Профспілка металургів і гірників України

28 червня 2022 року 

Президія ФПУ. Відповідати викликам часу та очікуванням спілчан

 

28 02

27 червня напередодні проведення Ради Федерації профспілок України Президія ФПУ обговорила питання проекту порядку денного Ради, які будуть запропоновані для розгляду під час її засідання. Вів засідання голова ФПУ Г.Осовий.

Основним питанням, яке виноситься на розгляд Ради ФПУ і обговорювалось під час засідання Президії ФПУ «Про виклики і завдання ФПУ, її членських організацій щодо забезпечення трудових і соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану в Україні». Доповідав заст. голови ФПУ О.Шубін. Члени Президії ознайомившись з інформацією з цього питання і обмінявшись думками, одноголосно підтримали винесені на їх розгляд проекти документів.

Важливою була дискусія щодо іншого питання порядку денного Ради ФПУ «Про затвердження звіту про виконання бюджету Федерації профспілок України за 2021 рік та бюджету ФПУ на 2022 рік», яку провів голова Федерації. За пропозицією членів Президії ФПУ, це питання було розділено на два окремих. Опрацьовано алгоритм дій щодо наповнення бюджету ФПУ з урахуванням викликів воєнного стану.

Члени Президії ознайомилися з інформаціями про сучасний стан членських організацій ФПУ та про зведенні статистичні дані членських організацій ФПУ на 2021 рік. Підтримали проект порядку денного і регламент проведення засідання Ради ФПУ. З цього питання доповідав заст. голови ФПУ Є.Драп’ятий.

Члени Президії більшістю голосів підтримали кандидатуру Лукі Вісентіні на посаду Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок та обговорили склад делегації ФПУ на 5-й Всесвітній конгрес МКП.

Президія надала членство ФПУ Всеукраїнській профспілці спортсменів, працівників сфер фізичної культури і спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання.

Зактуальних питань майнового комплексу ФПУ виступив заступник Голови ФПУ В.Саєнко.

Голова ФПУ Г.Осовий, заступники Голови ФПУ Є.Драп’ятий та О.Шубін  проінформували членів Президії про свою участь у міжнародних заходах, які проходили останнім часом.

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

 

27 червня 2022 року 

Роз’яснення щодо поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди

 

27 2

Законом України від 12.05.2022 № 2253-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про колективні договори і угоди».

Так, дія галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень може бути поширена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин, на всіх роботодавців незалежно від форми власності, які провадять свою діяльність у відповідній галузі/галузях (виді/видах економічної діяльності), у разі отримання відповідного спільного звернення від суб’єктів сторін цієї угоди та у разі, якщо угоду:

- укладено відповідно до цього Закону центральним органом (органами) виконавчої влади та репрезентативними суб’єктами сторін/сторони (у разі укладення угоди на двосторонній основі);

- зареєстровано без зауважень центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин.

Тобто сторони профспілок і роботодавців мають звернутися до Мінекономіки, за умов визначених законом, із проханням поширити дію галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень на всіх роботодавців, які провадять свою діяльність у відповідній галузі/галузях (виді/видах економічної діяльності).

Відповідно до вказаного вище закону, у тримісячний строк з дня набрання ним чинності Кабінет Міністрів України має затвердити порядок поширення дій таких угод.

Крім того, сторони галузевої (міжгалузевої) угоди та Мінекономіки, після прийняття відповідного рішення, поширюють на своїх сайтах інформацію щодо поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень, на роботодавців, які визначаються за основним видом економічної діяльності, та є для них обов’язковими.

Зазначимо, що раніше дія галузевих угод поширювалася лише на її підписантів.

Нагадуємо, що Закон України № 2253-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників», що набрав чинності 27.05.2022 р., під час його розробки Урядом пройшов узгоджувальну нараду, пропозиції СПО об’єднань профспілок в ньому повністю враховано і він був підтриманий профспілками. Слід зазначити, що в цьому законі, зокрема, строк дії чинного колективного договору приведено у відповідність до норм Директиви Ради ЄС 2001/23/ЄС про наближення законів держав - членів, що стосуються охорони прав працівників у разі зміни власника підприємства, бізнесу чи їх частини.

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

 

23 червня 2022 року 

Біженцям з України допомагають профспілки

 

23 4

Увесь демократичний вільний світ об’єднався проти російської агресії на території України, проти геноциду української нації.

Велика повага та вдячність державам, що надають прихисток українцям, які вимушені були з 24 лютого 2022 року рятувати свої життя за кордоном, і продовжують надавати нашим громадянам соціальну й медичну допомогу, тимчасово забезпечувати роботою, житлом та освітою тощо. Це важливо, оскільки більшість біженців з України нині — це жінки з дітьми — 83%.

Громадянам України, які тікають від війни, активно допомагають профспілки. Так, Всепольське об’єднання профспілок OPZZ збирає кошти на спеціальний банківський рахунок для допомоги ВПО в Україні. Ці кошти використовуються для закупівлі товарів, що їх  українські профспілки вважають найнеобхіднішими. OPZZ також співпрацює у підтримці міжнародної гуманітарної допомоги, запропонованої дружніми профспілками Іспанії та Італії для надання допомоги в Україні.

Профспілка «Солідарність» відкрила для біженців два навчальні центри. Нині в них мешкає майже 400 осіб, переважно жінки з дітьми та люди похилого віку.

Словацькі профспілки, що володіють мережею готелів Sorea, надають близько 1000 місць (це 3 готелі) для біженців. Конфедерація словацьких профспілок організовує збір одягу, предметів гігієни та продуктів харчування, які прямують безпосередньо до гуманітарних точок на кордоні Словаччини з Україною.

Залізничники Румунії, представлені профспілкою BNS, працюють зі своїми колегами на українських залізницях, забезпечуючи перевезення допомоги, у тому числі матраци та постільні речі, українським профспілкам, які надають притулок біженцям у своїх закладах.

Болгарська КНПБ створила тимчасові центри прийому в п’яти містах країни — Варні, Бургасі, Русі, Добричі та Хасковому, забезпечуючи біженців одягом, постільними речами, консервами, дитячим молоком та іграшками, засобами гігієни та кухонним обладнанням. Вона також надає консультації з пошуку роботи, житла та медичної допомоги.

Литовська профспілка поліцейських, яка пожертвувала термоодяг, медикаменти, військові черевики та спальні мішки, входить до числа профспілок, що збирають гроші та предмети першої необхідності. LPSK лобіює в уряді поліпшення інтеграції біженців. Профспілка вчителів підготувала та показала у прямому ефірі урок з історії України для шкіл у рамках зусиль з протидії російській дезінформації.

Профспілки Молдови також відкрили свої установи для біженців з України. 

Роботу профспілок в Україні та сусідніх країнах підтримують пожертвування профспілок з усієї Європи. Так, наприклад, Об’єднання австрійських профспілок ÖGB надало понад 15 тонн надзвичайної допомоги: продукти харчування, засоби гігієни та ковдри, що були доставлені на кордон України.

ЄКП виділила 500 тисяч євро, щоб профспілки могли продовжувати надавати гуманітарну допомогу в Україні та біженцям із цієї країни. 

Допомогу Україні надають практично усі національні профцентри по всій Європі. Профспілкові активісти з усієї Європи активно збирають гроші, предмети першої необхідності та здійснюють політичні дії на підтримку біженців і українців, які перебувають в Україні.

За матеріалами https://www.facebook.com/Atomprofspilka

facebook

 

23 червня 2022 року 

Робочий візит профспілкової делегації України до Брюсселю

 

23 7

20-23 червня 2022 року делегація профспілок Україні перебуває у Брюсселі, де бере участь у 18-му (позачерговому) засіданні Виконавчого комітету Пан’європейської регіональної ради та проводить низку зустрічей з керівництвом Європейської конфедерації профспілок.

Перебування української делегацій у Брюсселі було дуже напруженим.  Європейська конфедерація профспілок разом з Загальноєвропейською  регіональною радою Міжнародної конфедерації профспілок  підготувала цілу низку зустрічей для членів української делегацій у складі Голови ФПУ Г.Осового, Голови КВПУ М.Волинця, керівника департаменту міжнародних зв'язків ФПУ В.Шилова та заступника Голови КВПУ Н.Левицької.

Дні в Брюсселі наповненні новим досвідом, запевненнями у підтримці отримання Україною статусу країни-кандидата в члени ЄС та підтримці українських профспілок.

Детальніше

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

 

22 червня 2022 року 

У Великобританії - найбільший страйк залізничників

 

22 03

У Великій Британії в ніч з 20 на 21 червня почався найбільший страйк залізничників за останні 30 років, про підготовку якого ми повідомляли раніше.

Близько 40 тисяч членів Національної профспілки залізничних, морських і транспортних робітників (RMT) проведуть серію з трьох 24-годинних страйків, переважно на півночі та південному заході Англії, в Уельсі та Шотландії, повідомляє The Guardian.

Повідомляється, що рух продовжить лише кожний п'ятий поїзд.

Головні причини страйку – низька оплата праці та урядові вимоги у рамках посткоронавірусної реформи транспортного сектора.

RMT повідомляє, що тисячі робочих місць перебувають під загрозою, особливо у секторі обслуговування залізниці. Також  планується закриття квиткових кас, що обіцяє залишити без роботи касирів. Крім того, розмір оплати праці залізничників заморожений, незважаючи на високу інфляцію. Страйк оголосили робітники британського власника та оператора залізничної інфраструктури Network Rail та 13 компаній-операторів рухомого складу.

В уряді консерватори намагалися звинуватити Лейбористську партію у підтримці страйку, проте лейбористи вказують на той факт, що секретар з питань транспорту Ґрант Шаппс та інші міністри відмовилися взяти участь у переговорах.

Профспілки намагалися зустрітися з міністрами, оскільки питання фінансування та умов контрактів перебувають у віданні Міністерства транспорту та казначейства, проте Шаппс відповів, що переговори – прерогатива роботодавців.

Згідно з інформацією профспілок та інсайдерськими даними, залізничним операторам було сказано, що вони не можуть пропонувати підвищення ставок оплати праці. Після того, як лейбористи звинуватили уряд у провокації страйку, Шаппс назвав «шаленим» припущення, ніби консерватори хотіли, щоб профспілки провели протестні дії. Він також звинуватив профспілки у войовничому настрої та бажанні «покарати мільйони ні в чому не винних людей». За заявою керівництва Network Rail, страйки коштуватимуть компанії 150 млн фунтів стерлінгів. Також компанія попросила пасажирів робити поїздки лише у разі потреби.

За матеріалами сайту https://www.labourstart.org

facebook

 

22 червня 2022 року 

Страйк Ryanair триває: Бельгія, Португалія, Франція та Італія приєднуються до страйку у червні

 

22 04

Іспанські організації трудящих – профспілка робітників (USO) та Незалежна профспілка кабінного екіпажу (SITCPLA) – оголосили 24, 25 та 26 червня днями страйки в Ryanair в Іспанії. Ці дати співпадають із аналогічними закликами до страйків у цій авіакомпанії серед робітників у Бельгії, Португалії, Франції та Італії, повідомляє El Economista з посиланням на іспанські профспілки.

У перерахованих п'яти країнах беруть участь у страйку 2700 членів екіпажів Ryanair.

У Франції профспілка SNPNC оголосила страйк 25 та 26 червня, а в Італії UILTRASPORTI та FILT-CGIL оголосили страйк 25 червня.

Таким чином, страйк у Ryanair стає страйком європейського рівня. Профспілки критикують те, що до членів екіпажу не застосовується трудове законодавство кожної з перерахованих країн, не виконуються судові ухвали, компанія вдається до організації «жовтих» профспілок без належного представництва, що створює нестабільні умови для працівників, а також використовує примус та залякування щодо персоналу.

Зустріч між профспілками та представниками компанії в Іспанії не мала успіху. Угоди сторін за умовами роботи не вдалося досягти, і заклик до страйку було розширено крім червня також на 1 та 2 липня.

За матеріалами сайту https://www.eleconomista.es

facebook

 

21 червня 2022 року 

Французькі профспілки з українським народом

 

21 03

Завершується підготовка до відправки міжпрофспілкового конвою для України.

Вісім найчисельніших профцентрів Франції підбиваючи підсумки цієї роботи зробили відповідне повідомлення.

«Наші організації нагадують про своє неприйняття будь-якої військової ескалації, непередбачувані наслідки якої можуть призвести до розкручування спіралі протистояння між імперіями на шкоду народам.

Для конкретного вираження нашої солідарності формується потяг, який прямує до України з продуктами харчування, засобами гігієни, ліками, одягом, побутовою технікою та спальним приладдям. Потяг, наданий НТЗ на прохання профспілки його працівників, вирушить із Вільнев-Сен-Жорж до румунсько-українського кордону. Сотні профспілок та профспілкових активістів по всій Франції вже зробили фінансовий внесок у цей збір, а прямі пожертвування одержують профспілкові команди на підприємствах. Ми пишаємося цим проявом солідарності трудящих!

Ця акція проводиться спільно з нашими товаришами з українських профспілок, які повідомили нам про потреби на місцях, зокрема, у різних місцях розміщення біженців та переміщених осіб усередині країни та у найбільш постраждалих районах. Ми будемо продовжувати інформувати вас про відправлення та прибуття потягу. Хай живе профспілкова та міжнародна солідарність!

Ні війні: вимагаємо негайного виведення російських військ!

Солідарні з народом України!

Ми за мир в Україні та свободу в Росії і Білорусі!»

За матеріалами https://www.facebook.com/yuri.rabota

facebook

 

20 червня 2022 року

Кривий Ріг: звітна міська конференція запланована на 29 червня

 

20 516 червня відбулося засідання Президії Криворізької міської ради ПМГУ під головуванням Анатолія Макаренка. Про це повідомила головний спеціаліст з інформаційної роботи Оксана Шахмоть.

Основним питанням черги денної було «Про підсумки звітів в первинних організаціях Міської організації ПМГУ». Доповідала завідуюча організаційно-інформаційним відділом Міської організації Марія Загребельна. Вона повідомила, що пленум Центральної ради ПМГУ в грудні 2021 року дав старт звітній кампанії в Криворізькій міській організації. Були встановлені строки її проведення – з січня по травень 2022 року.

Протягом січня – лютого, до моменту повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, звіти завершилися в 12 первинних організаціях.

- Ця кампанія проходить знизу доверху, – зазначила М.Загребельна. – Почну з профгруп. Із 1689 профгруп, що були на 1 січня 2022 року, наразі їх залишилося 1628. Причиною зменшення кількості стала реорганізація на підприємствах за рахунок скорочення виробництв та випуск навчальних груп у освітніх організаціях. Згідно з наданими інформаціями, звітні збори пройшли у всіх профгрупах, переобрано 67 профгрупоргів.

Стосовно цехових і дільничних організацій. На 1 січня діяли 304 цехові організації. У період звітної кампанії їх кількість зменшилася на 4. Звіти завершилися в 293 цехах і дільницях, переобрано 9 голів цехових комітетів. Через неможливість зібрати делегатів не пройшли звіти в 7 структурних підрозділах первинної організації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Вони відбудуться, за можливості, найближчим часом.

Щодо звітної кампанії в первинних організаціях. Звіти завершилися в 41 первинній організації з 44-х. Усі первинки та їхні структурні підрозділи отримали оцінку «задовільно».

Через поважні причини не змогли провести звітні конференції (збори) первинні організації, що діють у ПАТ «АМКР», ТОВ «Юністіл», Криворізькому технікумі НМетАУ.

Насамкінець на засіданні Президії Криворізької міської ради визначилися з датою і форматом проведення XІV звітної конференції Міської організації Профспілки. На неї запрошені 353 постійні делегати. Конференція пройде 29 червня в режимі відеоконференції ZOOM. Початок – о 16.00.

20 червня 2022 року 

Штаб ФПУ з гуманітарної допомоги діє

 

20 3

20 червня 2022 року відбулось засідання Штабу ФПУ з гуманітарної допомоги членам профспілок, профспілковим організаціям та біженцям, які постраждали внаслідок воєнної агресії росії. Головував на засіданні Голова Штабу, Голова ФПУ Г.Осовий. В заході взяли участь заступники Голови ФПУ В.Саєнко, В.Андреєв, керівники ряду структурних підрозділів апарату та членських організацій ФПУ.

Під час засідання було обговорено низку актуальних питань, з яких прийнято відповідні рішення.

Серед питань: «Про проведення авансових платежів санаторно-курортним закладам ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» у рамках грантової угоди з благодійною організацією «Corus International», «Про звернення до Штабу ФПУ з гуманітарної допомоги Тернопільської обласної ради профспілок щодо надання фінансової допомоги «Сервісно-туристичному комплексу «Рута». Київської міської ради профспілок щодо надання гуманітарної допомоги у вигляді санітарно-гігієнічних засобів».

Учасники засідання також обговорили питання «Про передачу авто від профспілок Франції», «Про оплату послуг перевезення гуманітарної допомоги від Загальноіталійської конфедерації праці вимушеним переселенцям, постраждалим від воєнної агресії Росії, які розміщені у санаторії «Березівські мінеральні води» село Березівське (Харківська область) та у місті Добропілля (Донецька область)».

Було також прийнято відповідне рішення з переміщення частини гуманітарної допомоги, отриманої 26 травня 2022 року від Міжнародного благодійного фонду CORUS INTERNATIONAL, зі складу у селі Ключарки (Закарпатська область) на склад у місті Києві, та про оплату послуг перевезення.

Штаб ФПУ з гуманітарної допомоги продовжує свою діяльність.

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

facebook

 

17 червня 2022 року

 

 

Мінрегіон: ФПУ займає державницьку позицію у боротьбі з агресором

та підтримці внутрішньо переміщених осіб

17 3

Міністерство розвитку громад та територій України висловлює вдячність Федерації професійних спілок України за державницьку позицію у боротьбі з агресором та здійснену гуманітарну роботу для підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Про це зазначено у листі Міністерства розвитку громад та територій України до ФПУ. Також повідомляється, зо за дорученням Віце-прем'єр-міністра - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук Міністерство розглянуло лист Федерації професійних спілок України від 29.04.2022 № 02/01-15/184 про гуманітарну роботу Федерації профспілок України та потреби у державній підтримці внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у профспілкових закладах.

Стосовно змін до Порядку та умов надання компенсації центральним органам виконавчої влади та місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення в умовах воєнного стану тимчасово переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 261, Мінрегіон поінформував, що  з метою розширення переліку отримувачів компенсації за спожиті комунальні послуги на сьогодні Мінрегіоном розробляються зміни до вказаного акту, які дозволять усунути правові колізії, виявлені в ході його реалізації та спростять деякі процедури, визначені цим Порядком.

Разом з тим Міністерство повідомило, що пропозиції, надані у листі ФПУ, будуть розглянуті у встановленому законодавством порядку. За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua/

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100