Профспілка металургів і гірників України

26 січня 2021 року

 

Співробітники GOOGLE створили міжнародний альянс профспілкових організацій

 

26 03

Співробітники Google по всьому світу заявили про створення альянсу профспілок Alpha Global, який об'єднає працівників з 13 різних профспілкових організацій в 10 країнах світу.

Alpha Global входить до складу UNI Global Unon, федерації профспілок, що об’єднує 20 млн трудящих по всьому світу, включаючи працівників іншого технологічного гіганта – Amazon.

Оголошення було зроблено через кілька тижнів після того як робітники в США і Канаді заснували Alphabet Workers Union (AWU - нагадаємо, що з 2015 року в результаті реструктуризації Google став частиною холдингу Alphabet).

AWU є профспілкою меншини, і його структура дозволяє включати як штатних працівників, так і підрядників Google. Однак профспілка ще не визнана Національною радою з трудових відносин (NLRB) і тому не може вести колективні переговори з керівництвом роботодавця.

Також у Alpha Global зараз немає угоди з Google, проте альянс може отримати владу, коли прийме до своїх лав більше співробітників. – «Проблеми Alphabet - і створені Alphabet - не обмежуються якоюсь однією країною, їх слід вирішувати на глобальному рівні, - сказав генеральний секретар UNI Крісті Хоффман. - Рух, який розпочали технічні фахівці Google, і не тільки, надихає. Вони використовують свої колективні сили не тільки для зміни умов зайнятості, а й для вирішення соціальних проблем, викликаних зростаючої концентрацією корпоративної влади».

Зараз в альянс входять профспілки з США, Швейцарії, Ірландії, Великобританії, Італії, Німеччини, Данії, Фінляндії, Швеції та Бельгії.

«Сила цих глобальних технологічних компаній така, що вони присутні у всіх сферах нашого життя, - каже Фіоннуала Ні Брогайн, органайзер профспілки працівників зв'язку Ірландії. - Якщо вони діють таким чином, майже ніяк не контрольовані урядами, то неможливо стримати те, що вони можуть зробити. Цю владу треба контролювати, і тільки завдяки колективним діям працівники можуть це зробити».

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

25 січня 2021 року

Сьогодні стартує «віртуальний Давос»

 

25 3

Сесія Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), під час якої виступлять лідери низки найбільших держав та керівники ключових міжнародних організацій, стартує в понеділок.

Щороку в кінці січня в швейцарському Давосі проходить зустріч ВЕФ, яка збирає світову еліту політики і бізнесу. У 2020 р. форум відбувся безпосередньо перед початком першої хвилі антиковідних обмежень.

Цього року «фізичну» річну зустріч вирішено провести 25-28 травня у Сінгапурі, а порожнечу традиційного давоського тижня покликані заповнити онлайн-сесії, об'єднані під загальною назвою Davos Agenda.

У понеділок пройде сесія «Відновлюючи економічне зростання» за участю глави ЄЦБ Крістін Лагард,  головного виконавчого директора  СЕО Volkswagen Герберта Діса, глави Goldman Sachs Девіда Соломона, міністра економіки та енергетики Німеччини Петера Альтмаєра, міністра економіки і фінансів Франції Брюно ле Мера. Ключова політична фігура першого дня - голова КНР Сі Цзіньпін.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Емманюель Макрон та глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступатимуть 26 січня. Цього ж дня відбудеться сесія за участю глави МВФ Крісталіни Георгієвої.

На 27 січня заплановано виступи прем'єр-міністра Італії Джузеппе Конте, глави ізраїльського уряду Біньяміна Нетаньягу, сесія за участю Білла Гейтса.

Прем'єр Індії Нарендра Моді виступить 28 січня, його японський колега Есіхіде Суга - 29 січня.

За матеріалами сайту http://www.ukrrudprom.com

facebook

19 січня 2021 року

 

В план на 14-ту п'ятирічку в Китаї записали рівень самозабезпеченості металургійною сировиною

 

19 03

До 2025 р. китайська металургійна галузь повинна покривати 45% потреб у сировині за рахунок внутрішніх ресурсів.

Така мета вказана в проекті завдання на 14-ю П'ятирічку (2021-2025 рр.), розробленого Міністерством промисловості та інформаційних технологій КНР.

Як зазначає Сю Сянчун, провідний аналітик консалтингової компанії Mysteel, в даний час споживання залізної руди в країні більш ніж на 80% забезпечується за рахунок імпорту. При цьому за підсумками січня-листопада 2020 р. 61% поставок припав на Австралію і 20% на Бразилію. Знизити цю частку можна тільки за рахунок реалізації китайськими компаніями власних залізорудних проектів за кордоном. Першим з них може стати Simandou в Гвінеї. Однак Сю Сянчун вважає африканські проекти ризикованими через логістичні та можливі політичні проблеми. Відносно металобрухту ситуація менш тривожна. У 2019 року в Китаї було зібрано й утилізовано близько 240 млн. т цієї сировини.

За оцінками Mysteel, китайським компаніям цілком під силу довести цей показник до 300 млн. т 2025 р., що допоможе зменшити залежність галузі від імпорту залізної руди.

За матеріалами сайту http://www.ukrrudprom.com

facebook

18 січня 2021 року

 

Недостатньо прогресивні: німцям не вистачає жінок-керівників

 

18 03

Кабінет міністрів Німеччини затвердив законопроєкт про гендерні квоти для рад директорів компаній, збираючись таким чином збільшити кількість там жінок-керівників.

Знаковий законопроєкт про збільшення числа жінок-керівників в корпоративних радах директорів країни з'явився після того, як компанії не змогли добровільно ліквідувати гендерний розрив, інформує DeutscheWelle.

Угода буде ґрунтуватися на законі 2015 року, який гарантує 30% квоти для жінок у наглядових радах Німеччини.

Відповідно до законопроєкту, який повинен схвалити парламент, в радах директорів, які складаються з трьох і більше осіб, повинна бути мінімум одна жінка.

Закон посилає «дуже сильний сигнал», заявила журналістам міністр юстиції КрістінЛамбрехт, закликавши корпорації «скористатися можливістю, що надається жінками високої кваліфікації». «Ми можемо показати, що Німеччина знаходиться на шляху до того, щоб стати сучасним суспільством, придатним для майбутнього», - сказала міністр у справах сім'ї Франциска Гіффен.

Зараз серед членів правління 30-и найбільших компаній Німеччини жінок всього 12,8%. У той же час в США жінки займають 28,6% керівних посад, у Великобританії - 24,5%, у Франції - 22,2%.

Під час пандемії жіноче представництво в великих компаніях Німеччини скоротилося. У 11-і провідних компаніях ради директорів і раніше складаються виключно з чоловіків. Крім того, в Німеччині жінки заробляють у середньому на 20% менше чоловіків, в Європейському союзі -на 14% менше.

Компанії, в яких держава володіє контрольним пакетом акцій, будуть мати більш суворі правила, при яких в правління, що складається з більш ніж двох членів, увійде як мінімум одна жінка.

Колишній керівник компанії Siemens Яніна Кугель, нині консультант і учасник кампанії з питань рівності, сказала: «Оскільки 15 останніх років канцлер у нас жінка, Німеччина сприймається, як дуже прогресивна країна в гендерному питанні. Але насправді це не так».

За матеріалами сайту https://1prof.by

facebook

16 січня 2021 року

 

Профспілка енергетиків Казахстану знаходиться під загрозою ліквідації

 

16 02

В спеціалізований міжрайонний економічний суд міста Шимкента в Казахстані направлений позов з вимогою про примусове припинення діяльності Галузевої профспілки працівників паливно-енергетичного комплексу на термін від трьох до шести місяців, повідомляє сайт «Моніторингової місії з трудових прав в Центральній Азії». З позовною заявою звернувся акимат міста Шимкента за зверненням Міністерства юстиції Республіки Казахстан. Судове засідання призначено на 20 січня. У позовній заяві акимат Шимкента вказує, що в установчі документи та організаційну структуру профспілки не були внесені необхідні зміни відповідно до вимог законодавства.

«У Міністерстві юстиції не хочуть офіційно визнавати діючу профспілку, стверджуючи, що ми нібито не підтвердили свій статус і що наша профспілка не легітимна, - каже голова Галузевої профспілки працівників паливно-енергетичного комплексу Куспаєв Косшигулов.

Куспаєв Косшигулов був обраний головою профспілки на з'їзді організації в 2019 році. Раніше галузеву профспілку очолював Ерлан Балтабаєв - голова локальної профспілки працівників нафтопереробного підприємства «ПетроКазахстан Ойл Продактс». За свою активну профспілкову діяльність Ерлан піддався кримінальному переслідуванню, був засуджений до кількох років ув'язнення, проте достроково вийшов на свободу.

«Затіявши цей судовий процес, влада пішла на порушення як національних, так і міжнародних норм, що регулюють діяльність профспілок», - заявив Куспаєв Косшигулов.

За його словами, дії влади Казахстану порушують норми ратифікованих Казахстаном Конвенцій №87 і №98, які гарантують свободу профспілкової діяльності і невтручання державних органів у справи профспілок. Зокрема, згідно з нормами Конвенції №87, організації працівників не можуть бути розпущені або тимчасово заборонені рішенням влади.

Нагадаємо, після вступу в силу в 2014 році нового закону «Про профспілки», були примусово ліквідовані Конфедерація незалежних профспілок Республіки Казахстан (КНПРК) і ряд її членських організацій. Профлідери ж після акцій протесту були засуджені та відбувають покарання. Тоді ж генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) Шаран Барроу звернулася до президента Казахстану Назарбаєва з вимогою звільнити заарештованих профспілкових активістів.

7 грудня на IV конгресі Міжнародної конфедерації профспілок в Копенгагені прийнято резолюцію про ситуацію з трудовими правами в Республіці Казахстан

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

16 січня 2021 року

 

Байден запропонував план стимулювання економіки майже на $2 трильйони

 

16 03

Обраний президент США Джо Байден підготував план зі стимулювання економіки на $1,9 трлн. У ньому містяться заходи з підтримки громадян і бізнесу.

Байден в ході виборчої кампанії обіцяв посилити боротьбу з наслідками пандемії. Тепер, представляючи план, він заявив, що необхідні сміливі інвестиції, щоб дати поштовх економіці та прискорити поширення вакцин, щоб взяти під контроль коронавірус. "Ми повинні діяти, і ми повинні діяти зараз", - заявив новообраний президент США, інавгурація якого відбудеться 20 січня.

Як пише Reuters, план включає в себе:

$415 млрд - на вакцинацію і боротьбу з пандемією;

$1 трлн - на пряму допомогу домогосподарствам;

$440 млрд — на підтримку малого бізнесу, організацій, які найбільше постраждали від пандемії.

Американцям пропонується виплатити по $1,4 тис. на платника податків на додаток до вже схвалених $600. Таким чином, прямі виплати за грудень-січень складуть $2 тис., а з початку пандемії — $3,2 тис., додаткове страхування з безробіття буде збільшено з $300 на тиждень до $400.

За матеріалами сайту https://www.unian.ua

facebook

15 січня 2021 року

 

Захистити права і допомогти адаптуватися: як данська профспілка допомагає робітникам-мігрантам

 

15 03

У датського профспілкового руху 150-річні традиції, однак і там потрібні були деякі нововведення, повідомляє TheLocaldk.

У приміщенні датської профспілки працівників будівництва, землекористування та екології (BJMF) в Копенгагені розвішані плакати на восьми мовах, включаючи російську, де розповідається не тільки про саму профспілку, а й про те, як і з ким можна зв'язатися працівникам-іноземцям, щоб захистити свої права.

Щоб захистити як датських, так і іноземних робітників, в Данії до травня 2009 року існувала так звана «Східна угода», яка більш-менш регулювала взаємовідносини між роботодавцями та робітниками-мігрантами. Закінчення дії цієї угоди співпало з глобальною економічною кризою 2008 року, і відразу зросла можливість експлуатувати іноземних працівників. Вони погоджувалися на всі умови, працювали за більш низьку плату. У будівельних фірм не було проблем з персоналом.

Робітники-мігранти не отримували інформацію про доступні їм права. Після приїзду в Данію їх не знайомили з діяльністю профспілок та колективними угодами, що регулюють оплату і умови праці та запобігають експлуатації. І незабаром багато людей зазнали грубе ставлення до себе, інші місяцями працювали за копійки, а деякі навіть опинилися без грошей і на вулиці.

Шість років тому в профспілці BJMF вирішили, що такий стан справ погіршує здоров'я та безпеку не тільки іммігрантів, але і датських робітників. Така ситуація суперечить принципу «рівна оплата за рівну працю», прийнятому BJMF і іншими данськими профспілками. І профспілка змусила керівників будівельних підприємств надати робочим-мігрантам ті ж права, що і датським робочим.

Однак це не принесло бажаного результату.

Тоді вирішено було зробити так, щоб робітники-мігранти відчували себе в профспілці впевнено.

Перш за все сайт профспілок став зручним для робітників-мігрантів, з'явилися сторінки на різних мовах. Потім були роздруковані інформаційні матеріали на 14 мовах. Наступним кроком стало створення клубів для членів, які говорять на інших мовах, крім датської. Для допомоги в спілкуванні на зібрання запрошувалися перекладачі. З недавнього часу профспілка BJMF організувала і проводить в своїх приміщеннях курси данської мови для робітників-іноземців.

Результати такої діяльності профспілки привели до того, що у вересні 2020 року на її вимогу було підписано колективну угоду по одному з найбільших датських будівельних проєктів. Документ забезпечив справедливий робочий час для десятків будівельників, в тому числі багатьох мігрантів, які раніше були змушені працювати по 12 годин на добу практично цілий місяць.

За матеріалами сайту https://1prof.by

facebook

14 січня 2021 року

 

Робітники польського хімічного гіганта загрожують страйком

 

14 04

З серйозного конфлікту з персоналом почався новий рік для правління хімічного підприємства Grupa Azoty з польського міста Полице, повідомляє портал Police.naszemiasto.pl. Трудовий колектив закликав керівництво негайно сісти за стіл переговорів, пригрозивши страйком у разі відмови. Причина - змінився розмір виплачуваних окладів. За словами профспілкової сторони, з 1 січня 2021 року керівництво підприємства в односторонньому порядку внесло зміни в принципи визначення змінної частини заробітної плати, через що доходи співробітників впали в середньому на 65 євро в місяць.

У профорганізаціях поскаржилися на небажання влади почати конструктивний діалог і послалися на закон про вирішення колективних трудових спорів, який має на увазі можливість організації повномасштабного страйку, якщо сторонам не вдасться дійти згоди.

«Якщо протиправні дії роботодавця унеможливлюють ведення переговорів або призначення медіатора, профспілка може провести страйк без дотримання статей 7-14 відповідного закону, - пояснює віце-голова профспілки працівників безперервного виробництва хімічного підприємства Grupa Azoty Кшиштоф Бохдан. - Влада не перший раз відмовляється спілкуватися з нами, і стосується це не тільки окладів, а й збільшення часу змін, і залучення людей ззовні, з якими уклали «сміттєві» договори щодо умов праці. Настав час покласти цьому край».

У відповідь на ці слова правління компанії звинуватило профспілки в порушенні пункту 31 існуючого регламенту, що стосується так званого громадського спокою. В офіційному листі йдеться, що до припинення дії колективного трудового договору будь-які заходи, прийняті для чинення тиску на роботодавця, будуть несумісні з законом про вирішення колективних спорів. У разі організації страйку профспілці Grupy Azoty погрожують кримінальною відповідальністю та серйозними штрафами, що ще більше загострило і без того складну ситуацію.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

13 січня 2021 року

 

Tenaris запускає проект водневої металургії в Італії

 

13 04

Компанія Tenaris, один з провідних виробників труб в світі, підписала меморандум про наміри з італійською енергетичною компанією Edison і оператором газопроводів Snam про спільну реалізацію першого в Італії пілотного проекту водневої металургії.

Проект буде запущений на заводі TenarisDalmine в районі італійського міста Бергамо. Його потужність становить 800 тис. т безшовних труб та 900 тис. т сортового прокату в рік. Партнери планують встановити там електролізери потужністю 20 МВт для отримання водню з використанням відновлюваної енергії.

Проект також може включати будівництво сховищ для водню під високим тиском та використання кисню, одержуваного в ході електролізу, для виплавки стали в печі електродуги.

Учасники проекту мають намір вивчити можливості заміни воднем природного газу на різних етапах виробничого процесу. Дана ініціатива є частиною більш широкої програми «DalmineZeroEmissions», спрямованої на розробку і впровадження технологій «без вуглецевої» металургії.

У 2020 року уряд Італії затвердив «водневу стратегію», що передбачає установку в країні електролізерів сукупною потужністю 5 ГВт до 2030 р. До цього часу на частку водню має припадати 2% виробництва первинної енергії в Італії. Уряд виділяє на ці цілі 10 млрд. євро в якості грантів та фінансової підтримки водневих проектів.

За матеріалами сайту http://www.ukrrudprom.com

facebook

12 січня 2021 року

 

Металурги та профспілки США закликають Байдена зберегти захисні тарифи на сталь

 

12 03

Чотири провідних асоціації сталеливарної промисловості та Об'єднана профспілка сталеливарників США 11 січня закликали обраного президента Джо Байдена забезпечити збереження тарифів і квот на сталь, введених в 2018 році для захисту національної безпеки, повідомляє Американський інститут чорної металургії (AISI).

У листі обраному президенту Американський інститут чорної металургії, Асоціація виробників сталі (SMA), Об'єднана профспілка сталеливарників (USW), Комітет з імпорту труб (CPTI) та Американський інститут сталевих конструкцій (AISC) наполягають на тому, що «збереження тарифів і квот на сталь необхідно для забезпечення життєздатності вітчизняної сталеливарної промисловості в умовах зростаючого надлишку сталеливарних потужностей».

«Скасування або ослаблення цих заходів викличуть новий сплеск імпорту з руйнівними наслідками для вітчизняних виробників сталі та робітників металургійних підприємств , - сказано у зверненні. - На жаль, відновлення сталеливарної промисловості було зупинено пандемією COVID-19, яка викликала значне падіння попиту минулої весни, спровокувавши болісні скорочення робочих місць, оскільки сталеливарні заводи, виробники труб і трубні заводи або скорочують виробництво, або повністю закриваються. Хоча клієнти відновили виробництво, сталеливарна промисловість почала відновлюватися, але ми як і раніше дуже уразливі для нових сплесків імпорту».

За матеріалами сайту http://uaprom.info

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100