27 серпня 2024 року
Це стало можливим завдяки новому закону про «право на відключення», розробленому для того, щоб стримати проникнення робочих електронних листів і дзвінків у особисте життя.
Нове правило, яке набуло чинності в понеділок, означає, що співробітники в більшості випадків не можуть бути покарані за відмову читати або відповідати на меседжі своїх роботодавців у неробочий час.
Прихильники кажуть, що закон дає працівникам впевненість протистояти постійному втручанню в їхнє особисте життя робочих електронних листів, текстових повідомлень і дзвінків. Ця тенденція прискорилася після того, як пандемія COVID-19 порушила розподіл між домом і роботою.
На кожного австралійця в 2023 році припадає в середньому 281 година неоплачуваної понаднормової роботи, згідно з опитуванням Австралійського інституту, який оцінив грошову вартість праці в 130 мільярдів австралійських доларів (88 мільярдів доларів).
Законодавчі зміни додають Австралію до групи з приблизно двох десятків країн, переважно в Європі та Латинській Америці, які мають подібні закони.
Щоб задовольнити надзвичайні ситуації та роботи з ненормованим графіком, закон все ще дозволяє роботодавцям зв’язуватися зі своїми працівниками, які можуть відмовитися відповідати лише тоді, коли це розумно зробити.
Визначати, чи є відмова обґрунтованою, повинен австралійський промисловий суд, Комісія чесної роботи (FWC), яка повинна враховувати роль працівника, особисті обставини та те, як і чому відбувся контакт.
Він має повноваження видати наказ про припинення та відмову, а якщо цього не зробити, стягувати штрафи до 19 000 австралійських доларів для працівника або до 94 000 австралійських доларів для компанії.
Але Австралійська промислова група, група роботодавців, каже, що неоднозначність щодо застосування цього правила створить плутанину для керівників і працівників. Робочі місця стануть менш гнучкими, що сповільнить економіку.
«Закони були введені з мінімальними консультаціями щодо їх практичного ефекту та залишили мало часу роботодавцям для підготовки», — заявила група в четвер.
Президент Австралійської ради профспілок Мікеле О'Ніл сказала, що застереження, вбудоване в закон, означає, що він не буде перешкоджати розумним запитам. Натомість це допоможе працівникам не платити зі своєї кишені за погане планування з боку керівництва, вважає вона.
За матеріалами сайту reuters.com