Профспілка металургів і гірників України

22 вересня 2021 року

 

Профспілка залізничників Німеччини домоглася підвищення зарплат працівникам

 

22 04

Німецька профспілка машиністів поїздів (GDL) прийшла до угоди з менеджментом концерну Deutsche Bahn про підвищення зарплат залізничникам.

Про це представники сторін повідомили 16 вересня на спільній прес-конференції в Берліні. Профспілка вимагала від концерну підвищення зарплати на 3,2% протягом 28 місяців і виплати 600 євро в якості одноразової премії за 2021 рік у зв'язку з пандемією.

Концерн робив відповідні пропозиції - підвищити зарплату не за 28, а 36 місяців, виплату при цьому встановити на рівні 400 євро. Як заявив на прес-конференції глава GDL Клаус Везельскі, компроміс виглядає наступним чином: зарплата буде підвищена на 1,5% до кінця поточного року, а виплата складе від 400 до 600 євро залежно від контракту, повідомляє видання Euronews.

Раніше профспілка залізничників на підтримку своїх вимог провела три страйки за кілька тижнів. 2 вересня суд по трудових спорах у Франкфурті-на-Майні в терміновому порядку розглянув позов залізничного концерну Deutsche Bahn з питання про страйк робітників. За підсумками тригодинного обговорення суд вирішив відхилити вимогу перевізника, який домагався видачі дозволу на припинення страйку.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

14 вересня 2021 року

 

Металурги Європи повинні перейти на низьковуглецеві технології протягом 12 років

 

14 02

Сталеливарна промисловість Європи повинна перейти на низьковуглецеві технології з вугільних доменних печей протягом 12 років, щоб досягти цілей, встановлених Паризькою угодою про зміну клімату.

Згідно зі звітом дослідного центру Industry Tracker, нові або відремонтовані доменні печі мають термін служби до двох десятиліть, що підкреслює ризик довгострокового впливу на клімат, якщо перехід не буде проведений до 2033 року.

Навпаки, багато виробників сталі в регіоні не мають довгострокових планів щодо скорочення викидів, йдеться в повідомленні.

На сталеливарну промисловість в усьому світі припадає близько 7% світових викидів вуглецю. Якщо не вжити жодних дій, європейські виробники сталі вичерпають свій вуглецевий бюджет - суму, яку вони можуть витратити до того, як поставлять під загрозу паризькі цілі зі зміни клімату - до 2035 року, повідомляє Industry Tracker.

За даними Industry Tracker, шведські SSAB AB і ArcelorMittal SA є сталеливарними компаніями, найбільш підготовленими до переходу завдяки їх здатності задіяти необхідний капітал.

За матеріалами сайту https://minprom.ua

facebook

14 вересня 2021 року

 

Іспанські машиністи проведуть 8-денний страйк

 

14 03

Машиністи іспанської залізничної компанії Renfe вийдуть на восьмиденний страйк, який пройде 30 вересня і 1, 4, 5, 7, 8, 11 і 12 жовтня. До цього їх закликала профспілка машиністів та іншого персоналу залізничного транспорту (Semaf), повідомляє офіційний сайт профспілки. Також профспілка сподівається на «приєднання інших організацій» до страйку. Страйк в ці дні буде означати зрив залізничного сполучення для пасажирів по всій країні, оскільки Semaf об'єднує 85% машиністів поїздів.

Профспілка обурена тим, що комісія з конфліктів, яка була сформована 17 серпня, не продемонструвала ніякого реального наміру вирішити розбіжності між профспілкою і компанією. Конфлікт з роботодавцем почався ще в 2007 році. Однак дотепер не виконані ні ті вимоги, про які йшлося в 2016 році, ні вимоги, висунуті 12 лютого 2021 року, коли профспілка скасував страйк, пішовши на переговори.

Зокрема, Renfe не робить якісного техобслуговування поїздів, і машиністи в Каталонії змушені водити поїзди, що не відповідають вимогам безпеки. З компанією ще в 2016 році була узгоджена схема найму нових співробітників, яка включала прийом на роботу 500 механіків, проте в даний час працює тільки 400. Крім того, за оцінкою профспілки не вистачає приблизно 150 кондукторів. Renfe же наполягає на тому, що нестачі в кадрах немає.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

9 вересня 2021 року

 

Мільйони американців втратили допомогу по безробіттю

 

09 03

На початку вересня минув термін федеральної допомоги, тисячі сімей опинилися в невизначеності. За попередніми підрахунками, без виплат залишилися 7,5 млн осіб. Крім того, понад 2 млн осіб з низьким доходом і ті, що працюють на пів ставки втратили тижневу надбавку в 300 доларів, повідомляє газета The Washington Post.

Коли почалася пандемія, закрилися багато підприємств, а економіка країни стала падати, близько одного мільйона американців щодня втрачали роботу. У той час почали роботу Федеральні фонди, призначені для полегшення економічного шоку. Надзвичайна допомога з безробіття була розроблена як тимчасова через велику вартість, а також тому, що законодавці сподівалися, що пандемія не триватиме довго.

Спочатку допомога з безробіття становила до 600 доларів на тиждень, потім Конгрес знизив розмір допомоги до 300 доларів на тиждень. Але при цьому влада розширила коло працівників, які мають право на державну допомогу, збільшила термін, протягом якого працівники могли користуватися страховкою по безробіттю. Загальні витрати уряду на підтримку безробітних склали близько 800 млрд доларів.

Але ця допомога привела до розбіжностей в політичних дебатах про те, чи заважає державна допомога людям повернутися на роботу. Скарги ділових кіл сприяли тому, що на початку серпня 22 штати, керованих республіканцями, прийняли рішення припинити виплату федеральної допомоги з безробіття. Тепер термін дії програм соціального забезпечення закінчився у всіх штатах.

В даний час на американському ринку праці є більш 10 млн вакансій, а кількість безробітного дієздатного населення становить 8,4 млн осіб.

У той же час дослідження американського фінансового холдингу JPMorgan Chase свідчить, що закінчення виплат по безробіттю не призведе до насичення ринку робочої силою, а лише знизить витрати домашніх господарств.

За матеріалами сайту https://1prof.by

facebook

7 вересня 2021 року

 

Швейцарські профспілки проти пенсійної реформи в країні

 

07 03

У Швейцарії тривають суперечки з приводу реформи пенсійної системи. На думку Федерації профспілок і профспілкової організації Travail Suisse, пропоновані реформи державної пенсійної системи сильно зачіпають права жінок і представників середнього класу.

Сьогодні швейцарські жінки можуть йти на пенсію в 64 роки, чоловіки - в 65 років. Уряд заявив, що для стабілізації пенсійної системи необхідні поправки до закону і запропонував підвищити пенсійний вік. У липні нинішнього року активісти молодіжного крила правоцентристської радикально-ліберальної партії зібрали 145 тис. підписів за проведення референдуму про підвищення пенсійного віку до 2032 року до 66 років, як для чоловіків, так і для жінок.

Однак, на думку профспілок, такі реформи в системі пенсійного забезпечення приведуть до скорочення пенсій, сприятливо позначаться лише на людях з високими доходами. У підсумку, на думку профспілок, така реформа здатна підірвати довіру до існуючої пенсійної системи.

Швейцарська пенсійна система заснована на трьох стовпах: страхування по старості та на випадок втрати годувальника, професійне пенсійне планування та приватні заощадження по старості, заохочувані податковими пільгами.

Швейцарський уряд намагається реформувати пенсійну систему з 2003 року, але поки всі спроби закінчувалися невдачею.

За матеріалами сайту https://1prof.by

facebook

6 вересня 2021 року

 

NIKE відправив офісних співробітників відпочити через ризик вигоряння

 

06 03

Компанія Nike на тлі високих показників вигорання і звільнень серед американських працівників заявила про намір зробити психічне здоров'я співробітників пріоритетом. Старший менеджер Nike Метт Марраццо сказав, що у співробітників корпоративних офісів компанії в Орегоні буде тиждень відпочинку: «Знайдіть час, щоб розслабитися, відпочити і провести час зі своїми близькими. Не працюйте. Минулий рік був важким - ми всі люди і проходимо через травмуючі події. Але я сподіваюся, що співчуття і милосердя, яке ми продовжуємо виявляти до наших товаришів по команді, матимуть позитивний вплив на культуру роботи в майбутньому».

Раніше Nike вже почав пропонувати своїм співробітникам гнучкий розклад - «літні години». Зараз менеджери компанії говорять, що ставлять на перше місце психічне здоров'я співробітників і вважають, що це веде до підвищення продуктивності праці.

По мірі того як пандемія стає довгостроковим явищем, багато людей відмовляються від роботи - така тенденція в США отримала назву «велика відставка». Люди пояснюють свої звільнення всім: починаючи від небезпечних умов, пов'язаних з COVID-19, і закінчуючи прагненням проводити більше часу з сім'єю. Для багатьох справжня причина лежить в вигорянні. Згідно МКБ-11 (Міжнародна класифікація хвороб, яку використовує ВООЗ), діагностувати вигоряння можна при наявності трьох симптомів. Пацієнт повинен бути виснаженим, відчувати ментальну дистанційованість або цинізм з приводу своєї роботи і мати проблеми з її успішним виконанням. Вигорання діагностується лише тоді, коли воно пов'язане з роботою, це не відноситься до інших життєвих ситуацій.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

3 вересня 2021 року

 

Лідера південнокорейських профспілок заарештовано у Сеулі

 

03 03

Поліція Південної Кореї заарештувала 2 вересня главу Корейської конфедерації профспілок (KCTU) за організацію великомасштабних демонстрацій в Сеулі в порушення санітарних норм, прийнятих у зв'язку з пандемією COVID-19.

Ян Кен Су був арештований в штаб-квартирі KCTU через 20 днів після того, як столичний суд видав ордер на його арешт за організацію протестів з травня по липень 2021 року, повідомляє Korea Herald. Ордер був виданий напередодні великого мітингу, запланованого на 20 жовтня. Очікується, що в ньому візьмуть участь близько мільйона людей.

Члени профспілки намагалися блокувати поліцію в будівлі, але відзначається, що обійшлося без серйозних сутичок. Арешт зайняв близько 40 хвилин. Перед тим як сісти в поліцейську машину, Ян закликав членів KCTU продовжити підготовку до жовтневого мітингу. За його словами, колективні дії необхідні для боротьби з несправедливими заходами адміністрації президента країни Мун Чже Іна.

Вже після арешту лідера KCTU заявила, що «помститься за оголошення війни» адміністрації Муна «сильним повномасштабним ударом». Раніше Європейська конфедерація профспілок засудила корейську судову владу, що видала ордер на арешт Яна. Генеральний секретар ЄКП Шаран Барроу сказала, що владі слід прислухатися до вимог робітників, які шукають захисту і підтримки.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

30 серпня 2021 року

 

Німеччина: на пенсію без фінансових втрат

 

30 03

Німецькі дослідники проблем пенсійних реформ припускають, що в майбутньому співробітники, що працюють в складних умовах, повинні мати можливість більш раннього виходу на пенсію без фінансових втрат.

Згідно з дослідженням Німецького інституту економічних досліджень (DIW), проведеного на прохання громадського руху Соціальна асоціація Німеччини (VdK), держслужбовці живуть більш ніж на чотири роки довше, ніж працівники фізичної праці.

Різниця впадає в очі особливо серед чоловіків. Вийшовши на пенсію, 65-річні чиновники можуть розраховувати прожити ще 21,5 року, співробітники того ж віку і самозайняті можуть сподіватися в середньому на 19 років, а робочі лише на 15,9 року.

Колишні держслужбовці-жінки живуть в середньому на 3 роки довше, ніж зайняті фізичною працею.

Отже, відмінності в тривалості життя не є випадковими, а пов'язані з соціальним статусом. І це вказує на фундаментальну проблему пенсійної системи: нерівність в доходах посилюється нерівною тривалістю життя.

Соціальна асоціація Німеччини піддала критиці підвищення пенсій держслужбовцям. При заробітку 31 872 євро в рік робітник повинен пропрацювати не менше 45 років і вийти на пенсію в 67 років, щоб отримати встановлену законом пенсію в розмірі 1 058 євро.

Державний службовець з таким же доходом, пропрацювавши 40 років до свого 67-річчя, може розраховувати на пенсію в розмірі 1902 євро.

Такий стан асоціація назвала «подвійно несправедливим» і закликала до гнучкого пенсійного віку, змінюваному в залежності від тяжкості роботи і розміру пенсії, та виступила проти фіксованого терміну виходу на пенсію у віці 67 років.

В Соціальної асоціації Німеччини вважають, що в майбутньому всі співробітники, включаючи державних службовців та самозайнятих, повинні будуть робити внески в загальну пенсійну схему, що, на думку асоціації, зробить «пенсійний» підхід більш справедливим.

За матеріалами сайту https://1prof.by

facebook

26 серпня 2021 року

 

Президент Киргизстану вдруге відхилив антипрофспілковий законопроєкт

 

26 03

Президент Киргизстану Садир Жапаров вдруге наклав вето на скандальний законопроєкт про профспілки. Про це повідомив голова Центрального комітету гірничо-металургійної профспілки Ельдар Таджібаєв.

Ухвалений депутатами 30 червня 2021 року документ вдруге повернуто в парламент із запереченнями глави держави. Після того як Садир Жапаров перший раз наклав вето і відправив на доопрацювання законопроєкт про профспілки, депутати повинні були підготувати узгоджений варіант. При цьому до складу погоджувальної комісії мали включати представників кабінету міністрів, профспілок і об'єднань (асоціацій) роботодавців. Але цього зроблено не було.

Нагадаємо, що ряд параграфів законопроєкту «Про професійні спілки» істотно обмежує права і свободи профспілкових організацій та демократичні процеси, прийняті всередині структури. Фактично законопроєкт передбачав можливість переходу незалежних профспілок під управління окремих осіб, наближених до певних владних структур. А разом з організаційним управлінням ці структури отримували контроль і над власністю, що належить профспілкам країни. Перший раз глава Киргизької Республіки Садир Жапаров наклав вето на скандальний документ у травні п.р.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

18 серпня 2021 року

 

У МОП розповіли, як працює ініціатива щодо гідних робочих місць для молоді

 

18 03

Сьогодні в світі проживає близько 1,2 млрд. осіб у віці від 15 до 24 років - 16% населення. З огляду на той факт, що в найближчі 30 років населення Землі збільшиться на 2 мільярди, міжнародні експерти вважають, що добробут людей нашої планети не можна забезпечити лише виробництвом великих обсягів здорової їжі. Потрібно буде вирішувати й інші важливі завдання: скорочення бідності, соціальна інтеграція, охорона здоров'я, збереження біорізноманіття та пом'якшення наслідків зміни клімату.

До 2030 року фахівці прогнозують збільшення чисельності молодих людей на 7%, що складе майже 1,3 млрд осіб, повідомляє Міжнародна організація праці. За даними МОП, для працевлаштування молодих людей протягом наступних 15 років необхідно створити 600 млн робочих місць.

Глобальна ініціатива МОП щодо гідних робочих місць для молоді представила свій перший в історії звіт про програму, яка почалася в 2016 році. З моменту створення програми і до кінця 2020 року до неї приєдналися 76 партнерів, включаючи структури ООН, урядів, молодіжних організацій та приватних компаній.

Всього було мобілізовано і інвестовано понад 650 млн доларів для прискорення прогресу в досягненні цілей сталого розвитку. Ініціатива також зіграла важливу роль в накопиченні і розвитку знань для керівництва по створенню робочих місць, особливо в Африці. Однак проблеми молоді як і раніше залишаються серйозними.

У країнах Євросоюзу в травні 2021 року налічувалося 2,979 млн безробітних молодих людей у ​​віці до 25 років. З них 2,403 млн проживають в зоні євро. У травні 2021 року рівень безробіття в ЄС серед молоді склав 17,3% і 17,5% в зоні євро. У порівнянні з травнем 2020 року безробіття серед молоді збільшилася на 119 тис. осіб в Євросоюзі і на 70 тис. - в зоні євро.

За матеріалами сайту https://1prof.by

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100