Профспілка металургів і гірників України

21 березня 2023 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

21 04

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 20.03.2023р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Детальніше

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

20 березня 2023 року

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтримує позицію європейських профспілок щодо необхідності дотримання міжнародних трудових стандартів в Україні

20 02

«ЄС буде продовжувати стежити за розвитком трудового законодавства України та заохочуватиме належне залучення соціальних партнерів до його підготовки»,- про це зазначено у її відповіді Генеральному секретарю ЄФПГО-EPSU Яну Гудріаану, який звернувся до ЄК з огляду на  Саміт Україна-ЄС 3 лютого ц.р.

17 березня 2023 року

Щодо збереження сум індексації, які виникли станом на грудень 2022 року

digest135

Профспілка металургів і гірників України на початку 2023 року ініціювала перед центральними органами влади розгляд питання щодо правових підстав для нарахування індексації заробітної плати в 2023 році.

Міністерство економіки на запит ПМГУ надало відповідь листом №4707-05/10688-07 від 12.03.2023 року (лист додається), в якому, зокрема, зазначено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» (далі – Закон). Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації (103%).

У листі вказано, що відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» дію Закону про індексацію на 2023 рік зупинено. Тобто, у 2023 році не проводиться нарахування сум індексації, які визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (зі змінами).

Зважаючи на таку позицію Мінекономіки, фахівці ПМГУ акцентують увагу на деяких нормах законодавства щодо оплати праці.

Детальніше

15 березня 2023 року

Солідарність із народом України та профспілками України

15 02

Заява Виконкому Всеєвропейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок (ВЕРС-МКП)

Європейський профспілковий рух відкидає війну і насильство, засуджує агресію Російської Федерації проти України, що триває, і висловлює повну підтримку і солідарність українському народу в боротьбі за демократію, суверенітет і територіальну цілісність.

Працівники завжди є постраждалими у конфліктах, вони щонайменше втрачають роботу та засоби підтримки добробуту сімей. Прагнення до світу є фундаментальною профспілковою цінністю, необхідною умовою досягнення безпеки, соціальної справедливості та дотримання прав людини та прав трудящих. Ми продовжуємо закликати уряди, міжнародні організації нарощувати тиск для того, щоб агресія Росії проти України закінчилася.

13 березня 2023 року

Лука Вісентіні залишив пост генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок

13 03

Відповідне рішення генеральна рада МКП ухвалила 11 березня 2023 року.

На засідання Генради було винесено питання про вотум довіри Вісентіні як керівнику організації. Як показало голосування, довіряють Луке Вісентіні лише 13 членів Генради МКП, тоді як 57 учасників голосування виступили проти генсека.

На офіційному сайті МКП уточнюється, що виконувача обов'язків генерального секретаря міжнародного профцентру оберуть на травневому засіданні Генради. Далі буде організовано позачерговий конгрес організації, під час якого профлідери визначаться із постійним керівництвом. Тим часом політичне керівництво профцентром здійснюватиметься президентом МКП Акіко Гоно (представниця Японської конфедерації профспілок) та її заступниками. Повсякденними завданнями займеться заступник генерального секретаря МКП Оуен Тюдор.

10 березня 2023 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

10 04

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 09.03.2023р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Детальніше

9 березня 2023 року

Зустріч депутатів бундестагу із профспілковою молоддю у Києві

09 01

Уперше з початку повномасштабного вторгнення лідери правлячої німецької Соціал-демократичної партії прибули в Україну. І після зустрічей з керівництвом країни, співголова Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбайль і голова фракції Соціал-демократичної партії Німеччини у Бундестазі Рольф Мютценіх зустрілися у Києві із молодими профспілковцями.

Особливу увагу на зустрічі було надано аналізу поточної європейської політики в умовах російсько-української війни, процесу відбудови після війни та ролі України в просторі ЄС.

Молоді люди виразили максимальну готовність брати участь у післявоєнній відбудові України, повноправній інтеграції її в ЄС та сподівання на подальшу підтримку й партнерство з німецькими колегами.

9 березня 2023 року

У Білорусі продовжуються репресії проти профспілкових активістів

09 03

Влада Білорусі продовжує придушувати залишки незалежного профспілкового руху в країні. За останній тиждень у спробі зупинити рух за демократичну країну за сфабрикованими звинуваченнями було заарештовано кількох активістів.

6 березня міліція затримала голову Білоруської вільної профспілки (СПБ) Миколу Шараха в його будинку в Полоцьку. Суд засудив профспілкового лідера до 15 діб адміністративного арешту за розповсюдження екстремістських матеріалів.

Це сталося за тиждень після арешту Світлани Стукової, дружини активіста СПБ Віктора Стукова. Жінка отримала 15 діб адміністративного арешту за підписку на сторінку групи у Facebook.

А на початку цього місяця мінський суд засудив лауреата Нобелівської премії миру та керівника правозахисного центру «Вясна» Алеся Біляцького до десяти років позбавлення волі.

У лютому десятьох політичних ув'язнених, членів руху «Робітничий Рух», було визнано винними у державній зраді та засуджено до тривалих термінів тюремного ув'язнення та штрафів. Серед засуджених шестеро є активними членами Білоруської незалежної профспілки.

У січні білоруський суд засудив лідерів незалежних профспілок до невиправдано суворих тюремних термінів – до дев'яти років позбавлення волі – за політично вмотивованими звинуваченнями.

8 березня 2023 року

Інформаційний бюлетень МКП, березень 2023 року

08 02

Оуен Тюдор, заступник Генерального секретаря МКП:

Глобальний профспілковий рух ґрунтується на солідарності. Солідарність з жінками в Міжнародний жіночий день (8 березня), особливо в Афганістані, Ірані та Україні; солідарність з профспілками, які стикаються з репресіями в таких країнах, як Білорусь, Есватіні, Гонконг, М'янма і зовсім недавно в Тунісі; солідарність з працівниками, які стикаються зі стихійними лихами, часто посиленими людськими рішеннями, такими як триваюча пандемія Covid-19 і реагування на недавні землетруси в Туреччині та Сирії.

Але ми не просто реагуємо на погані новини. Цього місяця Робоча група буде тиснути на Адміністративну раду МОП щодо країн, які перебувають у зоні ризику, і права на страйк - основного останнього засобу захисту і просування інтересів трудящих.

8 березня 2023 року

Достойні робочі місця для жінок та рівний доступ до нових технологій

08 04

З 6 до 17 березня  проходить  67-а сесія Комісії ООН з становища жінок (UNCSW). Цього року основна увага приділяється інноваціям та технологічним процесам, а також освіті в епоху цифрових технологій для досягнення ґендерної рівності та розширення прав та можливостей усіх жінок та дівчат. Глобальні спілки вимагають гарантій гідної праці для жінок та рівного доступу до нових технологій для всіх.

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100