січні.

Водночас за попередніми даними національних статистичних органів, інфляція в Німеччині в лютому сповільнилась до 2,5% р./р. (2,9% у січні), у Франції, другій за величиною економіці ЄС – до 2,9% р./р. після 3,1% у січні 2024-го.

Нагадаємо, що німецький уряд перегляне свій прогноз зростання ВВП у 2024 році до 0,2% р./р. із 1,3%, які передбачалися раніше. За підсумками минулого року економіка Німеччини скоротилася на 0,3% у порівнянні з 2022-м, що посилило занепокоєння щодо погіршення її стану.

За матеріалами сайту minprom.ua

22 лютого 2024 року

Середній клас Великобританії незадоволений економічної ситуацією

22 05

Ненадійність британського ринку праці та висока вартість житла призводять до зростання нестабільності серед середнього класу. Сім'ї з прибутком 60 тис. фунтів стерлінгів на рік скаржаться на нестабільну економіку.

У дослідженні, опублікованому фондом Financial Fairness Trust, який опікується питанням покращення рівня життя та особистих фінансів для людей з низьким та середнім доходом, йдеться, що через невизначений характер роботи лише одна людина з трьох, які сьогодні мають середній дохід, залишаться на цьому фінансовому рівні в наступному році.

21 лютого 2024 року

Промисловці ЄС закликають до дій для відновлення конкурентоспроможності

21 05

Лідери промисловості ЄС, які представляють майже 20 секторів, підписали «Антверпенську декларацію про Європейську промислову угоду».

Вони зібралися в Антверпені з метою визначитися щодо подальшого майбутнього. До них приєдналися президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо.

Антверпенська декларація – план з 10 пунктів, який покликаний розв’язати нагальні проблеми промислового ландшафту Європи. Зокрема, він передбачає інтеграцію Європейської промислової угоди у європейський стратегічний порядок денний на найближчі п’ять років, оптимізацію законодавства та спрощення системи державної допомоги.

Окрім того, у плані наголошується на необхідності самозабезпечення сировиною, стимулювання попиту на екологічно чисті продукти та розвитку інновацій. Підписанти також виділяють єдиний ринок як актив, який необхідно використовувати та відроджувати. Декларацію підписали представники різних секторів, включаючи хімічну, сталеливарну, гірничодобувну галузі.

15 лютого 2024 року

Промислове виробництво у єврозоні у грудні зросло на 2,6% порівняно з листопадом

15 05

У грудні минулого року промислове виробництво з урахуванням сезонних коливань зросло на 2,6% у зоні євро та ЄС-27 порівняно з листопадом. Про це повідомляє портал Steel Orbis.

Промислове виробництво у листопаді минулого року зросло на 0,4% у зоні євро та на 0,5% у ЄС-27. У грудні минулого року, порівняно з груднем 2022 року, промислове виробництво в обох сферах зросло на 1,2%. Такі дані наводить Євростат, Статистичне управління Європейського Союзу.

14 лютого 2024 року

Країни ЄС: як зробити робочий день привабливішим

14 04

Загальний рівень зайнятості в ЄС залишається близьким до 75%, тоді як Німеччина, Австрія та Нідерланди знаходяться на рекордному або близькому до рекордного рівня зайнятості.

На думку економістів, основним чинником є зростання зайнятості за умов неповного робочого дня. Сьогодні понад три з десяти співробітників у Німеччині, Австрії та Швейцарії працюють неповний робочий день. У Нідерландах приблизно половина робочої сили працюють 35 годин або менше на тиждень. Зростанню зайнятості на умовах неповного робочого часу в Європі сприяли жінки, вони, як і раніше, набагато частіше, ніж чоловіки, поєднують роботу з доглядом за дітьми чи сім'єю.

12 лютого 2024 року

Найвищі та найнижчі податки у країнах Європи

12 03

За даними Euronews Business, у країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) люди з високими доходами змушені віддавати значну частину своїх коштів державі. У середньому максимальна ставка податку становить близько 42%.

У Фінляндії найвищий показник прибуткового податку у світі – 56,95%. За нею слідують Данія (56,5%), Австрія (55%), Португалія (53%), Швеція (52,85%) та Бельгія (50%). Німеччина також є однією з країн з високими податками: ставка прибуткового податку тут досягає 45%, що значно вище за середній показник по ЄС (37,77%).

Але є в Європі країни з найнижчими податками. У Болгарії, Боснії та Герцеговині, Косово, Північній Македонії та Румунії вони становлять 10%.

12 лютого 2024 року

Японський ринок праці: надія на ШІ та іммігрантів

12 04

Населення Японії одночасно старіє і скорочується, дітей народжується дедалі менше, а люди похилого віку живуть довше завдяки сучасній медицині, довгострокові перспективи здаються похмурими.

Компаніям не вистачає персоналу, а їхні співробітники вимагають вищої заробітної плати, бо знають, що знайдуть іншу роботу, якщо покинуть роботодавця.

Одним із рішень було введення більш простих імміграційних правил, що дозволяють іноземним робітникам перекрити нестачу кадрів. У 2019 році було введено систему, що дозволяє обмеженій кількості кваліфікованих робітників у секторах, де найбільш гостро не вистачає персоналу, в'їжджати на 5 років, тоді як особам, віднесеним до категорії висококваліфікованих, було надано можливість влаштуватися в Японії на постійній основі.

Аналітики покладаються на сектор, де нація перевершує інші – передові технології. Японія в цій галузі залишається світовим лідером, автоматизація, робототехніка та штучний інтелект дозволять як скоротити потребу у робочій силі, так і урізати витрати компаній на заробітну плату.

7 лютого 2024 року

Єврокомісія офіційно рекомендує скоротити вуглецеві викиди на 90% до 2040 року

07 05

Європейська комісія 6 лютого схвалила документ із рекомендаціями про скорочення викидів парникових газів у промисловому секторі, який пропонує державам-членам досягти скорочення у 90% до 2040 року.

Рекомендації Єврокомісії стосуються впровадження технологій, які можуть «вловлювати» парникові гази або видаляти їх безпосередньо з атмосфери, а потім зберігати чи утилізувати.

Схвалені Єврокомісією рекомендації, як стверджується, детально пояснюють, «як ці технології можуть сприяти скороченню викидів на 90% до 2040 року і досягненню кліматичної нейтральності до 2050 року».

  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100