Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

28 вересня 2023 року

Затверджено порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки: позиція профспілок

28 03

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2023 року №965 затверджено ПОРЯДОК розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки, який визначає процедуру проведення розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки та поширюється на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які експлуатують (планують експлуатувати) хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки. Інформуємо, що у червні 2023 року СПО об’єднань профспілок у встановленому порядку опрацьовано проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки» та категорично не погоджено його(Лист СПО від 15.06.2023 №01-12/463-спо).

Позиція профспілок була підтримана СПО сторони роботодавців.

Як результат, СПО об’єднань профспілок та СПО сторони роботодавців та на національному рівні направлено спільний лист до Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства економіки України (від 23.06.2023 № 01/12/488-спо), в якому Сторони висловили свої застереження щодо затвердження окремого Порядку розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки.

28 вересня 2023 року

ЄКП: Лідери ЄС повинні приєднатися до Байдена і вийти на лінії пікетів

28 04

Джо Байден увійшов в історію як перший чинний президент США, який приєднався до пікету, звернувшись до страйкуючих членів профспілки Об'єднаних робітників автомобільної промисловості в Мічигані: «Ви заробили до біса більше, ніж вам зараз платять».

Європейська конфедерація профспілок (ЄКП) запрошує лідерів ЄС приєднатися до профспілкових мобілізацій, які відбудуться по всій Європі цієї осені.

Серед них - Європейський день мобілізації проти жорсткої економії, за підвищення заробітної плати та за рівність між чоловіками і жінками, що відбудеться 13 жовтня в Парижі.

Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч сказала: «Ми звикли до того, що прогресивні працівники США шукають натхнення в Європі, але зараз, від Франції до Фінляндії, наші уряди нападають на профспілки і планують нові заходи жорсткої економії. Історична участь президента Байдена в пікеті демонструє нашим політикам, де саме вони повинні бути: однозначно на боці трудящих. Ми запрошуємо європейських лідерів піти вслід за президентом Байденом і приєднатися до профспілок на пікетах і акціях протесту в боротьбі за справедливу угоду.

Настав час європейським лідерам припинити змушувати трудящих платити за інфляцію, спровоковану надприбутками корпорацій, і слідом за Байденом підтримати підвищення заробітної плати для відновлення купівельної спроможності».

Джерело

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

27 вересня 2023 року

Байден приєднався до страйкарів

27 04

Він став першим американським президентом, який долучився до пікету робітників, які вимагають підвищення зарплати.

Президент США Джо Байден у вівторок, 26 вересня, приєднався до пікетувальників біля підприємства General Motors в Детройті (штат Мічиган). Він через гучномовець закликав страйкарів не здаватися, передає АР.

Як повідомляється, надівши профспілкову бейсболку, Байден долучився до акції протесту, організованої представниками профспілки United Auto Workers (UAW) на складі запчастин General Motors – одному з кількох об'єктів, де 12-й день триває страйк.

Попри побоювання, що тривалий страйк може підірвати економіку, президент закликав робітників продовжувати боротьбу за підвищення заробітної плати, оскільки прибутки автомобільних компаній зростають.

Відповідаючи на запитання, чи заслуговують страйкарі на підвищення зарплати на 40%, що було однією з їхніх вимог під час переговорів з роботодавцями, Байден сказав: «Так, думаю, вони повинні мати можливість торгуватися за це».

Зазначається, що Байден став першим американським президентом, який долучився до пікету робітників, які вимагають підвищення зарплати.

За матеріалами сайту korrespondent.net

26 вересня 2023 року

Страйки у США: 1,6 млрд збитків в автопромі і попередні успіхи голлівудських сценаристів

26 05

Об'єднана профспілка працівників американського автопрому загострює боротьбу із деякими автоконцернами.

У десятках центрів по всій території США оголошено страйк.

Керівник профспілки Шон Фейн заявив, що нові страйки торкнуться 38 підприємств, що належать концернам General Motors і Stellantis, оскільки суперечка щодо заробітної плати та пільг триває. Варто зазначити, що профспілка досягла прогресу в переговорах з компанією Ford.

Страйки можуть призвести до підвищення цін на автомобілі та завдати шкоди автомобільній галузі, на частку якої припадає близько 3% економіки США.

Щодо голлівудських сценаристів, то вони заявили, що досягли попередньої угоди з керівниками студії і можуть покласти край страйку, який тривав майже п'ять місяців. Проте останнє слово має сказати Гільдія письменників Америки (WGA). Керівництву гільдії та членам профспілки необхідно погодити трирічний контракт із Альянсом продюсерів кіно та телебачення, перш ніж вони повернуться до роботи. У повідомленні WGA про запропоновану угоду йдеться, що деталі ще доведеться узгодити. Це не скасовує страйк, але зупиняє пікетування.

22 вересня 2023 року

Конгрес британських профспілок дієво підтримує Україну

22 03

Важлива боротьба в підтримку боротьби України проти агресії рф розвернулась в профспілках Сполученого Королевства.

Прогресивна більшість конгресу TUC (Конгресу Британських Профспілок) проголосувала за Резолюцію щодо України, якій протидіють агенти впливу рашистської ідеології «давайте задобримо путіна новими землями - і мир запанує».

Боротьба за резолюцію по Україні має тим більше значення, що TUC є основою для Лейбористської партії ВБ, яка ймовірно отримає більшість на наступних виборах парламенту та сформує уряд.

Сильна резолюція за перемогу України гарантує стале відношення щодо збройної та фінансової допомоги, гуманітарних питань та відношення до біженців. Як зазначає Крістофер Форд, секретар Кампанії солідарності з Україною, - «щоб вплинути на український вектор політики партії та нового лейбористського уряду, українці у Великій Британії повинні залучатися до профспілок і робітничого руху».

Нагадуємо, що більшість делегатів 155-го щорічного конгресу Британського конгресу тред-юніонів, що проходив у Ліверпулі 10-13 вересня 2023 року, підтримали Резолюцію про солідарність з Україною з надання їй фінансової та практичної допомоги.

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

21 вересня 2023 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

21 02

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 20.09.2023р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Детальніше

21 вересня 2023 року

Грецію паралізував загальнонаціональний страйк

21 05

Загальнонаціональний страйк працівників державного сектора, включаючи транспортників, авіадиспетчерів, медичних працівників та вчителів, паралізував Грецію.

З оголошенням про 24-годинний загальнонаціональний страйк у четвер 21 вересня виступив Виконавчий комітет Конфедерації державних службовців (ADEDY), висловивши свою незгоду з новим законопроєктом міністерства праці.

Законопроект регламентує:

- шестимісячний випробувальний термін;

- шестиденний робочий тиждень із підвищеним денним заробітком за шостий день;

- працевлаштування у кількох роботодавців. При цьому людина може працювати до 13 годин на день, за умови наявності 11 годин відпочинку поспіль;

- штраф до 5000 євро за страйки, які заважають іншим працівникам виконувати їх професійні обов'язки та інші нововведення

Як йдеться у заяві, ADEDY вимагає відкликання законопроєкту та закликає працівників взяти участь у мітингах, які відбуваються по всій країні.

Страйк також підтримують інші великі профспілки: PAME, Федерація вчителів середніх державних шкіл (OLME), Профспілка працівників морського транспорту (PENEN), а також Федерація працівників державних лікарень, які вважають, що нове законодавство підірве права працівників та умови праці.

За матеріалами сайту eurointegration.com.ua

За матеріалами сайту cnn.gr

20 вересня 2023 року

Резолюція ЄС засуджує порушення прав профспілок у Білорусі

20 02

Один із ключових аспектів, який знайшов відображення у резолюції ЄС – це дії режиму Лукашенка проти профспілкового демократичного руху. Документ, який засуджує всі антинародні дії режиму Лукашенка, вказує на закриття профспілок та профспілкової асоціації «Білоруський конгрес демократичних профспілок» (БКДП), а також на арешти лідерів демократичних профспілок. Ці дії режиму були засуджені як порушення основних принципів демократії та прав людини.

Текст резолюції також порушує питання про невиконання Білоруссю рекомендацій МОП 2004 року і переслідування профспілкових активістів. Репресії, які проводить режим Лукашенка, порівнюються зі злочинами проти людяності, а депортація українських дітей до дитячого табору «Дубрава», що належить ВАТ «Білоруськалій», розцінюється як ідеологічна обробка та русифікація, що може бути прирівняне до геноциду.

19 вересня 2023 року

Естер Лінч: У Європі зростає криза якості робочих місць

19 03

Реагуючи на нові дані Євростату щодо зайнятості, Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) Естер Лінч заявила: «У Європі зростає криза якості робочих місць. Незважаючи на те, що сьогоднішні цифри показують зростання рівня зайнятості, загальна кількість годин, які люди працюють, останнім часом знизилася.

Це вказує на те, що економіка будується на низькоякісній і нестабільній роботі, яка не пропонує ні годин, ні оплати, ні умов, на яких люди можуть побудувати гідне життя.

Це призводить до дефіциту робочої сили в Європі, про який президент фон дер Ляєн говорила у своїй промові про стан справ в ЄС цього тижня.

Факти свідчать, що ті сектори, які найбільше потерпають від дефіциту, платять найнижчу заробітну плату та пропонують найгірші умови праці.

Комісія повинна допомогти зробити Європу кращим місцем для роботи, зробивши колективні переговори, бажано на галузевому рівні, передумовою для отримання державного фінансування. Це шлях до того, щоб люди могли домовлятися про гарантований робочий час і дохід».

Джерело

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

18 вересня 2023 року

Резолюція «Солідарність з Україною»

18 02

Більшість делегатів 155-го щорічного конгресу Британського конгресу тред-юніонів, що проходив у Ліверпулі 10-13 вересня 2023 року, підтримали Резолюцію про солідарність з Україною з надання їй фінансової та практичної допомоги.

У резолюції «Солідарність з Україною» закликається до беззаперечного засудження незаконного, агресивного вторгнення Росії в Україну.

У резолюції також підтримується «негайне виведення російських військ з усіх українських територій, окупованих з 2014 року» і «мирне завершення конфлікту, яке забезпечить територіальну цілісність України та підтримку і самовизначення українського народу».

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100