Центральна рада ПМГУ оголошує передплату на журнал «Ваша довіра» на 2021 рік.
Наше спільне видання – це важлива ланка інформаційного поля ПМГУ, яка об’єднує багатотисячний колектив спілчан, дає змогу кожному тримати руку на пульсі спільного профспілкового життя. Колективи первинок, цехових організацій, профгруп, молодіжних рад, організацій ветеранів, працівники об'єктів соціального призначення потребують своєчасної правдивої інформації щодо діяльності Профспілки, а також можливості розповісти про свої проблеми та успіхи.
Саме тому активна передплатна кампанія має велике значення для подальшого розвитку інформаційного зв’язку між організаціями всіх рівнів Профспілки металургів і гірників України.
Всім профспілковим лідерам та відповідальним за інформаційну роботу пропонуємо організувати передплату на журнал «Ваша довіра» на 2021 рік у відділеннях «Укрпошти». Нагадуємо, порядок оформлення залишився такий, як і в попередні роки.
У каталозі «Укрпошти» на 2021 р. вказана вартість передплати журналу «Ваша довіра» (підписний індекс 99528):
1 місяць
3 місяці
6 місяців
12 місяців
8.81 грн
26.43 грн
52.86 грн
105.72 грн
«Ваша довіра» - це літопис нашого життя і нашої боротьби за гідне життя металургів і гірників. Передплатіть журнал ПМГУ та залишайтесь у центрі профспілкових подій.
Переговори, консультації, спільне опрацювання з соціальними партнерами законодавчих пропозицій щодо змін до законодавства, яким регулюються трудові відносини в Україні, триває вже не перший рік. Проте, юридично-правового оформлення ця робота так і не набула. Хоча редакцій проекту Трудового кодексу було декілька і у тому числі, прийнятих у першому читанні у Верховній Раді.
Лібералізація трудового законодавства зустрічала опір профспілок і самих працівників. Не полишають цю ідею і представники нинішньої влади. Зокрема, попередній Уряд Олексія Гончарука за підтримки правлячої партії «Слуга народу» намагався кардинально перекроїти трудове законодавство у турборежимі у напрямку, щоб бізнесу було легко приймати на роботу працівників і легко звільняти. А самого працівника, як висловилася очильниця профільного Комітету ВР України з питань соціальної політики пані Галина Тетякова, «трохи дискрімінувати».
Не вийшло! Проти повстали українські профспілки, їх рішуче підтримали міжнародні профцентри, які організували солідарні акції.
16 жовтня 2020
Профспілкові активісти візьмуть участь у місцевих виборах
Верховна Рада України постановою від 15 липня 2020 року №795-IX призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року. Разом з цим набув чинності новий Виборчий кодекс України, який передбачає декілька новацій у проведенні місцевих виборів, зокрема використання виборчих бюлетенів нової форми.
За даними ФПУ у місцевих виборах візьмуть участь понад 300 профспілкових активістів, які працюють в різних галузях та йдуть на вибори від різних політичних сил.
Згідно з інформацією, наданою первинними організаціями ПМГУ, громадянську позицію виявили понад 50 активістів Профспілки металургів і гірників України, які також будуть брати участь у місцевих виборах.
Шановні спілчани! Звертаємось до вас із проханням підтримати профспілкових кандидатів, при необхідності надавати їм організаційну та інформаційну допомогу, а також виступити довіреними особами наших кандидатів, бути спостерігачами під час голосуванняна виборчих дільницях.
Метою підписання документу є забезпечення ефективної співпраці Державної служби з питань праці та її органів з ФПУ та її організаціями для захисту трудових прав працівників, вжиття спільних заходів з виявлення і усунення порушень законодавства про працю та охорону праці.
Сторони домовилися співпрацювати над вдосконаленням нормативно-правової бази з питань праці та соціального захисту працівників, спрямовувати свої зусилля на забезпечення безпечних та здорових умов праці, проводити спільні заходи інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо законодавства про працю та охорону праці, розміщувати інформацію правороз’яснювального характеру в засобах масової інформації, здійснювати обмін інформацією з питань Угоди.
25 вересня 2020
З нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю, у період з 5 по 9 жовтня на нашому сайті в онлайн-форматі проходитиме консультування з правових питань під гаслом: «Профспілки за доступність правового захисту!».
Щоб поставити своє запитання, натисніть у лівій колонці сайту заголовок «Задати питання правовому інспектору».
Шановні спілчани, сподіваємося на Вашу активну участь!
Правова інспекція праці ПМГУ
16 вересня 2020
Акція криворізьких гірників: потрібен діалог
Акція криворізьких гірників, що триває вже майже два тижні, привернула увагу всієї країни. І все ж багато запитань залишаються без відповідей. Голова міськкому Профспілки металургів та гірників України Анатолій Макаренко 15 вересня став гостем студії ТРК «Рудана» (м. Кривий Ріг) і розповів про ситуацію навколо цієї тривалої резонансної події.
23 січня 2020 року Конституційний суд України виніс рішення № 1-р/2020 у справі № 1-5/2018 (746/15) за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень розділу I, пункту 2 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII (далі – Закон №213).
Зокрема, предметом конституційного контролю у цій справі були стаття 13, частина друга статті 14, пункти «б»-«г» статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 р. № 1788-ХII (далі – Закон № 1788) зі змінами, внесеними Законом № 213.
Змінами, внесеними Законом № 213 до статті 13, частини другої статті 14, пунктів «б»-«г» статті 54 Закону № 1788, передбачено поетапне підвищення жінкам на 5 років віку виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи та на пенсію за вислугу років для працівників, визначених у вказаних нормах.
6 листопада відбулося судове засідання у Жовтневому районному суді Кривого Рогу за цивільним позовом адміністрації Криворізького залізорудного комбінату до працівників підприємства, які брали участь в акціях протесту.
Нагадаємо, що 3 вересня гірники шахти «Октябрська» КЗРК на знак протесту залишилися у підземних умовах праці, пізніше до них приєдналися працівники інших шахт підприємства. Колеги робітників, які залишилися у шахтах, підтримували їх вимоги на мітингах протесту.
Профспілка металургів і гірників під час акції протесту прагнула вирішити питання шахтарів КЗРК шляхом перемовин між адміністрацією комбінату та працівниками. Зокрема, Робоча група ПМГУ опрацювала останній варіант Меморандуму про порозуміння та виконання зустрічних вимог між адміністрацією та працівниками ПАТ «Кривбасзалізрудком», спрямованих на усунення причин та наслідків у зв’язку із залишенням у підземних умовах праці шахтарів після закінчення робочої зміни.
Цей документ став основою «Угоди про примирення між адміністрацією та працівниками ПАТ «Кривбасзалізрудком», яку 15 жовтня направили на підписання сторонам та учасникам акції протесту. Після цієї події всі шахтарі піднялися на поверхню.
Важливо, що в Угоді, окрім підвищення зарплати гірникам, була зафіксована домовленість не здійснювати будь яке переслідування та притягнення до відповідальності працівників, що брали участь в акції протесту.
Але керівництво КЗРК, яке подало заяву до суду на 10 працівників в той час, коли акція ще продовжувалась, після узгодження умов двохсторонньої угоди свій позов не відкликало.
6 листопада у роботі засідання, як захисник інтересів гірників, брав участь юрисконсульт первинної організації ПМГУ ПАТ «Кривбасзалізрудком» Юрій Тканов.
«Адміністрація комбінату на свій розсуд визначила події, які відбувалися на шахтах КЗРК з 3 вересня до 15 жовтня, як страйк. Але ніяких юридичних підстав стверджувати, що акція протесту гірників була страйком, немає, - впевнений Ю.Тканов. - До того ж на попередньому засіданні суду з'ясувався принцип, відповідно до якого позивач визначав перелік відповідачів. За словами представника адміністрації підприємства в цей список потрапили люди, які проявили найбільшу активність, висловлюючи свою думку у соцмережах. Але притягнення до відповідальності за висловлення своєї думки в соцмережах є прямим порушенням свободи слова. Наша сторона в суді буде спростовувати припущення адміністрації КЗРК та домагатися встановлення судової істини по цій справі».
Судове засідання продовжить свою роботу 18 листопада.