
20 березня 2025 року
В центрі уваги – юридичні питання
Навчання вперше обраних профлідерів, організоване Центральною радою ПМГУ, триває. Черговий семінар курсу відбувся 19 березня і був присвячений юридичним питанням. Його спікерами виступили головний правовий інспектор праці та правовий інспектор праці Профспілки Ольга Зубець і Галина Просяник.
Заняття побудували таким чином, щоб слухачі час від часу переключалися з теорії на практику. У лекційних блоках висвітлювалися:
- правові основи діяльності профспілок в цілому і ПМГУ зокрема, гарантії для членів виборних профспілкових органів, які вони передбачають
- норми ключових законів, що лежать у підґрунті вітчизняного трудового права в сучасних умовах, – Кодексу законів про працю України, Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» №2136 та інших
- робота профспілкових експертів над проєктом нового Трудового кодексу України з метою не допустити звуження прав та гарантій працівників
Практичні блоки включали в себе аналіз конкретних судових рішень у справах, де були порушені трудові чи профспілкові права.
Крім того, фахівці Правової інспекції праці розповіли учасникам про Пенсійну систему України та дали корисні рекомендації щодо самостійного моніторингу своїх пенсійних перспектив через особистий кабінет на офіційному порталі ПФУ.
20 березня 2025 року
Активісти домоглися позапланової перевірки Інгулецького ГЗК: Держпраці відреагувала на звернення
Зусилля активістів Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату та голови Криворізької міської організації ПМГУ Володимира Чернявського не залишилися без уваги. Відповідні органи почули їхні вимоги щодо перевірки дотримання трудового законодавства на підприємстві.
Ще два місяці тому ініціативна група працівників підприємства наполягала на необхідності проведення позапланового заходу державного контролю у ПРАТ «ІНГЗК», зокрема щодо правомірності дій адміністрації підприємства.
19 березня, перевірка розпочалася.
Згідно з інформацією, що міститься в листі Держпраці до Міської організації ПМГУ, ця позапланова перевірка дотримання вимог законодавства про оплату праці стосуватиметься питань нарахування та виплати заробітної плати працівникам відповідно до умов, визначених їхніми трудовими договорами.
ПМГУ сподівається, що результати перевірки сприятимуть усуненню можливих порушень і забезпеченню справедливих умов праці для всіх працівників комбінату.
За матеріалами сторінки у Facebook Криворізької міської організації ПМГУ
19 березня 2025 року
Війна – час великої мужності і великих втрат. Частину з них, як це не гірко, жодним чином не оминути. Але є й такі, яким можна запобігти – завдяки згуртованості, далекоглядній державній політиці та рішучим діям.
Так, зараз Профспілка металургів і гірників України закликає докласти максимум зусиль, щоб працівники АТ «Кривбасзалізрудком» не втратили роботу, зарплату та можливість годувати родини, а вітчизняний ГМК – зберіг одне зі своїх найпотужніших добувних підприємств.
Ситуація в АТ «Кривбасзалізрудком» – критична. Воно потерпає від низки гострих проблем, серед яких – довготривале (з різних причин, зокрема через санкційну політику) невідшкодування ПДВ; непогашення, навіть за втручання Державної виконавчої служби України, заборгованості за поставлену продукцію з боку інших підприємств; ускладнення на рівні корпоративного управління та інші.
Як наслідок, комбінат фактично втратив платоспроможність, рахунки заарештовано, потужності відключено від електро- та водопостачання. Все це вкрай негативно відобразилося на працівниках: виникли борги з виплати заробітної плати, виробничий персонал почали виводити у простій, що спричинило значний відтік кваліфікованих кадрів.
У прагненні захистити людей первинна організація ПМГУ, що діє в АТ «Кривбасзалізрудком», звернулася по допомогу до Криворізької міської організації та Центральної ради Профспілки.
Листи з проханням втрутитися в ситуацію задля вирішення проблемних питань підприємства та забезпечення стабільної роботи його трудового колективу за підписом голови ПМГУ Олександра Рябка направлені Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Дмитру Шмигалю, Президенту Українського союзу промисловців і підприємців, Співголові Національної тристоронньої-соціально-економічної ради Анатолію Кінаху, Голові Федерації металургів України Сергію Біленькому.
18 березня 2025 року
Переможний шлях «ПМГУ Каметсталь»
Щира любов до футболу, самовіддані тренування, справжній командний дух і надійна підтримка вболівальників та первинної організації ПМГУ підприємства – саме ці складові допомагають команді «ПМГУ Каметсталь» раз у раз показувати високі спортивні результати.
Минулої неділі металурги провели напружений поєдинок із чемпіоном міста Кам’янського з футзалу сезону 2024-2025 років – командою «Баглій». Матч виявився справжнім випробуванням на міцність, однак гравці «ПМГУ Каметсталь» проявили характер, витримку та майстерність, що дозволило їм здобути перемогу над серйозним суперником.
Фінальний свисток зафіксував рахунок 3:2 на користь каметсталівської команди. Голи, які принесли успіх, забили Дмитро Федечко, Микита Чеченін та Ілля Шестипалов. А кращим гравцем матчу був визнаний Микита Чеченін, який продемонстрував високу технічну підготовку та незламну волю до перемоги.
Завдяки цій важливій перемозі команда «ПМГУ Каметсталь» набрала 9 очок і впевнено вийшла до півфіналу Кубку міста Кам’янського з футзалу.
Профком ПО ПМГУ «КАМЕТ-СТАЛЬ» на чолі з Сергієм Какушею щиро вітає хлопців із черговою спортивною перемогою та бажає їм подальших успіхів на шляху до чемпіонства!
#ПрофспілкаЦеМи
Підтримка захисників та їхніх сімей – у пріоритеті
Цех виробництва обкотишів №2 Північного ГЗК – дуже дружний. Тут хороший тандем адміністрації (начальник Едуард Матицин) і профспілкового комітету ПМГУ на чолі з Вікторією Китаєвою. Про це у розмові з головним фахівцем з інформаційної роботи Криворізької міської організації Профспілки Оксаною Шахмоть розповіла профактивістка, інструкторка з оргмасової роботи ЦВО-2 Катерина Безверха…
#ПрофспілкаЦеМи
Профспілка – дієвий інструмент захисту прав працівників
Дмитро Вінівітін – лідер профспілкової організації ПМГУ на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті, людина, для якої захист прав працівників став не просто обов’язком, а справою життя. Понад 30 років він працює на підприємстві, пройшов шлях від електрослюсаря до головного гірника і завжди брав активну участь у житті Профспілки.
У 2024 році Дмитра Вінівітіна було обрано головою первинної організації ПМГУ Полтавського ГЗК…
13 березня 2025 року
Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади
Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 12.03.2025 р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.
12 березня 2025 року
Важливий крок для нових лідерів: Центральна рада ПМГУ проводить онлайн-навчання
Центральна рада Профспілки металургів і гірників України продовжує системну роботу з підготовки новообраних голів первинних організацій. В рамках цього процесу відбувся черговий відеосемінар, на якому розглядалися ключові питання профспілкової діяльності.
Онлайн-формат навчання дозволяє максимально охопити нових профспілкових лідерів та надати їм необхідні знання для ефективного захисту прав працівників.
Зокрема, сьогодні під час семінару була висвітлена тема: «Основні складові бюджету профспілкової організації та вимоги законодавства до діяльності неприбуткових організацій». Головний бухгалтер Профспілки Євгенія Кондратьєва детально роз’яснила слухачам механізми формування та використання бюджету профспілкових організацій, а також особливості законодавчого регулювання їхньої діяльності.
«Колективний договір як механізм захисту виробничих, соціально-економічних і трудових прав та інтересів працівників ГМК» - з цією темою виступила начальник відділу соціально-економічної роботи Валентина Броннікова, яка наголосила на значенні колективного договору як ефективного інструменту забезпечення прав працівників та регулювання соціально-трудових відносин шляхом соціального діалогу на підприємстві.
Ці питання є надзвичайно важливими для голів первинних організацій, оскільки вони формують основу ефективного представництва інтересів і захисту прав працівників та забезпечення стабільної роботи Профспілки.
Центральна рада ПМГУ планує продовжувати освітню діяльність у форматі онлайн-семінарів, надаючи новим профспілковим лідерам актуальну інформацію та практичні інструменти для успішного виконання їхніх обов’язків.
12 березня 2025 року
Індексація пенсій: що змінилося з 1 березня 2025 року?
З 1 березня 2025 року в Україні проведено індексацію пенсій відповідно до постанови Кабміну №209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».
Відповідно до частини другої ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» такі перерахунки проводяться щорічно.
Перерахунок торкнувся як пенсій за віком, так і виплат для військових, держслужбовців, чорнобильців та інших категорій. Також підвищено мінімальні пенсійні виплати для окремих груп пенсіонерів. Максимальний розмір пенсії залишився без змін. Виплата оновлених сум розпочнеться у квітні.
11 березня 2025 року
Навчання профспілкових переговірників: аргументація та психологія колективних переговорів
Минулого тижня на запрошення Первинної організації ПМГУ ПрАТ «Дніпровський металургійний завод» у профкомі ПО ПМГУ (м. Дніпро) проходило навчання учасників переговірної команди профспілкової сторони, які братимуть участь в укладенні нового колективного договору між ПрАТ «ДМЗ» і первинною організацією – повноважним представником членів ПМГУ-працівників підприємства.
Темою навчання була «Аргументація й контраргументація в колективних переговорах. Правила, методи та психологічні аспекти».
З навчальною групою, яку очолив голова ПО ПМГУ ПрАТ «ДМЗ» Сергій Крамарчук і в яку ввійшли представники первинки Олександр Бондарєв (заступник голови ПО ПрАТ «ДМЗ»), Тетяна Бандура (головний бухгалтер ПО ПрАТ «ДМЗ»), Вікторія Глаголєва (фахівець з енергонадзору відділу головного енергетика коксохімічного виробництва ПрАТ «ДМЗ»), Олена Оніщенко (начальник лабораторії ЦЗЛ ПрАТ «ДМЗ»), працювала начальник відділу соціально-економічної роботи Валентина Броннікова.
Навчання було присвячене техніці й тактиці аргументації, вмінню викладати і застосовувати фактичні аргументи, які раціонально використовувати в колективних переговорах, практичним психологічним аспектам аргументації. Учасники брали активну участь в обговоренні питань й дискусіях на тему навчання.
Навчання, за оцінкою його учасників, корисне для профспілкових переговірників. Нові знання й практичні навички професійного аргументування необхідні профспілковим переговірникам в нелегкому соціальному діалозі з представниками роботодавця. Вони можуть полегшити відстоювання позиції первинки у колективних переговорах з різних, у тому числі витратних, норм проєкту нового колективного договору, укладення якого спрямоване на забезпечення кваліфікованого та ефективного захисту трудових і соціально-економічних інтересів працівників підприємства та пошук компромісних рішень з роботодавцем.