Профспілка металургів і гірників України

16 квітня 2021 року

 

Позиція профспілок щодо оптимізації Фонду соцстраху

 

16 10

13 квітня відбулась нарада за участі Голови ФПУ Г. Осового, голови Комісії Ради ФПУ з питань соціального захисту членів профспілок і соціального страхування П.Шевченка, членів правління фондів соціального страхування України від сторони застрахованих осіб, представників профспілок-членів СПО об’єднань профспілок.

Метою зібрання було напрацювання узгодженої позиції профспілкової сторони щодо розробленого Мінсоцполітики законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України».

Цим документом Мінсоцполітики пропонує багато вкрай негативних змін:

- значне звуження соціального захисту застрахованих осіб за рахунок коштів соціального страхування;

- перекладання фінансових зобов’язань державного соціального страхування на роботодавців та застрахованих осіб;

- звуження повноважень правління Фонду соцстраху, одержавлення Фонду шляхом зміни його юридичного статусу і розпорядження його майном тощо.

На думку присутніх на нараді, намагання державної сторони вирішувати фінансові проблеми Фонду під час пандемії за рахунок інтересів застрахованих осіб – є безвідповідальним і антисоціальним кроком.

За результатами обговорення буде підготовлено та направлено лист від СПО об’єднань профспілок до розробника законопроєкту – Міністерства соціальної політики України. Крім того, позиція профспілок буде представлена на консультаціях сторін соціального діалогу з обговорення законопроєкту у Мінсоцполітики, запланованих на квітень.

Детальніше: https://fpsu.org.ua/259-slajder-izbrannykh-novostej/20311-profspilkova-pozitsiya-shchodo-zakonoproektu-pro-optimizatsiyu-diyalnosti-fondu-sotsstrakhu-2.html

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua/

facebook

15 квітня 2021 року

 

Пропозиції профспілок до стратегії людського розвитку враховано

 

15 02

ФПУ і СПО об’єднань профспілок до засідання КМУ 14 квітня ц.р.  подавали пропозиції до проєктів актів законодавства, зокрема, яке стосується індексації грошових доходів населення, про посилення захищеності осіб з інвалідністю, а також до проєкту Указу Президента України «Про стратегію людського розвитку».

Про це повідомив Голова ФПУ, голова Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні Г.Осовий,  який брав участь у засіданні Уряду.

Він зазначив, що за сукупністю індикаторів стратегія людського розвитку показує стан суспільства, наскільки воно прогресує, чи навпаки відкочується назад у своєму розвитку. Індикаторами для оцінки стану людського розвитку виступають критерії, розроблені Організацією об’єднаних націй.

ООН і світ бачать кожну країну у дзеркалі оцінки її людського розвитку. Слід зазначити, що Україна з початку 90-х років минулого сторіччя мала досить високий рейтинг людського розвитку і займала 47-е місце майже серед 190 країн світу. За роки незалежності в силу різних трансформацій країна відійшла (за даними 2019 року) на 74 позицію. Нажаль, спостерігається досить серйозне відставання нашої країни від динаміки, яку продемонстрували за останні роки багато інших країн.

В чому полягає причина цього? Відповідь на це питання за посиланням:

https://fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/20315-propozitsiji-profspilok-do-strategiji-lyudskogo-rozvitku-vrakhovano.html

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

14 квітня 2021 року

 

Обсяг тіньової економіки в Україні становить половину ВВП – Д.Гетманцев

 

14 03

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що обсяг тіньової економіки в Україні – це половина ВВП.

Про це він розповів у інтерв’ю Укрінформу.

«Я вважаю, що обсяг тіньової економіки – це половина ВВП. Наприклад, у 2020 році ВВП склав 4,5 трильйони. Поділіть навпіл – отримаєте приблизну суму тіньової економіки. Точно цифру ніхто не скаже, жодні дослідження не можуть бути достовірними, тому що «тінь» неможливо порахувати», – сказав Д.Гетманцев.

Він також підкреслив, що питання контрабанди та тіньової економіки за своїми масштабами є прямою загрозою національній безпеці.

Водночас голова комітету зауважив, що наразі прийняті всі акти, необхідні для першого етапу детінізації. Зокрема, нова редакція закону про фінансовий моніторинг, про фіскалізацію, про банківський спліт, про спільний транзит щодо митниць, антиофшорний закон.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада схвалила понад 60 рішень парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, більшість яких спрямована на системну протидію тіньовій економіці.

За матеріалами сайту https://www.ukrinform.ua

facebook

14 квітня 2021 року

 

Національна рада звернулась до Президента України

 

14 04

Національна тристороння соціально-економічна рада 12 квітня 2021 року звернулась до Президента України Володимира Зеленського з питання призначення Голови НТСЕР.

У зверненні зазначено, що в Україні існує необхідність удосконалення соціального діалогу як засобу підвищення ефективності проведення реформ, що передбачено Угодою про Асоціацію Україна-ЄС та іншими документами, а одним з основних завдань Національної ради є вироблення консолідованої позиції Сторін соціального діалогу щодо стратегії економічного і соціального розвитку України та шляхів вирішення існуючих проблем у цій сфері.

НТСЕР у грудні минулого року зверталась до Глави держави з поданням на призначення Голови НТСЕР, проте звернення дотепер  знаходиться на розгляді.

Оскільки на сьогодні є необхідність забезпечити повноцінне функціонування Національної ради, зокрема, шляхом вирішення питання щодо призначення її Голови, співголови Національної ради від Сторін профспілок, роботодавців та органів виконавчої влади звернулись до Президента України В.Зеленського з проханням розглянути пропозицію Президії НТСЕР щодо призначення на посаду голови Анатолія Кінаха, голову Об’єднання організацій роботодавців України, очільника Українського союзу промисловців та підприємців, та ухвалити відповідне рішення.

Від Сторони профспілок звернення підписав Голова ФПУ, співголова НТСЕР Григорій Осовий.

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

09 квітня 2021 року

 

Заборгованість із заробітної плати перевищила 3 млрд гривень

 

09 01

Державна служба статистики хоча і з запізненням, але підрахувала суму загальної заборгованості із зарплати в Україні станом на 1 березня ц. р. За даними відомства, вона склала 3,214 млрд грн. Це на 8,1% більше, ніж на початок лютого. Основна частина боргів припадала на промисловість, професійну, наукову й технічну діяльність. Більше половини боргу утворено в Донецькій і Харківській областях та у м. Києві.

СПО об’єднань профспілок, Федерація профспілок України приділяють вирішенню цієї проблеми особливу увагу. Разом з боротьбою за гідні умови праці та гідну її оплату, профспілки надають конкретні пропозиції щодо ефективних шляхів подолання цього ганебного явища.

Так саме з ініціативи СПО та ФПУ розпорядженням Голови уряду була створена Міжвідомча робоча група з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення).  

Як ми повідомляли, профспілкова сторона виступає з конкретними діловими пропозиціями, що можуть допомогти вирішити цю проблему.

Що саме пропонується? Перш за все, необхідно у цій критичній ситуації якомога частіше проводити засідання Міжвідомчої робочої групи і проводити їх секторально по групам підприємств. На ці засідання треба запрошувати керівників підприємств і керівників первинних профспілкових організацій для того, щоб почути об’єктивну інформацію про ситуацію з боргами на конкретному підприємстві, напрацювати спільні дієві кроки по виведенню підприємства зі стану заборгованості.

Олександр Шубін також запропонував доповнити протокол робочої групи дорученням керівникам підприємств-боржників із погодженням з первинними профспілковими організаціями розробити плани–графіки погашення заборгованості, проінформувавши про них трудові колективи, і подати їх до органів управління. Це дозволить органам управління контролювати ефективність роботи керівництва підприємств по виведенню їх з критичного стану.

Крім того, пропонується активізувати роботу з розробки законопроєктів з метою унеможливити накопичування заборгованості з виплати заробітної плати шляхом посилення економічної відповідальності та запровадження кримінальної відповідальності роботодавця за зростання зарплатних боргів. На переконання профспілок, також потрібно оперативно і ефективно вирішити питання створення відповідної гарантійної установи для погашення боргів по зарплаті по підприємствах, які втратили платоспроможність і є банкрутами, відповідно до міжнародних норм і Конвенції МОП №173.  

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

08 квітня 2021 року

 

Мінсоцполітики пропонує знизити соціальний захист застрахованих осіб і збільшити фінансове навантаження на страхувальників

 

08 03

Підготовленим Мінсоцполітики законопроєктом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України» пропонується вирішити проблеми Фонду соціального страхування  за рахунок самих застрахованих осіб і страхувальників. 

Фонд уже тривалий час знаходиться у фінансово кризовій ситуації. Починаючи з 2018 року постійно існує борг перед застрахованими особами з надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та вагітності і пологах, який нині складає більше 2 млрд. грн.

Протягом всього цього періоду сторони соціального діалогу постійно порушували питання про необхідність термінового вирішення проблеми дефіциту бюджету Фонду. Чому немає державної підтримки для Фонду у цей складний час, як це робиться в інших країнах? Адже неодноразово надсилалися звернення до Уряду про виділення необхідних коштів із спеціального створеного для таких цілей коронавірусного фонду. Але, незважаючи на заперечення представницьких сторін профспілок і роботодавців, Урядом затверджується бездефіцитний бюджет Фонду соціального страхування на 2021 рік. І це при існуючому дефіциті бюджету Фонду більше 2 млрд. грн! 

Мінсоцполітики пропонує вирішити проблему дефіциту іншим шляхом – шляхом урізання виплат застрахованим особам і ще більшим фінансовим навантаженням на роботодавців, які і так потерпають від локдаунів.

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

07 квітня 2021 року

 

Мінюст не підтримав ініціативу ФПУ щодо створення спільної робочої групи

 

07 01

На пропозицію Федерації профспілок України про необхідність створення при Міністерстві юстиції України робочої групи за участі фахівців Міністерства і ФПУ для підготовки рекомендацій щодо єдиних, визначених підходів до реєстрації змін відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань та статутних документів профспілок Міністерство юстиції України відмовило.

У листі Мінюсту до ФПУ зокрема зазначено, що процедура проведення державної реєстрації визначена чинним законодавством, тому створення зазначеної робочої групи є недоцільним.

Повний текст листа Мінюсту

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

06 квітня 2021 року

 

Вчитися – треба!

 

06 01

Профспілкова робота вимагає від людини не тільки певних рис характеру, таких як прагнення справедливості, принциповість, наполегливість у досягненні мети, але й високого професіоналізму, який дає гідна освіта.

І таку освіту молодь, яка обирає професію, та дорослі, що розуміють необхідність професійного та профспілкового росту, мають можливість отримати у Академії праці, соціальних відносин і туризму (м. Київ). Адже саме зараз цей відомий в Україні вищий навчальний заклад IV рівня акредитації оголошує новий набір на навчання у 2021 році.

У цьому виші застосовуються нові сучасні освітні програми за рівнями бакалавр, магістр та доктор філософії, які дають широкі можливості для працевлаштування та розвитку професійної кар’єри. В Академії студенти набувають знання з економіки, права, соціальних технологій, туризму.

Важливо, що для профспілкових працівників, активістів, спілчан та членів їхніх родин Академія пропонує ексклюзивну пропозицію:

- знижки на оплату навчання (до 30%);

- пільгове зарахування на навчання за направленням профспілкових організацій;

- спеціальні стипендіальні програми.

Академія праці, соціальних відносин і туризму – гідний вибір для тих, хто бажає отримати саме ті знання, які вимагає сучасне життя.

Презентація Академії та оновлених освітніх програм  доступна за цим посиланням

facebook

06 квітня 2021 року

 

Не допустимо порушення прав працівників!

 

06 02

Звернення керівників національних репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – суб’єктів Генеральної угоди на 2019-2021 рр. щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин»:

 

Шановний пане Прем’єр-міністре, шановні члени Уряду України!

Привертаємо вашу увагу до розробленого Мінекономіки проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин», який за час його підготовки та доопрацювання встиг викликати широкий резонанс в колах працівників і професійних спілках.

На засіданні Урядового комітету з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики 1 квітня 2021 року зазначений проєкт закону було ухвалено та рекомендовано внести його на розгляд Уряду. Під час здійснення узгоджувальних процедур з іншими сторонами соціального діалогу на вимоги профспілкової сторони вдалося відстояти гарантії для працівників, обраних до профспілкових органів, та окремі незначні правки. Проте ключові проблемні позиції, зокрема, ті, що прямо зачіпають «червоні лінії» дотримання прав та гарантій працівників в Україні, залишились у проєкті: - звуження прав працівників, гарантованих нормами Конституції України, міжнародного та національного законодавства, через додаткові положення індивідуального трудового договору; - необґрунтоване розширення підстав для звільнення працівника роботодавцем, позбавлення членів профспілки колективного захисту від невмотивованого звільнення; - підміна чітких законодавчих гарантій регулювання умов праці та відпочинку, режиму роботи, що реалізуються наразі шляхом прийняття внутрішніх документів за погодженням з профспілкою, на індивідуальні домовленості роботодавця із працівником, в тому числі усні; - впровадження повної матеріальної відповідальності працівника за всі випадки виходу із ладу виробничого обладнання, устаткування, комплектуючих тощо; - позбавлення працівників повної та своєчасної інформації про зміну істотних умов праці; - усунення профспілок від процедур узгодження змін умов праці, відпочинку та режиму роботи працівників.

Як наслідок, працівник буде повністю залежати від волі роботодавця. Зазначені положення законопроєкту прямо порушують норми статей Конституції України, низки конвенцій Міжнародної організації праці, директив Ради Європи та ЄС. Національні профоб’єднання звертаються до членів Уряду з вимогами: - не підтримувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин», у редакції внесеній на засідання Уряду України, - привести його у відповідність до Конституції України, норм міжнародного актів. - недопущення звуження прав працівників та їх представників. Подальше просування проєкту закону у поточній редакції несе загрозу зростання соціальної напруги у трудових колективах і профспілкові об’єднання вимушені вдаватися до колективних протестних дій на захист законних інтересів працівників.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий

Голова Конфедерація вільних профспілок Михайло Волинець

Голова Федерація профспілок транспортників України Вадим Бубняк

Голова Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Анатолій Широков

Голова Об'єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» Анатолій Онищук

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

01 квітня 2021 року

 

Нам знову нав’язують трудове рабство

 

01 02

1 квітня, не дивлячись на категоричні заперечення представника СПО профспілок, зауваження Урядового уповноваженого з гендерної політики, Уповноваженого ВР з прав людини, Урядовий Комітет з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики рекомендував Уряду розглянути законопроєкт Мінекономіки про дерегуляцію трудових відносин.

- Ним запроваджується пріоритетна дія індивідуального трудового договору над нормами міжнародних і національних законодавчих актів. Дозволяється роботодавцю включати до трудового договору додаткові права, обов’язки, відповідальність сторін і додаткові підстави для припинення трудових відносин.

- Профспілка більше не зможе надавати своїм спілчанам захист від необґрунтованого звільнення з ініціативи роботодавця, тому що чинні законодавчі гарантії щодо погодження профспілками таких звільнень також скасовуються.

- За ініціативи роботодавця виключно в трудовому договорі можна відображати питання режиму роботи, залучення до надурочних робіт, робіт у вихідні, святкові, неробочі дні, надання днів відпочинку, щорічних відпусток тощо.

Тобто, що ж насправді пропонується під виглядом ліберальних реформ? Це злидні, безправ’я, відсутність життєвих перспектив для працівника і членів його сім’ї через трудове рабство, і як наслідок зростання трудової імміграції в пошуках кращої долі на чужині.

Чи усвідомлюють це прості люди? І хто захистить їхні права як не профспілки?

Федерація профспілок виступає проти нововведень, які порушують конституційні права працівників. Закликаємо широку громадськість, науковців, експертне середовище разом з профспілками рішуче діяти, щоб відстояти права працівників.

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100