Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

18 вересня 2020 року

 

VII З'їзд Профспілки металургів і гірників України

 

18 1

17 вересня відбувся VII З'їзд Профспілки металургів і гірників України.

У його роботі взяли участь понад три сотні представників територіальних та первинних організацій Профспілки з Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Харківської, Черкаської областей.

На З'їзді були запрошені голова Федерації профспілок України Г.Осовий, голова Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок В.Дубіль, голова Запорізької обласної ради профспілок В.Сластьон.

Зі звітною доповіддю про роботу Профспілки та Центрального комітету виступив голова ЦК ПМГУ С.П.Комишев.

У доповіді були відзначені найважливіші події в житті профспілки за період з квітня 2015 року по вересень 2020 року. Сергій Петрович акцентував увагу на основних кроках і діях Центрального комітету та всіх ланок ПМГУ, які у важкій соціально-економічній та політичній ситуації, що склалася в Україні, були спрямовані на вирішення проблем підприємств гірничо-металургійного комплексу та захист прав трудящих-членів Профспілки.

З доповіддю про роботу Контрольно-ревізійної комісії ПМГУ виступив її голова Ю.Чепинський.

В обговоренні доповідей активну участь взяли голова профкому ПО ПМГУ ПАТ «ЗМК «Запоріжсталь» Л.Анісімов, голова профкому шахти «Родіна» ПО ПМГУ ПАТ«Кривбасзалізрудком» Ю.Яковенко, голова Дніпропетровського обкому І.Соколов, голова Молодіжної ради ПМГУ К.Гордєєва, голова профкому ПП «СтілСервіс» ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» А.Бабюк, голова Харківського обкому Л.Подать, голова профкому ПО ПМГУ ПАТ «Запорізький залізорудний комбінат» Н.Пастушенко, голова Донецького обкому Л.Кобзева.

Всі виступаючі, зазначивши успіхи та недоліки в діяльності Профспілки та Центрального комітету, дали позитивну оцінку роботі ЦК ПМГУ в 2015-2020 роках, звіт КРК запропонували затвердити.

Перед делегатами VII З'їзду Профспілки металургів і гірників України виступив голова Федерації профспілок України Г.Осовий. Він, привітавши учасників форуму, високо оцінив роль ПМГУ в профспілковому русі України та діяльність Центрального комітету в звітному періоді. Григорій Васильович підкреслив ефективну співпрацю ПМГУ та Федерації, підтвердив готовність ФПУ і надалі підтримувати ініціативи нашої Профспілки, спрямовані на захист прав та інтересів українських трудящих, мінімізацію негативного впливу антисоціальної політики держави на рівень життя громадян України.

Делегати З'їзду прийняли Програму дій Профспілки металургів і гірників на 2020-2025 роки «Демократія, солідарність, трудові права, добробут членів профспілки», в якій визначено цілі та завдання на найближчі п'ять років в сферах гідної праці, правового захисту членів Профспілки, організаційного и кадрового зміцнення Профспілки, фінансової, молодіжної політики, політики соціальної відповідальності, міжнародної роботи.

Учасниками VII З'їзду було прийнято відкрите звернення до Президента, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, до власників та керівників підприємств ГМК «Про протидію викликам і загрозам вітчизняному гірничо-металургійному комплексу».

Також була прийнята заява «Про солідарну підтримку вимог працівників шахт Криворізького залізорудного комбінату».

У цьому документі делегати VII З`їзду Профспілки металургів і гірників України підтримали позицію трудового колективу, профспілкової організації підприємства та її голови Ю. Деркача, Криворізької міської організації ПМГУ, та висунули вимоги до власників та керівників підприємства:

- невідкладно розпочати конструктивні переговори з шахтарями та представниками профспілки з метою задовольнити вимоги шахтарів;

- оперативно вжити заходів, які забезпечать підйом працівників на поверхню шахти та відновлення виробництва.

Делегати З'їзду висловили впевненість у тому, що лише в конструктивному діалозі можна віднайти шляхи розв'язання конфлікту та забезпечити стабільну роботу підприємства, соціальний мир і злагоду в трудовому колективі.

Також делегати З’їзду прийняли Заяви до Прем’єр-міністра України, до Голови Верховної Ради, керівників фракцій та груп щодо проєктів Законів України №2708 «Про працю» та №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)».

Важливим питанням порядку денного VII З'їзду ПМГУ були вибори лідерів Профспілки. Делегати одноголосно обрали головою Профспілки металургів і гірників України Олександра Івановича Рябка.

О.І.Рябко - висококваліфікований, досвідчений, авторитетний профспілковий діяч, який більше 15 років працював на посаді заступника голови ЦК ПМГУ.

На посаду першого заступника голови Центральної ради Профспілки делегати затвердили кандидатуру Валерія Миколайовича Гавриленка.

Після цього З'їзд сформував нові склади Центральної ради та Контрольно-ревізійної комісії ПМГУ.

На I організаційному Пленумі ЦР ПМГУ, що відбувся після завершення З'їзду, заступником голови ЦР Профспілки був обраний Богдан Миколайович Оверковський.

Фотогалерея

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100