Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

19 липня 2024 року

Запоріжжя вітає металургів і гірників!

19 01

18 липня у Запорізькій обласній раді профспілок зібралися кращі представники славної і почесної професії металургів і гірників Запорізького краю!

Учасники урочистих зборів вшанували пам'ять усіх загиблих воїнів України хвилиною мовчання.

Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Валерій Сєдов у своїй промові відзначив, що наші товариші, працівники підприємств гірничо-металургійного комплексу України, члени Профспілки, перебуваючи у лавах Збройних Сил України, стійко і мужньо захищають нашу країну від російської навали. Полишивши мирні професії, сотні металургів і гірників своїм щоденним подвигом на фронті, нерідко ціною свого життя, відвойовують право України бути вільною і незалежною. На жаль, війна не буває без втрат, гинуть воїни та мирні жителі, безвинні діти.

Валерій Сєдов привітав усіх присутніх та тих, хто в цей час перебував на робочих місцях, з професійним святом. «Металурги та гірники, ви - приклад неймовірної мужності і сміливості, терпіння і витривалості, розуму і винахідливості, ми пишаємося вами та виражаємо щиру подяку за самовіддану працю, професіоналізм та майстерність усім трудовим колективам галузі».

З вітальними словами до запорізьких металургів і гірників звернулися заступник голови Запорізької облдержадміністрації Євген Мироненко, в.о. Голови обласної ради профспілок Тамара Белескова та голова Ради Запорізької обласної федерації роботодавців Альона Гавриленко.

Найкращим працівникам гірничо-металургійних підприємств вони вручили нагороди: Почесні грамоти, Подяки, медалі «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя».

Металургів і гірників Запорізького регіону щиро привітав з професійним святом перший заступник голови ПМГУ Валерій Гавриленко.

Профспілкових активістів було відзначено нагородами Центральної ради Профспілки - Почесною грамотою та Нагрудним знаком «Молодий лідер ПМГУ».

Валерій Сєдов вручив заслуженим профспілковцям Почесні грамоти Запорізької обласної організації ПМГУ та нагороди Федерації профспілок України. Перший заступник голови ПО ПМГУ ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Максак був нагороджений Нагрудним знаком ФПУ «Заслужений працівник профспілок України», а Голова ПО ПМГУ в АТ «Запорізький завод феросплавів» Олег Ільїн отримав Нагрудний знак ФПУ «Профспілкова звитяга».

Завершуючи урочисті збори, Голова Запорізької обласної організації ПМГУ Валерій Сєдов сказав: «Сьогодні, ми шануємо вас - майстрів високого класу, людей сильних, вольових та надійних. Ви, вкладаєте у робочий ритм підприємств свій труд та частинку душі, створюєте сімейні династії та традиції, добуваєте руду, підпалюєте вогонь печей, плавите метал, займаєтесь гуманітарною та суспільною роботою. Тому, сьогодні усі найтепліші слова ми присвячуємо вам! Зі святом вас, металурги та гірники!».

За матеріалами сайту zp-ok-pmgu.com

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Нова генерація

18 01

Меткомбінат «Запоріжсталь» завжди вабив до себе представників розумної молоді. Адже робота тут не легка, але важлива і цікава, зі стабільною оплатою та перспективами кар’єрного зростання. Тож не дивно, що на підприємстві існує ціла когорта молодих, амбітних, висококваліфікованих фахівців. Вони уособлюють майбутнє металургійного гіганта – а також його первинної організації ПМГУ, яка теж високо цінує «нову генерацію» запоріжсталівців.

Наш сьогоднішній герой – Станіслав Лапенко – один з яскравих її представників. У розмові з нашим колегою, провідним спеціалістом з інформаційної роботи профкому ПО ПМГУ «Запоріжсталь» Глібом Гончаровим, він розповідає…

Читати повністю

17 липня 2024 року

ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: відбулася звітно-виборча профспілкова конференція

17 01

16-го липня 2024 року відбулася XXXVI звітно-виборча профспілкова конференція ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Про її роботу та прийняті рішення розповів начальник відділу інформації та комунікацій первинної організації Віктор Білик.

У роботі конференції взяли участь 118 делегатів зі 145 обраних згідно зі встановленою нормою представництва - один делегат від 120 членів профспілки, а також по одному делегату від структурних підрозділів з чисельністю менше 120 членів профспілки.

На конференцію було запрошено керівників підприємства, керівників вищих структурних ланок ПМГУ, представників засобів масової інформації та комунікацій.

До робочої президії конференції обрали голову ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Наталю Маринюк та начальника юридичного відділу ПО ПМГУ Ігоря Худика. До президії запросили також голову Профспілки металургів та гірників України Олександра Рябка та голову Криворізької міської організації ПМГУ Анатолія Макаренка.

Зі звітом про роботу профспілкового комітету ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за період з 16 липня 2019 року по 16 липня 2024 року виступила голова ПО ПМГУ Наталя Маринюк, а про роботу контрольно-ревізійної комісії первинки відзвітувала її голова - Ірина Лавринович.

Під час обговорення звітів виступили делегати конференції - провідний інженер ЦДУР, горлова цехкому Микола Сердечний та механік дільниці РЗФ №1 ГД, голова цехкому Володимир Терновий. Також було надано слово голові ПМГУ Олександру Рябку.

Конференція одностайно обрала головою ПО ПМГУ на новий строк Наталю Маринюк, яку було висунуто єдиним кандидатом на цю посаду рішеннями звітно-виборчих конференцій металургійного, коксохімічного виробництв, шахтоуправління, гірничого департаменту, ТОВ «Ливарно-механічний завод», ПП «Стіл Сервіс», та цілої низки структурних підрозділів підприємств. Про підтримку кандидатури Наталі Маринюк заявив, виступивши з трибуни конференції, і голова Криворізької міської організації ПМГУ Анатолій Макаренко.

Конференція також обрала новий склад профкому ПО ПМГУ у кількості 35 осіб, та склад контрольно-ревізійної комісії і її голову, якою знову стала Ірина Лавринович.

Конференція прийняла відповідну Постанову та делегувала частину своїх повноважень відповідно до Статуту ПМГУ профспілковому комітету ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

У ході конференції також були обрані 65 делегатів від первинки на міські профспілкові конференції на 2024 – 2029 роки, висунуті кандидати для обрання на звітно-виборчій конференції Криворізької міської організації ПМГУ делегатами VIII З'їзду Профспілки металургів та гірників України та кандидати для обрання до складу Криворізької міської ради та Центральної Ради Профспілки металургів та гірників України.

люди

Конференція запропонувала Криворізький міській організації ПМГУ обрати заступником голови Криворізької міської організації ПМГУ представника ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Ігоря Худика і надалі висунути його кандидатуру на посаду голови Криворізької міської організації ПМГУ на XIV міській звітно-виборчій конференції.

Завершилися конференція на врочистій ноті. За багаторічну сумлінну працю у Профспілці, активну участь у житті трудового колективу та у зв'язку з професійним святом – Днем працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України декілька представників ПО ПМГУ були відзначені нагородами вищих органів Профспілки металургів та гірників України.

Так, Нагрудним Знаком «Ветеран ПМГУ» нагородили старшого майстра дільниці ЗЦ-3, голову цехкому Людмилу Мерзлікіну, електромонтера з ремонту та обслуговування електрообладнання ЦОРЕУ КХВ, голову цехкому Сергія Хохлова та майстра з ремонту устаткування ТЦ КХВ, голову цехового комітету Ігоря Прудкого.

Нагрудним Знаком «За активну роботу в ПМГУ» нагородили інженера з підготовки виробництва ТЕЦ, голову цехкому Наталію Цисар та провідного інженера Департаменту стратегічних проектів, голову дільничного комітету Людмилу Мячину.

Грамотами Криворізької міської організації ПМГУ були відзначені слюсар-ремонтник СПЦ-2, голова дільничного комітету профспілки Сергій Вьюннік, заступник начальника ПВС ШУ ГД, голова дільничного комітету профспілки Михайло Вайс, викладачка ДУЕТу, голова цехкому Тамара Маковська та комірник ФЧЛЦ ТОВ «Ливарно-механічний завод», голова дільничного цехового комітету профспілки Ольга Омельчак.

По завершенні конференції пройшло перше організаційне засідання новообраного профкому. На ньому заступником голови ПО ПМГУ було обрано Тетяну Пріцкау, яка раніше працювала в профкомі на посаді головного спеціаліста з економічних питань.

Віктор БІЛИК

За матеріалами сайту amkrprof.org.ua

Фотогалерея

16 липня 2024 року

Час висловити повагу і подякувати

16 01

У надскладних воєнних реаліях в українців немає ані часу, ані настрою на свята. Однак на те, щоб підтримати один одного, висловити повагу і подякувати тим, хто боронить Батьківщину на фронті та самовіддано працює в тилу, час знаходиться неодмінно. А настрій в процесі покращується сам собою – від довгоочікуваних зустрічей та приємного спілкування. Саме в такій атмосфері 16 липня пройшли урочисті збори в Дніпрі, організовані Центральною радою ПМГУ з нагоди Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України.

Основним модератором камерного, але душевного заходу виступив перший заступник голови ПМГУ Валерій Гавриленко. З професійним святом учасників – найактивніших представників профорганізацій різного рівня з усіх куточків країни – вітали голова Профспілки Олександр Рябко, очільник Дніпропетровського облпрофоб’єднання Анатолій Яловий, свої найдобріші побажання працівникам галузі передав лідер Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Попри оптимістичний привід для зборів, їхнім лейтмотивом очікувано була тема війни. Так, на початку присутні з сумом вшанували пам’ять колег, які віддали свої життя за Україну, хвилиною мовчання.

У кожній промові відзначалася стійкість нашого народу у спротиві агресору, а також звучали слова щирої вдячності за захист, за щоденний героїзм на адресу металургів і гірників, членів Профспілки, які захищають рідну землю в лавах ЗСУ. Одному з них – представнику первинки ПМГУ в АТ «Нікопольський завод феросплавів» Сергію Страколісту на заході був вручений сертифікат на портативний радіоелектронний засіб протидії безпілотним літальним апаратам КВЕРТУС AD KRAKEN COUNTER FPV F4 M30 та акумуляторну батарею до нього, придбані за кошти спілчан.

Олександр Рябко, у свою чергу, прийняв з рук очільника Запорізької облорганізації ПМГУ Валерія Сєдова Подяку від командування військової частини, якій Профспілка допомогла у відновленні після ракетного обстрілу приміщень для ремонту озброєння та військової техніки.

Завершальним акордом зустрічі в Дніпрі за традицією стала церемонія нагородження. Почесні грамоти, Подяки голови ПМГУ, Нагрудні знаки «Заслужений працівник ПМГУ», «За активну роботу в ПМГУ», «За вагомий внесок у розвиток соціального партнерства», «Ветеран ПМГУ» та «Молодий лідер ПМГУ» отримали понад три десятки активістів і лідерів. Загалом цьогоріч до професійного свята своїх героїв знайдуть понад 200 відзнак Центральної ради Профспілки і більше 500 нагород від територіальних і первинних організацій ПМГУ.

Фотогалерея

16 липня 2024 року

Голова ФПУ привітав металургів і гірників з професійним святом

16 02

Напередодні Дня металурга і гірника України, який цього року відзначається 21 липня, на адресу Центральної ради ПМГУ надійшло привітання від Голови ФПУ Григорія Осового.

В вітальному листі очільник Федерації профспілок України відзначив, що навіть в тяжких умовах воєнного стану цей день «ми зустрічаємо з гордістю за нашу країну та її працьовитих людей – гірників та металургів, на плечах яких лежить основний тягар відповідальності за безперебійну роботу національної економіки, зокрема і оборонної промисловості».

Григорій Васильович відзначив, що сьогодні для ГМК, як і для всіх інших галузей економіки, найважливішим завданням є збереження трудових колективів підприємств, робітників, інженерів, управлінців. «В умовах воєнного часу нам потрібно не лише зберегти трудовий ресурс, а проводити ефективну трудову політику та підвищувати мотивацію людей до праці та повернення українців з закордону для участі в післявоєнній відбудові, примножити величезний досвід, накопичений попередніми поколіннями. Адже відродження промисловості та модернізація вітчизняної індустрії – це запорука повоєнного відродження країни», - відзначив Г.Осовий.

Він наголосив, що Федерація профспілок України з глибокою повагою ставиться до працівників гірничо-металургійного комплексу-членів ПМГУ, поважає їхню невичерпну працьовитість та професіоналізм і висловлює щиру подяку за нелегку, але дуже почесну працю.

«Міцного здоров’я вам, добра та благополуччя вашим родинам, Божої допомоги вам і миру на нашій землі!» - побажав голова ФПУ металургам і гірникам України.

15 липня 2024 року

Обирають тих, кому довіряють

15 02

12 липня відбулася звітно-виборча конференція первинної організації ПМГУ Південного ГЗК.

Журналістка ПівдГЗК Світлана Агатьєва повідомила, що голова первинки Віталій Комірной виступив із звітом про роботу профкому по всіх напрямках діяльності за 5-річний період.

Учасники конференції також заслухали і затвердили доповідь голови контрольно-ревізійної комісії.

Головою первинної організації на новий пʼятирічний термін знову обрали Віталія Комірного. Його заступником - Олександра Чайнікова. Затвердили новий склад профкому та КРК. Обрали делегатів на звітно-виборчу конференцію Міської організації ПМГУ, на VІІІ з’їзд ПМГУ.

За матеріалами сторінки у Facebook Криворізької міської організації ПМГУ

15 липня 2024 року

«Суха Балка»: профактивістам - відзнаки і премії

15 04

На засіданні профкому первинки ПМГУ «Сухої Балки» було місце врочистостям. Голова первинної організації Віктор Счастливий привітав спілчан з Днем української державності та Днем металурга і гірника, який відзначається в третю неділю липня.

Активних членів ПМГУ було заохочено профспілковими відзнаками і преміями.

За матеріалами сторінки у Facebook Криворізької міської організації ПМГУ

12 липня 2024 року

Первинка ПМГУ Північного ГЗК: «Нас не залякати і не зламати!»

12 01

Російська ракетна атака 8 липня принесла українцям багато горя. Первинка ПМГУ Північного гірничо-збагачувального комбінату постраждала від неї безпосередньо. Через вороже бомбардування загинули і були поранені працівники управління підприємства та підрядних організацій, практично повністю зруйновано приміщення, в якому десятиліттями працював профком та апарат первинки.

Однак, глибоко сумуючи за колегами, вбитими російським агресором, криворізькі гірники не здаються та гартують свій дух. Так, у повідомленні на офіційній сторінці ПО ПМГУ у Facebook їхня профлідерка Наталія Шамрицька написала: «Російським терористам нас не залякати і не зламати! Ми ще активніше працюватимемо для наших спілчан, всі наші заплановані програми діятимуть і надалі.

Вдячні колегам з первинок та лідерам ПМГУ за небайдужість у непростий для нас час. Відчуваємо підтримку наших спілчан. Дякуємо вам!

Тримайте зв’язок через голів цехових комітетів. Про наше нове місцезнаходження повідомимо відразу, як тільки мінімально облаштуємось.

Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими! Тримаємо тил! Підтримуємо наших Захисників! Разом – до Перемоги!»

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Майбутнє ГМК, майбутнє України

09 01

От вже багато років триває плідна співпраця Покровського гірничо-збагачувального комбінату і Покровського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. Освітній заклад забезпечує підприємство кваліфікованими молодими спеціалістами робітничих професій, а ГЗК надає учням Центру перші робочі місця та дбає про майбутніх гірників протягом їхнього навчання, зокрема – приймає їх на оплачувану виробничу практику. Крім того, запорукою легшої адаптації молоді у дорослому житті стає «наскрізне» профчленство, адже і на комбінаті, і в навчальному закладі діють первинки ПМГУ.

Читати повністю

5 липня 2024 року

Профспілки проти мораторію на підвищення ключових соцстандартів

04 01

Профспілка металургів і гірників України, законний представник понад 160 тисяч працівників вітчизняного ГМК, повною мірою поділяє позицію Федерації профспілок України стосовно наміру КМУ ввести мораторій на підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на наступні 3 роки – попри те, що навіть сьогодні мінімальна зарплата в країні є на 726 гривень нижчою за фактичний прожитковий мінімум в цінах травня 2024 року.

Анонсоване «замороження» ключових соцстандартів є прямим порушенням зобов’язань держави перед її громадянами, а також конституційних норм та міжнародних зобов’язань України. Що неприпустимо, особливо на тлі вступу в переговорний процес щодо набрання членства в ЄС, де переважає верховенство права.

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100