Профспілка металургів і гірників України

20 березня 2023 року

68% французів хочуть відставки уряду після прийняття пенсійної реформи в обхід парламенту

20 05

За результатами дослідження Elabe, приблизно 7 із 10 опитаних французів хочуть, щоби депутати зібрали достатньо голосів для недовіри уряду Елізабет Борн після того, як він підтримав пропозицію президента Еммануеля Макрона задіяти конституційну спецпроцедуру для затвердження пенсійної реформи в обхід парламенту.

У Франції за добу затримали майже 170 учасників заворушень на протестах проти пенсійної реформи

Серед тих, хто хоче відставки уряду - і 51% тих виборців, які голосували за Еммануеля Макрона у другому турі президентських виборів.

Підтримка відставки уряду висока серед усіх вікових груп та професій, хоча цифри і різняться.

Як відомо, 20 березня депутати Нацасамблеї - нижньої палати парламенту - мають голосувати за довіру уряду після того, як там погодилися з ідеєю Макрона задіяти спецпроцедуру в обхід парламенту для ухвалення пенсійної реформи, застосувавши статтю 49.3 з Конституції, оскільки були сумніви, що голосів у Національній асамблеї все ж вистачить.

Ця процедура також передбачає, що депутати голосують за висловлення недовіри уряду.

За матеріалами сайту eurointegration.com.ua

17 березня 2023 року

Пенсійну реформу у Франції прийняли без голосування

17 03

16 березня в обох палатах парламенту Франції — у Національних зборах та Сенаті — завершилася процедура розгляду законопроекту про пенсійну реформу. Влада не зважилася виносити на підсумкове голосування документ, проти якого вісім разів з початку року проводилися загальнонаціональні дні протесту та страйків.

В останній момент Макрон ухвалив рішення застосувати статтю Конституції 49.3, яка дозволяє затвердити закон без голосування у парламенті. Щоправда тепер, згідно з основним законом, Нацзбори мають проголосувати з питання довіри уряду. До останнього уряд заявляв, що не планує вдаватися до цього крайнього заходу.

17 березня 2023 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

17 04

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 16.03.2023р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Детальніше

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

16 березня 2023 року

Комітет ОЕСР із сталі: інвестуйте у робітників!

16 02

Глобальний союз IndustriALL та industriAll-Європа наполягають на тому, щоб питання про наслідки для працівників сталеливарної промисловості було у центрі дебатів під час обговорення стану сталеливарної промисловості в Україні, декарбонізації світової сталеливарної промисловості чи ситуації у міжнародній торгівлі. Працівники сталеливарної промисловості мають бути поінформовані та проконсультовані про зміни, а їх робочі місця мають бути захищені.

Проблеми, що стоять перед світовою сталеливарною промисловістю, обговорювалися урядами, роботодавцями, профспілками та іншими заінтересованими сторонами на 93-й сесії Комітету ОЕСР 13-14 березня в Парижі.

Під час свого виступу представники профспілок висловили стурбованість поточними реформами ринку праці в Україні. Вони закликали компанії та уряди підтримувати та інвестувати у своїх працівників та забезпечити справедливий перехід у сталеливарній промисловості.

16 березня 2023 року

МОП: 29% працівників важливіших професій отримають низьку зарплату

16 05

Країнам необхідно покращити умови та оплату праці ключових працівників – які відіграли основну роль у подоланні кризи, викликаної пандемією COVID-19, йдеться у новій доповіді Міжнародної організації праці (МОП).

У доповіді представлений механізм, що дозволяє в рамках соціального діалогу виявляти наявні прогалини з точки зору гідної праці та економічної стійкості щодо працівників найважливіших професій та основних служб, а також виробляти національні стратегії, спрямовані на вирішення цих проблем за рахунок активнішої політики та інвестицій.

15 березня 2023 року

Власник Facebook компанія Meta скоротить ще 10 000 співробітників

15 04

У повідомленні Facebook генеральний директор компанії Марк Цукерберг сказав, що скорочення робочих місць відбудеться «протягом наступних кількох місяців», повідомляє CNN.

«Світова економіка змінилася, конкуренція посилилася, і наше зростання значно сповільнилося. На даний момент, я думаю, ми повинні підготуватися до того, що ця нова економічна реальність збережеться протягом багатьох років», – сказав Цукерберг.

14 березня 2023 року

Середній дохід працюючої жінки у Швейцарії на 43% менше, ніж у чоловіка

14 04

За минулий рік Швейцарія опустилася на шість позицій міжнародного рейтингу рівності на робочому місці.

Профспілки Швейцарії закликали жінок вийти на вулиці 14 червня у кількох швейцарських містах, щоб вимагати політичної підтримки своєї справи, а також «більшої поваги, більшої оплати праці та більшого вільного часу».

13 березня 2023 року

Сенат Франції проголосував за пенсійну реформу на тлі протестів

13 04

Французький Сенат підтримав проект пенсійної реформи, який передбачає поступове підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років. За проголосували 195 сенаторів, проти – 112 у ніч проти неділі, 12 березня.

Вже 15 березня проект реформи має пройти перевірку об'єднаного комітету, який складається з представників нижньої та верхньої палат парламенту Франції. Якщо комітет схвалить цей документ, 16 березня щодо нього буде проведено остаточне голосування в обох палатах.

Напередодні у Франції вкотре відбулися масові протести проти пенсійної реформи. За даними МВС, у них взяли участь 368 тисяч людей по всій країні. А профспілка CGT нарахувала понад 1 млн учасників. Профспілки закликали до нових виступів у середу, 15 березня.

10 березня 2023 року

Уряд Південної Кореї хоче збільшити робочий тиждень. Профспілки - проти

10 03

Уряд Південної Кореї оприлюднив проект поправки, який збільшить максимальний робочий тиждень з 52 до 69 годин, щоб надати компаніям більшої гнучкості. Уряд заявляє, що співробітники підприємств зможуть обирати свій робочий час, а потім обмінювати понаднормовий годинник на вихідні.

Проект піддається критиці з боку профспілок. «Ця поправка дозволяє законно працювати з 9:00 до півночі», - йдеться в заяві Корейської конфедерації профспілок, де вказується, що від змін виграють лише керівники компаній.

9 березня 2023 року

Велика Британія планує продовжити відміну митних тарифів на українську сталь

09 04

Управління з торговельних засобів правового захисту (TRA) Великої Британії пропонує продовжити призупинення тарифів на імпорт гарячекатаного плоского та рулонного прокату з України, дія якого повинна закінчитися у травні 2023 року. Про це йдеться у пресрелізі на сайті уряду Британії.

Наразі TRA оцінює, чи слід продовжувати призупинення мит на український імпорт ще на 12 місяців.

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100