Профспілка металургів і гірників України

04 августа 2020 года

HRW: законопроєкт про профспілки суперечить угоді про асоціацію ЄС-УКРАЇНА

 

04 1

У правозахисній організації Human Rights Watch закликають Верховну Раду захистити українських працівників і відкликати законопроєкт, що передбачає зміни в законі про профспілки.

«Український парламент розглядає законопроєкт № 2681 про внесення змін до закону про профспілки, прийняття якого призведе до суттєвого та необґрунтованого обмеження свободи об’єднань. Положення цього законопроєкту також порушують міжнародні зобов'язання України дотримуватися стандартів праці», - наголошується у зверненні організації HRW до українських депутатів. А також міститься наполегливе прохання відкликати цей законопроєкт і гарантувати, що будь-які подальші заходи щодо профспілок не лише зважатимуть на національні та міжнародні стандарти в галузі охорони праці й захисту прав людини, але й сприятимуть цілковитому дотриманню Україною цих стандартів.

Директор Human Rights Watch із питань Європи та Центральної Азії заявив, що положення законопроєкту 2681 порушують право працівників на організацію та послаблюють повноваження профспілок.

За матеріалами сайту http://www.fpsu.org.ua

facebook

31 июля 2020 года

В ООН вважають, що реформа профспілок в Україні може порушувати права людини

 

31 2

Положення проєкту закону про працю №2681 не відповідають міжнародному праву та стандартам у галузі прав людини. Про це в офіційному зверненні до Уряду України повідомив спеціальний доповідач ООН з питань права на свободу мирних зібрань та асоціацій Клеман Ньялетсоссі Вуле.

«Хочу донести до відома українського уряду інформацію про те, що деякі положення законопроєкту №2681, у випадку їх прийняття, можуть бути несумісними із зобов'язаннями України відповідно до міжнародного права та стандартів у галузі прав людини. Зокрема, вони можуть поставити під загрозу реалізацію права на свободу асоціації на робочих місцях», - заявив Клеман Ньялетсоссі Вуле.

На думку спецдоповідача ООН, законопроєкт №2681 встановлює обмеження для профспілок та їхніх членів на реалізацію права на об'єднання, свободу мирних зібрань та свободу вираження поглядів.

У зверненні до уряду Клеман Ньялетсоссі Вуле звернув увагу на такі проблемні положення законопроєкту:

- обмеження кількості профспілок на підприємстві до двох;

- створення контрольних комісій у всіх профспілках;

- заборона профспілкам, у складі яких є особи, що відносяться до керівного персоналу, виступати представником працівників у колективних переговорах;

- встановлення високої мінімальної кількості членів профспілки;

- примусова передача державі всього майна профспілок.

Детальніше

За матеріалами сайту http://www.fpsu.org.ua

facebook

30 июля 2020 года

Експертна думка: законопроект про профспілки порушує фундаментальні права українських працівників

 

30 2

Нещодавно комітет Верховної Ради з питань соціальної політики  схвалив до прийняття законопроект № 2681,  який, на думку законодавця, покликаний «осучаснити» діяльність українських профспілок.

Насправді в цьому проекті закладено дуже багато новацій, які звужують права найманих працівників і знищують систему їх колективного захисту. Як виявилося, особливі види у законодавця і влади є на майно профспілок. Норми цього документу аналізує директор громадської організації «Трудові ініціативи» Георгій Сандул.

Детально https://golos.ua/i/759553

facebook

29 июля 2020 года

За крок до перемоги

 

29 1

СПО об’єднань профспілок підтримує заходи державного регулювання щодо підвищення рівня безпеки експлуатації устаткування, особливо устаткування, машин, механізмів підвищеної небезпеки, усунення або мінімізацію відповідних ризиків, але вважаємо, що ці заходи повинні бути виваженими та не створювати ризики повної зупинки виробництва та масового скорочення працівників.

У травні 2019 року на погодження до СПО об’єднань профспілок надійшов, розроблений Державною службою з питань праці України, проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. № 687» (далі – проєкт постанови), яким було передбачено, що у разі досягнення призначеного терміну служби, встановленого виробником у технічній документації, роботодавець припиняє подальшу експлуатацію устаткування з подальшим його виведенням з експлуатації або відновленням продукції, отже виключено можливість проведення експертного обстеження, за результатами якого приймається рішення щодо встановлення нового строку експлуатації зазначеного обладнання.

  Вказана норма (підпункт 16 пункту 2 проєкту постанови, яким вносяться зміни до пункту 22 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки) викликала категоричне заперечення з боку представників Всеукраїнських профспілок провідних галузей економіки, зокрема, представників Профспілок працівників вугільної промисловості, працівників атомної енергетики та промисловості, авіабудівників, працівників машинобудування та металообробки, машинобудівників та приладобудівників, працівників енергетики та електротехнічної промисловості, трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості, працівників нафтової і газової промисловості України тощо.

Враховуючи економічну ситуацію в Україні та реальний технічний стан устаткування, машин, механізмів підвищеної небезпеки, що експлуатуються суб’єктами господарювання,  представники профспілок неодноразово застерігали розробника проєкту постанови, що його реалізація призведе до негативних наслідків для суб’єктів господарювання, працівників та економіки держави в цілому,  потребуватиме додаткових витрат, зокрема з Державного бюджету, для заміни та оснащення новим устаткуванням суб’єктів господарювання, у першу чергу, підприємств, установ та організацій, що утримуються за рахунок бюджету.

Протягом року представники СПО об’єднань профспілок, зокрема фахівці департаменту охорони праці апарату Федерації профспілок України, представники Профспілки працівників вугільної промисловості, Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості, відстоювали профспілкову позицію на узгоджувальних нарадах, тричі проєкт постанови не погоджувався СПО об’єднань профспілок.  Проте, Державна служба України з питань праці безапеляційно не враховувала пропозиції профспілкової сторони.

Водночас, Державна регуляторна служба України (ДРС) прийняла рішення про відмову в погодженні проєкту регуляторного акта, у зв’язку з тим, що проєкт постанови розроблено з порушенням основних принципів державної регуляторної політики, а саме: прозорості та врахування громадської думки, ефективності та збалансованості, визначених статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

У зв’язку з рішенням ДРС, 20 липня 2020 року Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (Мінекономіки) проведена узгоджувальна нарада, на яку були також запрошені представники СПО об’єднань профспілок.

За результатами узгоджувальної наради, враховано пропозиції профспілок та прийнято рішення викласти підпункт 16 пункту 2 проєкту постанови у наступній редакції: «У разі досягнення призначеного терміну служби, встановленого виробником у технічній документації, роботодавець припиняє подальшу експлуатацію устаткування до проведення експертного обстеження».

Перемогою буде прийняття Кабінетом Міністрів України постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. № 687» у запропонованій Мінекономіки редакції, з урахуванням пропозиції  профспілок.

За матеріалами сайту http://www.fpsu.org.ua

facebook

24 июля 2020 года

СПО об’єднань профспілок визначив подальші дії

 

24 1

СПО об’єднань профспілок на засіданні 23 липня ухвалив пропозиції щодо змін і доповнень до Генеральної угоди на 2019-2021 роки, попередньо обговорені Робочою комісією об'єднань профспілок для ведення колективних переговорів, укладення  Генеральної угоди та здійснення контролю за її виконанням.

Ініційовано тристоронній діалог по бюджетному процесу і ухвалено пропозиції СПО об’єднань профспілок до проєкту Державного бюджету України на 2021 рік. Пропозиції профспілок стосуються питань ведення соціальної політики в державі, встановлення розмірів державних соціальних гарантій та виплат тощо.

Ще одним рішенням СПО об’єднань профспілок делегував своїх представників для участі у засіданнях Урядових комітетів та визначився з кандидатурами фахівців, які братимуть участь у роботі цих комітетів.

У процесі обговорення голова СПО об’єднань профспілок, голова ФПУ Григорій Осовий підкреслив важливість роботи в урядових комітетах, де можна досягти певного результату через внесення профспілкових пропозицій до урядових постанов.

«Від нашої професійної роботи залежатиме успіх рішень, які будуть прийняті на засіданні Уряду», - наголосив голова, звертаючись до представників СПО в урядових комітетах.

Наприкінці засідання керівник експертної групи з питань накопичувальної системи пенсійного забезпечення  Мінсоцполітики Олександр Індило презентував проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи".

За матеріалами сайту http://www.fpsu.org.ua

facebook

23 июля 2020 года

Р.Підласа: позиція профспілок взята до відома та буде врахована у подальшій роботі

 

23 4

У відповідь на звернення ФПУ до народних депутатів України щодо неприпустимості прийняття законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» №2681 та «Про страйки та локаути» №2682 народний депутат України Роксолана Підласа, член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку поінформувала, що позиція профспілок щодо зазначених законодавчих ініціатив нею взята до відома та буде врахована у подальшій роботі.

У своєму листі народний депутат висловила Голові ФПУ Григорію Осовому подяку за активну громадянську позицію і за те, що ФПУ не стоїть осторонь важливих процесів в державі.

Лист народного депутата

 

За матеріалами сайту http://www.fpsu.org.ua

facebook

22 июля 2020 года

Справедливість перемогла!

 

22 2

На позачерговому засіданні Верховної Ради України 21 липня ц.р. було розглянуто у другому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України стосовно стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування» (реєстр. № 2275), який так старанно проштовхувався головою профільного парламентського комітету, народним депутатом України від політичної партії «Слуга народу» Галиною Третьяковою та іншими, з метою встановлення монопольного управління державою Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування, що ставило під загрозу належне функціонування системи соціального страхування, гарантоване ст. 46 Конституції України.

Завдяки активній позиції народних депутатів України –– вдалося переконати значну кількість парламентарів не голосувати за законопроект № 2275, який руйнує систему загальнообов’язкового державного соціального страхування. Законопроект не набрав голосів народних депутатів України ні за ухвалення в цілому, ні за відправлення його на доопрацювання, відтак законопроект є відхиленим.

Федерація профспілок України висловлює щиру вдячність народним депутатам України, які разом із профспілками захищають права застрахованих осіб!

За матеріалами сайту http://www.fpsu.org.ua

facebook

21 июля 2020 года

Працівники отримають допомогу по частковому безробіттю

 

21 1

Уряд прийняв рішення фінансово підтримати на період карантину підприємства, що оголосили простій виробництва, а також роботодавців, які вимушено відправили працівників у відпустки без збереження зарплати через скорочення обсягів виробництва, робіт або послуг.

За рішенням Уряду Центри зайнятості виплачують допомогу роботодавцям по частковому безробіттю на період карантину, яку вони перераховують працівникам.

Відтепер працівники, які перебувають у карантинній неоплачуваній відпустці, теж мають право на допомогу.

Також мають право на допомогу працівники, якщо роботодавець вимушено скоротив робочий час, та під час простою, навіть якщо це оплачуваний простій.

Як зазначив Голова  СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ  Г.Осовий  на засіданні Кабміну, профспілками зазначене рішення Уряду підтримується.

Отже, з дня набрання чинності Постанови № 600, прийнятої Урядом, допомога по частковому безробіттю на період карантину надається Центром зайнятості в період карантину, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину працівникам:

- з якими роботодавцем оформлено трудові відносини, в т.ч. тими, які отримують оплату часу простою відповідно до ст. 113 КЗпП (крім періоду освоєння нового виробництва (продукції);

- які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати  на час карантину;

- у разі втрати працівниками частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку з зупиненням (скороченням) діяльності за зверненням роботодавця;

- ФОП, які є застрахованими особами (крім тих, які отримують пенсію) та не отримують допомогу по частковому безробіттю на період карантину як працівники.

Залишається обмеження в праві на зазначену допомогу для працівників, які отримують пенсію.

По материалам сайта http://www.fpsu.org.ua

facebook

17 июля 2020 года

Григорій Осовий: «Нам потрібно дійти до кожної первинки, роз’яснюючи профспілкову позицію щодо антисоціальних законотворчих ініціатив влади»

 

17 2

16 липня 2020 року у Києві в Будинку профспілок у режимі  Zoom-конференції відбулась нарада керівників всеукраїнських профспілок та  територіальних профоб'єднань з актуальних питань діяльності ФПУ.

Було розглянуто виконання рішення Президії ФПУ щодо інформаційно-роз'яснювальної роботи в профспілках та з народними депутатами України і представниками органів влади у відповідь на намагання влади прийняти антисоціальні законопроекти, які порушують права працівників і профспілок.

Напередодні профспілкові організації усіх рівнів отримали перелік законодавчих ініціатив, внесених народними депутатами України від парламентської більшості та Комітетом ВРУ з питань соціальної політики, які за оцінкою експертів-фахівців, порушують права працівників, звужують права профспілок.

Серед них  - законопроекти про працю, про прожитковий мінімум, про профспілки, про зміни у системі соціального страхування та управління ФСС, законопроект про колективні договори та угоди, про звернення громадян, про визначення соціальних гарантій, про страйки та локаути, про репрезентативність профспілок, про правовий режим майна загальносоюзних громадських організацій тощо.

Голова ФПУ Г.Осовий наголосив: «Законопроекти, які стосуються врегулювання соціально-трудових відносин, повинні вноситись на розгляд парламенту виключно після їх ретельного опрацювання трьома сторонами соціального діалогу.  Це підвищить якість таких законопроектів, а їх ухвалення матиме безумовний позитив для врегулювання проблемних питань у сфері соціально-трудових відносин.

Він закликав керівників профспілок усіх рівнів активно і наполегливо  довести до кожної первинки профспілкову позицію щодо запропонованих владою законопроектів, роз’яснювати спілчанам важливість спільних колективних дій спротиву владним ініціативам, спрямованим на руйнацію існуючої системи соціально-трудових відносин в Україні.

Заступник Голови ФПУ Є.Драп’ятий подякував колегам за проведену роботу з організації профспілкових акцій протесту проти антисоціальних законопроектів як у Києві, так і по всій Україні.

Другим питанням порядку денного наради стало обговорення проведення чергового засідання Ради і підготовки до VIII-го З'їзду ФПУ.

Визначено орієнтовну дату проведення Ради ФПУ – 29 жовтня, якій передуватиме засідання Президії 24  вересня ц.р.

Учасники наради також обговорили питання щодо проведення з’їздів та звітно-виборних конференцій членських організацій ФПУ у змішаному форматі з використанням сучасних технічних можливостей засобів зв’язку.

Завершив нараду вебінар на тему: «Економічне відродження України через новітній індустріальний розвиток». З презентацією виступив директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза» В.Власюк.

За матеріалами сайту http://www.fpsu.org.ua

facebook

14 июля 2020 года

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики дав оцінку законопроекту №2681

 

14 03

Цілком очевидно, що одним із ключових факторів, що гальмує розвиток України та негативно впливає на життя кожної особи, що проживає на наших теренах, є корупція в її різноманітних проявах.

Втім, замість впровадження ефективних політик та реформ, ми бачимо наступ на свободу об`єднання у профспілки,  що містить у собі численні корупціогенні фактори та, фактично, накидає зашморг на інститути громадянського суспільства, що раз по раз викривають та протистоять корупції набагато ефективніше, ніж спеціалізовані антикорупційні органи.

Нещодавно парламентський Комітет з питань антикорупційної політики оприлюднив свій експертний висновок щодо законопроекту №2681 (діяльність професійних спілок). 

Комітет прийняв рішення, що окремі норми проекту не узгоджуються з Конституцією України в частині неприпустимості звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, а також порушують ст.36, яка гарантує право на свободу асоціації. Як наслідок та згідно з усталеною практикою Комітету, такий проект закону не відповідає вимогам антикорупційного законодавства та містить корупціогенні фактори, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень.

По материалам сайта http://www.fpsu.org.ua/

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100