Профспілка металургів і гірників України

26 січня 2022 року 

Дніпро. Молодіжному руху – новий імпульс

 

26 01

В процесі модернізації профспілкового руху і вироблення нових форм та методів роботи Дніпропетровське облпрофоб’єднання велику увагу приділяє розвитку молодіжного руху.

Найбільш масовій організації трудящих дуже необхідні сьогодні енергія та завзятість нового покоління профспілкових активістів.

Саме на цьому акцентував увагу під час засідання Молодіжної ради  облпрофцентру, яке відбулося 25 січня, голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль. Він зазначив, що в нинішніх непростих умовах – спаду виробництва, проблем на ринку праці та масової трудової міграції, зростання цін і тарифів - необхідно активізувати діяльність молодіжних формувань в первинках, обласних профорганізаціях. Потрібен новий імпульс і в роботі Молодіжної ради облпрофцентру, що передбачено в Основних напрямах діяльності облпрофоб’єднання на 2021-2025 рр. та в новій Територіальній угоді між облдержадміністрацією, об’єднанням роботодавців і профспілок на цей же період.

Учасники заходу обговорили перспективи подальшої роботи, шляхи її оновлення. Радою, зокрема, планується проведення найближчим часом низки цікавих масових заходів.

Було також розглянуто організаційні питання. Новим головою Молодіжної ради облпрофцентру обрано працівника Південмашу, активного профактивіста Валерія Сахарчука, а його заступниками -  Едуарда Березу (терком профспілки вугільників) та Женю Зейналову (облпрофорганізація металургів і гірників).

Голова облпрофоб’єднання В.Дубіль подякував попередньому голові Молодіжної ради Олександру Березі за багаторічну активну роботу по розвитку молодіжного профспілкового руху та вручив йому Почесну грамоту президії облпрофоб’єднання.

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

 

26 січня 2022 року 

ФПУ: оголошено творчий конкурс «Захистити людину праці»

 

26 04

З метою широкого висвітлення позиції профспілок щодо реформування трудового законодавства, протидії звуженню соціально-трудових прав і гарантій працівників, Федерації професійних спілок України із залученням Національної спілки журналістів України і газети «Профспілкові вісті» проводить творчий конкурс «Захистити людину праці».

Конкурс проводиться протягом січня – квітня 2022 року.

До участі у конкурсі запрошуються друковані та електронні періодичні видання, окремі журналісти. Конкурс проводиться у двох номінаціях: «Найкраща публікація в друкованій пресі», «Найкраща публікація в електронних ЗМІ».

Учасники конкурсу надсилають свої роботи в електронному вигляді. Публікації в друкованій пресі надають у вигляді сканкопій надрукованих матеріалів або посилань на електронний ресурс із розміщеним там матеріалом друкованого ЗМІ.

Матеріали в електронних ЗМІ – у вигляді посилань на відповідні статті, сюжети в програмах аудіовізуальних ЗМІ тощо (лише ті, що доступні в інтернеті).

Конкурсні твори надсилаються до 20 квітня 2022 року на електронну адресу НСЖУ Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з поміткою «на конкурс ФПУ–НСЖУ».

У тексті заявки, складеній у довільній формі в електронному вигляді, обов’язково вказати  прізвище, ім’я, по батькові, посаду, адресу електронної пошти та контактний телефон учасника конкурсу, яке видання він представляє.

Конкурсна комісія розглядає подані роботи і голосуванням, визначає переможців та затверджує результати конкурсу.

Переможців конкурсу відзначають дипломами й грошовими винагородами. Окремо у кожній із номінацій: «Найкраща публікація в друкованій пресі» і «Найкраща публікація в електронних ЗМІ»:

І місце – одна премія 5000 грн;

II місце – дві премії 2500 грн;

III місце – три премії по 2000 грн.

Також за рішенням конкурсної комісії встановлюються 8 заохочувальних премій по 1000грн (безвідносно до номінацій).

Конкурсна комісія може своїм рішенням визначати одну чи декілька творчих робіт, автори яких отримують заохочувальні відзнаки ФПУ або НСЖУ.

Інформація про результати конкурсу оприлюднюється на офіційному вебсайті ФПУ і НСЖУ, її партнерської організації – Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива», друкуються в газеті «Профспілкові вісті».

Нагородження переможців проводитиметься у червні 2022 року з нагоди Дня журналіста.

З Положенням про конкурс можна ознайомитись тут: https://nsju.org/novini/ogolosheno-tvorchyj-konkurs-zahystyty-lyudynu-praczi/

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

 

25 січня 2022 року 

Щодо актуальних напрямів діяльності НТСЕР. Робоча зустріч Г.Осового і А.Кінаха

 

25 01

Національна тристороння соціально-економічна рада має активізувати свою роботу з огляду на виклики, що постали сьогодні перед економікою і громадянами України, а також через загострення політичної кризи, військової агресії, зростання цін і тарифів, - зазначає співголова НТСЕР від профспілкової сторони, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Саме ці проблеми мають бути у зоні постійної уваги Національної Ради, - наголосив він 21 січня під час робочої зустрічі з головою НТСЕР, президентом УСПП Анатолієм Кінахом. В ході зустрічі відбувся обмін думками та пропозиціями Сторін щодо дій НТСЕР у відповідь на виклики сьогодення.

Насамперед, йшлося про те, що останнім часом до ФПУ і НТСЕР надходять чисельні звернення від територіальних організацій профспілок і роботодавців, які сигналізують про надвисокі ціни на газ, електроенергію, що практично призводить до зупинки окремих виробництв, а зростання собівартості продукції і послуг робить їх діяльність неконкурентними на ринку. Відтак виникає все більше загроз для згортання виробництва, втрати робочих місць і погіршення матеріального становища працівників, які втрачають доходи, необхідні для підтримання належного рівня життя.

Детальніше

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

 

18 січня 2022 року 

Зустріч з народними депутатами

 

18 03

Напередодні останнього пленарного тижня 6-ї сесії Верховної Ради України голова Федерації профспілок України Г.Осовий  провів робочу зустріч з народними депутатами.

У розмові з представником ФПУ у парламенті С.Рудиком  він підняв і обговорив найбільш чутливі для профспілок і трудящих питання щодо реформування трудових відносин, підвищення оплати праці та ліквідації її заборгованості, соціального захисту працівників в умовах зростання цін на продукти першої необхідності, комунальних тарифів, ціни на газ для підприємств критичної інфраструктури, наступу влади на майнові права профспілок.

Сергій Рудик повідомив, що з метою більш детального вивчення цих питань на місцях він планує відвідати 20-21 січня ц.р. трудові колективи і зустрітися з профспілковим активом на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей, щоб мати повну інформацію і оприлюднити її у стінах парламенту.

Г.Осовий висловив переконання, що спільними зусиллями профспілок і депутатського корпусу, можна домогтися відчутних економічних зрушень в інтересах працівників  та підвищення рівня їх соціального захисту.

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

 

14 січня 2022 року 

Шаран Барроу розповіла про успіхи профспілок у 2021 році

 

14 02

Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) підбила підсумки року, який, як і 2020, пройшов в умовах пандемії COVID-19. «Занадто багато працюючих людей опинилися в пастці конфліктів, бідності, проблем зі здоров'ям, у тому числі через низькооплачувану, незахищену і часто небезпечну зайнятість», – каже Шаран Барроу.

Втрата мільйонів робочих місць, зростання неформальної зайнятості, посилення ксенофобії, яка погрожує життю мігрантів, біженців та інших уразливих груп – все це показує очевидну неефективність глобального управління, підкреслила генеральний секретар МКП. Вона заявила, що уряди нерідко ігнорують та зневажають основоположні права людини, у тому числі на гідну працю. Тим самим уряди не лише не виправдовують очікування найманих працівників, а й ризикують майбутнім, загрожуючи стабільності економік.

Глава МКП зазначила, проте, що профспілки багато чого досягли у минулому році. «Незважаючи на нападки на профспілки у багатьох країнах та тяжкі наслідки пандемії для робочих місць, членство у профспілках зберігається, а в деяких місцях навіть зростає. Виявляється все більший тиск на транснаціональні компанії та контролюючих їх олігархів для того, щоб вони забезпечували гідну роботу у своїх ланцюжках поставок, і уряди знижують податкові ставки для таких компаній», — вважає Шаран Барроу. Вона наголосила, що профспілки змусили світ зрозуміти: боротися проти зміни клімату можна тільки тоді, коли потреби трудящих і проблеми, що їх хвилюють, будуть повною мірою враховуватися, і в економіці почнеться «справедливий перехід» (створення гідних робочих місць, безпечних в аспекті впливу на клімат).

У рамках Міжнародної організації праці профспілки успішно виборювали досягнення прогресу з важливих питань. Йдеться, зокрема, про отримання кваліфікації та можливості навчання протягом усього життя, про боротьбу з економічною нерівністю, про поширення соціального захисту на всіх працівників та реалізацію амбітної програми дій МОП під час пандемії.

«Ці наші глобальні перемоги знаходять дзеркальне відображення у перемогах профспілок у безлічі питань на національному, регіональному та місцевому рівні», - наголосила Барроу.

За матеріалами сайту https://www.solidarnost.org

facebook

13 січня 2022 року 

Перемога турецьких профспілок: груповий колективний договір укладено

 

13 1

Турецька профспілка Türk Metal уклала груповий колективний договір з Асоціацією роботодавців металопромисловості MESS. 12 січня 2022 року було підписано груповий колективний договір, який охопить 130 тисяч робітників – членів профспілки, які працюють на більш ніж 300 великих підприємствах.

З передісторії питання. Термін дії попереднього групового колективного договору закінчився 31 серпня 2021 р. Переговорний процес щодо підписання нового договору розпочався одразу після цієї дати.

Загалом між сторонами було проведено 11 раундів переговорів. Переговори йшли на тлі найсильнішої фінансової нестабільності в турецькій економіці (висока інфляція, вартість ліри впала майже вдвічі до американського долара).

23 грудня, не прийшовши до консенсусу за столом переговорів, Türk Metal оголосив про намір розпочати страйк. Відповідне оголошення про це рішення було зроблено первинними профспілковими комітетами на заводах.

Згідно з турецьким законодавством, після оголошення про намір провести страйк, Профспілка зобов'язана використати це право протягом 60 днів після ухвалення рішення.

2 січня 2022 р. Türk Metal провів великий мітинг у місті Ізміт, на який з'їхалися з багатьох регіонів Туреччини близько 100 тисяч робітників. Одночасно розпочалися акції на самих підприємствах.

Президент Профспілки Певрул Кавлак майже щодня ставав гостем телевізійних передач з прямим включенням на телеканалах, які ведуть мовлення на всю країну і мають високий рейтинг переглядів. У своїх виступах він наголошував, що Профспілка бажає підписати договір мирним способом за столом переговорів і просив, щоб сторона роботодавців не змушувала Профспілку переходити до активніших заходів.

11 січня 2022 р. сторони повторно сіли за стіл переговорів та після 10 годинного засідання, під ранок 12 січня сторони підписали договір.

Нижче наведено деякі досягнення Профспілки Türk Metal за столом переговорів:

1) Договір підписано на 2 роки (роботодавець наполягав на трирічному договорі)

2) У річному обчисленні досягли підвищення погодинної оплати праці на 65,67%

а) у перші 6 місяців дії договору (1 вересня 2021 – 1 березня 2022) погодинна оплата праці для всіх робітників підвищилася на 10%, а після відсоткового підвищення до погодинної оплати праці додали 3.7 лір кожному робітнику. Сумарно це становить 27.44%. Виплати будуть здійснені заднім числом.

б) другі 6 місяців дії договору (1 березня 2022-1 вересня 2022) погодинна оплата праці підвищиться на 30%, при цьому якщо рівень інфляції буде вищим, то до уваги буде прийнято показник інфляції, якщо нижче, то все одно 30%.

3) За перший рік грошова вартість соціального пакета зросла на 35%. За перший рік святкова виплата під час релігійного свята Курбан Байрам зросла для всіх категорій на 75%. У січні 2022 р. та у січні 2023 р. всім робітникам-членам профспілки будуть видаватися продуктові чеки у розмірі 400 лір. (Примітка: всі ці виплати за рахунок роботодавця).

Незважаючи на те, що роботодавець посилався на складну ситуацію на підприємствах після пандемії, на фінансові потрясіння в турецькій економіці, а також на світову кризу в постачаннях напівпровідників, Профспілка завдяки злагодженим діям всієї організаційної структури та згуртованості спілчан досягла успішного результату. З чим і вітаємо наших турецьких колег!

Інформацію надав Секретаріат Федерації МЕФМ

24 грудня 2021 року 

У Києві відбулось засідання НТСЕР

 

24 03

23 грудня у столиці України відбулось засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради. У заході взяли участь Голова Національної ради, Голова об'єднання організацій роботодавців України Анатолій Кінах, Співголова Нацради від урядової сторони, Перший віце-прем'єр-міністр України, міністр економіки України Юлія Свириденко, Співголова НТСЕР від профспілкової сторони, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані, координатор МОП в України Сергій Савчук, секретар НТСЕР Наталія Ненюченко, представники всіх трьох сторін Нацради.

З доповіддю «Про діяльність Національної тристоронньої соціально-економічної ради, посилення її ролі, ефективності та впливу на соціально-економічний розвиток України та добробут громадян» виступив Анатолій Кінах, а співдоповідачами – Григорій Осовий та Наталія Ненюченко.

У своєму виступі Григорій Осовий наголосив на важливості відновлення діяльності НТСЕР і соціального діалогу в цілому, підкреслив необхідність спільними зусиллями вирішувати нагальні питання соціально-економічного розвитку України та забезпечення ефективного захисту законних прав і інтересів людей праці в умовах пандемії та соціально-економічних реформ. Він виступив з конкретними конструктивними пропозиціями профспілкової сторони з цих питань. Зокрема це стосується вирішення на законодавчому рівні та на рівні виконавчої влади таких гострих проблем, як створення та збереження робочих місць, гідних умов праці та її оплати, скорочення та ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати тощо.      

Учасники засідання також обговорили питання «Про Пріоритетні напрями діяльності Національної ради на 2021 – 2023 роки», з доповіддю з якого виступив Анатолій Кінах, а із співдоповіддю - член Національної ради, заступник Голови Федерації профспілок України Василь Андреєв, заступник міністра економіки України Ігор Дядюра.

Заслухавши доповіді та співдоповіді представників сторін, виступи учасників засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради щодо Пріоритетних напрямів діяльності на 2021-2023 роки, Національна рада вирішила прийняти рішення щодо удосконалення діяльності НТСЕР, розвитку та поглиблення реального та результативного соціального діалогу в Україні.

Зокрема вирішено:

1. Затвердити Пріоритетні напрями діяльності Національної ради на 2021 – 2023 роки.

2. Сторонам Національної ради надати секретаріату Національної ради пропозиції до плану заходів на 2022 рік із реалізації Пріоритетних напрямів діяльності Національної ради 2021 – 2023 роки відповідно до вимог пункту 3.1.2. Регламенту Національної ради.

3. Секретаріату Національної ради подати на розгляд Президії Національної ради сформований проєт плану заходів на 2022 рік із реалізації Пріоритетних напрямів діяльності Національної ради на 2021-2023 роки.

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

21 грудня 2021 року 

Майже 162 тисячі працюючих українців потерпають від невиплати заробітної плати

 

21 01

Сума заборгованості активних підприємств перед їхніми співробітниками сягає понад 4 мільярдів гривень. В тому числі 1,8 мільярда – борг перед працівниками державних підприємств. Із зареєстрованих Національною службою посередництва і примирення з початку року 213 колективних трудових спорів майже половина (46%) стосується невиплати заробітної плати.

Діяльність Міжвідомчої робочої групи, яка активно працювала в липні-вересні цього року, не забезпечила вирішення проблеми. Доручення Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля стосовно радикального скорочення боргів до кінця року, надане під час першого засідання групи, так і залишається невиконаним. На низці підприємств обсяг заборгованості не лише не зменшився, а навпаки, зростає.

Така інформація наведена у листі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (СПО), надісланому на адресу Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Ю.Свириденко.

Профспілки наполягають на тому, що питання заборгованості із заробітної плати має бути вирішено. Вони закликають Першого віце-прем’єр-міністра втрутитися в ситуацію: надати відповідні доручення щодо підготовки питання до розгляду та ініціювати його розгляд на засіданні Уряду.

Гостро стоїть проблема зарплатних боргів і в ГМК. Станом на 13 грудня 2021 року зарплатна заборгованість перед працівникам Дніпропетровського трубного заводу склала 79,4 мільйона гривень, Заводу порошкової металургії (м. Бровари) – 29,6 мільйона, Українського науково-технічного центру металургійної промисловості «Енергосталь» – 29,1 мільйона, «Дирекції Криворізького гірничо-збагачувального комбінату» – 4,9 мільйона, «Дніпрометробуду» – 24,6 мільйона, Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату – 13,6 мільйона гривень. Цими невтішними даними поділився з представниками СПО голова ПМГУ О.Рябко.

Питання щодо катастрофічної ситуації на ДП «Завод порошкової металургії» було також порушено на засіданні Міжвідомчої робочої групи, яку оперативно зібрали на доручення Прем’єр-міністра України; за інформацією першого заступника Міністра економіки Д.Кудіна, найближчим часом буде прийнято рішення щодо приватизації заводу, а в разі відсутності покупців – його банкрутства та ліквідації.

Лист Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні про заборгованість з виплати заробітної плати

facebook

21 грудня 2021 року 

Здійснення тиску на профспілки має бути припинено!

 

21 02

16 грудня в Києві відбулося чергове засідання Ради Федерації профспілок України. Обговорюючи центральне питання порядку денного – Завдання ФПУ на 2022 рік щодо посилення захисту економічних, трудових і соціальних прав та інтересів спілчан – члени Ради мали на меті проаналізувати наявну ситуацію та знайти нові шляхи вирішення найгостріших проблем сьогодення.

Учасники засідання констатували, що наразі положення працюючих громадян в Україні об’єктивно складне. Це пов’язано з наявністю цілої низки системних проблем, серед яких – низький рівень зарплат, надповільне відновлення та значні показники тінізації економіки, зависокий рівень інфляції, швидкі темпи відтоку робочої сили за кордон, необґрунтовано завищені тарифи на послуги ЖКХ, непродумане реформування законодавчої сфери та інші.

Політика діючої влади, на жаль, не спрямована на захист простих українців. Крім того, продовжує здійснюватися тиск на профспілки – як єдиного захисника прав та інтересів людей праці. Для їхньої законної діяльності створюються перешкоди. Зокрема, 9 грудня Кабінет Міністрів ухвалив два законопроєкти «Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР» та «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР», якими фактично пропонується вилучення майнових об’єктів, які на законних підставах належать профспілкам.

Це стосується як офісних приміщень профспілок, так і санаторіїв, об’єктів соціально-культурного і спортивного призначення, якими протягом десятиліть користуються члени профспілок, ветерани праці, чорнобильці та інші категорії громадян.

Члени Ради рішуче засудили такі намагання Уряду та ухвалили відповідну Заяву.

Заява Ради Федерації профспілок України до органів державної влади щодо перешкоджання законній діяльності профспілок та протиправній конфіскації їх власності

facebook

7 грудня 2021 року 

Термін дії чинної Генугоди буде продовжено

 

07 01

6 грудня 2021 року у Будинку Уряду відбулося засідання Президії Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому було погоджено проект Пріоритетних напрямів діяльності Національної ради на 2021-2023 роки та визначено дату проведення засідання Національної ради.

У роботі взяли участь члени Президії НТСЕР: Григорій Осовий - Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова ФПУ та Олександр Шубін - заступник Співголови НТСЕР від профспілкової сторони, заступник Голови ФПУ, а також члени Президії НТСЕР від сторін роботодавців та органів виконавчої влади.

Учасники засідання визначили головними пріоритетами діяльності Національної ради на найближчі роки: розвиток людського потенціалу, подолання бідності, скорочення безробіття та інноваційно-індустріальний розвиток України. У Пріоритетах також зазначені зміцнення державної регіональної політики, розвиток системи охорони здоров’я та медичного забезпечення населення, соціальний захист ветеранів війни і їх сімей.

Президія запропонувала ініціювати проведення щорічного саміту Сторін соціального діалогу за участю керівництва держави, органів місцевого самоврядування, ділових, експертних асоціацій.

Прийнято рішення провести засідання НТСЕР 23 грудня 2021 року із запрошенням до участі Президента України. На порядок денний запропоновано винести питання:

- щодо посилення ролі, ефективності та впливу Національної ради на соціально-економічний розвиток України та добробут громадян;

- про ухвалення Пріоритетних напрямів діяльності Національної ради на 2021-2023 роки.

Важливим є домовленість сторін соціального діалогу про підписання на цьому засіданні змін і доповнень до чинної Генеральної угоди на 2019-2021 роки та продовження терміну її дії на 2022 рік.

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100