Профспілка металургів і гірників України

9 грудня 2021 року 

У Дніпрі відбулися засідання Президії та VI пленум Центральної ради ПМГУ

 

09 01

Сьогодні у Дніпрі в онлайн-режимі відбулися засідання Президії і пленум Центральної ради ПМГУ. На засіданні Президії було розглянуто проєкти постанов за пунктами порядку денного Пленуму та декілька організаційних питань.

Участь у пленумі взяли близько 60 членів ЦР, представників первинних та територіальних організацій Профспілки, і запрошений гість – голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

У черзі денній пленуму стояло кілька актуальних питань.

Про основні завдання колективно-договірного регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин в ГМК України для захисту прав та інтересів членів Профспілки у своєму докладі розповів Голова ПМГУ О.Рябко

Він нагадав присутнім, що програмними цілями та завданнями Профспілки на 2020–2025 роки «Демократія, солідарність, трудові праві і добробут членів Профспілки» договірне регулювання трудових відносин і соціальний діалог визначено одним із важливих завданням для забезпечення прав членів Профспілки на продуктивну зайнятість, гідну заробітну плату, безпечні та здорові умови праці.

«В поточному році перед Профспілкою металургів і гірників України стояли серйозні виклики і завдання щодо захисту прав та інтересів членів Профспілки на гідне життя, - відзначив Олександр Рябко. - Реалізація цих завдань ускладнювалась через карантинні обмеження, введеними у зв’язку з пандемією COVID-19, та просування владою поспішних і неузгоджених з профспілками реформ у соціально-трудовій та економічній сферах.

Зокрема, найбільш негативну реакцію серед членів Профспілки викликали законопроекти щодо дерегуляції трудових відносин №5388 та №5371, а також Урядовий законопроект «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі». Просування цих антинародних законопроектів поки що вдається стримувати, зокрема, шляхом проведення масових акцій протесту, що відбувались, в тому числі, за ініціативи та активної участі нашої Профспілки й солідарної підтримки справедливих вимог українських профспілок міжнародними профспілковими об’єднаннями, Міжнародною організацією праці».

Голова ПМГУ акцентував увагу на тому, що Профспілка наполегливо шукає різні шляхи для розвитку соціального діалогу з роботодавцями та вирішення проблем діяльності гірничо-металургійного комплексу. Саме з цією метою було створено двосторонню галузеву Раду між Федерацією металургів України та Профспілкою металургів і гірників України, а на рівні територій – територіальні ради у Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Крім того, у докладі йшлося про те, що ПМГУ активно долучилась до опрацювання ініційованого Урядом проекту Закону України «Про колективні угоди та договори», прийняття якого може суттєво вплинути на ефективність колективно-договірної роботи.

Взявши до уваги почуту інформацію, члени Президій дійшли висновку, що колективно-договірна робота на всіх рівнях потребує якісних змін, пошуку нових підходів до вирішення складних питань у трудових відносинах. Для виконання цих завдань було вирішено приділити профспілкову увагу розвитку виробництва та забезпеченню конкурентоспроможності та продуктивної зайнятості, стабільності трудових відносин та гідної оплати праці, забезпеченню здорових і безпечних умов праці на кожному робочому місці та соціальному захисту працівників.

Після обговорення головного питання порядку денного, члени Президії ЦР ПМГУ заслухали інформацію про проведення у 2022 році звітної кампанії в ПМГУ, розглянули план основних заходів Центральної ради профспілки на І півріччя 2022 року (доповідав перший заступник Голови ПМГУ В.Гавриленко).

Про виконання бюджету ПМГУ 10 місяців 2021 року та затвердження фінансового плану-бюджету на 2022 рік розповіла головний бухгалтер Профспілки Є.Кондратьєва. З інформацією про роботу у комітеті ВР з питань соціальної політики над проектом Закону України № 5388 «Про дерегуляцію трудових відносин» присутніх ознайомив заступник Голови ПМГУ Б.Оверковський.

З усіх розглянутих питань Президія ЦР ПМГУ ухвалила відповідні постанови.

Фотогалерея

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100