Профспілка металургів і гірників України

26 січня 2022 року 

54 роки присвячено Запорізькому заводу феросплавів

 

26 05

25 січня засідання президії Запорізької обласної ради ПМГУ і оперативна нарада голів первинних організацій Профспілки закінчилася зворушливою подією – проводами на заслужений відпочинок голови первинної організації ПМГУ Запорізького феросплавного заводу Юрія Миколайовича Спиридонова.

Свою трудову діяльність на ЗФЗ Ю.Спиридонов розпочав у 1968 році за фахом електромонтер плавильного цеху №4. Він постійно підвищував свій професійний рівень, досконало вивчав свою справу і у 1980 році був призначений бригадиром електромонтерів.

Активна життєва позиція, небайдужий характер, готовність допомогти товаришу у скрутну хвилину дозволили йому швидко здобути авторитет у колективі. З 1989 по 1994 рік він очолював профспілкову організацію цеху № 4.

А у 1994 році члени Профспілки підприємства обрали Юрія Миколайовича головою профспілкового комітету заводу.

Сумлінна праця Юрія Миколайовича, його мудрість і досвід гідно відзначені нагородами Федерації профспілок України, Центральної та обласної рад Профспілки металургів і гірників України, орденами «За заслуги перед Запорізьким краєм» I, II і III ступенів із занесенням до Книги Пошани Запорізької обласної ради, присвоєнням Почесного звання «Заслужений працівник промисловості України».

19 січня відбулось засідання профспілкового комітету первинної організації ПМГУ в АТ «Запорізький завод феросплавів» на якому Юрій Миколайович оголосив своє рішення піти на заслужений відпочинок. Присутні на засіданні голова Правління АТ «Запорізький завод феросплавів» П.Кравченко, голова Запорізької обласної організації ПМГУ В.Сєдов, профспілковий актив підприємства подякували йому за багаторічну роботу, послідовне відстоювання соціально-економічних прав трудящих та побажали міцного здоров'я, довголіття та благополуччя.

Рішенням профкому, головою обрано О.Ільїна, який раніше працював заступником голови ПО ПМГУ, а заступником голови обрано Є.Павловського, майстра з ремонту цеху металургійного устаткування, голову профспілкової організації цеху.

За матеріалами сайту http://zp-ok-pmgu.com

facebook

 

24 січня 2022 року 

Харків і Донецьк: обмін профспілковим досвідом

 

24 01

21 січня 2022 року в Харкові у приміщенні Палацу Праці відбулася зустріч спеціалістів Об’єднання профспілок Харківської області, профспілкового активу Харківської обласної організації ПМГУ з головою Донецької обласної організації ПМГУ.

У зустрічі взяли участь Волков Сергій Геннадійович – заступник голови об’єднання профспілок Харківської області, Подать Лариса Іванівна – голова Харківської обласної організації ПМГУ, Кобзева Любов Миколаївна – голова Донецької обласної організації ПМГУ.

Під час зустрічі було обговорено актуальні питання повсякденного життя членів Профспілки. Було зазначено, що одним з основних напрямів мотивації профспілкового членства є інформаційна діяльність, починаючи від профгрупи і закінчуючи Профспілкою в цілому.

Інформаційний відділ об’єднання профспілок Харківщини презентував свою газету «Солідарність», яку випускають двічі на місяць та направляють до всіх структурних підрозділів профспілок Харкова та Харківської області.

У свою чергу голова Донецької обласної організації ПМГУ поділилася досвідом інформаційної роботи в організації. Також було приділено увагу проєктам законів України №№ 6420, 6421, які стосуються питання профспілкового майна. Зустріч пройшла у теплій та дружній обстановці.

За матеріалами сайту http://www.pmgu.dn.ua

facebook

 

21 січня 2022 року 

Запорізькому залізорудному комбінату – 52 роки!

 

21 10

Центральна рада Профспілки металургів і гірників України щиро вітає всіх працівників та ветеранів славетного підприємства зі святом!

За минулі десятиліття кілька поколінь дніпрорудненців міцно зв’язали своє життя з життям комбінату і зробили значний внесок у розвиток вітчизняного гірничо-металургійного комплексу та економіки нашої держави загалом.

Трудовий колектив ЗЗРК завжди готовий до нових викликів стрімкого життя. Постійне освоєння нових технологій, впровадження сучасного обладнання, застосування інновацій у природоохоронній сфері дозволяє запорізьким гірникам впевнено дивитися вперед і бути впевненими в тому, що їхня продукція - найбагатша залізом руда у всій Європі - традиційно матиме попит в Україні та за її межами.

Втішно, що у складні часи сьогодення адміністрація ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» на чолі з Головою Правління - Генеральним директором Дмитром Колєсніковим та первинна організація ПМГУ під головуванням Миколи Пастушенка зберегли ефективні партнерські відносини та дієвий соціальний діалог.

Немає сумнівів, що у вашого комбінату попереду велике та цікаве життя, повне нових досягнень та важливих подій.

У день 52-річчя ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» бажаю всім вам, дорогі друзі, миру, здоров'я, щастя, добробуту, мудрості, витримки та сил для продовження славної історії вашого підприємства!

 

З повагою,

Голова Профспілки

металургів і гірників України

Олександр Рябко

facebook

 

20 січня 2022 року 

АрселорМіттал Кривий Ріг: працівники будуть своєчасно отримувати заробітну плату

 

20 01

І це підтверджує рішення Шевченківського районного суду міста Києва, який прийняв ухвалу, що знімає заборону на проведення ПАТ АрселорМіттал Кривий Ріг банківських операцій з виплати заробітної плати працівникам підприємства, а також зі сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) з використанням раніше арештованого рахунку у АТ «Укрсиббанк».

Таким чином, як запевнила адміністрація підприємства, 21 січня працівники отримають аванс на свої зарплатні картки без затримок.

Цьому сприяли поряд з діями юристів, фінансистів та інших фахівців підприємства також і дії ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», спрямовані на захист прав працівників.

Нагадаємо, що 5-го січня поточного року ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомило про блокування своїх банківських рахунків за розпорядженням Офісу Генерального прокурора України у відповідності до ухвали Шевченківського районного суду міста Києва, прийнятої у листопаді 2021 року, приводом для чого став податковий спір, який стосується сплати підприємством ренти за користування надрами. Зазначений арешт коштів підприємства поставив під загрозу своєчасну виплату заробітної плати його працівникам.

Оперативно відреагувавши на таку ситуацію, ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» 6-го січня звернулася до Офісу Генерального прокурора України та до Шевченківського районного суду міста Києва з офіційним листом, у якому акцентувала увагу на тому, що чинним законодавством України та відповідними міжнародними нормами гарантується право на своєчасне одержання винагороди за працю. За будь-яких обставин оплата праці має здійснюватися у першочерговому порядку.

ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» висловила переконання, що майже 20 тисяч працівників підприємства та членів їхніх сімей не повинні стати заручниками у даній ситуації, пов’язаній з податковим спором, та закликала судові та правоохоронні органи зняти арешт з рахунків підприємства, з яких здійснюється виплата заробітної плати.

Працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», члени ПМГУ та декількох інших профспілок, що діють на підприємстві, були також готові виїхати до столиці нашої країни та провести там за організаційної підтримки представників Центральної ради ПМГУ на чолі з головою Профспілки Олександром Рябком мирну акцію протесту з вимогою надати підприємству можливість здійснювати своєчасну виплату заробітної плати своїм працівникам, про що було офіційно сповіщено Київську міську державну адміністрацію.

ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» висловлює подяку всім, хто сприяв вирішенню питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам, мав намір долучитись до акції протесту, а також брав активну участь у її організації.

Всі зазначені дії у сукупності дали позитивний результат у вигляді судового рішення, що знімає перешкоди для своєчасної виплати зарплати працівникам підприємства.

За матеріалами https://www.facebook.com/amkrprof

facebook

 

18 січня 2022 року 

Молодь навчається: правовий захист

 

18 10

Сьогодні в режимі онлайн відбувся черговий запланований семінар для членів Молодіжної ради ПМГУ та молодих профактивістів.

Заняття «Правова основа діяльності профспілок» провела головний правовий інспектор праці ПМГУ Ольга Зубець. Під час цього навчання були розкриті теми: коротка історія профспілкового руху; огляд міжнародного законодавства про працю; огляд національної законодавчої бази трудових відносин; основні терміни трудового права, які необхідно знати.

Більше 30 молодих профактивістів з різних підприємств галузі сьогодні продовжили навчання. Побажаємо їм успіхів!

facebook

 

18 січня 2022 року 

ПО ПМГУ «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ»: визначені найкращі цехові комітети

 

18 02

14 січня 2022 року відбулося чергове засідання профспілкового комітету «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ». Головним питанням порядку денного стало проведення у 2022 році звітної кампанії у первинній організації ПМГУ «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ».

Голова ПО ПМГУ «МЕТІНВЕСТ-МРМЗ» Альошкін В.В. зауважив, що для профспілкової організації та профактиву звіти – напружений і відповідальний період. Це своєрідний екзамен перед членами профспілки, а зрештою, і перед усім трудовим колективом. Адже від щоденної роботи профкому та профактиву, рівня його підтримки спілчанами та компетентності у вирішенні завдань, залежить ефективність роботи Профспілки в цілому.

Також на засіданні було підведено підсумки роботи профкому та цехових комітетів за 2021 рік і затверджено план роботи на поточний 2022 рік.
Вже стало традицією наприкінці року проводити конкурс серед цехкомів на звання найкращого цехового комітету року.

Ефективність роботи цехових комітетів визначається за основними критеріями: виконання статутних цілей ПМГУ; завдань, поставлених профкомом, а також досягнутий відсоток профспілкового членства.
За підсумками роботи у 2021 році цехові комітети ЛЦ-1, РМЦ-6 та Заводоуправління зберегли своє лідерство, якого вони досягли минулого року.
Найкращий результат показала цехова профспілкова організація ЛЦ-1 (голова цехкому Печерішна О.М.), в якій відсоток охоплення профспілковим членством складає 96%.

На другому місці – цехова профспілкова організація РМЦ-6 (голова цехкому Ротач О.А.), в якій рівень охоплення профспілковим членством складає 92%.
На третьому місці – профспілкова організація Заводоуправління, головою якої є Курпякова І.В. Відсоток охоплення профспілковим членством у Заводоуправлінні – 90%.

За досягнуті успіхи в роботі цехові комітети цих структурних підрозділів отримали подарункові сертифікати.

За матеріалами сайту http://www.profkom-mrmz.com.ua

facebook

 

13 січня 2022 року 

Час звітів та нових планів

 

13 2

У первинній організації Профспілки металургів і гірників України Південного ГЗК повним ходом триває звітна кампанія про підсумки роботи за два з половиною роки.

Головний редактор газети «Залізне серце Кривбасу» Світлана  Агатьєва розповіла, що звітні збори стартували наприкінці грудня в профгрупах підрозділів комбінату.

З 10 січня стартували звітні збори, конференції у цехових організаціях підприємства. У ході заходу перед присутніми виступають голови цехкомів підрозділів, які звітують про роботу у всіх напрямах за минулий період, зокрема, інформують про роботу у сфері охорони праці, організаційно-масову та інформаційну роботу, роботу з молоддю та ветеранами тощо.

Приділяють увагу виступаючі також аналізу роботи профактиву цеху, розглядають, які критичні зауваження та побажання членів профспілки виконані, а які - ні, які причини стояли на заваді. Мова йде і про перспективи.

Друге питання порядку денного – підбиття підсумків виконання Колективного договору підприємства за минулий рік.

Обов'язковий пункт у програмі заходу – вибори на звітну конференцію первинної організації, яка запланована на лютий цього року. Крім того, обговорюються завдання, які стоять перед профспілковою організацією із захисту прав та інтересів членів Профспілки.

«Профком підприємства завжди відкритий для спілкування та діалогу, готовий підтримати та допомогти, – зазначає голова ПО ПМГУ АТ «ПівдГЗК» Віталій Комірной. – Хочеться побажати всім працівникам комбінату–членам ПМГУ більше вникати у громадську роботу, висловлювати свою думку та брати безпосередню участь у житті свого трудового колективу, адже лише разом ми сильні».

13 січня 2022 року 

Свята пройшли, а ялинки радують

 

13 3

Прикрашати у новорічні свята виробничі підрозділи живими ялинками з перспективою їх висадки в ґрунт – це новий погляд інгульчан на Новий рік. Про це розповіла фахівець профкому ПМГУ ПрАТ «Інгулецький ГЗК» Н.Беспалова.

Уже другий рік поспіль на Інгулецькому ГЗК лісові красуні, як головний новорічний атрибут, спочатку радували трудівників. А через чотири тижні «змінили прописку».

12 січня представники комбінату разом з генеральним директором Олександром Герасимчуком і членами профспілкового комітету ПО ПМГУ на чолі з Анатолієм Логачовим висадили 25 хвойних дерев на території Інгулецького ГЗК.

12 січня 2022 року 

Навчається профспілкова молодь

 

12 21

11 січня відбувся четвертий семінар-навчання на платформі Zoom для членів Молодіжної ради ПМГУ та молодих профактивістів. Лекція була присвячена організаційній, внутрішньопрофспілковій роботі в ПМГУ та структурі профспілки. Доповідали провідний експерт з профспілкової діяльності Роман Тарасенко та начальник відділу організаційної та профспілкової роботи Олексій Горбулін.

Більше 30 слухачів з різних регіонів України уважно слухали цю фундаментальну тему та ставили лекторам багато питань.

Після двох годин спілкування всі учасники висловили подяку організаторам, які навзаєм дякували молодим профактивістам за бажання та час приєднатись до навчання.

Наступні лекції заплановані на 18 січня 2022 року.

12 січня 2022 року 

Нарада головних бухгалтерів територіальних організацій ПМГУ

 

12 3

Сьогодні в режимі ZOOM-конференції, відбулася нарада головних бухгалтерів територіальних організацій ПМГУ.

Начальник фінансового відділу – головний бухгалтер ПМГУ Євгенія Кондратьєва повідомила, що основним питанням наради була фінансова звітність про виконання профспілкового бюджету за 2021 рік. Крім того, були розглянуті питання щодо новацій звітності 2022 року, та впровадження нового бланку фінансового звіту для організацій ПМГУ з I півріччя 2022 року. В свою чергу головні бухгалтери територіальних організацій надають нову інформацію та консультації бухгалтерам і казначеям первинок ПМГУ.

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100