Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

12 квітня 2024 року

«АрселорМіттал Кривий Ріг»: на конференції трудового колективу підписано новий Колективний договір

12 01

11 квітня 2024 року відбулась конференція трудового колективу, в роботі якої взяли участь 139 з 149 делегатів, обраних трудовими колективами підприємства, а також запрошені представники адміністрації підприємства. З метою запобігання ризикам, пов’язаним з воєнною агресією проти України, конференція проходила в онлайн форматі.

На конференції були підбиті підсумки виконання Колективного договору за 2022–2023 роки, обрано персональний склад Погоджувальної комісії ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Комісії підприємства з питань охорони праці та пожежної безпеки (Глобальний Комітет зі Здоров'я та Безпеки), а також Комісії по трудових спорах.

Одним з головних пунктів порядку денного стало схвалення нового Колективного договору, проєкт якого був розроблений і затверджений за результатами п’яти місяців роботи спільної Робочої комісії. Раніше, 29 березня, проект цього договору був розміщений на інтранет-порталі підприємства в розділі «Колективний договір» для ознайомлення та обговорення, щоб працівники могли внести свої пропозиції. Переважною більшістю голосів делегати конференції затвердили новий Колективний договір, який діятиме з 1 квітня 2024 року по 30 червня 2026 року (окрім пунктів, що були призупинені через воєнний стан).

Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо оголосив під час конференції виплату 11 квітня винагороди за підсумками роботи за 2023 рік у розмірі 50% середньомісячної заробітної плати кожного працівника за фактично відпрацьований час у 2023 році.

Також представники адміністрації дали відповіді на запитання делегатів конференції.

За матеріалами facebook.com/amkrprof

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

«На сто відсотків наша людина»

11 01

«На сто відсотків наша людина. Небайдужа до проблем та турбот тих, хто поряд, всією душею вболіває за довірену їй справу, дуже відповідально сприймає будь-які доручення, пов’язані з профспілковою роботою». Таку характеристику дає активістці Еммі Бреус очільник організації ПМГУ металургійного виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олександр Бабюк.

Жінка від приємних слів на свою адресу трішки ніяковіє. Та все ж, погодившись поспілкуватися із начальником відділу інформації та комунікацій ПО ПМГУ ПАТ «АМКР» Віктором Біликом, розповідає…

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

У первинці ПМГУ Південного ГЗК стартували звіти в вибори

10 01

На початку квітня в профспілкових організаціях підрозділів Південного ГЗК розпочалася звітно-виборча кампанія. Це важливий і відповідальний етап у роботі профгруп і цехових комітетів, адже він дає можливість ретельно проаналізувати зроблене за попередній період, побачити недоліки і упущення в роботі, намітити конкретні заходи на майбутнє, щоб у подальшому підвищити ефективність первинки ПМГУ комбінату.

Як розповіла наша колега, головний редактор відділу внутрішніх комунікацій підприємства Світлана Агатьєва, в першу чергу заплановано провести звіти і вибори у 125 профспілкових групах, опісля – у 18 цехових профорганізаціях…

Читати повністю

8 квітня 2024 року

Колектив Ливарно-механічного заводу вшанував пам’ять загиблих колег

08 01

Минулого тижня колектив Ливарно-механічного заводу відзначав чергову річницю з дня створення цього підприємства. В день народження заводу представники його адміністрації та профспілкового активу ПМГУ, керівництва цехів та працівники управління «ЛМЗ» вшанували пам’ять колег, які віддали своє життя за рідну країну, ставши на її захист під час нинішньої війни.

Ця подія відбулася на Алеї пам`яті на честь загиблих Героїв, яку було закладено минулого року неподалік будівлі управління заводу. Як розповів директор «ЛМЗ» Валерій Мовчан, ідея створити таку алею з’явилася ще в 2022 році, коли колектив заводу зазнав перших втрат. Втілили її в життя рік потому весною, об`єднавши зусилля з колегами з Центрального департаменту з утримання і ремонтів.

Таким чином, сьогодні про кожного загиблого Героя, що був працівником «ЛМЗ», нагадує встановлена на Алеї металева табличка, на якій викарбуване його ім`я, та висаджене поряд молоде деревце – сакура.

8 квітня 2024 року

«Студентська весна - 2024»

08 05

4 квітня в Палаці культури «Центральний» свої творчі таланти демонстрували здобувачі освіти і студенти навчальних закладів Покровського району. Серед них - наші спілчани.

Профактив Автотранспортного фахового коледжу КНУ до виступів у «Студентстькій весні» готував голова первинної організації ПМГУ студентів коледжу Микола Дутко. Профлідер також підтримував талановиту молодь на цьому концерті.

Микола Дутко залишився задоволений виступами своїх активістів Яни Рижих (пісня «Мир на Україні»), Богдана Яковлєва (музична композиція «Смерека»), колективом танцюристів під керівництвом першокурсника Дмитра Бессарабова. Сказав, що пишається студентами, які гідно представили рідний коледж.

За матеріалами сторінки у Facebook Криворізької міської організації ПМГУ

Фотогалерея

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Євген Лисенко: «профспілкова жилка» у мене від батька

05 01

Хто такий Лисенко? Спитайте будь-кого з колективу другої збагачувальної фабрики Південного ГЗК, і почуєте у відповідь: «А про якого Лисенка мова? У нас їх багато!» Так воно і є. У підрозділі працювали в різні роки і продовжують працювати представники великої трудової династії Лисенків. Сьогодні наша колега, головний редактор відділу внутрішніх комунікацій підприємства Світлана Агатьєва поговорила з одним з них: Євгеном Лисенком, слюсарем черговим та з ремонту обладнання, профспілковим активістом. Він розповідає:

– Коли ти – зі славної трудової династії, це одночасно і приємно, і відповідально. До тебе одразу ставляться з певною повагою. Але сам ти її ще не заслужив – а маєш, щоб же не підвести шанованих родичів…

Читати повністю

4 квітня 2024 року

Парламентарі розглянули та взяли до уваги профспілкові пропозиції до законопроєкту «Про звернення»

04 01

На лист СПО об’єднань профспілок із профспілковими зауваженнями до проєкту Закону України «Про звернення» (реєстр. № 11082 від 13.03.2024) надійшла відповідь від Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Профспілки вважають, що законопроєкт «Про звернення», поданий Кабінетом Міністрів України, потребує суттєвого доопрацювання. Цим документом поряд з удосконаленням законодавства про звернення та приведення законодавчих актів України у відповідність до Закону України «Про адміністративну процедуру» суттєво змінюється регулювання питання практичної реалізації конституційного права громадян на звернення.

У листі голови Комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин поінформовано, що лист СПО об’єднань профспілок розглянуто і доведено до відома народних депутатів України - членів Комітету, як суб’єктів права законодавчої ініціативи, для можливого врахування в законопроектній роботі.

3 квітня 2024 року

Моя мрія

03 02

Саме такою була тема Конкурсу, яку організували і провели члени об’єднаної організації ПМГУ КП «Компанія «Вода Донбасу» напередодні Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. У конкурсі брали участь і діти, і дорослі.

Оцінювання робіт викликало неординарні емоції: усмішку, радість, сум та сльози.

А як можна без болю у серці дивитись роботи дітей віком до 8 років, які малюють школу, риболовлю, торт, кошеня, море, голубів миру та пишуть про свої мрії: «Я хочу більше не боятись», «Я хочу піти у школи», «Я хочу великий торт», «Я хочу кошеня», «Я хочу мир в Україні», «Я хочу на наше Азовське море»

Проте, найбільша кількість робіт була під гаслом «Я хочу МИР у всьому світі».

Об’єднана організація ПМГУ КП «Компанія «Вода Донбасу» привітала всіх переможців Конкурсу «Моя мрія», всі вони отримають грошову нагороду.

За матеріалами сайту pmgu.dn.ua

Фотогалерея

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Три жіночі історії

02 01

У гірничо-металургійній галузі, яку традиційно називають «чоловічої» сферою, насправді працює багато жінок. Серйозне «жіноче лобі» є і в когорті профспілкового активу ПМГУ на підприємствах. За статистикою ще до війни понад 50% очільників профгруп складали жінки. А зараз, з урахуванням мобілізаційних процесів, цифра тільки зростає.

Які ж вони – жінки ГМК, жінки Профспілки металургів і гірників України? «Про всіх не розповім, – каже наш колега, провідний спеціаліст з інформаційної роботи профкому ПО ПМГУ «Запоріжсталь» Гліб Гончаров. – Але про тих, хто працює на нашому комбінаті, скажу із впевненістю: вони добрі, щирі, чуйні, але при цьому рішучі та ініціативні. От вам на доказ три жіночі історії».

Читати повністю

1 квітня 2024 року

2024 - рік звітів та виборів

01 01

В поточному році у Профспілці металургів і гірників України відбудуться звіти і вибори. У профгрупах первинної організації ПМГУ «Запоріжсталь» вони розпочнуться вже навесні. А восени, напередодні звітно-виборчої конференції первинки, про свою роботу відзвітують та проведуть вибори цехові профспілкові організації.

З метою підготовки профгрупоргів до звітно-виборчої кампанії профспілковий комітет ПО ПМГУ «Запоріжсталь» перед її початком провів для них семінар.

На початку семінару голова первинної організації ПМГУ «Запоріжсталь» Леонід Анісімов привітав профспілкових активістів, профгрупоргів та розповів про структуру нашої Профспілки, її головні задання та форми роботи в умовах воєнного стану.

Семінар-навчання провів голова оргмасової комісії профкому Олександр Горбачов. Він стисло розповів профгрупоргам про механізм та порядок проведення звітно-виборчих профспілкових зборів у профгрупах та надав необхідну документацію.

За матеріалами facebook.com/groups/580055256082063

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100