Профспілка металургів і гірників України

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

«Бажаю жити і працювати в Україні»

 

29 01

Російсько-українська війна для уродженця Донецька, шахтаря Андрія Лєвшина, розпочалася не 24 лютого 2022 року, а ще у 2014-му. Саме тоді його рідний Донецьк окупували російські терористи, місто постійно обстрілювали. Вони з дружиною прийняли рішення переїхати у більш безпечну і підконтрольну українській владі Володимирівку Волноваського району Донецької області. З 2017 року жили і працювали в Маріуполі. Мріяли про власне житло. У січні 2022-го нарешті придбали там квартиру. Та тішилися недовго – рівно місяць… А вже 5 березня спішно, без нічого, прихопивши кота, двома сім’ями виривалися з міста, яке і вдень, і вночі безжально бомбили окупанти.

– Тікаючи від війни, ми не зовсім уявляли, де знайдемо прихисток, – ділиться спогадами Андрій Олександрович. – Знали тільки, що однозначно хочемо жити і працювати в Україні.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Разом у складні часи

 

28 01

У первинній організації ПМГУ Дніпровського металургійного заводу завжди любили літо. В першу чергу, через особливий настрій, пов’язаний із виконанням складного, але приємного обов’язку: організовувати дорослий і дитячий відпочинок та оздоровлення. Тепер, під час війни, ця опція, на жаль, відійшла на другий план, і не надихає так, як раніше. Але є в профактивістів ДМЗ і ще одна причина радіти літу, яку ніхто не відніме: у червні їхня первинка відзначає день народження.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Головне – не втрачати самовладання

 

27 01

У ситуації форс-мажору головне – не втрачати самовладання. Істинність цієї думки неодноразово перевірили на практиці активісти первинки ПМГУ Марганецького гірничо-збагачувального комбінату. В історії цього підприємства і його трудового колективу було багато труднощів, однак жодна з них не зломила дух гірників. От і зараз, в умовах війни, вони продовжують працювати та виконувати свої профспілкові обов’язки. Про це розповів голова первинної організації МГЗК Анатолій Буряк:

– Ми там, де ми є. Немає сенсу сумувати за мирними часами, краще замість цього зосередитися на сьогоденні. Воно складне, що приховувати. Але не безнадійне.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Первинка ПМГУ Центрального ГЗК звітувала

 

24 01

Попри всі складнощі сьогодення первинка ПМГУ Центрального гірничо-збагачувального комбінату сумлінно працює, виконуючи всі поставлені перед нею завдання. Цей факт підтвердили делегати червневої звітної конференції, визнавши роботу своєї профорганізації задовільною.

З інформацією про діяльність первинки протягом останніх 2,5 років виступив профлідер ЦГЗК Дмитро Васильченко. Він зазначив, що у звітному періоді пріоритетами профкому були захист трудових прав членів профспілки, здійснення контролю в сфері охорони праці, зокрема забезпечення якісним спецодягом, проведення атестації робочих місць, сприяння організації доставки працівників транспортом, медичного обслуговування, вирішення численних соціально-побутових питань, розвиток спорту, культурно-масової роботи, молодіжного руху та соціального партнерства.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

У полі зору – кожен колега, що захищає рідну землю

 

23 1

Майже від самого початку повномасштабних воєнних дій в Україні в цехкомі ПМГУ управління залізничного транспорту Південного гірничо-збагачувального комбінату діє тимчасова комісія з волонтерської діяльності. Ініціатором її створення став голова цехової профорганізації УЗТ Станіслав Покуль.

– Коли почалася війна, представники трудового колективу нашого цеху рушили захищати Батьківщину у складі ЗСУ, почали активно записуватися до територіальної оборони, – розповідає Станіслав. – З кожним днем кількість таких людей збільшувалася, а мені дуже хотілося не втрачати з поля зору жодного з них. Тож я запропонував створити відповідну тимчасову комісію.

Читати повністю

23 червня 2022 року 

Чітко сформульована ціль і конкретний план дій

 

23 2

Збереження життів і здоров’я членів ПМГУ в умовах виробництва – головна мета роботи фахівців Технічної інспекції праці Профспілки та їхніх помічників з числа профактиву. Однак чітко сформульована ціль – то тільки частина справи. Щоб досягати реальних результатів, її необхідно доповнювати конкретними планами дій, заснованими на аналізі наявної ситуації. Саме цим за своїм призначенням займається Постійна комісія ЦР ПМГУ з питань охорони праці.

22 червня, в онлайн-форматі, відбулося чергове її засідання. На порядку денному стояли три питання: дії Центральної ради в умовах воєнного стану, підсумки роботи з питань охорони праці на підприємствах ГМК України за 2021 рік та завдання на 2022 рік та позиція ПМГУ щодо законодавчих ініціатив Уряду у сфері охорони праці.

Перед початком обговорення порушених тем присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять профспілкових активістів, у тому числі експертів з охорони праці, що загинули внаслідок воєнних дій. Також вони з сумом згадали порушену через війну традицію проводити засідання на базі діючих підприємств галузі, із відвідуванням промислових майданчиків та живим спілкуванням з працівниками.

Модератором розмови на актуальні теми виступив голова Дніпропетровської обласної організації ПМГУ, очільник Постійної комісії Андрій Чайка. Активну участь у ній взяли члени Постійної комісії, голова та заступник голови Профспілки Олександр Рябко і Богдан Оверковський, головний технічний інспектор праці та технічний інспектор праці ЦР ПМГУ Володимир Білик і Анатолій Тертишний, технічні інспектори праці з регіонів, запрошений член Молодіжної ради ПМГУ, начальник технологічного бюро цеху з ремонту металургійного обладнання №2 Нікопольського заводу феросплавів Дмитро Кузнецов.

Заслухавши інформацію з усіх запланованих до розгляду питань, члени комісії намітили низку додаткових до звичних напрямів роботи на наступний період. Серед них: налагодження ефективного контролю безпеки працівників в умовах загроз, пов’язаних з воєнними діями (обстріли, повітряні тривоги та інші); відстоювання адекватного складу комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві (наразі, в оновлюваному «Порядку розслідування...», до неї пропонують включати лише представників Держпраці, Фонду соцстраху та воєнної адміністрації, без залучення фахівців профспілок і навіть підприємств, де такі випадки відбулися!); обґрунтоване протистояння внесенню погіршуючих змін до законодавчих актів у сфері охорони праці.

Стосовно останнього вектору діяльності профспілкових експертів, йдеться, зокрема, про процес узгодження Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі». Численні зауваження ПМГУ щодо його змісту законодавцями не враховані, прийняття цього документу в наявному вигляді неприпустиме – тоді як діючий Закон «Про охорону праці» є глибоко пропрацьованим і досі цілком актуальним. За переконанням технічних інспекторів, що підтримали і члени Постійної комісії, це питання буде винесено на обговорення липневого пленуму Профспілки з метою сформулювати відповідну офіційну вимогу ПМГУ до органів влади.

facebook

 

21 червня 2022 року 

Надаючи всебічну допомогу та підтримку членам профспілки

 

21 01

В рамках чергової звітної кампанії в ПМГУ відбулась звітна профспілкова конференція гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У її роботі взяли участь 34 делегати, обрані на конференціях (зборах) в цехових та дільничних профспілкових організаціях ГД.

Зі звітом профспілкового комітету гірничого департаменту про роботу за період з травня 2019 року по червень 2022-го на конференції виступив його голова Віталій Торчило. У своєму виступі він зокрема відзначив, що станом на 1.06.2022 року на профспілковому обліку в гірничому департаменті разом з працівниками шахтоуправління з підземного видобутку руди та аглоцехів №№ 1, 2, 3 перебувало 3113 членів профспілки металургів та гірників України. Організаційно профспілкова організація ГД складається з 16 цехових, 12 дільничних організацій та 79 профгруп. За звітний період було проведено 43 засідання профкому, на яких розглядались питання виробництва, охорони праці, санаторно-курортного оздоровлення, надання матеріальної допомоги, колективні та особисті звернення працівників та інші.

Протягом 2020-2021 років членам профспілки та їх родинам було виділено 738 санаторно-курортних путівок до кращих здоровниць, розташованих на Заході України, до війни вони також відпочивали на морських курортах Затоки, Залізного Порта, Бердянська, Коблево. 

На конференції зазначалось, що збройна агресія Росії проти України внесла кардинальні корективи і в життя кожного, і в діяльність первинної профспілкової організації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та профкому гірничого департаменту. І хоча в Статуті ПМГУ та Законі України «Про професійні спілки» не регламентована волонтерська діяльність, та за покликом серця профактивісти не могли бути осторонь. 

Тож з перших днів війни вони поринули в роботу з надання всебічної допомоги членам профспілки, мобілізованим в Збройні сили та Територіальну оборону, переселенцям, які змушені були покинути рідні домівки на тимчасово окупованих територіях чи в зоні бойових дій та шукати прихистку в Кривому Розі. 

Так, профком ГД і профактивісти в структурних підрозділах активно працювали над забезпеченням членів профспілки та переселенців необхідною амуніцією, медикаментами, засобами гігієни, одягом, продуктами харчування, питною водою тощо. Ця робота продовжується. На конференції велась мова й про інші аспекти профспілкової роботи за звітний період. 

Заслухавши та обговоривши звітну доповідь, делегати конференції визнали роботу профспілкового комітету гірничого департаменту за період з травня 2019 по червень 2022 років задовільною.

За матеріалами сайту https://www.amkrprof.org.ua

facebook

 

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

На новому місці

 

20 1

Коли на підприємство працевлаштовуються люди, коли вони вступають до лав його первинної організації ПМГУ – це чудово! Принаймні, саме так було до війни. Зараз же, беручи на облік нових членів Профспілки, профлідери і активісти первинок нерідко відчувають гіркоту. Адже йдеться про переселенців – про тих, хто втратив все, і змушений розпочинати з нуля на новому місці.

На жаль, сумна історія втечі від війни є і у нашого сьогоднішнього героя – Михайла Ковальова, раніше мешканця міста Бахмуту Донецької області, а тепер криворожанина, помічника машиніста тепловоза залізничного цеху №2 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»…

Читати повністю

20 червня 2022 року 

«Удар в спину» українських захисників від Третякової

 

20 2

Голова Профспілки металургів і гірників України О.Рябко звернувся до очільників депутатських фракцій у Верховній Раді Д.Арахамії («Слуга народу»), А.Герасимова («Європейська солідарність»), Ю.Тимошенко («Батьківщина»), О.Устінової («Голос»), Ю.Бойка («Платформа за життя та мир»), Т.Батенка («За майбутнє»), О.Кулініча («Довіра»), І.Абрамовича («Відновлення України») із закликом не голосувати за поправку №75 до ст.119 КЗпП України, висунуту народною депутаткою Г.Третяковою.

Сумнозвісна своїми антисоціальними ініціативами Г.Третякова на цей раз пропонує звільнити роботодавця від обов’язку збереження середньої заробітної плати працівникам, призваним на військову службу.

«До Профспілки металургів і гірників України, - йдеться у зверненні голови ПМГУ, - почали надходити звернення членів профспілки, що зараз знаходяться в зоні бойових дій, яких відверто обурює таке цинічне відношення до захисників України. Воїни, які нині боронять нашу країну на фронті, а після перемоги будуть відбудовувати країну на робочих місцях, вважають такі пропозиції «ударом в спину» по відношенню до них та їхніх сімей.»

До того ж, ця цинічна пропозиція була внесена на розгляд Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту ветеранів з порушенням відповідного регламенту.

Враховуючи викладене, ПМГУ закликає народних депутатів при розгляді проекту Закону № 7251 не голосувати за поправку № 75 до ст. 119 КЗпП України.

Звернення Голови ПМГУ О.Рябка

facebook

 

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

 

Головний метод роботи – живе спілкування

17 1

Первинна організація ПМГУ «КАМЕТ-СТАЛЬ» (місто Кам’янське) – молода і завзята. Її активісти – відповідальні та цілеспрямовані, загартовані у процесі непростого становлення і роботи в умовах конкуренції (на комбінаті діють ще дві альтернативні профспілки). У важкі воєнні часи вони спромагаються ефективно працювати – і навіть розширюють охоплення профспілковим членством. Про те, як їм це вдається, ми розпитали голову первинки Сергія Какушу.

Читати повністю

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100