Профспілка металургів і гірників України

23 липня 2021 року

Всекитайська федерація профспілок закликає

до об'єднання гіг-працівників

23 3

Всекитайська федерація профспілок (ACFTU), що підпорядковується  Компартії Китаю і є єдиним легальним профцентром в республіці, вважає, що китайських робітників, зайнятих в сфері гіг-економіки*, слід заохочувати до створення профспілок, щоб посилити їх позиції при переговорах з техно-гігантами.

Це випливає з «висновків», опублікованих ACFTU, які закликають до більш надійного захисту трудових прав робітників Китаю, повідомляє South China Morning Post.

Заява профспілки збіглася з критикою Пекіном технологічних компаній за експлуатацію робітників. Такі платформи замовлення кур'єрів або таксі, як Meituan, Ele.me, Didi Chuxing, є наймачами мільйонів працівників на тимчасовій основі - заходи захисту праці робітників на гнучкому графіку істотно обмежені в порівнянні з заходами захисту для тих, хто працює повний день.

Гонконгська неурядова організація China Labor Bulletin (CLB) зафіксувала 131 випадок, коли протестували працівники служби доставки їжі з 2016 по 2021 рік.

«Держава хвалила досягнення великих платформних компаній в минулому за те, як вони просунули економіку в більш високотехнологічному напрямку, - сказав Ейдан Чау, дослідник CLB. - Але тим часом платформи стали контролювати великий обсяг даних, що генеруються робітниками і споживачами, часто нехтуючи життями своїх співробітників в ході завоювання нових галузей».

Згідно з опитуванням неурядової організації Bejing Yilian Labor Law Center, більше 95% кур'єрів з доставки їжі працюють більше 8 годин на день, а 28% - більше 12 годин на день. Уряд, з одного боку, вимагає від онлайн-платформ надання основних соціальних допомог співробітникам, зайнятим неповний день, але в той же час зберігається сувора заборона на незалежне створення профспілок або страйків в гіг-економіці.

Влада заарештувала одного з найвідоміших активістів, що працює в гіг-економіці, кур'єра Чень Гоцзяна, який неодноразово закликав колег до спільних дій. Він очікує суду за звинуваченнями в шахрайстві з кредитними картами і за «провокацію заворушень».

Незважаючи на політичний тиск, не всі експерти переконані, що заява ACFTU радикально змінить стан справ в гіг-економіці. «Профспілка не заперечуватиме неформальний або гнучкий графік працівників, - сказав Ейдан Чау. - Змагання між працівниками за замовлення буде як і раніше інтенсивним, і почуття їх незахищеності, ймовірно, збережеться».

*Гіг-економіка (англ. Gig Economy) - модель трудових відносин, що ґрунтується на короткострокових контрактах або неформальних домовленостях. За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

25 червня 2021 року

 

Впроваджувати податок на багатство закликав генеральний секретар ООН

 

25 04

Статки найбагатших людей світу збільшилися на 5 трлн доларів всього за один рік - це хороший привід для національних урядів задуматися про введення податку на багатство в своїх державах. Про це 24 червня заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи в Європарламенті.

«Я повторюю мій заклик до урядів - розглянути можливість введення податку солідарності або податку на багатство на статки цих людей, а також тих, хто отримав вигоду від пандемії, щоб фінансувати соціально-економічне відновлення», - заявив Гутерріша.

Глава ООН також нагадав, що в результаті пандемії коронавірусної інфекції сотні мільйонів людей опинилися за межею бідності. При цьому, за словами Антоніу Гутерріша, зараз із загрозою банкрутства зіткнулися навіть окремі країни.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

24 червня 2021 року

 

Німецькі металурги створили сталь, яка знижує неприємні шуми електродвигуна автомобіля

 

24 04

Нова композитна сталь, запатентована ThyssenKrupp Steel, особливо підходить для зниження шуму при будівництві електромобілів.

Хоча електродвигуни тихіше звичайних двигунів внутрішнього згоряння, електричні силові агрегати створюють всередині електромобіля неприємний, дратівливий для людей шум.

Thyssenkrupp Steel стверджує, що її матеріал під назвою Bondal значно знижує рівень шуму так званого інвертора, який викликає високочастотний звук, що випромінюється через кришку корпусу інвертора. За словами представників німецького металургійного гіганта, в даний час цей шум не може бути знівельовано за допомогою звичайних матеріалів.

Thyssenkrupp описує Bondal як композитну сталь-полімер-сталь, в якій два сталевих листа скріплені в ламінат під високим контактним тиском тонким адгезійним полімерним шаром. Цей матеріал особливо добре підходить для компонентів, які схильні до вібрацій.

У повідомленні компанії наголошується, що в найближчі кілька років один з металургійних заводів в Бохумі (Німеччина) буде перетворено в центр передового досвіду в галузі електронної мобільності.

Для виробництва електротехнічної сталі без орієнтованої зернистості компанія зробила інвестиції в новий подвійний реверсивний стан і нову лінію відпалу та ізоляції. Це дозволить виготовляти більш тонкі та міцні марки сталі, які є основою сердечників більш потужних електродвигунів.

За матеріалами сайту https://metallurgprom.org

facebook

23 червня 2021 року

 

Японія виділить 18 мільярдів доларів на перехід металургії на водневе паливо

 

23 03

Японія прагне прискорити технологічні інновації для виробництва сталі на водневій основі, щоб допомогти чорній металургії країни зайняти лідируючі позиції на зростаючому ринку екологічно чистої сталі.

Міністерство торгівлі і промисловості Японії запропонувало план по досягненню значного скорочення викидів вуглекислого газу (CO2) за рахунок використання технологій виробництва сталі на водневій основі і технологій прямого відновлення заліза (DRI).

Уряд планує субсидувати технологічні інновації в таких сталеплавильних процесах, використовуючи 18 мільярдів доларів державного фонду, створеного для розвитку екологічних проєктів протягом наступних 10 років в рамках зусиль по декарбонізації свого суспільства до 2050 року.

Міністерство торгівлі і промисловості Японії ставить за мету щоб до 2030 року сталеливарна промисловість почала комерціалізацію технології виробництва сталі з використанням водневомісного газу.

Проєкт Course 50 вперше був запущений в 2008 році на японських сталеливарних заводах і довів можливість зниження викидів CO2 на 30% в сталеплавильному виробництві на випробувальній доменної печі об'ємом 12м³ за рахунок об'єднання технології використання водневомісного коксового газу в якості відновлення і технології для високоефективного виробництва.

Токіо також заохочує промисловість до розробки технології виробництва сталі з відновленням водню, щоб скоротити викиди CO2 на 50%, або шляхом прямого вдування водню в працюючу доменну піч і заміни частини коксу біомасою або DRI, або шляхом використання метану, синтезованого з водню і регенерованого CO2 в якості газу. Міністерство планує реалізувати демонстраційний проєкт технології на випробувальній доменній печі об'ємом понад 500 м³ до 2030 року.

Сталеливарна промисловість є найбільшим джерелом викидів CO2 серед обробних виробництв Японії, на її частку припадало 40% викидів на загальну суму 386 млн тонн в період з квітня 2019 року по березень 2020 фінансового року.

Японські сталеливарні заводи вивчають варіанти переходу на більш екологічне виробництво сталі, оскільки галузь взяла на себе зобов'язання прийти до нульових викидів до 2050 року.

Виробництво сталі в Японії в 2020-2021 роках впало до найнижчого рівня за 52 роки, склавши 82,8 мільйона тонн, під тиском падіння виробничого попиту через вплив Covid-19. За січень-травень 2021 японські металурги виробили 39,951 мільйона тонн сталі, що перевищує показники аналогічного періоду 2020 року на 9,1%. З початку фінансового року (квітень-травень 2021 року) Японія виплавила 16,241 мільйона тонн сталі - на 30% більше в річному зіставленні.

За матеріалами сайту https://metallurgprom.org

facebook

22 червня 2021 року

 

В Польщі буде створено профспілку «Нова Солідарність»

 

22 02

Під заступництвом впливового опозиційного політика Рафала Тшасковського в Польщі буде заснована принципово нова профспілка зі всесвітньо відомою назвою, повідомляє Wyborcza.pl.

Організацію «Нова Солідарність» очолить мер міста Білосток Тадеуш Трусколяські.

«Довгі роки я був членом профспілки «Солідарність», але мені довелося покинути її ряди, оскільки вона повністю відірвана від свого коріння. Сьогодні це не більше ніж пропагандистський рупор правлячої партії, - пояснює Трусколяскі. - Сотні тисяч людей сьогодні залишилися без юридичного захисту. Це самозайняті, трудівники на принизливих цивільно-правових договорах. У нас вже визначені статут і статус, зібрана ініціативна група, яка, згідно із законом, може становити 10 осіб, і найближчим часом ми приступаємо до реєстрації абсолютно нового профоб'єднання».

За словами автора ідеї Рафала Тшасковського, «Нова Солідарність» буде активно захищати право на лінійний податок для самозайнятих в польській економіці. Сьогодні це привілей вузького кола найбагатших, через що бюджет країни і органи самоврядування втрачають мільярди злотих.

«Самозайняті і ті, хто намагається вижити на «сміттєвих договорах», що не дають громадянину майже ніяких трудових прав, як правило, працюють важче за всіх інших, - нарікає Тшасковський. - Ми бачимо, як правлячі еліти постійно залазять до них у кишеню та намагаються ще більше обібрати. Незабаром лінійний податок буде остаточно скасовано владою і почнуться багаторазові побори навіть з тих, хто в поті чола трудиться за кордоном. Наше завдання - дати їм шанс і захистити!»

Сьогодні в Польщі близько 1,3 млн осіб мають статус самозайнятих. Ще 1,4 млн поляків працюють на підставі договорів підряду або їм подібних (для порівняння, на повноцінних трудових договорах зареєстровані понад 13 млн осіб). На думку засновників нової профспілки, згадана група приречена рахувати кожен гріш, стикаючись на ринку праці з несправедливістю.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

22 червня 2021 року

 

Всесвітня Асоціація виробників сталі повідомила про значне зростання виробництва сталі в травні 2021 року по всіх регіонах світу

 

22 03

Світове виробництво необробленої сталі для 64 країн, які подали звіти Всесвітньої асоціації виробників сталі (Worldsteel), склало 174,4 мільйона тонн в травні 2021 роки, що на 16,5% більше, ніж в травні 2020 року.

Виробництво сталі в Африці в травні в річному порівнянні збільшилася на 65,1% до 1,3 мільйона тонн.

В Азії та Океанії було вироблено 128,4 мільйона тонн сталі, що на 11,7% більше, ніж в травні 2020 року.

В СНД виплавка сталі склала 9,1 мільйона тонн, збільшившись на 14,8% в річному порівнянні.

ЄС виплавив 13,5 мільйона тонн сталі, збільшивши показник порівняно з травнем минулого року на 32,7%.

В Європі та інших країнах було вироблено 4,2 мільйона тонн сталі, що на 36,9% більше ніж у травні 2020 року.

На Близькому Сході виплавили 3,7 мільйона тонн сталі, збільшивши виробництво на 16,8%.

Північна Америка зробила 10,1 мільйона тонн сталі, що на 47,7% вище показника роком раніше.

Південна Америка зробила 3,9 мільйона тонн, збільшивши виплавку в річному порівнянні на 49,7%.

ТОП-10 виробників сталі:

 1. Китай виробив 99,5 мільйона тонн в травні 2021 роки, що на 6,6% більше, ніж в травні 2020 року.
 2. Індія виплавила 9,2 мільйона тонн, що на 46,9% вище торішнього показника.
 3. Японія виробила 8,4 мільйона тонн сталі, збільшивши на 42,2% виплавку.
 4. Сполучені Штати зробили 7,2 мільйона тонн, що на 47,6% більше ніж у травні 2020 року.
 5. Росія виробила 6,6 мільйона тонн сталі, збільшивши показник на 14,0%.
 6. Південна Корея виплавила 6,0 мільйона тонн сталі, що на 10,5% більше ніж у травні минулого року.
 7. Німеччина виробила 3,5 мільйона тонн сталі, що на 35,5% більше в річному порівнянні.
 8. Туреччина виплавила 3,2 мільйона тонн сталі, збільшивши виплавку на 42,4%.
 9. Бразилія виробила 3,2 мільйона тонн сталі, що на 40,1% більше ніж у травні 2020 року.
 10. Іран виробив 2,6 мільйона тонн сталі, що на 7,7% більше в річному порівнянні.

За матеріалами сайту https://metallurgprom.org

facebook

18 червня 2021 року

 

Шаран Барроу: 73% трудящих не мають доступу до соціального захисту

 

18 02

На 109-ій Міжнародній Конференції праці МОП відбулася розмова в форматі онлайн між генеральним директором МОП Гаєм Райдером, генеральним секретарем МКП Шаран Барроу і генеральним секретарем Міжнародної організації роботодавців Роберто Суарес-Сантосом.

Шаран Барроу в своїй реакції на виступи світових лідерів сказала, що зараз людство знаходиться в дуже небезпечному періоді, але і багатому можливостями. На її думку, МОП повинна зіграти ключову роль у відновленні світової економіки, і це відновлення має бути орієнтовано на людину. Вона назвала «скандальним» той факт, що 73% трудящих не мають доступу до соціального захисту. Їй імпонують плани зі створення робочих місць, але вона вважає важливим підкреслити якість робочих місць. «В нашу епоху нерівності ми повинні вимагати соціальних договорів, рівної оплати, рівних умов», - сказала Барроу.

На її думку, «Декларація століття» МОП повинна бути поставлена ​​на чільне місце при відновленні світової економіки і ринку праці. Декларація містить всі необхідні елементи: права для всіх незалежно від зайнятості контракту, права на безпеку і здоров'я, мінімальна оплата, гарантії прав людей, що займаються дистанційною роботою, права тих, хто працює в важких умовах, ставлення до дитячої праці.

Для повної зайнятості необхідне створення сотень мільйонів робочих місць. Барроу висловила надію, що уряди приєднаються до мети МОП і МКП по формалізації мільярда робочих місць в неформальній економіці до 2030 року.

У свою чергу Роберто Суарес-Сантос висловив солідарність з єдністю цілей для трьох сторін учасників МОП. Він зазначив, що за час пандемії три сторони стали ближчими одна до одної, усвідомлюючи, що стоїть на кону. Він назвав неприйнятним той факт, що 60-70% населення працює в неформальному секторі. «Ми не можемо собі таке дозволити як учасники тристороннього діалогу, як бізнес-спільнота», - сказав Суарес-Сантос про той факт, що кожна десята дитина на планеті працює, і ці цифри тільки збільшуються. Він визнав, що дії їх сторони були недостатні.

Генеральний секретар Міжнародної організації роботодавців сказав, що в багатьох країнах не було створено інститутів і немає культурних умов для подолання зазначених труднощів. Недостатньо було зроблено і для зміцнення соціального захисту. Він висловив повну прихильність створенню середовища для бізнесу, яка дозволила б просувати гідні робочі місця. Для цього необхідно нарощувати продуктивність.

Суарес-Сантос був солідарний з Барроу в тому, що рух від неформальної економіки до формальної є необхідним. Генеральний секретар Міжнародної організації роботодавців вказав і на такі глобальні проблеми, як зміна клімату і необхідність сталого розвитку в плані збереження навколишнього середовища.

На питання Райдера про те, чи здатні три сторони соціального партнерства створити гідні умови, обидва спікери сказали, що для цього перш за все необхідна воля, а можливості знайдуться. Інвестиції в цю сферу можуть дати результат через 5-7 років, на думку Барроу. Щоб змінити ситуацію з дитячою працею, на її думку, необхідно забезпечити батькам доступ до освіти і гідної праці.

Починати треба з тих країн, де ця проблема особливо актуальна, і робота повинна проводитися на глобальному рівні.

«Скоординувати світ підприємців - дуже непросте завдання, - сказав Суарес-Сантос. - Багато бізнес-організацій зазнали серйозних загроз, тому що уряди не чули їх і не робили належних висновків». Також Суарес-Сантос додав, що для розвитку бізнес-спільноті необхідна підтримка МОП і спільна робота учасників тристоронньої співпраці.

«Криза дозволила нам звернути увагу на ті речі в сфері праці, які треба змінити і поліпшити», - підвів підсумок Гай Райдер.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

18 червня 2021 року

 

На вагах гендеру: швейцарські жінки знову вимагають рівних прав з чоловіками

 

18 03

Тисячі жінок взяли участь в протестах по всій Швейцарії, вимагаючи більшої гендерної рівності.

Більше 40 різних акцій протесту пройшли на минулому тижні в найбільших швейцарських містах, повідомляє портал Swiss info. У Женеві, Базелі, Цюріху, Люцерні, Лозанні і інших містах на акціях протесту закликали до справедливої ​​заробітної плати для жінок, захисту від утисків і насильства, а також проти підвищення пенсійного віку для жінок до 65 років.

Минулого тижня Федерація профспілок Швейцарії виступила з критикою відсутності прогресу в забезпеченні рівної оплати праці, пенсій та умов праці між чоловіками і жінками. «Якщо не прискорити процес, потрібно 80 років, щоб скоротити розрив між чоловіками і жінками [на ринку праці]», - йдеться в заяві профспілок.

Через 50 років після введення права голосу для швейцарських жінок, через 40 років після того, як принцип рівності закріпили в Конституції, через 30 років після першого жіночого страйку і через 2 роки після масштабного жіночого страйку 2019 року вимоги все ще в силі, заявили учасники протесту.

Нинішня пандемія Covid-19 знову показала, що жіноча праця належним чином не визнається і не винагороджується, додали представники жіночих організацій.

У Швейцарії зберігається великий розрив у заробітній платі між чоловіками і жінками. Згідно з останніми офіційними статистичними даними, в 2016 році стандартизована середня брутто-місячна заробітна плата в Швейцарії становила 6011 швейцарських франків (6051 долар США) для жінок і 6830 швейцарських франків для чоловіків, тобто різниця у 12%. У приватному секторі різниця ще більше: жінки заробляли на 14,6% менше своїх колег-чоловіків.

За матеріалами сайту https://1prof.by

facebook

16 червня 2021 року

 

Євросоюз видав перший патент на виплавку сталі за допомогою водню і біогазу

 

16 03

Voestalpine розробила процес виробництва сталі без використання викопного вуглецю в промислових масштабах і отримала права інтелектуальної власності на цей процес від Європейського патентного відомства.

Австрійська металургійна компанія Voestalpine AG запатентувала процес отримання сталі з використанням водню і біогазу в процесі прямого відновлення заліза. Крім вуглецевої нейтральності, цей процес має і технологічні переваги.

Використання гібридної технології та електродугових печей дозволить скоротити викиди CO2 приблизно на 30% на першому етапі до 2030 року. Довгострокова мета Voestalpine полягає в послідовному збільшенні частки екологічно чистої електроенергії та водню, які використовуються в процесі виробництва сталі, а також майбутні кліматично нейтральні матеріали DRI і HBI для досягнення мети виробництва сталі з нейтральним вуглецем до 2050 року.

Voestalpine постійно інвестує в дослідження і розробки нових продуктів і процесів. Понад 700 співробітників Voestalpine в більш ніж 70 компаніях по всьому світу постійно досліджують, тестують і виводять на ринок нові продукти. Група вже зареєструвала більше 3200 патентів на технології і продукти, а поточні дослідження зосереджені на цифровізації і стійкості.

За матеріалами сайту https://metallurgprom.org

facebook

15 червня 2021 року

 

Профспілки 50 країн обговорять вплив екології на сферу праці

 

15 03

14 червня розпочав роботу міжнародний профспілковий форум «Екологічний і соціальний перехід», організований Загальною конфедерацією праці Франції (CGT). У форумі виявили бажання взяти понад 120 організацій, понад 100 профспілок, що представляють чотири континенти, всього понад 2,5 тисячі учасників з понад 50 країн. Серед учасників - міжнародні профспілки і представники національних профцентров Франції, України, Іспанії, Туреччини, Росії, Південної Кореї, Швеції, США, Італії, Нової Зеландії, Канади, Великобританії, Бельгії, Аргентини та інших країн.

Генеральний секретар CGT Філіп Мартінес заявив на відкритті форуму, що криза через пандемію, з якою зіткнулися трудящі всіх країн, розкрила безліч соціальних проблем.

«Ми повинні якомога швидше подумати про нашу солідарність, щоб захистити населення, не допустити розграбування природних ресурсів. Зараз все більше і більше нападок на права і свободи людини. Останні 10 років багато профспілкових організацій пропонують розробити стратегії, щоб знайти рішення забезпечення соціального та екологічного добробуту населення. Ми повинні боротися з експлуатацією трудящих і природних ресурсів. Існує багато загроз, в тому числі загроза для зайнятості. Ми повинні мати спільні підходи, визначати роль профспілок, щоб захистити трудящих. Цей форум - хороша можливість задати питання один одному щодо нашої ролі. Ми обговоримо взаємодію з транснаціональними корпораціями, питання гендерної рівності та охорони навколишнього середовища, соціальні питання. Ми сподіваємося, що до кінця цього тижня ми виробимо єдину позицію, щоб голос трудящих був почутий. Загрози не зникнуть, якщо буде діяти лише правило ринку. Необхідно, щоб профспілки внесли свій вклад, щоб міжнародні організації переглянули порядок денний, щоб вони дотримувалися вимог, які висувають громадяни в сфері соціального захисту та екології, - заявив глава «Загальної конфедерації праці» Франції.

Учасники також обговорять, як перетворити екологічний перехід з важеля тиску на важіль для створення робочих місць. Людський і соціальний збиток, викликаний пандемією Covid-19, зайвий раз свідчить про нагальну необхідність відтворення системи охорони здоров'я та фармацевтики, здатної відповісти на такі виклики.

У форматі відеоконференції протягом тижня з 14 по 19 червня пройдуть 17 круглих столів за темами: «Охорона здоров'я», «Тема екології в повсякденній діяльності профспілок», «Промисловість», «Гарантія зайнятості і професійної підготовки» та іншим.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100