Профспілка металургів і гірників України

12 жовтня 2021 року

 

Голова ФПУ Григорій Осовий висловив подяку спілчанам

 

12 10

Голова ФПУ Григорій Осовий у своєму листі на адресу ПМГУ подякував всім учасникам Всеукраїнської акції протесту за активну профспілкову і громадянську позицію, спрямовану на захист трудових прав працівників у боротьбі за краще життя. «Окремо хочу відзначити вагомий внесок у проведення акції профактиву Профспілки освіти і науки, Профспілки працівників охорони здоров’я, Київської міськради профспілок, Профспілки металургів і гірників України. Зазначені делегації були найчисельнішими та сформували основу колони учасників акції», - говориться в листі.

Нагадаємо, що 7 жовтня – у Всесвітній день дій за гідну працю – у столиці відбулась багатотисячна попереджувальна профспілкова акція, під час якої  представники профспілок зустрілись з Прем’єр-Міністром Д.Шмигалем та на той час Першим заступником Голови Верховної Ради Р.Стефанчуком. Делегація ПМГУ чисельністю 480 учасників організовано прибула у Київ з Дніпра, Кривого Рогу, Запоріжжя та інших міст, на чолі колони йшли Голова Профспілки Олександр Рябко та його перший заступник Валерій Гавриленко. Олександр Рябко виступив на Всеукраїнській акції протесту та брав участь у зустрічі з Д.Шмигалем і  Р.Стефанчуком.

Профспілкові працівники, активісти та члени профспілок вкотре публічно продемонстрували єдність, солідарність, спроможність захищати права трудящих. 

Григорій Осовий також висловив у своєму листі сподівання, що другий етап Всеукраїнської акції протесту, який проходитиме в регіонах, підтримають тисячі спілчан, які вийдуть на захист своїх колективних трудових прав, здобутих у результаті тривалої боротьби.

facebook

8 жовтня 2021 року

 

У Кабінеті Міністрів та Парламенті прийняли вимоги профспілок України

 

08 10

7 жовтня - у Всесвітній день дій за гідну працю у Києві відбулася попереджувальна акція профспілок України під гаслом «Захистимо свої трудові права і свободи на об’єднання в профспілки. Здобудемо краще життя». До столиці організовано прибули тисячі представників всеукраїнських профспілок з різних областей країни. Люди вийшли на акцію протесту, щоб продемонструвати владі свою рішучість захистити законні права та інтереси спілчан, всіх людей праці.

Учасники акції провели біля Кабінету Міністрів України мітинг, на якому виступили Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, представники ФПУ у парламенті Вадим Івченко та Сергій Рудик, представники членських організацій ФПУ: освітян і атомників, аграріїв і будівельників, медиків. Позицію Профспілки металургів і гірників України висловив у своєму виступі Олександр Рябко.

Зокрема, Григорій Осовий зазначив, що головним захисником законних прав та інтересів працівників, безпечних умов їх праці були і залишаються профспілки. Завжди, коли влада намагається звузити трудові права, профспілки не можуть залишатися у стороні, вони мобілізують профспілковий актив, всіх спілчан на дії та боротьбу за гідне життя людини праці, за забезпечення її прав та інтересів.
Тому, наголосив профспілковий лідер, ми вийшли сьогодні на таку масову акцію протесту проти спроб влади змінити трудове законодавство на користь бізнесу, звузити елементарні трудові, економічні та соціальні права працівників. Ця акція - попереджувальна. Але, якщо влада не прислухається до голосу профспілок, до голосу народу, який профспілки представляють, такі акції відбудуться по всій країні. Профспілки налаштовані дуже рішуче. Ми готові застосовувати весь арсенал засобів боротьби,  які не суперечать Конституції України та законам. У боротьбі за права найманих працівників українські профспілки відчувають ефективну та солідарну підтримку міжнародних організацій, зокрема Міжнародної організації праці та Міжнародної конфедерації профспілок.

Про ситуацію в галузях та регіонах України, готовність боротися за забезпечення прав та інтересів спілчан і працівників заявили під час мітингу

Профспілкова делегація зустрілася з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем та передала йому вимоги учасників акції профспілок. Під час розмови були присутні Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки Олексій Любченко та міністр соціальної політики Марина Лазебна. Позицію профспілок щодо законопроєктів з трудових відносин підтримали на цій зустрічі керівники організацій роботодавців: Анатолій Кінах, Дмитро Олійник, Сергій Біленький. Голова ПМГУ Олександр Рябко висловив пропозицію, щоб такі зустрічі відбувались періодично та планово в рамках тристороннього соціального партнерства.

У Верховній Раді України профспілкову делегацію з вимогами акції протесту прийняли перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук та Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів  комітету Галина Третьякова. Представники профспілок вже вкотре висловили свою позицію про те, що низку антинародних законопроєктів, які звужують права і гарантії працівників, необхідно відкликати. Це важливе питання профспілки внесуть у порядок денний роботи Національної тристоронної соціально-економічної ради при Президентові України (НТСЕР).

Виступ голови ПМГУ Олександра Рябка

Фотогалерея

facebook

7 жовтня 2021 року

 

Руки геть від наших прав!!!

 

07 09

Сьогодні профспілки на Всеукраїнській акції протесту у Києві вимагають від Уряду, Верховної Ради України, бізнес асоціацій, транснаціональних корпорацій та усіх роботодавців:

 

1. НІ – прийняттю антитрудових та антипрофспілкових законопроектів №№ 5371, 5388 і 2681 від влади. STOP надуманій дерегуляції трудових відносин - самоусуненню Уряду і парламентської більшості від законодавчого гарантування трудових прав працівників та конституційної правозахисної функції профспілок!

ПРИЙНЯТТЯ нового Трудового кодексу, який захистить людей праці.

Влада – руки геть від майна громадських організацій та профспілок!

 

2. Гарантувати забезпечення конституційного права громадян на повну і продуктивну зайнятість, гідну оплату праці, безпеку і здоров’я працюючим.

 

3. ДОСТУПНІ для населення справедливі ціни на український газ, тарифи на електроенергію та комунальні послуги;

Вільний ринок енергоносіїв не повинен знищувати вітчизняну промисловість, робочі місця і соціальну сферу.

 

4. Для скорочення бідності та соціальної нерівності  затвердити Держбюджет України на 2022 рік з безумовним дотриманням визначених законами України розмірів грошових виплат і соціального захисту громадян, зокрема:

 • мінімальної заробітної плати – 6900 грн.;
 • мінімальної пенсії – 3600 грн.;
 • посадового окладу першого тарифного розряду у бюджетній сфері – 6500 грн.

 

5. До кінця цього року виплатити заборговану 140 тис. працівникам заробітну плату у розмірі майже 4 млрд. грн.

Прийняти на VI сесії Верховної Ради України законопроекти, якими будуть гарантовані виплати працівникам у разі банкрутства підприємства.

Заробітна плата – власність працівника!

 

6. Забезпечити повну і своєчасну виплату лікарняних, декретних, соціальних послуг та пенсій! Припинити одержавлення самоврядних фондів загальнообов’язкового соціального страхування, ліквідувати дефіцит їх бюджетів та Пенсійного фонду.

 

7. Забезпечити конституційне право на якісну доступну освіту, медичні послуги, право молоді на перше робоче місце і молодій сім’ї на житло.

Фотогалерея

facebook

5 жовтня 2021 року

 

Лука Вісентіні: українські чиновники ігнорують позицію профспілок

 

05 10

12 жовтня у Києві відбудеться саміт ЄС-Україна. З цієї нагоди Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) Лука Вісентіні звернувся з листом до Урсули фон дер Ляєн - Президента Європейської комісії, Жозепа Боррелю Фонтеллеса - Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, Валдіса Домбровскіса - Віце-президента Європейської комісії:

 

«Шановний Президент фон дер Ляєн!

Шановний Високий представник Боррелль!

Шановний Віце-президент Домбровскіс!

 

12 жовтня в Києві відбудеться саміт ЄС-Україна. Як вам добре відомо, і як систематично повторює Європейська конфедерація профспілок (ЄКП), ми вітаємо європейські устремління України і цінуємо підтримку, яку ЄС надає цій країні.

Однак ми з жалем змушені повідомити вам, що Україна як і раніше не виконує свої зобов'язання в рамках Угоди про Асоціацію та Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Більш того, в сфері соціально-трудових відносин вона реалізує ряд ініціатив, які прямо суперечать зобов'язанням країни за низкою ратифікованих конвенцій МОП та європейським цінностям. ЄКП спільно з Міжнародною конфедерацією профспілок (МКП) звернулася до вищих органів влади України з листом з приводу декількох законопроектів, внесених до Верховної Ради. Наш аналіз цих законопроектів ви можете знайти в додатку. Вкрай прикро, що українські чиновники продовжують ігнорувати серйозну критику цих законів, критику, яка виходить безпосередньо від програм технічної допомоги МОП, у тому числі здійснюваних спільно з Європейським союзом, якими користується уряд, а також від експертів з трудового права та українських профспілок. Простіше кажучи, законопроекти не сумісні з міжнародними трудовими стандартами. Країна систематично потрапляє в категорію 5 Глобального індексу прав МКП - відсутність гарантій прав для працюючих людей. В офісі Конфедерації вільних профспілок України були виявлені засоби стеження. Профспілкові лідери і активісти стикаються з погрозами насильства, наклепів, кримінального переслідування, стеження і інших форм тиску з боку державних чиновників, бізнесу або найманих вбивць, щоб відмовити і зупинити їх від виконання своїх обов'язків щодо захисту прав трудящих. Крім того, ми були проінформовані про постійні спроби влади, спрямовані на відчуження профспілкової власності в порушення рішень Комітету з питань свободи асоціації МОП і Європейського суду з прав людини. У профспілкових офісах Федерації профспілок України проводяться обшуки, обмежується доступ, ініціюються десятки судових позовів. Все це паралізує можливості профспілок. Ми закликаємо Вас терміново втрутитися в ситуацію з Урядом України, щоб забезпечити дотримання ним своїх міжнародних зобов'язань. Ми також пропонуємо, щоб офіційні особи ЄС, які будуть представляти Євросоюз на саміті ЄС-Україна, зустрілися з керівництвом українських профспілок у Брюсселі до початку саміту, щоб отримати більш детальну інформацію про вищевказані тривожні проблеми».

facebook

4 жовтня 2021 року

 

7 жовтня – Всеукраїнська акція профспілок

 

04 03

Завтра (5 жовтня) о 12.00 Голова ФПУ Григорій Осовий та лідери інших національних профцентрів дають прес-конференцію в агенції УНІАН https://www.unian.net

Тема: «ЗАХИСТИМО СВОЇ ТРУДОВІ ПРАВА І СВОБОДИ НА ОБ”ЄДНАННЯ В ПРОФСПІЛКИ. ЗДОБУДЕМО КРАЩЕ ЖИТТЯ!»

Учасники прес-конференції анонсують проведення 7 жовтня Всеукраїнської попереджувальної акції профспілок на захист трудових прав працівників, а також профспілкові вимоги до влади.

facebook

1 жовтня 2021 року

 

Спільні збори активу  двох профспілок Харківщини

 

01 02

28 вересня у Харкові відбулися збори активу ПМГУ і Профспілки нафтохімічної галузі з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю. Про це повідомила голова Харківської обласної організації ПМГУ Лариса Подать.

Світова та українська спільнота вже протягом 14 років відзначає Всесвітній день дій за гідну працю, встановлений у 2008 році за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок. Цими ж днями багатьох європейських країнах відзначається і День профспілок.

Тільки гідна праця забезпечує справедливий заробіток, безпеку на робочому місці та соціальний захист працівників і членів їхніх сімей, сприяє особистісному розвитку працюючих та їхній соціальній інтеграції, дає людям свободу висловлювати свої погляди. І, звичайно ж, об’єднуватися для того, щоб впливати на рішення, які стосуються їхнього життя.

Учасники зборів обурені прийняттям низки антинародних законопроєктів, що подані до Верховної Ради України і яких на сьогодні вже 25.

Особливо токсичними для працівників є антитрудові проєкти, зареєстровані під №5371 та №5388.

Профспілки України неодноразово заявляли про свою позицію: повернути ці проєкти на розгляд Національної Тристоронньої Ради при Президентові України.

Положення цих законопроєктів суперечать Конституції України, Конвенціям МОП, які регулюють соціально-трудові відносини, та призведуть до нівелювання ролі профспілок як законних представників працюючих. А це суперечить совісті і українському законодавству. Бо мета нових законів – це надання максимальної свободи роботодавцю, зовсім не захищаючи найманого робітника.

Учасники зборів упевнені, що обговорення цих законопроєктів між роботодавцями, виконавчою владою та профспілками має забезпечити досягнення суспільної злагоди та максимального результату на благо людини праці і України.

Голові Верховної Ради України - Заява

facebook

29 вересня 2021 року

 

Таблиця токсичних законопроєктів

 

29 01

Департамент правового захисту ФПУ підготував розгорнуту інформацію щодо законопроєктів, які зареєстровані у Верховній Раді України, та тих, що проходять узгоджувальні процедури в Кабінеті Міністрів України, які суттєво зачіпають права та інтереси найманих працівників і профспілок станом на 27.09.2021 року.

Всього маємо вже таких 25 законопроєктів: токсичних для людей, працюючих у різних галузях, незалежно від форми власності підприємств. У деяких проєктах можна легко помітити звуження прав і гарантій найманих працівників, а у деяких – порушення приховані, але їх можуть визначити фахівці за напрямком виробничої діяльності та технічні і правові інспектори праці. Тому пропонуємо вам ознайомитись з повною «картиною» законодавчої діяльності нинішньої влади. Ця таблиця може стати у пригоді профспілковим фахівцям та профактивістам первинних організацій ПМГУ для підготовки обґрунтованої інформації щодо порушень трудових прав працівників та профспілок.

Таблиця токсичних законопроєктів

facebook

24 вересня 2021 року

 

Боротьба триває - відповіддю на рішення парламентарів стануть солідарні дії профспілок

 

24 01

Незважаючи на жорстку позицію, висловлену 21 вересня 2021 року на засіданні Парламенту представниками профспілок у Верховній Раді України - народними депутатами України Івченком В.Є., Рудиком С.Я. та іншими народними депутатами України проти прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. № 5388), за рахунок голосів провладної більшості (240 голосів) цей законопроект було прийнято у першому читанні.

Також незважаючи на заперечення, висловлені деякими народними депутатами України проти прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ефективності використання коштів соціального страхування» (реєстр. № 2743) його прийнято за основу за рахунок голосів провладної більшості (243 голосів).
Таким чином, позиція СПО об’єднань профспілок та міжнародних профспілкових організацій щодо недопущення прийняття законопроєктів, які порушують фундаментальні права людини, звужуючи трудові права працівників та нівелюючи правозахисну функцію профспілок, так і не була почута.

Відповіддю профспілок владі мають стати солідарні дії щодо проведення 7 жовтня 2021 року у Всесвітній день дій за гідну працю в м. Києві широкомасштабної попереджувальної всеукраїнської акції протесту профспілок проти просування владою таких законодавчих ініціатив! 

За матеріалами сайту  https://fpsu.org.ua/

facebook

22 вересня 2021 року

 

Про чергові законодавчі пропозиції народних депутатів України, спрямовані на руйнування системи соціального страхування

 

22 02

До Верховної Ради України внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи загальнообов’язкового державного соціального страхування», реєстр. №5887 від 02.09.2021р. (народні депутати України Третьякова Г.М. та інші) та проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо поширення дії законодавства у сфері запобігання корупції на членів правління Фонду соціального страхування України, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Пенсійного фонду, членів Наглядової ради Пенсійного фонду та відповідних посадових осіб», реєстр. №5881 від 02.09.2021р. (народні депутати України Радіна А.О., Третьякова Г.М. та інші).

Це вже друга спроба народних депутатів України від політичної партії «Слуга народу» провести через Верховну Раду України рішення, які спрямовані на знищення фондів соціального страхування, нівелювання участі сторін профспілок та роботодавців в їх управлінні, що призведе до погіршення соціального захисту працівників, за яких сплачується єдиний внесок на обов’язкове державне соціальне страхування. Схожі законодавчі пропозиції вже були передбачені законопроектом №2275, який Верховною Радою України у липні 2020 року було відхилено.

Що пропонується законопроектом №5887:

- замінити принцип паритетності представників держави, застрахованих осіб і роботодавців в управлінні фондами соціального страхування на принцип їх участі у такому управлінні, тобто скасування рівності представництва;

- змінити пропорції представницького складу, а саме до складу правління Фонду соціального страхування і Фонду соціального страхування на випадок безробіття включити по 8 представників держави та по три 3 представники від застрахованих осіб і роботодавців, тобто сторона держави буде представлена більшою кількістю ніж дві інші сторони разом узяті (нині до складу правління Фонду соціального страхування входить по 7 осіб від кожної із трьох сторін, а до складу правління Фонду соціального на випадок безробіття – по 5 представників від кожної сторони);

- змінити строк повноважень членів правління фондів з 6 до 3 років;

- скасувати норму щодо обрання голови правління почергово від кожної сторони та вводиться три заступники голови (нині – голова правління обирається строком на два роки почергово від представників кожної сторони і має двох заступників, які разом з головою представляють сторони).

- встановити, що засідання правління Фонду є правомочним, якщо на ньому присутні більшість від загальної чисельності членів правління, що дає можливість приймати будь-які рішення правління без участі представництва від сторін застрахованих осіб і роботодавців (нині передбачено – якщо присутні від кожної сторони не менше ніж дві третини її представників);

- виключити з повноважень правління Фонду соціального страхування України призначення (звільнення) директора (його заступників) виконавчої дирекції Фонду;

- виключити із Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» положення, що на порядок використання Фондом коштів, що надходять від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, бюджетне законодавство не поширюється.

Законопроектом №5881 вносяться зміни до Закону України «Про запобігання корупції», від 14.10.2014 №1700-VII, щодо поширення дії цього Закону на членів правлінь Фонду соціального страхування України, Фонду соціального страхування на випадок безробіття, Пенсійного фонду та відповідних посадових осіб.

СПО об'єднань профспілок на своєму засіданні 16 вересня 2021 року розглянув зазначені законопроекти №5881 і №5887 і прийняв рішення не підтримувати їх як таких, що руйнують принципи соціального діалогу та нівелюють участь представників від застрахованих осіб і роботодавців в управлінні фондами соціального страхування і не вирішують існуючих проблем у сфері соціального страхування.

Відповідні звернення від СПО об’єднань профспілок направлені Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики та Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

21 вересня 2021 року

 

Боротьба триває. Законопроєкт № 5388 прийнято у першому читанні, відповіддю стануть солідарні дії профспілок

 

21 01

Незважаючи на жорстку позицію, висловлену на засіданні Парламенту представниками профспілок у Верховній Раді України - народними депутатами України Івченком В.Є., Рудиком С.Я. та Волинцем М.Я., а також іншими народними депутатами України проти прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. № 5388 від 16.04.2021), законопроєкт за рахунок голосів провладної більшості (240 голосів) прийнято у першому читанні. Проти законопроєкту виступили 23, а утрималися чи не голосували 113 народних депутатів України.

 

Політична фракція чи група

«За»

«Проти»

«Утрималися»

«Не голосували»

СЛУГА НАРОДУ

223

0

0

6

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ

0

0

15

19

Європейська солідарність

0

0

21

3

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

0

16

5

3

Партія «За майбутнє»

4

4

7

4

ДОВІРА

7

1

6

3

Позафракційні

6

0

5

1

ГОЛОС

0

2

14

1

240

23

73

40

 

Позиція СПО об’єднань профспілок та міжнародних профспілкових організацій  щодо недопущення прийняття законопроєктів, які порушують фундаментальні права людини, звужуючи трудові права працівників та нівелюючи правозахисну функцію профспілок, так і не була почута.

Відповіддю профспілок владі мають стати солідарні дії щодо проведення 7 жовтня 2021 року у Всесвітній день дій за гідну працю в м. Києві широкомасштабної попереджувальної всеукраїнської акції протесту профспілок проти просування владою таких законодавчих ініціатив!

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100