Профспілка металургів і гірників України

25 січня 2022 року 

На головному автобусному заводі Польщі почався генеральний страйк

 

25 02

24 січня на найбільшому автобусному заводі Польщі Solaris Bus & Coach розпочався безстроковий генеральний страйк.

Акція протесту організована двома впливовими організаціями: «Солідарністю» та «Конфедерацією праці» Всепольської угоди профспілок. Колективна трудова суперечка тривала на підприємстві з вересня минулого року, але сторони так і не змогли дійти згоди.

З цієї причини профспілки провели страйковий референдум, у якому брали участь 51,7% працівників, які мають на це право. 93% опитаних висловились за проведення акції протесту.

«Це однозначно нищівний удар із нашого боку. Результат референдуму дає повне право діяти. Влада відмовилася піти на поступки і підняти трудовому колективу зарплати, тому о 6-й ранку ми розпочали страйк, який триватиме рівно стільки, скільки буде потрібно», — йдеться у заяві профспілки «Солідарність».

За словами представників «Конфедерації праці», тільки правління Solaris Bus & Coach несе повну відповідальність за те, що відбувається. Профоб'єднання безуспішно домагаються збільшення 180 євро до зарплат на місяць.

В результаті найскладніших переговорів керівництво заводу погодилося підняти платню, але лише на 90 євро «брудними», та й то дуже вузькій групі фахівців, серед яких, переважно, менеджери з величезними окладами. У профспілках обурені тим, що правління намагалося вирішити конфлікт непридатним для цього способом.

Минулого тижня на заводі пройшла інформація, що з січня 2022 року оклади підвищуються на 5%, тобто на 60 євро. Проте три професійні групи отримали лише 17 євро, а бригадири не більше 45 євро. Усе це викликало гнів працівників.

Solaris Bus&Coach є одним із європейських лідерів у виробництві автобусів та тролейбусів. У вересні 2018 року фірма приєдналася до іспанської групи CAF, яка працює у 40 країнах світу.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

 

25 січня 2022 року 

Німеччина планує залучати по 400 тисяч кваліфікованих працівників щорічно

 

25 03

Коаліційний уряд ФРН озвучив плани залучати 400 тис. кваліфікованих працівників з-за кордону щорічно для вирішення демографічної проблеми та нестачі робочої сили у ключових галузях економіки, що створює ризик уповільненого виходу із кризи.

Соціал-демократи, лібертаріанці та захисники довкілля домовилися про такі заходи, як система балів для фахівців з країн, які не входять до Євросоюзу та підвищення національної мінімальної заробітної плати до 12 євро на годину, щоб зробити Німеччину привабливою для кваліфікованих працівників з інших країн, повідомляє Reuters.

«Нестача кваліфікованих працівників наразі стала настільки серйозною, що різко уповільнює нашу економіку, - сказав бізнес-журналу «Робочий тиждень» (WirtschaftsWoche) Крістіан Дюрр, парламентський лідер Вільної демократичної партії. - Ми можемо вирішити проблему старіння робочої сили лише за допомогою сучасної імміграційної політики… Ми маємо якнайшвидше досягти позначки у 400 тис. кваліфікованих працівників з-за кордону».

За оцінками Німецького економічного інституту, чисельність робочої сили скоротиться більш ніж на 300 тис. осіб у 2022 році, оскільки на пенсію виходить більше літніх працівників, ніж молодих виходить на ринок праці. Очікується, що цей розрив збільшиться до більш ніж 650 тис. осіб у 2029 році, внаслідок чого нестача людей працездатного віку до 2030 року складе приблизно 5 млн осіб.

Після десятиліть низької народжуваності та нерівномірної міграції скорочення робочої сили є демографічною бомбою сповільненої дії для державної пенсійної системи Німеччини.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

 

24 січня 2022 року 

IndustriALL увійшов до складу робочої групи з розробки стандарту для гірничодобувної галузі

 

24 02

Глобальна рада зі стандартів у галузі сталого розвитку (GSSB) призначила Робочу групу з гірничодобувної промисловості, яка займеться розробкою стандарту GRI для гірничодобувної промисловості. До складу цієї групи увійшла Глобальна спілка IndustriALL.

IndustriALL має досвід участі в діяльності в галузі сталого розвитку світової гірничодобувної промисловості, сфокусованої на просуванні та забезпеченні дотримання прав трудящих.

«Гірничодобувна промисловість перебуває під пильною увагою в рамках дискурсу про належну обачність у галузі прав людини, враховуючи її становище у глобальному ланцюжку поставок, а також історію та нинішній негативний вплив, якщо оцінювати за системою критеріїв економічного, екологічного та соціального управління (EESG). Ми вітаємо призначення Глена Мпуфане, директора IndustriALL з питань гірничодобувної промисловості, та Петера Фрьовена, національного спеціаліста з питань охорони праці шведської профспілки IF Metall, до складу робочої групи GRI», - коментує заступник генерального секретаря IndustriALL Кемаль Озкан.

Керівництво Глобальної ініціативи зі звітності у сфері сталого розвитку дає компаніям та організаціям можливість звітувати про відповідність своєї діяльності критеріям EESG.

Оголошення Глобальної ініціативи зі звітності щодо розробки міжнародного стандарту GRI для гірничодобувної промисловості – важлива віха, яка значно посилить роль міжнародного принципу належної обачності, орієнтованої на людину у світовій гірничодобувній промисловості.

«Суворий стандарт, що забезпечує прозорість, підзвітність та доступ до засобів правового захисту для працівників та громад, – важливий момент, як і те, що до стандарту для гірничодобувної промисловості будуть включені права людини та належна обачність у галузі охорони навколишнього середовища», – говорить Глен Мпуфане, директор IndustriALL з питань гірничодобувної промисловості, індустрії дорогоцінного каміння, алмазів, прикрас та ювелірних виробів.

Глобальна ініціатива щодо звітності – це незалежна міжнародна організація, яка допомагає компаніям та іншим організаціям брати на себе відповідальність за наслідки своєї діяльності.

За матеріалами сайту https://www.industriall-union.org

facebook

 

24 січня 2022 року 

Профспілки призвали французів вийти на акції проти підвищення вартості життя

 

24 03

Провести 27 січня загальний день мобілізації з вимогами підвищення заробітної плати закликали у спільному комюніке найбільші профспілки Франції – «Загальна конфедерація праці» (CGT), «Робоча сила» (FO), FSU та «Солідарність» (Solidaires) Fidl, MNL.

«Ніхто не може ігнорувати зростання вартості предметів першої необхідності, електроенергії та продуктів харчування, а зрештою вартості життя для всіх – молоді, працівників, безробітних та пенсіонерів. Але тільки заробітна плата, пенсії та допомога продовжують стагнувати або навіть падати по відношенню до інфляції як у приватному, так і в державному секторі», - йдеться у документі, опублікованому на офіційному сайті «Загальної конфедерації праці» (CGT).

Профспілки зазначають, якщо переговорами, протестами та страйками у певних секторах та компаніях люди й змогли досягти підвищення заробітної плати, то здебільшого пропозиції роботодавців далекі від бажаного. Профспілки не можуть цим задовольнятися і не мають наміру зупинятися на досягнутому.

«Без підвищення мінімальної заробітної плати не буде прогресу для співробітників, чиї галузеві мінімуми нині нижчі за мінімальну базову заробітну плату», йдеться у комюніке. Профспілки нагадують, що останню індексацію пенсій було проведено на рівні нижче за інфляцію.

«Необхідно діяти спільно, за допомогою страйків та демонстрацій, для негайного підвищення окладів, грошової допомоги для молодих людей, які навчаються та шукають роботу, а також для підвищення пенсій пенсіонерам», - закликали представники найбільших профцентрів Франції. На сайті CGT також розміщено листа, який може підписати будь-який громадянин.

У ньому, зокрема, йдеться: «Франція входить до трійки лідерів із виплати дивідендів акціонерам. Необхідно терміново перерозподілити створене працею багатство між працівниками, молоддю, безробітними та пенсіонерами».

Для боротьби з високою вартістю життя профспілки пропонують такі необхідні заходи: підвищення заробітної плати, соціальних мінімумів, індексного балу державних службовців, пенсій; рівна оплата праці чоловіків та жінок; покращення умов праці; вихід на пенсію у 60 років або раніше залежно від професії, розмір пенсії має становити 75% заробітної плати, але бути не нижче мінімальної заробітної плати; право подорожувати всюди та для всіх на доступному та якісному транспорті; оплата роботодавцем проїзду додому/робота.

За матеріалами сайту https://solidarnost.org

facebook

 

20 січня 2022 року 

Закордонні мільйонери заявили про необхідність посилення прогресивного оподаткування

 

20 02

Група зі 102 мільярдерів і мільйонерів виступила з колективним зверненням до урядів, у якому стверджується, що світова податкова система сприяє багатим і має бути переписана так, щоб полегшити податковий тягар робітників і відновити їхню віру в політику, повідомляє The Guardian.

Група, що об'єднує багатих філантропів, називає себе «Патріотичні мільйонери».

Свою позицію вони висловили у відкритому листі, представленому у рамках «Давоської програми», яка проводиться у віртуальному режимі замість відкладеного на літо Світового економічного форуму.

«Як мільйонери ми знаємо, що нинішня податкова система несправедлива, — йдеться у листі. — Більшість із нас може сказати, що коли світ пережив величезну кількість страждань за останні два роки, ми на власні очі бачили, як наше багатство зросло під час пандемії. Проте мало хто з нас, якщо взагалі будь-хто, може чесно сказати, що ми сплачуємо свою справедливу частку податків».

Група, в яку входить Нік Ханауер, венчурний капіталіст, який заробив статки майже в мільярд доларів на ранній купівлі акцій Amazon, заявила, що податок на багатство для тих, чий стан перевищує 5 млн доларів, може залучати більше 2,52 трлн щорічно. За їхніми словами, цього буде достатньо, щоб «витягти 2,3 мільярди людей із бідності; зробити достатню кількість вакцин для всього світу і забезпечити загальну охорону здоров'я та соціальний захист для всіх громадян країн з низьким рівнем доходу та рівнем доходу нижче середнього (3,6 млрд осіб)».

Раніше «Патріотичні мільйонери» відзначилися тим, що висловилися про підтримку закону PRO Act, який захищає право працівників на об'єднання.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

 

20 січня 2022 року 

Німці шукають працівників: суспільство старіє, демографічні зміни б'ють по ринку праці

 

20 03

У 2022 році у Німеччині при зростанні економіки кількість зайнятих зменшиться на 300 тисяч осіб.

Ще в серпні минулого року експерти Німецького інституту економічних досліджень (IW) визнавали, що економіці не вистачатиме принаймні 150 тис. робітників. Проте вже сьогодні відомо, що з кожним роком ситуація погіршуватиметься, повідомляє портал Bloomberg.

Економісти IW прогнозують, що розрив між попитом та пропозицією у 2029 році збільшиться до більш ніж 650 тис. осіб, а сукупна нестача людей працездатного віку у 2030 році становитиме близько 5 млн осіб. Незважаючи на карантин, закриття ресторанів, кінотеатрів та торгових центрів, з'ясувалося, що ніколи ще у Німеччині не було так багато вакансій.

Віце-канцлер, міністр економіки та проблем клімату Роберт Хабек сказав, що у Німеччині є необхідність організувати відповідне навчання для підвищення кваліфікації та створити відповідні умови сім'ям для проживання та роботи.

У Німеччині 83 млн. жителів, з них 45 млн. працюють. Минулого року кількість іноземців, які проживають у країні, зросла приблизно на 204 тис. осіб, що є найнижчим показником за десятиліття.

Як і в інших європейських країнах, у Німеччині скорочення робочої сили стає демографічною бомбою уповільненої дії для німецької державної пенсійної системи, оскільки через зростання тривалості життя зростає і кількість пенсіонерів.

У ході коаліційних переговорів правлячі партії домовилися зменшити перешкоди для іноземних кваліфікованих робітників і зробити роботу в Німеччині привабливішою за допомогою різних заходів, включаючи підвищення мінімальної національної заробітної плати до 12 євро на годину.

В агентствах з працевлаштування вважають, що в нинішній ситуації єдине рішення кадрового дефіциту – найняти більше іноземців. Потрібні щонайменше 400 тис. іммігрантів на рік, що набагато більше, ніж останніми роками. Від медсестер до техніків-кліматологів, логістів та вчених – брак кваліфікованих працівників відчуватиметься у всіх сферах.

За матеріалами сайту https://1prof.by

facebook

 

19 січня 2022 року 

Світовій економіці пророкують уповільнення темпів зростання

 

19 03

Темпи зростання світової економіки у 2022 році сповільняться до 4,1% проти 5,4% у 2021 році, прогнозують аналітики міжнародної страхової компанії Euler Hermes.

При цьому вперше з часів кризи 2008–2009 років внесок розвинених країн у глобальне зростання буде вищим, ніж тих, що розвиваються (2,2 проти 1,9 процентного пункту). Зокрема, у зоні євро економіка у 2022 році зросте на 4,1%, у США – на 3,9%. У Китаї зростання, ймовірно, становитиме 5,2%, але внесок цієї країни у глобальне зростання буде мінімальним із 2015 року — 0,9 процентного пункту. Згідно з прогнозом, обсяг світової торгівлі може зрости на 5,4% цього року і на 4% наступного. При цьому спалахи «омікрону» призведуть до простоїв виробництв і, як наслідок, підвищення витрат.

Дисбаланс попиту та пропозиції підтримуватиме інфляцію на високому рівні у світі до кінця першої половини 2022 року. Її зниження очікується лише у другому півріччі. Цьому сприятиме охолодження споживчого попиту на товари тривалого користування, повернення запасів до колишніх рівнів і скорочення термінів доставки. Ціни на енергоносії також можуть знизитись у другій половині цього року.

На тлі посилення монетарної політики ФРС США деякі країни можуть зіткнутися з відпливом капіталу та посиленням волатильності курсів національних валют, зазначають у Euler Hermes. Серед найбільш уразливих аналітики виділяють економіки Аргентини, Бразилії, Чилі, Єгипту, Угорщини, Нігерії, Румунії, ПАР, Туреччини та України. Країни-експортери сировини можуть зіткнутися зі зниженням попиту на нього в Китаї.

За матеріалами сайту https://minprom.ua

facebook

 

19 січня 2022 року 

У Великій Британії тестують чотириденний робочий тиждень

 

19 04

У Великій Британії запускають експериментальний проєкт із чотириденним робочим тижнем. До нього долучилися приблизно 30 британських компаній, які протягом шести місяців тестуватимуть скорочений графік роботи. Про це пише Independent.

Глобальна кампанія 4 Day Week організувала проєкт у Великій Британії у партнерстві з аналітичним центром Autonomy та дослідниками Оксфордського університету, Бостонського коледжу та Кембриджського університету.

Планується, що працівники фірм – учасників проєкту працюватимуть протягом чотирьох робочих днів на тиждень, намагаючись зберегти той самий рівень продуктивності. Експеримент триватиме з червня по грудень 2022 року.

Приблизно 30 британських фірм погодилися дозволити своєму персоналу працювати до 32 годин на тиждень без скорочення їхньої заробітної плати й пільг. Хоча, як зазначає Bloomberg, деякі фірми планують попросити співробітників розподілити ці 32 години на п’ять днів.

Довідка. Минулого року у Великій Британії провели дослідження, яке показало, що чотириденний робочий тиждень допоможе зменшити шкідливі викиди, створити нові робочі місця, поліпшити психічне та фізичне здоров’я людей і зміцнити сім’ї та громади. Модель чотириденного робочого тижня вже випробовують в Іспанії, Новій Зеландії, Японії, Ісландії тощо. Так, наприклад, після запровадження 4-денного робочого тижня у Microsoft Japan продуктивність працівників зросла на 40%.

За матеріалами сайту https://news.finance.ua

facebook

 

18 січня 2022 року 

Міжнародна організація праці прогнозує зростання кількості безробітних на 21 млн осіб

 

18 04

Збитки ринків праці від пандемії можуть стати незворотними. Сьогодні спостерігається тривожне зростання масштабів бідності та нерівності. Багатьом працівникам доводиться переключатися нові форми праці.

У 2022 році кількість безробітних у світі зросте до 207 млн., що на 21 млн. більше, ніж у докризовому 2019 році. Про це йдеться у новій доповіді Міжнародної організації праці (МОП).

«Глобальний рівень безробіття, як очікується, збережеться на рівні, що перевищує допандемійні показники щонайменше до 2023 року», — вважають автори нової доповіді. У 2019 році роботу не могли знайти 186 млн. осіб, а сьогодні — 207 млн. осіб.

У МОП зазначають, що ранні оптимістичніші прогнози щодо відновлення ринку праці не виправдалися через наслідки поширення недавніх варіантів COVID-19, таких як «дельта» та «омікрон», а також невизначеність щодо того, як вірус поведеться в майбутньому.

«Криза триває вже два роки, але перспективи залишаються невизначеними, а відновлення залишається млявим і неміцним», - заявив Генеральний директор МОП Гай Райдер.

Наслідки пандемії для ринків праці відчуваються у всіх регіонах планети, хоча темпи відновлення скрізь різні. Найбільш обнадійливі ознаки відродження спостерігаються в Європі та Північній Америці, а найменш райдужні - у Південно-Східній Азії, Латинській Америці та Карибському басейні.

Неспівмірно важкі наслідки пандемії були для зайнятості жінок, вони відчуватимуться протягом найближчих років. Закриття навчальних закладів та установ професійної підготовки обернеться тяжкими довгостроковими наслідками для молоді.

«Без всеосяжного відновлення ринку праці наслідки пандемії повною мірою не подолати», — наголосив глава МОП. За його словами, сталого відновлення можна досягти лише на основі принципів гідної праці, включаючи охорону праці, рівність, соціальний захист та соціальний діалог.

У доповіді містяться всебічні прогнози ситуації на ринку праці на 2022 та 2023 роки. У ньому оцінюється хід відновлення ринку праці в світі, розповідається про підходи різних країн до питання відновлення після пандемії, аналізуються її наслідки для різних категорій працівників та галузей економіки.

Експерти зазначають, що в деяких випадках, як і під час попередніх криз, в умовах пандемії роль свого роду амортизатора грає тимчасова зайнятість. Доповідь про перспективи зайнятості та соціального захисту у світі містить рекомендації, покликані забезпечити всеосяжне та орієнтоване на інтереси людини відновлення після кризи як на національному, так і на міжнародному рівні.

За матеріалами сайту https://metallurgprom.org

facebook

 

14 січня 2022 року 

Профспілки найбільшого залізничного перевізника Польщі загрожують страйком

 

14 03

Трудовий колектив найбільшого залізничного перевізника Польщі Polregio розпочав приготування до масштабного страйку. Після провалу чергових переговорів із керівництвом з питання додатків до зарплат профспілки компанії заявили про максимальний рівень страйкової готовності та підготовку до проведення референдуму.

За словами представників профоб'єднань, правління Polregio поводиться безвідповідально, ігноруючи найважчу економічну ситуацію в країні. Галопуюча інфляція знецінює доходи працівників однієї з найбільших транспортних компаній Польщі, а пропозиція підняти базові оклади на 44 євро є принизливою. Профспілки категорично проти таких умов і наполягають на додатках до зарплат у розмірі щонайменше 155 євро на місяць. За існуючими законами, з владою було підписано офіційний протокол розбіжностей та розпочато підготовку до проведення у всіх підрозділах Polregio страйкового референдуму.

Також протягом п'яти найближчих днів держава призначить медіатора, який візьме участь у подальших дебатах сторін.

Компанія Polregio, найбільш відома під назвою Przewozy Regionalne, є найбільшим пасажирським перевізником Польщі. Протягом доби вона висилає на сталеві магістралі близько 2000 поїздів, якими щодня користується понад 230 тисяч осіб. Фірма використовує внутрішні та прикордонні поїзди під маркою Regio, міжнародні комерційні склади Interregio, а також міжрегіональні автобусні рейси. Частка компанії на польському ринку пасажирських залізничних перевезень становить близько 27%.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100