Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

18 березня 2024 року

Академії праці, соціальних відносин та туризму оголошує набір на навчання

18 03

Академія праці, соціальних відносин та туризму (АПСВТ) Федерації профспілок України повідомляє, що у 2024 році оголошує прийом на навчання за спеціальностями: Професійна освіта, Психологія, Фінанси, банківська справа та страхування, Менеджмент, Маркетинг, Підприємництво, торгівля і біржова діяльність, Право, Соціальна робота, Туризм і рекреація, Публічне управління та адміністрування.

Багаторічний освітній досвід та висококваліфікований професорсько-педагогічний складу учбового закладу – це гарантія отримання сучасної освіти та затребуваності на вітчизняному ринку праці.

18 березня 2024 року

Найбільша профспілка компанії Boeing вимагає підвищення зарплат на 40%

18 06

Профспілка компанії Boeing Co. вперше за останні 16 років розпочав переговори щодо підняття рівня зарплати у компанії. Вони вимагають підвищення зарплати на 40% протягом трьох років.

Профспілка IAM District 751, яка представляє понад 32 тисячі механіків у штатах Вашингтон та Орегон, прагне скасувати поступки щодо зарплати та пенсій, які були внесені Boeing 10 років тому в ході суперечки за поправки до контракту.

Профспілка вірить у можливість укладення угоди без страйку.

Керівництво компанії вважає, що зможуть дійти згоди у переговорному процесі з профспілкою та задовольнити потреби працівників і зберегти конкурентоспроможність компанії.

До речі, акції Boeing продовжили падіння після того, як профспілка оголосила про свої вимоги, знизившись на 2,2%.

15 березня 2024 року

Розмова зі ЗМІ на актуальні теми воєнного часу

15 02

14 березня у залі Президії ФПУ відбулась Всеукраїнська онлайн прес-конференція на тему: «Захист трудових прав в умовах воєнного стану», яку організували і провели захід Національна спілка журналістів України (НСЖУ) і Федерація профспілок України (ФПУ) у рамках підписаного між організаціями Меморандуму про співпрацю.

Як поінформував голова НСЖУ Сергій Томіленко, анонсована зустріч та спілкування з профспілковим керівництвом і фахівцями, викликали зацікавленість у 87 представників ЗМІ. Ще до початку конференції надійшло більше 90 запитань від журналістів з усіх територій України, зокрема, з прифронтових та деокупованих територій.

В основному, питання стосувались захисту трудових прав працівників ЗМІ, трудових і соціально-економічних відносин, оплати і охорони праці, пенсійного забезпечення тощо.

Детальніше

15 березня 2024 року

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у січні-лютому 2024 року

15 04

Упродовж січня-лютого 2024 року Національна служба посередництва і примирення (далі - НСПП) сприяла вирішенню 96 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі - КТС(К)): 3 - на національному, 4 - на галузевому, 1 - на територіальному, 88- на виробничому рівнях. У зазначених спорах взяли участь понад 1,6 млн працівників 7582 суб'єктів господарювання.

У зазначених спорах найманими працівниками було висунуто 250 вимог, з яких: 98 (39%) - щодо невиконання вимог законодавства про працю; 94 (38%) - щодо виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; 39 (15%) - щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 19 (8%) - щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

Детальніше

15 березня 2024 року

Deutsche Bahn подає до суду на профспілку за «непропорційні» страйки

15 05

Оператор німецької залізниці Deutsche Bahn подає позов до суду на профспілку машиністів GDL у зв’язку з новими страйками, вважаючи їх незаконними. Про це повідомляє Spigel.

Лише за кілька днів після завершення попереднього страйку профспілка машиністів оголосила новий, що має стати першим з «хвилі страйків».

DB оформила позов до суду у Франкфурті-на-Майні, де аргументує, що страйк переступає законні рамки, є «непропорційним» і загрожує нормальному функціонуванню логістики та пасажирських перевезень у масштабах країни.

Паралельно оператор закликає машиністів відмовитися від акції та повернутися до переговорів, беручи за основу пропозицію про 36-годинний робочий тиждень без зменшення заробітної платні. Зараз тривалість робочого тижня складає 38 годин, профспілка вимагає скоротити її до 35.

За матеріалами сайту eurointegration.com.ua

14 березня 2024 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

14 02

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 13.03.2024р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян. 

Детальніше

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

14 березня 2024 року

Профспілки в Брюсселі протестують проти заходів жорсткої економії

14 03

Бельгійська федерація загальної праці (FGTB/ABVV) у вівторок провела акцію протесту проти заходів жорсткої економії, вимагаючи свободи колективних переговорів і припинення скорочень системи соціального забезпечення. Генеральний секретар ЄФПГО Ян Віллем Ґаудріаан приєднався до демонстрації, щоб підтримати бельгійських державних службовців.

У виступах профспілкових лідерів перед Європейською Радою було засуджено запропоновані правила економічного управління. Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч сказала: «Руки геть від наших зарплат, руки геть від нашого соціального забезпечення».

Якщо нові правила економічного управління будуть прийняті, Бельгії доведеться скоротити державні витрати на 30 мільярдів євро - одне з найбільших скорочень серед країн-членів ЄС. Це призведе до різкого зростання безробіття, зниження зарплат і підриву державних послуг.

13 березня 2024 року

Японські автогіганти погодилися з вимогою профспілок на найбільше за десятиліття підвищення зарплат

13 03

Щорічні переговори між профспілками та керівництвом компаній щодо підвищення заробітних плат стартували в середині лютого. Уряд Японії неодноразово закликав великий бізнес стати прикладом для середніх та малих компаній та суттєво підвищити оклади співробітників.

У середу стало відомо, що найбільші корпорації ухвалили рішення повністю задовольнити вимоги профспілок щодо підвищення базових окладів у 2024 фінансовому році (1 квітня 2024 року – 31 березня 2025 року).

Так, компанія Toyota Motor має намір підвищити розмір щомісячного окладу робітників у середньому на 28 440 єн (близько 193 доларів). Це найбільше одноразове зростання заробітних плат за останні 25 років.

Компанія Nissan Motor має намір підняти зарплати в середньому на 18 тис. єн (близько 122 доларів), що є рекордом за останні 19 років. Компанії Mitsubishi Heavy Industries, Kawasaki Heavy Industries, Mitsubishi Electric Corp та NEC Corp мають намір підвищити оклади співробітників у середньому на 13-18 тис. єн (88-122 долари відповідно).

Найбільше за розміром підвищення окладів, згідно з доступною на сьогодні інформацією, очікується у співробітників Nippon Steel Corp - компанія вирішила збільшити базові оклади робітників на 35 тис. єн (237 доларів), хоча профспілки вимагали підняття цієї планки на 5 тис. єн (33,9 долара).

За матеріалами сайту agenzianova.com

13 березня 2024 року

Філіппінські працівники вимагають підвищення зарплати

13 04

Об'єднання «Всі філіппінські профспілки» (APTU) вимагає від Конгресу прийняти Закон про зростання заробітної на 150 філіппінських песо (2,7 долара США ) щодня всім працівників приватного сектора країни.

Закон про зростання заробітної плати був внесений на розгляд у 2023 році конгресменом Раймондом Мендозою з партійного списку TUCP з метою боротьби зі зростаючою інфляцією та зниженням реальної заробітної плати.

За твердженням профспілкового центру, регіональні ради із заробітної плати неефективні у наданні допомоги працівникам у питанні підвищення їхньої заробітної плати відповідно до зростання продуктивності праці та валового внутрішнього продукту. Підвищення заробітної плати зміцнило б купівельну спроможність працівників та зменшило кількість людей, які страждають від голоду.

12 березня 2024 року

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні у 2023 році

12 02

Упродовж 2023 року Національна служба посередництва і примирення (далі - НСПП) сприяла вирішенню 143 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі - КТС(К)) (3 - на національному, 4 - на галузевому, 3 - на територіальному, 133 - на виробничому рівнях), у яких взяли участь понад 1,6 млн працівників 7668 суб’єктів господарювання.

У зазначених спорах найманими працівниками було висунуто 319 вимог, з яких: 145 (45%) - щодо невиконання вимог законодавства про працю; 101 (32%) - щодо виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; 46 (14%) - щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 27 (9%) - щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100