Профспілка металургів і гірників України

22 липня 2021 року

Працівники МГЗ вимагають зупинити рейдерів

22 2

Суд продовжив розгляд скарги юристів заводу на рішення за позовом громадської організації «Стоп шлам», яка вимагає стягнути з Миколаївського глиноземного заводу більше 9,2 млрд грн. за нібито екологічні порушення. При цьому в якості доказу використовується психологічна експертиза про завдану «моральну шкоду» 1279 членам цієї організації.

Правда на сам мітинг з боку «Стоп Шлам» прийшло всього близько 30-ти татуйованих молодих людей, які навіть не змогли пояснити свої вимоги і де знаходиться МГЗ.

«Стягнення суми в 9 мільярдів - це фактично смерть заводу! Без роботи і грошей на життя залишиться 10 тисяч осіб - працівники, члени їх сімей. Псевдо-екологи й активісти з Києва, яких вони найняли, ставлять під загрозу одне з останніх працюючих промислових підприємств Миколаївщини, яке одних тільки податків платить більше 500 млн в рік. Вони покричать і поїдуть до Києва, а людям де працювати?! », - говорить Олексій Медведь, голова профспілки МГЗ.

На заводі це називають спланованою рейдерською атакою за участю підконтрольних рейдерам «активістів», «екологів», експертів, які видали «потрібну» експертизу, і суду, які просто ігнорують закон і здоровий глузд.

«У суді першої інстанції ми надали докази того, що в якості потерпілих вказані неіснуючі люди, але ці докази проігноровані суддею, ми показали акти екологічних перевірок, які також не взяті до уваги. Вже навіть Мін'юст назвав експертизу незаконною! Але перша інстанція була глуха і сліпа, тепер сподіваємося на апеляцію », - заявила Оксана Карпенко, начальник юрвідділу МГЗ.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що «реальна мета нападу - отримати великий грошовий куш», а від висновків експертів «очі вилазять на лоб». Адже вони встановили рекордний розмір шкоди навіть без розмов з умовними «постраждалими», просто на підставі роздруківок з Інтернету.

«Якщо екорейдери досягнуть свого, то це буде означати арешт всього майна підприємства, в тому числі грошових коштів заводу. З огляду на величезний розмір суми, стане неможливою виплата заробітної плати працівникам, а виробництво виявиться під загрозою зупинки », - додала Оксана Карпенко. За матеріалами сайту https://profngz.mk.ua

20 липня 2021 року

ПМГУ та ФМУ категорично проти підвищення тарифів

на перевезення вантажів залізничним транспортом

20 1

На сайті Міністерства інфраструктури України 5 липня 2021 року оприлюднено проєкт наказу «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги», який передбачає значне підвищення тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в два етапи: з 01.09.2021 року та з 01.01.2022 року.

Профспілка металургів і гірників України разом з Федерацією металургів України проаналізували ситуацію та економічно обґрунтували своє бачення наслідків цієї сумнівної ініціативи органів влади. Таке стрімке підвищення тарифів призведе до катастрофічних наслідків для цілих галузей та буде мати негативний вплив на економічне становище Держави. І якщо цей наказ набуде чинності, провідні українські експортери (ГМК та АПК) значно погіршать свої конкурентні позиції на ринках збуту, зросте собівартість будівництва та ціни на житлову та комерційну нерухомість, зросте вартість енергоносіїв, ціни та тарифи на послуги ЖКГ, відбудеться чергова переорієнтація вантажів на автотранспорт та подальше руйнування автодоріг (частково відновлених програмою Президента України «Велике будівництво»), стимулюється інфляція, падіння ВВП та дефіцит Державного і місцевих бюджетів.

Своє занепокоєння ПМГУ та ФМУ виклали у змістовному листі на ім’я Президента України В.Зеленського. «Просимо Вас, - йдеться у зверненні, - рекомендувати Міністерству інфраструктури України відкликати Проєкт Наказу «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги» як такий, що не є економічно обгрунтованим та матиме вкрай негативні наслідки для економіки вже з 2022 року».

Лист голови ПМГУ О.Рябка та Голови ФМУ С.Біленького

20 липня 2021 року

Профлідерів Покровського ГЗК привітали в урочистій обстановці

20 2

Первинна організація ПМГУ Покровського ГЗК провела урочисте засідання, присвячене Дню металурга і гірника, за участю голів цехових комітетів і членів профкому. Вів засідання заступник голови профкому Юрій Чепінський. Про це розповіла редактор газети «За марганець» Н.Чепець.

За активну роботу по захисту трудових прав членів профспілки Почесними грамотами обласного рівня були відзначені такі голови цехкому і члени профкому: Сергій Овчаров (Чкаловський кар'єр №2), Вікторія Паніщева (Ремонтно-будівельний цех), Тетяна Отріщенко (Відділ технічного контролю), Тетяна Мотичко (Відділ кадрів та навчання, голова комісії з культурно-масової роботи) і Сергій Шатохін (Чкаловська збагачувальна фабрика).

Почесні грамоти Центральної ради за багаторічну сумлінну роботу та активну діяльність у профспілці були вручені Тетяні Дризі (заступнику голови цехкому Апарату управління) і Наталії Чепець (головному редактору газети «За марганець», голові комісії з інформаційної роботи).

Нагрудний знак «За активну роботу в Профспілці металургів і гірників України» був урочисто вручений Олександрі Балубі (юрисконсульту профкому) і Зінаїді Михайленко (цехком напрямки із загальних питань).

Старожила первинки, голову цехкому Служби охорони з багаторічним стажем Володимира Сафронова удостоїли почесної медалі «Ветеран ПМГУ».

Всі нагороди присутнім вручав Юрій Чепінський зі словами щирих вітань і подяки за допомогу профкому в захисті прав та інтересів трудящих.

19липня 2021 року

Урочисті збори запорізьких металургів

19 3

15 липня у палаці культури «Дніпроспецсталь» з нагоди професійного свята зібралися кращі представники славної і почесної професії металургів і гірників Запорізького краю.

У цей святковий день в палац культури прийшли привітати зі сцени металургів і гірників керівники Запорізької області і міста, Профспілки металургів і гірників України, Запорізької обласної організації ПМГУ і Запорізької обласної ради профспілок. Про це повідомив фахівець облради ПМГУ А.Кучеренко.

Всі офіційні особи, що виступали зі сцени, привітали щирими і теплими словами металургів і гірників Запорізького краю та вручили їм нагороди:

Голова Запорізької обласної державної адміністрації О.Старух вручив:

медаль «За розвиток Запорізького краю» Ю.Котляру, начальнику підземної дільниці № 5 шахти «Прохідницька» ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат»;

подяку Запорізької обласної державної адміністрації:

- Ю.Загорулько, старшому майстру блоку печей мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь»;

- А.Дацюку, підземному прохіднику шахти «Експлуатаційна» ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат»;

- О.Биковченко, начальнику дільниці цеху ремонту металургійного статкування ПрАТ «Дніпроспецсталь»;

- В.Сизоненко, машиністу крану металургійного виробництва цеху холодного прокату ПАТ «Запоріжсталь»;

- Н.Кірпічевій, начальниці бюро управління персоналом ПрАТ «Український графіт»;

- Ю.Хижняку, дозувальнику дільниці помолу гірничого цеху ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».

Голова Запорізької обласної ради О.Жук вручила:

Орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеню:

- О.Міщенко, старшому майстру розливання сталі мартенівського цеху ПАТ «Запоріжсталь»;

- І.Поповичу, начальнику цеху капітальних та поточних ремонтів гірничого устаткування ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат».

Почесну грамоти обласної ради:

- С.Єрмішину, начальнику зміни плавильного цеху №4 АТ «Запорізький завод феросплавів»;

- Ю.Фоменко, заступнику начальника з виробництва магнезіального цеху ПрАТ «Запоріжвогнетрив».

Подяку голови Запорізької обласної ради О.ЧУБУ, старшому майстру залізничного цеху ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».

Керуючий справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Р.Омельянович вручив:

Медаль «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя»:

- Ю.Кожомі, заступнику начальника цеху з виробництва агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь»;

- О.Ільїну, заступнику голови первинної організації ПМГУ в АТ «Запорізький завод феросплавів».

Почесну грамоти Запорізької міської ради:

- С.Бурдову, слюсарю з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики автоматизованої системи управління технологічними процесами ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»;

- А.Ковтуну, оператору поста керування станом гарячої прокатки цеху гарячої прокатки тонкого листа ПАТ «Запоріжсталь»;

- О.Кравченко, оператору поста керування прокатного цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь»;

- С.Москальову, старшому змінному майстру доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь».

Подяку Запорізької міської ради В.Швецю, начальнику дільниці цеху неформованих вогнетривів ПРАТ «Запоріжвогнетрив».

Заступник голови ради Запорізької обласної Федерації роботодавців А.Гавриленко вручила Почесну грамоту Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал»:

- С.Компанієць, вогнетривнику Сервісного центру м.Запоріжжя ПрАТ «Запоріжвогнетрив»;

- О.Фурсі, начальнику ковальсько-пресового цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь»;

- О.Балукову, енергетику дробильно-сортувальної фабрики ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат»;

- Е.Кухальському, начальнику автотранспортного цеху АТ «Запорізький завод феросплавів»;

- С.Диденко, викладачу електротехнічних дисциплін Запорізького металургійного коледжу.

Голова Центральної ради Профспілки металургів і гірників України О.РЯБКО вручив:

Нагрудний знак Федерації профспілок України «Профспілкова звитяга» О.Сиріткі, ветерану профспілкового руху, слюсарю, голові профспілкового комітету цеху ремонту металургійного обладнання ПрАТ «Дніпроспецсталь».

Нагрудний знак Центральної ради «Молодий лідер ПМГУ» М.Політанському, машиністу тепловозу, голові профкому цеху експлуатації управління залізничного транспорту ПАТ «Запоріжсталь».

Нагрудний знак Центральної ради «За активну роботу в ПМГУ» А.Фандєєву, старшому майстру, голові профкому енергоцеху ПрАТ «Запоріжкокс».

Нагрудний знак Центральної ради «Ветеран ПМГУ» В.Бурмістровій, хіміку-лаборанту, голові профкому аналітичної лабораторії ПрАТ «Дніпроспецсталь».

Почесну грамоту президії Центральної ради:

- С.Бессонову, голові первинної організації ПМГУ Запоріжкокс;

- В.Борту, печовому, голові профкому цеху №2 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

За підсумками конкурсу на кращий колективний договір серед підприємств гірничо-металургійного комплексу України за 2020 рік диплом отримав Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь».

Голова Запорізької обласної ради профспілок В.Каплій вручив:

Почесну грамоту Федерації профспілок України І.Дворецькій, голові цехового комітету ПрАТ «Фарлеп-Інвест» «Запоріжсталь».

Почесну грамоту обласної ради профспілок:

- О.Гаврильченко, майстру основного виробництва, члену профкому цеху №7 ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»;

- М.Урчукіній, крановій машиністці, члену профкому термо-калібрувального цеху ПрАТ «Дніпроспецсталь»;

- А.Микитенко, електромонтеру з ремонту та обслуговування електроустаткування, заступнику голови профкому цеху уловлювання ПрАТ «Запоріжкокс».

Голова Запорізької обласної ради Профспілки металургів і гірників України В.Сєдов вручив:

Почесну грамоту президії обласної ради профспілки:

- Т.Лєсняк, тоннельнику, заступнику голови профспілкового комітету коксового цеху ПрАТ «Запоріжкокс»;

- К.Попізенко, економісту планового відділу, голові профкому дільниці №11 ПрАТ «Українськийграфіт»;

- С.Нікіфорову, слюсарю-ремонтнику, профгрупоргу доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь»;

- Ю.Танічевій, начальнику відділу генпланів і транспорту ДП «Дніпропром»;

- О.Полубабінову, налагоджувальнику технологічного устаткування, профгрупоргу алюмосилікатного цеху ПРАТ «Запоріжвогнетрив»;

- В.Кремсі, слюсарю-ремонтнику, профгрупоргу доменного цеху ПАТ «Запоріжсталь».

На честь майстрів високого класу, людей сильних, вольових та надійних, які вкладають у робочий ритм підприємств свій труд та частинку душі, створюють сімейні династії та традиції, добувають руду, підпалюють вогонь печей та плавлять метал, був проведений святковий концерт.

15 липня 2021 року

 

У Запорізькій облраді ПМГУ привітали профспілкових бухгалтерів

 

15 10

Дата свята вибрана не випадково - в цей день у 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». До 2004 року свято відзначалось федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, змусило представників державної влади по-новому поглянути на фахівців, усвідомити, що бухгалтерський облік - це не тільки податкова звітність, але і основа для прийняття управлінських рішень. В результаті, день 16 липня Указом Президента України № 662/2004 від 18.06.2004 було офіційно оголошено професійним святом - Днем бухгалтера. 

На щотижневій оперативній нараді Запорізької обласної організації ПМГУ, яка відбулася 13 липня 2021 року привітали бухгалтерів первинних профспілкових організацій ГМК Запорізької області з професійним святом і вручили почесні грамоти до Дня бухгалтера. Таку інформацій та фото надав нам фахівець облради ПМГУ Артем Кучеренко.

Голова обласної організації ПМГУ Валерій Сєдов побажав профспілковим бухгалтерам плідної роботи на своїй професійній "ниві", а також щоб у них завжди сходився не тільки бухгалтерський баланс, а й баланс життєвий. Також він побажав усім здоров'я та наснаги, особистого щастя і добробуту.

facebook

13 липня 2021 року

 

День металурга і гірника: урочисті збори профактиву ПМГУ

 

13 10

13 липня на базі мальовничого комплексу відпочинку «Ostrov River Club» на Самарі (Дніпропетровська область) відбувся урочистий захід, присвячений Дню металурга і гірника – 2021. Центральна рада ПМГУ подбала про те, щоб його учасниками стали представники профактиву ГМК України, які протягом минулого року досягли високих результатів у виробничій діяльності та профспілковій роботі.

Привітали активістів із професійним святом голова ПМГУ О.Рябко, його перший заступник В.Гавриленко та заступник Б.Оверковський, голови територіальних та первинних організацій Профспілки.

Профлідери знайшли для металургів і гірників багато теплих слів – подякували їм за сумлінну працю, побажали здоров'я, щастя, добробуту, подальших успіхів на життєвому шляху і відзначили їх високими винагородами: Грамотами та Знаками ЦР «За активну роботу в ПМГУ», «Ветеран ПМГУ» та «Молодий лідер ПМГУ».

Святковий настрій всім присутнім подарували запрошені артисти. Погода була досить спекотною, однак це не завадило святкуванню. Окрім приємних вражень від офіційної частини заходу, учасники отримали можливість подихати свіжим повітрям, відпочити на природі, відволіктися від трудових буднів, поспілкуватись зі своїми колегами з різних міст країни, заряджаючись силами та наснагою для нових досягнень у новому гірничо-металургійному році.

Фотогалерея

facebook

8 липня 2021 року

 

III Пленум облради ПМГУ: про виробництво та трудові гарантії

 

08 09

7 липня у великому залі Будинку Спілок (м. Дніпро) відбувся III Пленум Дніпропетровської обласної ради ПМГУ. У роботі Пленуму взяли участь члени обласної ради, голови первинних організацій, голова Профспілки металургів і гірників України О.Рябко та голова Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок  В.Дубіль.

На порядку денному Пленуму стояли такі актуальні питання: «Про ситуацію, що склалася на підприємствах ГМК області» та «Про зміни в складі обласної ради ПМГУ».

По першому питанню з доповіддю виступив голова Дніпропетровської обласної організації І.Соколов. Він поінформував присутніх про показники виробництва, рівень заробітної плати, стан охорони праці, правової роботи та протистояння Профспілки антисоціальним законопроєктам.

В обговоренні доповіді взяли участь голови первинних організацій ПМГУ – С.Крамарчук (ПрАТ «ДМЗ»), Л.Завацька (ПрАТ «Южкокс»), Ф.Клименко (ВГМК).

Про роль промисловості, зокрема ГМК, і про діалог з органами влади поінформував голова обласного об'єднання профспілок В.Дубіль.

Про поточну ситуацію в ГМК України детально  розповів у своєму виступі голова ПМГУ О.Рябко.

Прийнявши до уваги озвучену інформацію, Пленум прийняв відповідну постанову.

На завершення Пленуму О.Рябко та І.Соколов вручили профспілковому активу грамоти, а також напередодні професійного свята - Дня металурга і гірника – висловили слова подяки за сумлінну працю, активну життєву позицію та побажали подальших успіхів на виробництві та в профспілковій роботі.

Фотогалерея

facebook

8 липня 2021 року

 

Криворізькі ліцеїсти відчули виробничий драйв

 

08 10

Нещодавно в цехах ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» побували майбутні металурги, гірники та електрогазозварники. Це – учні криворізьких професійних ліцеїв: гірничо-технологічного, гірничо-металургійного, гірничо-електромеханічного, а також Центру професійної освіти металургії та машинобудування. Учні саме цих навчальних закладів є членами Профспілки металургів і гірників України і вже обізнані щодо трудових гарантій та ролі ПМГУ у житті трудових колективів криворізьких підприємств.

Ким бути вони вже визначилися, адже стали учнями закладів профтехосвіти. На підприємстві їм цікаво було побачити виробничі процеси та роботу справжніх професіоналів. Про це повідомила головний спеціаліст з інформаційної роботи Криворізької міськради ПМГУ Оксана Шахмоть.

Дев’ята доменна піч та коксові батареї 5, 6 - саме за такими маршрутами учні мандрували підприємством. Вони придивлялися, як працюють спеціалісти, як відбувається технологічний процес, які машини та механізми в ньому задіяні та взагалі, всотували атмосферу виробництва. Дехто з молоді вже придивлявся до свого майбутнього робочого місця. Цікавими для них також були зустрічі з наставниками, досвідченими металургами, які повсякчас допомагають молодим спеціалістам оволодівати тонкощами їхніх професій, набувати досвіду.

facebook

7 липня 2021 року

 

Нагорода – кращому наставнику

 

07 09

6 липня директор шахти «Гвардійська» Максим Гриненко на оперативній нараді, у присутності інженерно-технічних працівників, вручив профспілкову нагороду Почесному ветерану праці Криворізького залізорудного комбінату Валентину Марченку як кращому наставнику молоді (за підсумками міського огляду-конкурсу, що весною проводила Криворізька міська організація ПМГУ). Про це повідомила головний фахівець Криворізької міськради ПМГУ Оксана Шахмоть.

На підприємстві В. Марченко працює майже 43 роки, з 2007 - го – начальником дільниці ремонтно-механічних майстерень. Багато років він є досвідченим наставником молоді, яку вчить не тільки азам професії, а й життєвій мудрості. І зараз на цій дільниці, під особистим керівництвом цього професіонала проходять виробничу практику 35 студентів коледжів.

facebook

7 липня 2021 року

 

Сьогодні - випускники. Завтра - колеги

 

07 10

Голова профкому студентів первинки ПМГУ Відокремленого структурного підрозділу «Політехнічний фаховий коледж Криворізького національного університету» Владислав Святецький повідомив, що 2 липня в їхньому коледжі пролунав останній дзвоник для випускників. Педагогічний колектив навчального закладу на чолі з Наталею Кулішовою бажав перспективній та активній молоді щасливої дороги в дорослому житті, обов'язково знайти своє призначення і реалізувати його, працювати на виробництві собі в радість і на користь суспільства.

На фото В. Святецького – представники випускної групи локомотивників, які азам професії навчалися 4 роки. Сподіваємося, що молодих членів нашої Профспілки тепло зустрінуть старші колеги в трудових колективах підприємств, а їхній лідерський потенціал розкриють у тому числі в профспілковій діяльності.

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100