16 травня 2022
Про особливості виплати та
доставки пенсій, грошових допомог
на період введення воєнного стану

Кабінет Міністрів України 26 квітня 2022 року вніс зміни до постанови «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану» №162 від 26.02.2022 року щодо виплати та доставки пенсій, грошових допомог внутрішньо переміщеним особам, та особам, які проживають на територіях, де ведуться бойові дії.
Детальніше
27 квітня 2022
Актуальні питання пенсійного забезпечення в умовах військового стану

У 2022 році пенсія за віком особам, яким виповнилося 60 років, призначається при наявності не менше 29 років страхового стажу. Заяву про призначення пенсії та необхідні документи (що підтверджують особистість, вік, статус, стаж роботи, заробітну плату тощо) можна подати до обраного сервісного центру будь-якого головного управління Пенсійного фонду, де фактично перебуває особа.
За призначенням пенсії також можна звернутися через Вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Проте, подання заяви та скан-копій необхідних документів можливе лише для осіб, які авторизувалися на Вебпорталі за кваліфікованим електронним підписом.
Якщо заява про призначення пенсії буде подана не пізніше трьох місяців з дня досягнення 60 років, пенсію буде призначено з дня, що настає за днем досягнення 60 років. Якщо звернення за призначенням пенсії відбудеться пізніше, то її буде призначено з дати звернення.
Детальніше
30 березня 2022
Мін’юст: Інформація щодо виплат, які стягуються виконавцями в ході примусового виконання рішень

Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» (вступив в силу 26.03.2022 р.), яким передбачено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України:
• фізичні особи можуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищує сто тисяч гривень;
• юридичні особи – боржники можуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями виключно для виплати заробітної плати в розмірі не більше п’яти мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника такої юридичної особи, а також сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
• припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни Російської Федерації).
Детальніше
22 лютого 2022
Галузева угода: Наталія Шамрицька про оплату та нормування праці

Перед тим, як стартують переговори з укладення Галузевої угоди ГМК України на 2022-2026 роки, пропонуємо ще раз зробити наголос на важливій ролі Галузевої угоди у побудові сталої системи трудових гарантій для працівників підприємств нашої галузі. Тож поміркуємо на цю тему разом з учасниками переговорного процесу, оновимо свої знання, знайдемо відповіді на питання, які зараз є важливими.
Надаємо слово голові первинної організації ПМГУ Північного ГЗК (м. Кривий Ріг) Наталії Шамрицькій – члену СПО профспілок у переговорному процесі. Вона коментує деякі норми розділу ІІІ Галузевої угоди: «Оплата і нормування праці».
24 січня 2022
Жінки на військовому обліку

В кінці минулого року всі обговорювали тему взяття жінок на військовий облік та чи можуть жінку призвати на військову службу. Такого сполоху наробив Наказ Міністерства оборони України від 11.10.2021 № 313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних» (далі – Наказ № 313), який набрав чинності 17.12.2021.
Що з обговорюваного правда, а що міфи, що робити роботодавцям, а що жінкам, спеціальності та/або професії яких підпадають під дію Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»?
Детальніше
14 січня 2022
Професійні стандарти

У наш час швидко змінюються вимоги до професійно-кваліфікаційного складу робочої сили. В епоху географічної мобільності, а також навчання протягом усього життя, люди потребують відчутного і видимого інструменту демонстрації придбаних ними навичок і компетенцій.
Разом з тим національна система кваліфікацій в Україні постійно перебуває в стані реформування, проте цей процес важко назвати системним та завершеним. До працівників висуваються нові вимоги, які, збільшуючи навантаження в трудовому процесі, не завжди супровожуються адекватним зростанням заробітної плати.
З метою удосконалення існуючої системи, пошуку проблемних моментів та посилення ролі Профспілки, підготовлено рекомендації, які складаються з двох частнин: опису існуючої Національної системи кваліфікацій та процедури розроблення й затвердження професійних стандартів; рекомендацій щодо участі профспілок у процесі впровадження професійних стандартів на підприємствах ГМК України.