Профспілка металургів і гірників України

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Робота Постійної комісії ЦР ПМГУ з охорони праці під час війни

25 01

Колись, багато років тому, Постійна комісія Центральної ради ПМГУ з охорони праці знайшла для себе ідеальний формат роботи – і з тієї пори завжди проводила свої засідання на виїзді, на базі підприємств ГМК. Це дозволяло вирішувати одразу кілька завдань: обговорювати актуальні теми у колі діючих фахівців, з перших рук ділитися корисною інформацією із «господарями»–профлідерами і активом первинок, а також безпосередньо знайомитися з системами охорони праці, які діють на заводах і комбінатах галузі.

На превеликий жаль, тепер додержуватися цієї традиції практично неможливо. Війна, що прийшла на українську землю, відібрала безліч людських життів, спричинила численні логістичні та економічні складнощі, зокрема – знищила значну кількість виробничих потужностей гірничо-металургійного сектору та дестабілізувала діяльність тих підприємств, що досі в строю.

Закономірним наслідком перелічених руйнівних процесів стало й загострення проблем в сфері охорони праці. Їхня глибина особливо помітна на фоні системного антисоціального реформування національного законодавства, яке розпочалося ще у мирні часи. Тож робота Постійної комісії, хоч і здійснювана тепер у зміненому, віддаленому форматі, набула додаткової важливості.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Військові дбають про Україну, а ми маємо дбати про них

24 01

Так вважають в профкомі первинної організації ПМГУ Запорізького заводу феросплавів. І, реалізуючи своє переконання на практиці, з перших днів широкомасштабного російського вторгнення активно підтримують мобілізованих працівників підприємства та добровольців. Про те, як саме організована ця робота, на наше прохання розказав голова первинки Олег Ільїн:

– На сьогоднішній день з нашого підприємства мобілізовано 304 співробітника. Ми пишаємось цими людьми, молимося за них та чекаємо їх вдома з Перемогою. Але й відчуваємо сум, адже є невблаганна страшна статистика: двоє феросплавників наразі перебувають у полоні, 10 вже віддали за Україну свої життя.

Ми впевнені: сміливці, що боронять Батьківщину від ворога зі зброєю в руках, заслуговують максимального соціального захисту...

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Що має робити Профспілка під час війни?

18 01

Життя постійно кидає нам нові виклики. Тільки-но профспілки адаптувалися до карантинних обмежень через ковід, як над всією країною нависла нова, жахлива і незбагненна, загроза – розпочалася війна.

Воєнні дії спричинили безліч проблем, з якими люди праці, і зокрема металурги і гірники, раніше ніколи не стикалися. Це означає, що ПМГУ так чи інакше необхідно навчитися їх вирішувати. На чому ж ми маємо зосередитися, чому приділити увагу в наявних умовах? На пропозицію фахівця з молодіжної роботи Романа Тарасенка над цим запитанням порозмірковували профспілкові активісти, які наразі знаходяться у лавах захисників України.

Читати повністю

16 листопада 2022 року

Про життя і пріоритети первинок

16 01

На оперативній нараді з головами первинних організацій та бухгалтерами (казначеями), яку Криворізька міська організація ПМГУ 16 листопада провела в онлайн-форматі, відбувся обмін інформаціями про поточну ситуацію в первинках. Про це повідомила головний фахівець з інформаційної роботи міськради Оксана Шахмоть.

Присутні дізналися про обстановку на містоутворюючих і підрядних підприємствах: «АрселорМіттал Кривий Ріг» (доповідав Федір Супрун), Криворізький залізорудний комбінат (Юрій Деркач), Північний ГЗК (Наталія Шамрицька), Південний ГЗК (Віталій Комірной), Інгулецький ГЗК (Анатолій Логачов), «Електромашпромсервіс» (Юлія Гой), «Кривбасвибухпром» (Ірина Білик), «Промремонти» (Валерій Чевський) та ін.

На жаль, в умовах воєнного часу трудові колективи Кривбасу продовжують знаходитися в несприятливих умовах, переживають соціально-економічні проблеми, що призвело до падіння чисельності членів Профспілки, відтоку і втрат кваліфікованих кадрів. Серед членів ПМГУ є загиблі на фронті захисники. Але якими б надскладними не були умови сьогодення та настрій, у первинках розуміють, що головним пріоритетом є підтримка Збройних сил України і зокрема мобілізованих працівників. Задля перемоги України люди готові терпіти труднощі і долати всі виклики нинішнього часу.

Профлідери навчальних закладів, первинки яких стоять на обліку в Міській організації, розповіли про труднощі освітнього процесу, який через об’єктивні причини в переважній більшості відбувається дистанційно.

На нараді виступили голова Міської організації ПМГУ Анатолій Макаренко і працівники апарату міськради: завідуюча організаційно-інформаційним відділом Марія Загребельна, головний технічний інспектор праці Олександр Кучер, головний бухгалтер Надія Сапунова, правовий інспектор праці Даніїл Крупа.

Фотогалерея

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Світлана Дорошенко:«Наше головне завдання сьогодні – дати коксохімікам додаткові «точки опори»

14 01

Профспілкова спільнота сьогодні рідко чує про первинку ПМГУ Авдіївського коксохімічного заводу. Тому що дзвонити з питаннями – страшно. А раптом не візьмуть трубку? А раптом новини, які розкажуть, переповнять і так по вінця налиту чашу принесеного війною горя? Побоювання малодушні, але цілком притаманні людській природі. Розуміючи їх, голова профорганізації коксохіміків Світлана Дорошенко зв’язалася з нами сама – щоб розповісти про життя трудового колективу, діяльність профкому та його активістів у надскладні для авдіївців воєнні часи. От що вона каже:

– Через постійні обстріли Авдіївка стала містом-примарою, з якого виїхала більшість мешканців. Ті ж, хто лишилися, вже 8 місяців виживають без води, світла та газу, потерпають від дефіциту продуктів і товарів першої необхідності, кожен день шукають близьких і друзів серед загиблих і поранених.

Виробничі потужності підприємства зазнали важких руйнувань. Основна частина персоналу була переведена в режим призупинення трудових відносин. Але законсервовані цехи та обладнання, яке не підлягає евакуації, потребують догляду. Тому на заводі, не зважаючи ні на що, продовжують працювати близько 100 осіб. І тим, хто зостався, і тим, хто поїхав, дуже потрібна профспілкова підтримка – моральна і матеріальна.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Зможемо подолати всі труднощі тільки разом

11 01

Для мешканців Запоріжжя війна – надзвичайно близько. Значна частина території регіону окупована ворогом, на лінії фронту точаться бої, обласний центр, буденністю якого стали колони військової техніки та нескінченний приплив поранених, ледь не щоденно потерпає від ракетних ударів.

Життя в таких умовахкого завгодно привело б у відчай. Але запоріжці – з особливого тіста. Тож, замість скиглити, вони зосереджуються на справі. Металурги і гірники – несуть виробничу варту, а їхні профспілкові організації беруть на себе вирішення вже звичних та зовсім нових соціальних питань. Про те, як це відбувається на підприємстві «Запоріжвогнетрив», нам розповіла голова його первинки ПМГУ Олена Логунова:

– От вже понад 8 місяців Україна боронить свій суверенітет від сильного і підступного ворога. Весь цей час ми живемо життям, яке дуже відрізняється від довоєнного. Змін зазнали наша свідомість, наші цілі, наші плани. Хоча, дещо є незмінним: для профспілкового комітету пріоритетами залишаються правовий та соціально-економічний захист спілчан, здійснення контролю безпеки на виробництві (зокрема, шляхом проведення комплексних перевірок стану охорони праці).

Читати повністю

10 листопада 2022 року

З культурою – до Перемоги!

10 02

Російсько-українська війна випробовує на міцність усе українське. Тому ми ще більше стали цінувати своє, автентичне. Настав час, коли прийшло усвідомлення, що поки живі українські традиції, джерела творчості ріднокраю, допоки буде жити наша ненька-Україна. Просуваючи український продукт, митці допомагають відбуватися позитивним змінам у суспільстві, зокрема на культурному фронті. Вони теж наближають Перемогу.

Слова вдячності голова Криворізької міської організації ПМГУ Анатолій Макаренко адресував представникам палаців культури міста – членам нашої Профспілки, які є українськими патріотами і вже багато років високо тримають планку творчості.

Зустріч відбулася у Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, 9 листопада. Про це повідомила головний фахівець з інформаційної роботи Міської організацій ПМГУ Оксана Шахмоть.

Обличчям кожного палацу культури є його творчі колективи. Вони наразі працюють в особливих умовах. Профлідер відмітив високий рівень майстерності їх учасників, роботу по збереженню традицій національної культури та розвиток художньої самодіяльності серед металургів і гірників Кривбасу. Усім працівникам палаців культури А.Макаренко подякував за неспокій душі та діяльність, пов’язану з підтримкою Збройних сил України і переселенців.

Під час врочистостей були нагороджені працівники криворізьких палаців культури: «Південний», «Центральний», «Північний», «Інгулець».

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Ще одна «пенсійна історія»

09 01

У профкомі ПМГУ «КАМЕТ-СТАЛЬ» продовжують допомагати членам Профспілки реалізовувати їхнє право на пільгове пенсійне забезпечення. У жовтні, завдяки міцній профспілковій підтримці, на заслужений відпочинок вийшла Любов Шумська –електрозварювальник «Метінвест-промсервісу» (трудовий колектив цього підприємства вже кілька років входить до лав первинки «КАМЕТ-СТАЛЬ» у статусі цехової організації).

Невесела «пенсійна історія» Любові Миколаївни, на жаль, є типовою для працівників підрядних служб…

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

Нові знання і заряд рішучості

07 01

Люди, що успішно виконують роботу представників Профспілки металургів і гірників України в сфері охорони праці, мають особливий тип мислення. У критичних ситуаціях, які виникають на виробництві, вони не лякаються, а мобілізуються. Тож не дивно, що і з початком війни цей загін профактиву не розгубився, а навпаки – почав задаватися питаннями: як ефективно діяти в нових умовах, як вберегти трудові колективи не тільки від звичних загроз, але й від нових небезпек?

Де ж знайти на них відповіді? Авжеж, у фаховому навчанні! Так вирішили у профспілковому комітеті ПМГУ «Інтерпайп Нижньодніпровського трубопрокатного заводу» – і виступили з ініціативою проведення масштабного підвищення кваліфікації для громадських інспекторів праці, голів цехкомів та очільників цехових комісій з охорони праці.

У чотирьох одноденних навчальних блоках взяли участь понад 150 осіб. З ними спілкувалися запрошені викладачі: головний технічний інспектор праці та технічний інспектор праці Профспілки Володимир Білик і Анатолій Тертишний, головний технічний інспектор праці та головний правовий інспектор праці Дніпропетровської обласної організації ПМГУ Анатолій Кожемяка й Ольга Архипова, а також фахівці підприємства: медична сестра Ірина Єжова, провідний інженер з охорони праці та інженер з охорони праці Наталя Піскова і Олена Туман.

Читати повністю

#ВД2022 #ПрофспілкаЦеМи

У нас є мотивація

04 01

Велику родину Профспілки металургів і гірників України об’єднує не стільки фахова приналежність, скільки спільні інтереси, цілі, переконання. Тому нікого не дивує, що, крім представників численних професій ГМК, членами ПМГУ стають транспортники, енергетики, лікарі, педагоги, студенти навчальних закладів, що готують кадри для самих різноманітних сфер. Так, вже багато років у наших лавах – викладацький та студентський колективи Дніпровського технолого-економічного фахового коледжу.

У навчальному закладі виховують майбутніх фахівців з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, обліку і оподаткування, фінансів, банківської справи та страхування, інженерії програмного забезпечення, готельно-ресторанної справи та харчових технологій. Частина його випускників, отримавши дипломи, працевлаштовується у відповідні підрозділи підприємств гірничо-металургійного комплексу, інші ж обирають шляхи, що не мають відношення до галузі. Однак зі студентських часів в усіх них закарбовується пам’ять про те, що Профспілка – це правильно, а сила людей праці – в єдності.

Про те, чим живе зараз профспілкова спільнота коледжу, ми розпитали голову студентської первинки ПМГУ Людмилу Євсюкову.

Читати повністю

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100