Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

16 березня 2023 року

Комітет ОЕСР із сталі: інвестуйте у робітників!

16 02

Глобальний союз IndustriALL та industriAll-Європа наполягають на тому, щоб питання про наслідки для працівників сталеливарної промисловості було у центрі дебатів під час обговорення стану сталеливарної промисловості в Україні, декарбонізації світової сталеливарної промисловості чи ситуації у міжнародній торгівлі. Працівники сталеливарної промисловості мають бути поінформовані та проконсультовані про зміни, а їх робочі місця мають бути захищені.

Проблеми, що стоять перед світовою сталеливарною промисловістю, обговорювалися урядами, роботодавцями, профспілками та іншими заінтересованими сторонами на 93-й сесії Комітету ОЕСР 13-14 березня в Парижі.

Під час свого виступу представники профспілок висловили стурбованість поточними реформами ринку праці в Україні. Вони закликали компанії та уряди підтримувати та інвестувати у своїх працівників та забезпечити справедливий перехід у сталеливарній промисловості.

На початку засідання було зроблено доповідь про останні події в Україні та наслідки для світового ринку стали у світлі незаконної війни Росії, що триває. У той час як світовий ринок стали продовжує відчувати труднощі у зв'язку з дефіцитом енергії та проблемами через доступ до сировини, TUAC порушив питання про наслідки для всіх працівників на тлі спроб уряду реформувати трудове законодавство та обмежити діяльність профспілок, у тому числі послабити механізм колективних переговорів.

Виконуючи обов'язки генерального секретаря TUAC Вероніка Нільсон сказала: «Українські робітники та профспілки перебувають на передньому краї протистояння незаконної російської агресії проти України. Ми закликаємо український уряд забезпечити збереження умов праці та колективних прав тих, хто ще працює, а також тих, хто повернеться. Не можна допустити, щоб поспішні реформи ринку праці послабили ці умови. Право на колективні переговори та право на соціальний діалог є фундаментальними європейськими цінностями, які мають бути збережені та зміцнені, оскільки Україна готується до вступу до ЄС».

Експерти представили останні дані про світовий попит та виробництво сталі. При цьому прогноз на 2023 рік залишається невизначеним після загалом позитивних результатів 2021 та 2022 років на глобальному рівні. Хоча Китай, найбільший у світі виробник сталі, не є членом ОЕСР, профспілки вітали останню інформацію про ситуацію в китайській сталеливарній промисловості, зазначивши, що світовий надлишок потужностей залишається серйозною проблемою.

Ризик глобальної кризи надлишкових потужностей збільшився, оскільки розрив між світовими виробничими потужностями та обсягом виробництва сирої сталі склав у 2022 році 632,0 млн. тонн (у 2021 році – 516,9 млн. тонн). Оскільки світовий надлишок потужностей веде до зниження цін на сталь та нерівних умов, профспілки знову закликають до більш активних спільних дій на міжнародному рівні для вирішення цієї проблеми.

Заступник генерального секретаря Глобального союзу IndustriALL, Крістін Олів'є сказала: «Перехід не може і не повинен лягати важким тягарем лише на плечі працівників. Транснаціональні компанії повинні взяти на себе всю відповідальність, інвестуючи в декарбонізацію та працівників. Це питання соціальної та екологічної справедливості».

Після того, як на останньому засіданні Комітету ОЕСР стали зроблено презентацію TUAC про забезпечення справедливого переходу, тема декарбонізації сталеливарної промисловості була знову включена до порядку денного з останньою інформацією від представників G7 і G20. Представник IndustriALL-Європа нагадала урядам та роботодавцям країн ОЕСР, що зелений перехід має бути справедливим переходом, та виклала конкретні вимоги профспілок, щоб не допустити відставання працівників чи регіонів.

Заступник генерального секретаря Європейського союзу IndustriALL Джудіт Кіртон-Дарлінг сказала: «Декарбонізація світової сталеливарної промисловості – це глобальне завдання, і ми вітаємо підвищену увагу ОЕСР до цієї теми. Робітники-сталеливарники знаходяться в центрі зеленого переходу, тому вони повинні бути залучені до процесу на всіх етапах цього переходу. Це означає якісний соціальний діалог на всіх рівнях та належне планування та прогнозування змін, щоб гарантувати, що жоден працівник чи регіон не залишиться без підтримки. Не вирішуйте нашу долю без нас!»

Комітет ОЕСР по сталі обговорив можливість започаткування спостережного органу ланцюжка поставок у зв'язку з поточними енергетичною та сировинною кризами, які продовжують викликати невизначеність, зростання цін, перенаправлення матеріалів, а іноді і зупинку виробництва сталі. ОЕСР має намір подати результат до кінця 2023 року.

За матеріалами сайту industriall-union.org

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100