Профспілка металургів і гірників України

29 червня 2022 року 

Fitch прогнозує зростання світового видобутку залізної руди

 

29 03

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує прискорення зростання видобутку залізної руди в 2022-2026 роках. Про це йдеться у звіті агентства, повідомляє Mining.com.

«Зростання світового видобутку залізної руди прискориться найближчими роками, що покладе край стагнації, яка зберігається з того часу, як у 2015 році ціни на сировину сягнули десятирічного мінімуму в $55/т», – зазначають аналітики агентства.

Світовий видобуток залізної руди зросте в середньому на 2,7% у 2022-2026 роках у порівнянні зі зниженням на 1,3% у 2017-2021 рр. Такий сценарій збільшить світове виробництво ЗРС на 361,7 млн ​​т у 2026 році в порівнянні з показником за 2022 рік.

Основними факторами зростання стануть хоч і повільне зростання видобутку в Австралії, швидке нарощування видобутку в Бразилії та його стабілізація в Китаї.

Китай нарощуватиме інвестиції в закордонні активи, щоб підвищити надійність постачання імпортної руди, а Гвінея стане важливим бенефіціаром цієї тенденції завдяки проєкту Сімандоу.

Зростання пропозиції насамперед забезпечуватиметься Бразилією та Австралією. Місцеві компанії мають сильні плани на розширення потужностей та інвестування у додаткове виробництво.

У Китаї видобуток сировини знову зростатиме в найближчі 3-4 роки, оскільки країна працює над підвищенням своєї самозабезпеченості та скороченням імпорту з Австралії. Оскільки китайські копальні мають високу собівартість кінцевого продукту, то інвестиції будуть спрямовані на розвиток зарубіжних активів.

«Забігаючи наперед, ми очікуємо, що нижчі ціни зрештою загальмують темпи зростання видобутку. Щорічне зростання видобутку залізної руди знизиться в середньому на 1,1% у період з 2026 по 2030 рік. До кінця десятиліття рівні видобутку не зміняться», – резюмує агентство.

За матеріалами сайту https://minprom.ua

facebook

 

29 червня 2022 року 

Профспілки працівників охорони здоров'я Шрі-Ланки оголосили страйк

 

29 04

Дводенний страйк оголосили 29 липня профспілки працівників охорони здоров'я Шрі-Ланки. До страйку приєдналася і профспілка інспекторів громадської охорони здоров'я.

Протест спілчан спрямований проти паливної кризи, що триває в країні. Профспілки закликають уряд розробити ефективну систему постачання палива медичних служб, оскільки нестача палива позначається на рівні надання медичної допомоги. На сьогоднішній день у страйку беруть участь профспілки працівників служб сімейної охорони здоров'я, профспілки фахівців ЕКГ та ЕЕГ, асоціації техніків медичних лабораторій та лабораторій громадської охорони здоров'я, асоціації медичних ентомологів та асоціація стоматологів.

Профспілкові активісти попередили, що якщо вирішення проблеми не буде знайдено, то протести відновляться 3 липня. До них готові приєднатися профспілки медсестер та парамедиків.

Протести у Шрі-Ланці продовжуються з моменту оголошення в країні дефолту 12 квітня 2022 року.

Так, у травні профспілки країни вже проводили одноденний загальний страйк. Учасники протесту вимагали негайної відставки прем'єр-міністра та президента, а також формування коаліційного уряду, в якому були б представлені усі політичні партії.

За матеріалами сайту http://www.adaderana.lk

facebook

 

28 червня 2022 року 

Японські металісти хочуть брати участь у програмах належної обачливості

 

28 04

21 червня президент Ради профспілок робітників-металістів Японії JCM Акіхіро Канеко направив звернення Ради профспілок щодо належної обачливості члену палати представників Козучику Івата. Івата є заступником міністра економіки, торгівлі та промисловості (METI) у парламенті.

У документі JCM містяться такі пропозиції:

- визначити умови участі профспілок у процесах забезпечення дотримання належної обачливості щодо прав людини;

- забезпечити, щоб непрямі ділові партнери, такі як субпідрядники другого рівня та нижче, піддавалися перевіркам та діям, пов'язаним з дотриманням належної обачливості щодо прав людини; 

- якщо національне законодавство не відповідає міжнародним стандартам, компанії повинні дотримуватись міжнародних стандартів, які виходять за рамки національного законодавства.

Канеко пояснив: «JCM активно впроваджує ініціативи та вживає заходів, наприклад, належну обачливість в аспекті прав людини включено до програми весняного трудового наступу. Однак, чи це поширюватиметься на малі та середні підприємства, залежить від здатності уряду діяти. JCM має намір просувати обговорення цього питання між профспілками та керівництвом, у тому числі за участю профспілок малих та середніх підприємств».

Заступник міністра Івата заявив: «Ми з усією серйозністю підійдемо до оцінки змісту запиту JCM. Належна обачливість в аспекті прав людини – основна тенденція у міжнародній економічній діяльності, і Японія має намір взяти цей принцип на озброєння та працювати над його просуванням. Ми хочемо домогтися того, щоб компанії добровільно працювали над вирішенням питань, пов'язаних із правами людини, та займалися законною економічною діяльністю. Що стосується керівних принципів, ми продовжуємо обговорення, не забуваючи про міжнародні стандарти, і як METI ми хотіли б впевнено рухатися вперед».

Хоча проект керівних принципів METI ще не опубліковано, він буде відкритий для публічних коментарів найближчим часом. Наразі JCM обговорює пункти, які стосуються профспілок щодо належної обачливості щодо прав людини, остаточний варіант документа має бути підготовлений у серпні.

За матеріалами сайту https://www.industriall-union.org

facebook

 

27 червня 2022 року 

Гірники чілійського Codelco оголосили безстроковий страйк

 

27 4

Робітники найбільшого світового виробника міді, чилійської гірничодобувної компанії Codelco, оголосили безстроковий страйк. Вони виступають проти закриття ливарного заводу, яке запропонував уряд з метою зменшення забруднення довкілля.

Робітники зібралися на шести гірничодобувних підприємствах по всій країні, заблокували входи та підпалили шини. Щонайменше 18 людей було заарештовано після початку страйку 22 червня.

Серед об'єктів, на яких точаться протестні дії – ливарний завод Ventanas. Про його закриття уряд оголосив минулого тижня після повідомлень про серію отруєнь діоксидом сірки у цьому районі. Керівництво профспілки назвало закриття заводу, розташованого приблизно за 140 км на захід від столиці Сантьяго, «свавіллям» і зажадало від уряду інвестувати 54 млн доларів у модернізацію заводу, щоб привести його у відповідність до найвищих екологічних стандартів. За заявою профспілки, страйк паралізував Codelco, хоча міністр фінансів Маріо Марсель прогнозує мінімальний ефект від протестів, сказавши, що страйк знизив продуктивність, але не зупинив підприємства. Федерація працівників мідної промисловості (FTC), організована група профспілок робітників Codelco, чекає на страйк 50 тисяч робітників – співробітників та підрядників – після закриття плавильного заводу Ventanas, незважаючи на заклики до інвестицій, щоб зберегти робочі місця. «Сьогодні ми вже зупинили всі підрозділи, - сказав президент профспілки Амадора Пантоха в інтерв'ю агентству Reuters. – Ми маємо намір подивитися, чи буде можливість переговорів». FTC заявила, що страйк буде коштувати Codelco, що випускає приблизно 8% міді у світі (що становить 10-15% ВВП Чилі), 20 млн. доларів на день. Міністр фінансів Марсель заперечив і цю цифру.

За матеріалами сайту https://www.aljazeera.com

facebook

 

24 червня 2022 року 

Британці готуються до загального страйку

 

24 02

У Великобританії - страйковий настрій. Ми вже писали, що в ніч з 20 на 21 червня почався найбільший страйк залізничників за останні 30 років. Близько 40 тисяч членів Національної профспілки залізничних, морських і транспортних робітників (RMT) планують провести серію з трьох 24-годинних страйків. Головні причини страйку – низька оплата праці та урядові вимоги у рамках посткоронавірусної реформи транспортного сектора.

Наразі готуються провести голосування з приводу оголошення страйку і працівники Королівської пошти Великобританії, в якому можуть взяти участь до 115 тисяч працівників. Вони вимагають підвищення заробітної плати без будь-яких умов, а тільки на основі інфляції.

Профспілка працівників зв'язку (CWU) заявляє, що 115 тис. працівників поштових службовців проголосують щодо можливого страйку, оскільки запропоноване роботодавцем підвищення зарплати на 2% не є адекватним. Террі Пуллінджер, заступник генерального секретаря CWU, звинуватив керівництво Royal Mail у «образливій та неповажній поведінці стосовно ключових працівників», але представники поштової служби заявили, що ця пропозиція – найбільше підвищення заробітної плати «за багато років». Профспілка розішле бюлетені для голосування 28 червня, а результат стане відомим у липні.

«До наших членів дуже погано ставляться люди, яким вони приносять неймовірний прибуток, – сказав генеральний секретар CWU Дейв Уорд. – Працівники пошти підтримували зв'язок у цій країні під час найбільшої кризи з часів Другої світової війни, і багато хто поплатився за це найбільшою жертвою. Тепер їм кажуть, що нема чого робити, і вони повинні змиритися з тим, що заробляють менше, у той час як мегаприбутки босів стоять на першому місці. Стан справ несправедливий і нестійкий, і я не сумніваюся, що наші 115 тис. членів рішуче виступлять проти цього і проголосують за дію, що має історичне значення».

«Ми вважаємо, що підстав для страйку немає, – заявив представник Royal Mail. – Ми запропонували угоду на суму до 5,5% для колег рівня CWU, це найбільше збільшення, яке ми пропонували за багато років, і було відхилено CWU. У нас будуть подальші переговори з профспілкою цього тижня. Ми сподіваємося, що в кінцевому підсумку це приведе до угоди про зміни, необхідні для зростання Royal Mail і збереження її конкурентоспроможності в галузі, що швидко розвивається».

У той же час зростають шанси загального страйку в країні, оскільки вчителі також розглядають можливість приєднатися до залізничників. Мері Баустед, генеральний секретар Національної спілки освіти, заявила, що понад 450 тис. вчителів оголосять страйк, якщо їм не буде підвищено заробітну плату до 12%. Вона визнала, що існує ризик того, що вимоги профспілки щодо підвищення рівня оплати праці можуть спричинити інфляцію, але додала, що «ризик ще вищий, якщо ви не платите вчителям належним чином».

У травні річна інфляція у Сполученому Королівстві досягла 9,1% – найвищий показник із 1982 року. У травні-червні минулого року інфляція коливалася близько 2 – 2,5%.

За матеріалами сайту https://www.dailymail.co.uk

facebook

 

20 червня 2022 року 

Бельгію вразили протести через різке зростання вартості життя

 

20 4

Сьогодні у Бельгії оголошено День страйку через зростання вартість життя. Ця акція змусила аеропорт Брюсселя скасувати всі рейси, що вилітають у понеділок. Брюссельський аеропорт заявив, що не може дозволити відправлення пасажирських рейсів, оскільки акція поширюється на співробітників служби безпеки. Місцевий громадський транспорт їздив обмежено, було зупинено багато автобусних перевезень по всій країні. Потяги курсували частково для того, щоб протестувальники могли дістатися до столиці. Адже профспілки заявили, що очікують, що у протестних діях у Брюсселі візьмуть участь десятки тисяч людей.

У червні в Бельгії інфляція досягла 9%. Цей показник відображає різке зростання цін в інших країнах, головним чином через те, що вторгнення Росії в Україну вплинуло на пропозицію зерна і спричинило різке зростання вартості енергоносіїв.

Прем'єр-міністр Олександр Де Кроо сказав, що бельгійські працівники захищені краще, ніж їх колеги в більшості інших країн Європейського Союзу, оскільки заробітна плата індексується відповідно до інфляції. Він повідомив, що уряд продовжив заходи щодо зниження податку з продажу газу, електроенергії та палива до кінця року.

За матеріалами сайту https://www.devdiscourse.com

facebook

 

15 червня 2022 року

 

Worldsteel призупинила співробітництво з російськими металургами

15 4

Про це йдеться у зверненні Всесвітньої асоціації виробників сталі Worldsteel, підписаному Головою асоціації паном Саджином Джиндалом та Генеральним директором доктором Едвіном Бассоном.

Незважаючи на те, що Worldsteel не є політичною організацію і має у своїм складі представників всіх без виключення металургійних країн світу, нещодавні зміни у законодавстві Європейського союзу стосовно санкцій проти росії внаслідок військової агресії останньої в Україні, які набувають чинності з 16 червня 2022 р., не дозволяють продовжувати будь-які стосунки з російською стороною в плані обміну інформацією та участі у спільних заходах.

Таким чином, починаючи з 16 червня поточного року, російські металурги будуть повністю вилучені з діяльності Всесвітньої асоціації виробників сталі Worldsteel. За матеріалами сайту https://www.ukrmetprom.org

10 червня 2022 року

 

Профспілка залізничників готує

«найбільший страйк у Великій Британії з 1989 року»

10 4

Британська профспілка працівників залізничного транспорту (RMT) оголосила про страйк, який обіцяє стати найбільшим у країні з 1989 року.

50 тисяч членів RMT, включаючи Network Rail та лондонське метро, ​​погрожують не вийти на роботу 21 червня. 40 тисяч людей готуються страйкувати ще й 23 та 25 червня. Три дні без поїздів та метро можуть призвести до транспортного колапсу національного масштабу. Тим більше, що цими днями у Великій Британії мають відбутися великі заходи — фестиваль Гластонбері, чемпіонат країни з легкої атлетики в Манчестері та концерти Елтона Джона та The Rolling Stones у Лондоні.

В основі розбіжностей профспілки та транспортних керівників три питання: низька зарплата працівників, скорочення та питання безпеки. Справа в тому, що пасажиропотік транспортних мереж впав під час пандемії, компанії стали менше заробляти, і уряд закликає їх скорочувати витрати. Генеральний секретар RMT Мік Лінч заявив, що залізничників «загнали в кут». За його словами, залізничні компанії, як і раніше, отримують сотні мільйонів прибутку, однак зарплата робітників заморожена.

Голова Rail Delivery Group Стів Монтгомері вже пообіцяв, що пасажири отримають компенсацію за куплені квитки, якщо їхня поїздка зірветься через страйки.

«Якщо ми не зможемо надавати послуги нашим клієнтам, ми повернемо їм гроші», - заявив Монтгомері і додав, що RDG складе рекомендації для пасажирів під час страйків.

Залізничні компанії та RMT збираються сісти за стіл переговорів. Якщо компроміс буде знайдено, страйків вдасться уникнути. За матеріалами сайту https://news.sky.com

9 червня 2022 року

 

Профспілка енергетиків Шрі-Ланки розпочала безстроковий страйк

09 3

Профспілка енергетичного сектору в Шрі-Ланці сьогодні опівночі почала безстроковий страйк на знак протесту проти нового урядового законодавства. Ця подія одразу призвела до перебоїв з електроенергією.

Близько 900 з 1100 інженерів державної компанії Ceylon Electricity Board (CEB), головної енергетичної компанії в Шрі-Ланці, не вийшли на роботу в четвер. А ті, хто вже працював на електростанціях, об'єктах передачі та розподілу електроенергії, пішли опівночі, повідомила профспілка інженерів CEB.

Профспілка протестує проти планів уряду щодо зміни законодавства, що регулює енергетичний сектор країни, які включають зняття обмежень на конкурсні торги для проектів відновлюваної енергетики.

«Переговори з міністром не мали успіху. Ці поправки оманливі і спрямовані на відміну схеми конкурсних торгів, яка існує для того, щоб населення отримувало електроенергію за найнижчою ціною», — заявив об'єднаний секретар профспілки Дхаміка Вімаларатне.

«Ми в жодному разі не можемо погодитися з цим», - повідомляється в посланні від профспілки.

Уряд Шрі-Ланки під керівництвом нового прем'єр-міністра Раніла Вікремесінге просуває відновлювані джерела енергії як потенційне вирішення проблем з електроенергією.

При цьому інтерес до них вже виявляють деякі міжнародні гравці, включаючи індійську компанію Adani, яка розглядає проект будівництва 500 МВт сонячних і вітряних електростанцій.

Канчана Віджесекера, міністр енергетики та енергетики країни, заявив, що очікує, що парламент ухвалить змінені правила в четвер, і звинуватив профспілку в блокуванні таких необхідних реформ.

Поправки «прокладуть шлях до швидкого затвердження та реалізації проектів, що давно відкладаються, по відновлюваним джерелам енергії», написав він у своєму Twitter у вівторок. За матеріалами сайту https://aussiedlerbote.de/ 

9 червня 2022 року

 

EUROFER підтримує продовження пакету захисних заходів

на ринку сталі ЄС

09 4

Європейська асоціація сталі (EUROFER) заявила, що вона підтримує продовження захисних заходів на регіональному ринку сталі, які, як вона стверджує, підтримають стабільність і прогнозованість потоків поставок на ньому.

«Це рішення привнесе стабільність на ринок сталі ЄС і допоможе уникнути раптового та руйнівного зростання імпорту з третіх країн", - заявив Аксель Еггерт, генеральний директор EUROFER.

Підвищення обсягів квот на 3-4% збільшило можливості імпорту значно більшою мірою, ніж дозволяє нинішній попит, що відновився після коронавірусної кризи ще не повною мірою, зазначають у EUROFER. «Цей розрив буде збільшуватися й далі. А між тим, у цьому збільшенні немає жодної економічної необхідності», — робить висновок пан Еггерт.

Єврокомісія продовжила захисні заходи ЄС, що охоплюють 26 категорій сталевої продукції, до 30 червня 2024 року, та підвищила обсяги тарифних квот на всі категорії на 4% на період з 1 липня 2022 року до 30 червня 2023 року та з 1 липня 2023 року до 30 червня 2024 року. За матеріалами сайту https://ukrrudprom.com/

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100