Профспілка металургів і гірників України

12 жовтня 2021 року

 

Молодіжний форум: навчання, тренінги, змагання

 

12 09

8-10 жовтня у селі Мелекіне поблизу Маріуполя Донецької області відбувся Молодіжний форум первинної організації ПМГУ Металургійного комбінату “Азовсталь”. У заході взяли участь молоді профактивісти комбінату, молоді лідери різних підприємств регіону, в тому числі члени Молодіжної ради Профспілки. Також були запрошені представники апарату ПМГУ: головний бухгалтер Кондратьєва Є.І., начальник відділу організаційної і профспілкової роботи Горбулін О.В., провідний фахівець з діяльності профспілок Тарасенко Р.А.

Насичена програма Форуму включала тренінги, лекції, спілкування з головою ПМГУ Рябко О.І., змагальні активності та командоутворюючі практики, а також — екскурсію на промисловий гігант ПрАТ МК “Азовсталь”, включаючи ознайомлення з роботою профспілки на МК «Азовсталь».‍

Для проведення навчальних блоків були запрошені тренери Інна Новицька та Віталій Копиш. Учасники попрацювали з темами: «Що таке профспілка», «Система DISC», «Мотивації профспілкового членства через призму теорії поколінь». Спробували власні здібності з виявлення типу характерів членів своєї команди, переконання та залучення нового співробітника до лав профспілки, а також стали учасниками професійного квесту.

Фотогалерея

facebook

6 жовтня 2021 року

 

Чекаємо на нові зустрічі

 

06 10

Оздоровчий сезон добіг кінця. Як він пройшов для працівників Криворізького залізорудного комбінату, розповідає журналіст Діна Долгова: «Звичайно, шкода, що уже минули теплі дні. Особливо тим працівникам, яким свою відпустку пощастило провести за межами рідного міста на морях. Багато з них бережуть прекрасні враження від перебування в оздоровчих комплексах підприємства.

Завершився також дитячий оздоровчий сезон. Протягом літніх місяців діти добре відпочили, підготувалися до нового навчального року. Завдяки адміністрації та профспілковим комітетам комбінату, які взяли на себе відповідальність і дали можливість оздоровитися на берегах Чорного та Азовського морів попри пандемію, літня оздоровча кампанія була успішною.

Загалом поправили своє здоров’я 3 181 працівник разом зі своїми родинами. У «Червоних вітрилах» (м. Скадовськ) відпочило у період з 24 травня до 21 вересня 2021 року 1 431 особа, у тому числі 199 дітей, а в «Криворізькому гірнику» (м. Бердянськ) з 1 червня до 18 вересня цього року оздоровилося 1 150 відпочивальників, серед яких 139 дітей. Протягом літа в ДЗ «Дельфін» набралися сил 600 дітей співробітників підприємства».

facebook

4 жовтня 2021 року

 

Завтра у Кривбасі – профспілкова «гаряча лінія»

 

04 01

З нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю Криворізька міська організація Профспілки металургів і гірників України 5 жовтня проводить «гарячу лінію» з питань Трудового законодавства.

З 12.00 до 15.00 металургам і гірникам міста пропонують ставити запитання правовому інспектору Міськради ПМГУ Ігорю Ігоревичу Худику за телефоном (098) - 282 - 10 -10.

Оголошення такого змісту вже тиждень «крутяться» у радіоефірах «Радіо Кривбас» і «Радіо П’ятниця». Також ця інформація поширена через газету міської організації «Під знаком руди і металу» і Фейсбук. Про це повідомила головний фахівець з інформаційної роботи Криворізької міськради Оксана Шахмоть.

facebook

4 жовтня 2021 року

 

Увагу профактивістів звернули на зміни в Статуті

 

04 02

27 вересня засідання профспілкового комітету ПМГУ первинки ПАТ «ПВП «Кривбасвибухпром», яку очолює Ірина Білик, проходило за участі представників Криворізької Міської ради Профспілки. Завідуюча організаційно-інформаційним відділом Марія Загребельна і головний фахівець з інформаційної роботи Оксана Шахмоть провели навчання в рамках Виїзної школи профспілкового активу, яка діє при Міській раді. Про це повідомила Оксана Шахмоть.

Марія Загребельна ознайомила членів профкому зі змінами в головному документі Профспілки – Статуті.

«Сьомим З’їздом ПМГУ 17 вересня 2020 року ухвалена нова редакція Статуту. Змін не так багато, але слід звернути увагу на деякі нововведення, – наголосила вона. – Оскільки цей документ регламентує діяльність ПМГУ, дуже важливо, щоб з ним були ознайомлені не тільки керівники первинних організацій, а й профспілковий актив».

Усі присутні (Ірина Білик, Світлана Голуб, Олексій Шевчук, Світлана Іващенко, Олександр Деньгуб, Ольга Павленко) отримали по примірнику нового Статуту ПМГУ.

Оксана Шахмоть зосередила увагу профактивістів на важливості підвищення іміджу ПМГУ: «Профспілку металургів і гірників України треба рекламувати. І за нас це ніхто не зробить! Приміром, будь-який інформаційний привід (приїзд до первинки фахівців Міської ради, профспілкова акція, колективний тур вихідного дня, Робітнича спартакіада ПМГУ тощо) – це слушний момент зробити допис з кількох речень на власній сторінці в соцмережі. І для цього не треба бути журналістом. Якщо кожен член ПМГУ відчуватиме дотичність до всього, що відбувається в рідній Профспілці, її авторитет зміцнюватиметься».

Наразі тривають конкурси Центральної ради ПМГУ: відеороликів (кількахвилинні роботи відправляти до кінця жовтня) та інформаційних постів у Фейсбуці (до 1 грудня). Приємно було дізнатися, що Ірина Білик не просто про них знає, а і взяла участь.

Цього дня профкому також було надано практичну допомогу з питань діловодства.

facebook

1 жовтня 2021 року

 

Вийшов №8-9 журналу «Ваша довіра»

 

01 01

Цього тижня вийшов друком №8-9 журналу «Ваша довіра». У випуску – публікації на актуальні теми щодо захисту трудових прав працівників, охорони праці, інформація з первинних організацій, фоторепортажі про те, як наші спілчани проводять дозвілля, та багато іншого, що, безумовно, зацікавить наших читачів.

Зокрема, опубліковано обширний матеріал про виїзне засідання Постійної комісії ЦР ПМГУ з охорони праці спільно з Технічною інспекцією праці Профспілки, яке відбулося на базі МЕТІНВЕСТ-Маріупольського ремонтно-механічного заводу. У роботі Постійної комісії в Маріуполі брав участь Голова ПМГУ О.Рябко. Все, що учасники цього заходу побачили на власні очі і почули від керівництва підприємства та профактиву, заслуговує на увагу і на розповсюдження позитивного досвіду роботи з питань охорони праці на інших підприємствах галузі.

У цьому випуску журналу також подано інформацію про зустріч представників профспілок Грузії та України, яка відбулася нещодавно у Києві. На прикладі боротьби грузинських колег дуже добре зрозуміло, куди веде шлях лібертаріанських «реформ», які протягом вже двох років нав’язуються нашому народу «реформаторами» від влади.

Друковану версію журналу можна переглянути у профкомах своїх первинок, електронну – на головній сторінці нашого сайту.

facebook

30 вересня 2021 року

 

65 років цеху: добрі традиції, професійний колектив!

 

30 01

65 років відзначив нещодавно киснево-конвертерний цех Дніпровського металургійного заводу. За ці роки в цеху пройшли масштабні реконструкції, застосовано безліч прогресивних нововведень. І сьогодні сталевари прагнуть підвищити ефективність виробництва, поліпшити якість продукції. Про це повідомила редактор корпоративних ЗМІ Оксана Черненко.

У 50-х роках минулого століття на металургійних підприємствах країни активно впроваджувалися технології, пов'язані із застосуванням кисню. Нашому підприємству першому довірили в промислових масштабах освоїти нову технологію продувки чавуну в конвертерах чистим киснем зверху.

Вперше на ДМЗ використовували кисень для продувки плавки в 1956 році, 21 вересня. Цей день став днем ​​народження нового цеху - киснево-конвертерного. Промислове освоєння нової технологи пройшло успішно, і фахівців почали запрошувати для запуску аналогічних процесів на інших заводах.

Одна з ключових подій в історії ККЦ - його реконструкція в 1974-1975 роках. Були встановлені три великих конвертера, за допомогою яких цех почав давати більше сталі, ніж на старому обладнанні і мартенівських печах разом узятих. 

За 5 років, які пройшли з минулого ювілею, була реконструйована система газоочистки конвертерів, проведено багато експериментів по технології. Сталь тепер розливають у виливниці власного виробництва, яке освоїв фасонно-ливарний цех. Значну роботу виконав колектив ККЦ при підготовці та запуску обладнання після планової зупинки в 2020 році.

Начальник киснево-конвертерного цеху Роман Русаков та голова цехового комітету профспілки Іван Подобєд щиро привітали колектив з цією особливою датою:

 - Усім працівникам цеху бажаємо успіху і процвітання! Нехай ця значуща дата стане ще одним кроком вперед на шляху виконання всіх задуманих планів, проєктів розвитку цеху і всього підприємства в цілому.

Приєднуємося до привітань і бажаємо цеху довгих років безперебійної роботи, а заводчанам - міцного здоров'я і добробуту!

facebook

29 вересня 2021 року

 

WEEKEND з Профспілкою

 

29 02

Профспілкова організація на підприємстві «Запоріжвогнетрив» постійно піклується про цікавий відпочинок заводчан. Саме тому вже стало традицією восени проводити екотур вихідного дня по річці Дніпро на каяках. Про це повідомила голова первинної організації ПМГУ Олена Логунова. Для членів профспілки, які обрали в ІСП «Мій вибір»  опцію «Культурно-масові  заходи на об'єкти туризму» у вересні була проведена цікава водна екскурсія на каяках по протоці  Жбурівка (с.Канівське), яка є унікальною пам'яткою історії природи з мальовничими краєвидами.

А ось для членів профспілки Сервісного центру у місті Маріуполі ПрАТ «Запоріжвогнетрив» була організована поїздка в улюблене місце для багатьох людей - Святогірськ. Святі гори - це історична, культурна та духовна пам’ятка України. Краєвиди неймовірної краси, мальовничі пейзажі спокійної та трохи сумної жовтогарячої осені, свіже та чисте повітря хвойного лісу, гарний настрій приємної компанії – ось такий результат чудової подорожі. І це добре видно на фото, зроблених учасниками цих подій.

Фотогалерея

facebook

28 вересня 2021 року

 

Успішно працюємо - яскраво відпочиваємо!

 

28 01

Вересень запам’ятався не лише вирішенням поточних справ (інколи складних або термінових), а також яскравим відпочинком. Про це повідомляє заступник голови первинної організації в «Метінвест Бізнес Сервіс» Тетяна Карпиш.

Впродовж місяця для членів профспілки були організовані три поїздки вихідного дня за такими маршрутами: Кривий Ріг, Кам'янське - Миколаїв; Маріуполь - острів Хортиця; Запоріжжя – село Петропіль. Позитивні емоції та враження від подорожей добре передані на фото (дивіться фотогалерею).

У вересні також відбувся фотоконкурс "Моє яскраве літо", у якому взяли участь 36 працівників.

Голосування проходило на корпоративному порталі підприємства, тож переможцями конкурсу стали:

перше місце - Бурмістрова Поліна (бухгалтер, Управління з обліку); друге - Мельник Ольга (провідний спеціаліст групи по формуванню фінансової звітності); третє місце - Рабко Тетяна (провідний юрисконсульт, Юридичне управління у Маріуполі).

Фотогалерея

facebook

27 вересня 2021 року

 

Ювілейна Робітнича спартакіада ПМГУ стартувала!

 

27 01

Тридцята Всеукраїнська робітнича спартакіада ПМГУ виявилася вельми неординарною. По-перше, через карантинні обмеження довелося переносити її з минулого року на вересень 2021. По-друге, відкрили її в Нікополі. Ще одне нововведення торкнулося збільшення до 10 видів спорту: в програмі з'явилися змагання з дартсу. Оскільки це була перша «проба пера», заздалегідь домовилися, що в загальний залік цей вид спорту не увійде.

Але, незважаючи на всі обставини, ювілейну спартакіаду з нетерпінням очікували і до неї готувалися. І нарешті, з 24 по 26 вересня, на базі спортивних споруд СК «Електрометалург» Нікопольського заводу феросплавів вона стартувала!

Команди 16 підприємств ГМК (всього більше 250 спортсменів), розділившись на дві підгрупи (6 підприємств у першій і 10 - у другій), мірялися силами в шахах, шашках , баскетболі та дартсі.
Після проходження всіма учасниками мандатної комісії, перший заступник голови Центральної ради ПМГУ, голова ЦФСК «Металург» В.Гавриленко відкрив ювілейну спартакіаду. Почали з хвилини мовчання в пам'ять про колег, які пішли з життя: С.Я. Рохкіна, В.І. Олефіренка, В.Г. Дуплія. Всі троє неодноразово були в оргкомітеті спартакіади, присвятили багато років своєї професійної діяльності розвитку робітничого спорту.

Продовжили позитивною інформацією про успіхи збірної ПМГУ на Всеукраїнській спартакіаді трудящих промислової сфери і транспорту, зачитали вітальні адреси від президента НОК та голови ФПУ. Обговорили дотримання санітарно-епідеміологічних правил при проведенні змагань. Після жеребкування команди з шахів, шашок та баскетболу вирушили на свої ігрові майданчики.

Першими комплекти нагород розіграли шахісти (головний суддя змагань С.Ціраковський). Зустрічі проводилися в міському шаховому клубі, в них брали участь 38 осіб (13 команд).

У підсумку командні результати виглядали наступним чином. У першій підгрупі перше місце - у шахістів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, на другому місці - шахісти Північного гірничо-збагачувального комбінату, на третьому – «Запоріжсталі». У другій підгрупі «золото» забрала команда Запорізького залізорудного комбінату, «срібло» - «Інтерпайп Ніко-Тьюб», «бронзу» - Нікопольський завод феросплавів.

Динамічні шашкові баталії зібрали 45 осіб (15 команд). У першій групі перемогли спортсмени «Запоріжсталі», ММК ім.Ілліча дісталося срібло, а бронза – представникам АрселорМіттал Кривий Ріг. У другій групі традиційно лідерство втримала команда Запорізького залізорудного комбінату, на другій сходинці п'єдесталу розташувалися їхні колеги з Криворізького залізорудного комбінату, на третій (досить несподівано) - шашкісти «Запоріжвогнетрив» .

Незважаючи на дебют нового виду спорту, дартс (головний суддя О.Чумак) викликав неабиякий інтерес. Серед учасників були як «професіонали», так і початківці, але задоволення від змагань отримали всі! Адже для участі в цьому виді спорту не потрібно особливих фізичних здібностей і виснажливих тренувань. До того ж, часто на результати впливає «пані удача». В підсумку одноденного турніру в першій групі чемпіонкою стала команда «АрселорМіттал Кривий Ріг», на другому місці – «Азовсталь», на третьому - Південний ГЗК. Найвлучнішими у другій групі підприємств виявились спортсмени Інгулецького ГЗК, друге місце - у Авдіївського КХЗ, третє - у Центрального ГЗК.

Найбільш напружені баталії відбувалися в баскетболі (головний суддя С.Івчатов) . Глядачів до останньої миті тримало в напрузі змагання команд Південного ГЗК і «Азовсталі». Завдяки вольовим якостям останнім вдалося «вирвати» кінцівку матчу і завоювати бронзу. У фіналі за золото команда «Запоріжсталі» обіграла баскетболістів «АрселорМіттал». У фіналі другої групи всього на два очка розійшлися в рахунку постійні суперники - збірні Інгулецького і Центрального гірничо-збагачувальних комбінатів. Більш наполегливими виявилися баскетболісти Інгулецького ГЗК. Набір бронзи відвезли з собою коксохіміки з Авдіївки.

За результатами всіх ігор (з урахуванням всіх залікових видів спорту) вийшли такі попередні підсумки:

У першій групі підприємств на першому місці «Запоріжсталь», на другому – ММК ім.Ілліча, на третьому – «АрселорМіттал Кривий Ріг» .

У другій групі трійка лідерів виглядає таким чином: перше місце - Запорізький ЗРК , друге і третє місця - «Інтерпайп Ніко-Тьюб» та Криворізький ЗРК.

Фотогалерея

facebook

24 вересня 2021 року

 

Акцент – на скрупульозності у веденні документації

 

24 02

Головні фахівці Криворізької міської ради ПМГУ Марія Загребельна і Оксана Шахмоть відвідали первинку ПМГУ Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею. Мета - надання практичної допомоги членам профкому з питань діловодства та інформаційного напрямку. Фахівці міськради задоволені продуктивною зустріччю з головою профкому ліцею Наталією Бухманською, її заступником Віталієм Голоусом, казначеєм Наталією Сотник, відмітили старанність молодої команди, скрупульозність у веденні документації, зацікавленість у донесенні профспілкової інформації педагогічному та учнівському колективам. Про це повідомила головний фахівець Міської ради Оксана Шахмоть.

Наступні такі виїзди Міськрадою заплановані наприкінці вересня в первинні організації підприємств «Кривбасвибухпром» та «Криворізький експертно-технічний центр».

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100