Профспілка металургів і гірників України

26 січня 2021 року

 

Приниження честі і гідності людей праці – неприпустимо

 

26 01

В стані гострого конфлікту, ініційованого правоохоронними органами,  зараз знаходиться Державне підприємство «Гипрококс».

Проєктний інститут, який працює з 1929 року і сьогодні є провідним закладом не тільки м. Харкова, а й всієї України, стикнувся з непрофесійними та незрозумілими діями працівників поліції, які можуть призвести до порушення стабільної роботи підприємства, втрати його незаперечного авторитету та, як результат, втрати замовників на зовнішніх ринках.

Суть питання полягає в тому, що 18 жовтня 2021 року близько 30 працівників поліції увірвались у приміщення ДП «Гипрококс» з метою вилучення документів у рамках розслідування по справі, яка стосується договору на придбання програмного забезпечення.

Незважаючи не те, що підприємством завчасно було підготовлено необхідні документи для вилучення, співробітники поліції поводилися грубо, залякували та принижували гідність працівників державної установи. Вони пересувалися коридорами зі зброєю, кидали папери на підлогу, вилучили особисті речі керівництва інституту. Ставлення до поважних науковців як до злочинців обурило колектив інституту, оскільки поліцейськими були порушені права та свободи людини.

Профспілка металургів і гірників України підкреслює неприпустимість приниження честі і гідності людей праці, поводження з ними як із злочинцями, та наголошує на необхідності неухильного дотримання Конституції та законів України, при виконанні службових обов’язків поліцейськими!

Саме цю позицію ПМГУ викладено у листі Голови ПМГУ Рябко О.І на адресу Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А.

«Просимо доручити відповідним органам, - йдеться у зверненні, - оперативно перевірити дотримання законів України представниками поліції при вилученні документів та майна ДП «Гипрококс», повернути вилучене майно для відновлення роботи трудового колективу й унеможливити виникнення в подальшому подібних ситуацій, які жодним чином не додають авторитету Національній поліції України та шкодять інвестиційному клімату в України».

Лист Голови ПМГУ Рябка О.І.

facebook

20 січня 2021 року

 

Позиція ПМГУ. НІ - звуженню прав трудящих на безпечну працю

 

20 01

Ще у грудні минулого року Профспілка металургів і гірників України принципово  та аргументовано виступила проти  проєкту Закону України «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі», який було запропоновано до розгляду фахівцями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, як такого, що обмежує права трудящих на безпечну працю.

Зазначений законопроєкт у порівнянні з діючим Законом «Про охорону праці» та нормами Кодексу Законів про Працю України значно скорочує зміст та обсяги існуючих прав працівників, звужує повноваження профспілок щодо захисту прав працівників на безпечні та належні умови праці і здійснення належного громадського контролю.

Саме тому ПМГУ вважає, що прийняття цього документу є порушенням  Конституції України та норм Угоди «Про асоціацію України та ЄС», якими передбачено, що у разі, коли національним законодавством встановлені більш жорсткі норми з охорони праці у порівнянні з нормативами ЄС, вони не можуть бути скасовані.

З метою донести до відома представників державної влади позицію нашої Профспілки Голова ПМГУ Рябко О.І., голови первинних профспілкових організацій направляли звернення на адресу Прем’єр-міністра Д.Шмигаля.

Оскільки це питання дуже важливе і стосується кожного працюючого в ГМК, наша Профспілка не припиняє спроб не допустити порушення українського та міжнародного законодавства та відстояти права трудящих на безпечну працю.

З метою знайти розуміння важливості питання та заручитися підтримкою в роботі над цим документом, Олександр Рябко направив листа з роз’ясненням масштабів проблеми та запрошенням до співпраці на адресу  т.в.о. Голови Держпраці Віталія Сажієнка.

Лист Голова ПМГУ Рябка О.І.

facebook

20 січня 2021 року

 

Захист прав на безпечну працю потребує спільної профспілкової позиції

 

20 02

19 січня заступник Голови ПМГУ Б.Оверковський, головний технічний інспектор праці В.Білик, технічний інспектор праці А.Тертишний взяли участь в онлайн-нараді, яку організувала Федерація профспілок України. Метою наради було опрацювання проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників  на роботі», визначення спільної профспілкової позиції та вжиття ефективних заходів щодо недопущення зниження діючих норм та гарантій прав працівників на безпечні і здорові умови праці.

Відомо, що законопроєкт «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі» захищає в більшій мірі  права роботодавців, а не працівників.

Важливе питання всебічно обговорювали кваліфіковані фахівці: керівник департаменту охорони праці апарату ФПУ Андрієвський Ю.З., завідувачка відділу технічної інспекції праці того ж департаменту Горюн Т.М, провідний інспектор з охорони праці Казакова Д.М., представники членських організацій ФПУ.

Принципову позицію ПМГУ на нараді аргументовано виклав головний технічний інспектор праці Профспілки В.Білик.

Зокрема він сказав: «Ми з такою редакцією закону не згодні, тому наша Профспілка направила листи голові СПО Г.Осовому, прем’єр – міністру Д.Шмигалю, в яких ми стоїмо на позиції, що при реформуванні законодавства з питань охорони праці за основу потрібно брати діючий Закон та осучаснити окремі його статті згідно з Європейськими нормами та стандартами».

facebook

14 січня 2021 року

 

НІ - свавіллю влади!

 

14 01

Донецька обласна організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України висловлює глибоке занепокоєння стосовно підвищення тарифів на енергоносії та комунальні послуги у 2021 році. Тим більш, що це підвищення відбувається незважаючи на надзвичайно складний економічний стан держави, підвищення рівня безробіття населення, зниження рівня соціального забезпечення, зростання заборгованості із заробітної плати.

Від імені більш ніж 80 тисяч працівників гірничо-металургійного комплексу України Донецької області, які є споживачами житлово-комунальних послуг, Донецька обласна організація ПМГУ надіслала Звернення Прем'єр-міністру України Шмигалю Д.А. щодо необхідності вжити невідкладні заходи із забезпечення прав громадян на доступні комунальні послуги під час формування економічно обґрунтованої та соціально спрямованої моделі нарахування тарифів на них.

Лист Донецької обласної організації ПМГУ

facebook

14 січня 2021 року

 

Соціальний діалог - в дії

 

14 02

Як повідомив голова первинки ПМГУ ПрАТ «Суха Балка» Віктор Счастливий, з 1 січня трудівникам підприємства відповідно до спільної постанови адміністрації та профкому підвищено заробітну плату на 10-30 відсотків (диференційно).

За матеріалами https://www.facebook.com/Криворізька-міська-організація-ПМГУ

facebook

13 січня 2021 року

 

Екоакція інгульчан

 

13 01

Напередодні новорічних свят профспілковий комітет ПМГУ ПрАТ «Інгулецький ГЗК»  забезпечив усі структурні підрозділи комбінату ялинками в діжках. Про це розповіла співробітник профкому Н.Беспалова.

З самого початку трудівники знали, що після свят хвойні красуні будуть висаджені на території Інгулецького ГЗК. Ця ідея в колективі була схвально сприйнята.

Ініціатива профкому мала логічне завершення. Після Різдва Христового представники первинної організації Профспілки металургів і гірників України Інгулецького ГЗК на чолі з Анатолієм Логачовим та активісти комітету молоді підприємства із задоволенням узяли участь в екологічній акції – усі ялинки висадили в ґрунт. Тепер вони будуть радувати інгульчан багато років.

Фото Сергія Гринька

Фотогалерея

facebook

06 січня 2021 року

 

Профспілкові контакти. Зустріч криворізьких профлідерів з Головою ПМГУ

 

06 01

5 січня у Центральній раді ПМГУ (м.Дніпро) відбулася зустріч Голови Профспілки Рябко О.І. з представниками Криворізької міської організації ПМГУ. У зустрічі брали участь  Голова міськорганізаціїМакаренко А.К. та  профспілкові лідери первинних організацій ПМГУ, діючих на підприємствах ГМК Кривого Рогу: «АрселорМіттал Кривий Ріг», Північного ГЗК, Південного ГЗК, Центрального ГЗК, Інгулецького ГЗК, Криворізького залізорудного комбінату.

Учасники зустрічі підбили підсумки роботи Криворізької міськорганізації Профспілки у минулому році, обговорили перспективи та плани діяльності на рік 2021.

Значну увагу присутні приділили обговоренню законопроєкту«Про безпеку та здоров'я працівників на роботі», прийняття якого ініціює Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Було зазначено, що нагальним завданням нашої Профспілки завжди був і наразі залишається захист життя та здоров’я працюючих на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України, боротьба за створення нормальних умов праці на робочих місцях, відстоювання пільгтакомпенсацій працівникам за роботу у шкідливих умовах праці.

Саме тому ПМГУ виступаєкатегорично проти законопроєкту«Про безпеку та здоров'я працівників на роботі», який відчутнозвужує права та гарантії працівників.

Профспілка металургів і гірників України вважає нині діючий Закон «Про охорону праці»  одним з найбільш соціально-орієнтованих у світі та пропонує владі при реформуванні законодавства з цього питання брати за основу саме чинний Закон та осучаснювати окремі його статті згідно з Європейськими нормами та стандартами.

На зустрічі також були розглянуті дії всіх ланок Профспілки в умовах пандемії CОVІD-19.Профспілкові лідеривідзначили, що діяльність ПМГУнавітьскоригована об’єктивними обставинами, і надалі буде спрямована на практичну допомогу та підтримку спілчан, на мінімізацію соціально-економічних наслідків нинішньої кризи для працівників гірничо-металургійних підприємств.

facebook

05 січня 2021 року

 

Первинка ПМГУ на Нікопольському заводі феросплавів – проти звуження прав та гарантій працівників у сфері охорони праці

 

05 01

У грудні минулого року Профспілка металургів і гірників України принципово  та аргументовано виступила проти  проєкту Закону України «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі», який було запропоновано до розгляду фахівцями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, як такого, що звужує права трудящих на безпечну працю.

Центральна рада Профспілки вважає нині діючий Закон «Про охорону праці»  одним з найбільш соціально-орієнтованих у світі та пропонує при реформуванні законодавства з питань охорони праці брати за основу саме чинний Закон та осучаснювати окремі його статті згідно з Європейськими нормами та стандартами.

Голова Профспілки Рябко О.И. у листі до Федерації профспілок України висловив цю позицію ПМГУ та наголосив на необхідності солідарно підтримати її на всеукраїнському рівні.

Крім того, зважаючи на важливість даного законопроєкту, Олександр Рябко направив листа з цього питання також в адресу Прем’єр-міністра Д.Шмигаля.

«Члени нашої профспілки, - йдеться у зверненні, - справедливо вимагають не допустити зниження діючих норм та гарантій, встановлених Законом «Про охорону праці», оскільки життя і здоров’я людини є найвищою цінністю в правовій і соціальній державі».

Минулого тижня Голова первинної організації ПМГУ ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» Романенко В.І. від імені профспілкового комітету на підприємстві висловив безперечну підтримку позиції Центральної ради Профспілки та звернувся з листами до голови СПО об’єднань профспілок Осового Г.В. та Прем’єр-міністра Д.Шмигаля.

У листі до Прем’єр-міністра висловлюється аргументована думка, що проєкт Закону «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі» розроблений з метою ще більшого захисту інтересів роботодавців та подальшого звуження прав і гарантій  працівників. 

Первинна організація ПМГУ ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» вважає, що реформування системи управління охороною праці в Україні повинно здійснюватися на засадах Конституції нашої держави, чинного Закону України «Про охорону праці» та Європейських стандартів в галузі охорони праці. Але - без звуження прав та гарантій працівників.

Лист Голови первинної організації ПМГУ ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» Романенко В.І.

facebook

24 грудня 2020 року

 

Добре свято несподіванок і дарунків

 

24 01

Насичений подіями, не легкий рік добігає кінця і настає жадана святкова пора, коли і діти, і дорослі очікують свята.

День Святого Миколая – свято несподіванок і дарунків, яке розпочинає низку святкових див.

Голова первинної організації ПМГУ студентів Новомосковського фахового коледжу НМетАУ Пазізей В.В. повідомив, що 18 грудня до студентів учбового закладу завітав Святий Миколай з Янголятком та Чортеням, які привітали дівчат та юнаків зі святом та пригостили солодощами від студентського профкому.

Найкращі студенти отримали подяки та премії за активну участь у профспілковому, студентському житті коледжу. Студенти з малозабезпечених сімей отримали матеріальну допомогу від Дніпропетровської обласної ради ПМГУ.

День Святого Миколая, що багато років проводиться студентським профкомом, найочікуваніше свято студентів коледжу, що викликає усмішку та дарує святковий настрій.

Фотогалерея

facebook

22 грудня 2020 року

 

Заборгованість з виплати заробітної плати - нагальна проблема сьогодення

 

22 01

Право на своєчасне одержання винагороди за працю гарантується Конституцією України. Але протягом усіх років незалежності України питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та ліквідації зарплатних боргів не вирішується. Починаючи з 2014 року ситуація тільки погіршилась. Також накопиченню нових боргів сприяють обмежувальні карантинні заходи, пов’язані із пандемією COVID-19.

Так, станом на 01.10.2020 заборгованість сягнула 3560,9 млн грн, на економічно активних підприємствах більш ніж 130 тисячам працівникам заборговано 2318,7 млн грн. У тому  числі: 788,3 млн грн – борги державних підприємств, працівникам промисловості не виплачено 2666,8 млн грн.

В ГМК України найбільшими боржниками із заробітної плати є ПАТ «Дніпропетровський трубний завод» - 59145,5 тис грн., ДП «УНТЦ металургійної промисловості «Енергосталь» - 24968,5 тис грн., ДП «Завод порошкової металургії» - 23869,3 тис грн.

Кожен Уряд своїм пріоритетом ставив - подолання заборгованості по заробітним платам, але, нажаль далі створення комісій, проведення круглих столів, фахових обговорень діло не пішло.

Профспілки, в свою чергу, як сторона соціального діалогу, постійно на всіх рівнях піднімають питання щодо вирішення проблеми своєчасної виплати заробітної плати та ліквідації зарплатних боргів на законодавчому рівні.

Але Уряд,  імітуючи діяльність щодо вирішення проблеми, залишає без уваги конструктивні пропозиції та законодавчі ініціативи профспілок.

Профспілка металургів і гірників України завжди брала активну участь у підготовці пропозицій щодо вирішення зазначених питань, та 17.12.2020 вкотре проявила ініціативу, звернувшись до Галини Третьякової, як до автора законопроєкту №3264 та Голови Комітету, наділеного правом розробляти з власної ініціативи проекти законів. Голова ПМГУ Рябко О.І в своєму листі пропонує Третьяковій Г.М. створити робочу групу для напрацювання комплексного законопроєкту щодо посилення захисту конституційного права працівника на вчасну оплату праці та залучити до її роботи авторів законопроєктів № 3264, 3264-1, 2650 і представників сторін соціального діалогу.

Лист Голови ПМГУ Рябко О.І.

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100