Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

17 червня 2024 року

Європейська профспілкова спільнота підтримає МОП у розбудові оновленого суспільного договору

17 03

Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч у своїй промові під час 112 Сесії Міжнародній конференції праці в Женеві підкреслила намір європейської профспілкової спільноти підтримати МОП у розбудові оновленого суспільного договору. Зокрема, профлідерка зазначила:

– ЄКП, що представляє 45 мільйонів працівників та їхні профспілки, пишається тим, що приєдналася до Глобальної коаліції за соціальну справедливість, бо тільки разом ми можемо побудувати більш справедливий світ.

13 червня 2024 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

13 02

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 12.06.2024р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Детальніше

13 червня 2024 року

Права трудящих, фундаментальні для демократії, зазнають утисків по всьому світу - і найбільше у Європі

13 04

Опублікований сьогодні Глобальний індекс прав людини за 2024 рік Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) показує, що трудящі по всій Європі стали свідками того, як їхні основні демократичні права на робочому місці руйнуються швидше, ніж в будь-якому іншому регіоні світу.

Європа часто розглядається як позитивний приклад для решти світу, коли йдеться про права трудящих, але це вже не так. «Європейська соціальна модель» швидко руйнується, оскільки ми є свідками цілеспрямованого наступу на права трудящих і профспілковий рух.

Індекс, що вийшов вже в 11-му виданні, є всебічним оглядом законодавчого забезпечення прав трудящих. Він оцінює 151 країну за 97 показниками, що базуються на конвенціях Міжнародної організації праці та судовій практиці, і тому є унікальним. Він оцінює країни за шкалою від 1 (високий рівень) до 5+ за ступенем дотримання прав працівників. Порушення фіксуються щороку з квітня по березень.

Докладніше

12 червня 2024 року

Порти Франції можуть на місяць призупинити роботу через страйки

12 03

Профспілки, що представляють докерів та інших портових працівників, виступають проти пенсійної реформи, яка збільшила встановлений законом вік виходу на пенсію у Франції.

Перший із 24-годинних страйків відбувся минулої п’ятниці, 7 червня.

У профспілці CGT зазначили, що на настрої вплинула зрада президента Франції Еммануеля Макрона, який у своїй кампанії з переобрання у 2022 році пообіцяв, що підвищення пенсійного віку не стосуватиметься докерів і портових робітників.

Зазначимо, наступний 24-годинний страйк запланований на 13, 21 і 25 червня з, крім того, чотиригодинними вихідними три дні кожного тижня цього місяця.

Промислові протести можуть бути продовжені до липня, якщо профспілки не отримають задовільної відповіді уряду на свої вимоги.

11 червня 2024 року

На полях міжнародної конференції МОП

11 04

Перший день участі делегата від профспілок України в 112-ій Конференції Міжнародної організації праці Григорія Осового 8 червня ознаменувався низкою публічних подій на підтримку України, працівників і профспілок.

Під час ранкового засідання члени української делегації поширили листівки - запрошення своїм колегам з національних профцентрів, які об’єднує Міжнародна конфедерація профспілок. із приводу участі в мітингу солідарності з Україною перед Палацом націй у Женеві, і далі в брифінгу з питань діяльності українських профспілок в умовах триваючої понад 800 днів військової агресії росії в Женевському університеті.

Солідарно підтримали заклик і виступили на заходах Генеральний секретар МКП Люк Тріангл, Генеральний секретар глобальної профспілки     Industrial Атле Хойє та його заступник Кемаль Озкан, Президент Панєвропейськоі регіональної ради, лідер профспілок Молдови Ігор Зубко, делегати з різних національних профцентрів та української діаспори в Женеві. Активне сприяння проведенню заходів на площі Націй та в Женевському університеті надала Конфедерація профспілок Швейцарії .

Голова ФПУ у своїх виступах подякував міжнародному профруху за політичну і гуманітарну підтримку Українського народу, який героїчно захищає незалежність і територіальну цілісність держави і виборює свій вибір бути в європейській сімʼї народів. «Однак, війна триває, і нам потрібно усім підтримати ініціативи України щодо забезпечення справедливого миру, тиснути на політиків і уряди у своїх країнах, об’єднуючись з прогресивним громадським сектором» - закликав він.

У неділю, 9 червня був повний робочий день для членів Генеральної ради МКП, насичений обговоренням понад 20 пунктів порядку денного. Член Генради, голова ФПУ виступив з основних питань в форматі дискусії та провів короткі робочі зустрічі з лідерами профоб’єднань низки країн, зокрема Америки, Норвегії , Німеччини , Японії , Австрії , Грузії, під час яких він вручив подяки ФПУ за фінансову і гуманітарну підтримку членів профспілок і постраждалих у війні громадян України. В офісі бюро АКТРАВ відбулася зустріч з Директоркою Марі Хелен Андре і керівником відділу по Європі і Азії Сергіюсом Гловацкасом.

Вранці до засідання Конференції делегація ФПУ взяла участь в акції солідарності МКП з профспілками М’янми, які зазнають утиску влади.

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

10 червня 2024 року

Акція солідарності із Україною у Женеві за участі українських профспілок і глобальних профспілкових об’єднань

10 03

Учасники найбільшого щорічного глобального форуму в світі праці та соціальної політики – Міжнародної конференції праці – забрались на Площі Націй в Женеві для того, щоб в третій рік війни, через 836 днів після початку брутального кровавого вторгнення росії в Україну, привернути увагу глобального дипломатичного корпусу до продовження насильства, вбивств та геноциду, що продовжується з боку путінського війська на фронті протяжністю 3800 км.

У акції солідарності взяли участь: делегат від трудящих України на 112-й сесії Міжнародної конференції праці Голова ФПУ Григорій Осовий, радник делегата від трудящих України заступник Голови ФПУ Василь Андреєв, а також Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок, керівники найбільших глобальних профспілкових об’єднань, представники дружніх профспілкових конфедерацій країн-сусідок України та ін.

Українські делегати закликали глобальні профспілки продовжувати піднімати в своїх парламентах питання важливості військового співробітництва іноземних урядів із ЗСУ, збільшення надходжень протиповітряної та протиракетної оборони в Україну, підтримки обороноздатності українського війська та ефективної санкційної політики проти російського агресора, а також відновлення енергетичної та цивільної інфраструктури як і відбудові в цілому України.

Мешканці із української громади Женеви та навколишніх кантонів Швейцарії мали можливість доєднатись до вуличної акції українських профспілкових обʼєднань – ФПУ та КВПУ, поспілкуватись із українськими делегатами, із представниками українського дипломатичного корпусу та подякувати учасникам мітингу за допомогу та солідарність із українцями, які борються із ворогом на фронті чи користуються захистом і допомогою закордоном від урядів та народів демократичних країн по всьому світу.

Глобальні профспілки підтвердили спрямованість своїх зусиль на підтримку України в боротьбі проти росії стільки, скільки необхідно, очікування про надходження нових конвоїв із допомогою для працівників і профспілок в Україні.

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

7 червня 2024 року

«Зелена книга» – оновлена редакція 2024 року (проєкт до обговорення)

07 01

У рамках реалізації в Україні проєкту Міжнародної організації праці (МОП): «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за фінансування Уряду Данії пропонуємо вашій увазі оновлену редакцію 2024 року «Зеленої книги». Тема: «На шляху до ефективного, впливового та інклюзивного соціального діалогу в Україні: Курс на відновлення та відбудову».

Метою редакції 2024 року Зеленої книги, випущеної у 2019 році, є заохочення широкого публічного обговорення в Україні можливих шляхів підвищення ефективності, впливовості та інклюзивності соціального діалогу. Успішний соціальний діалог є суттєво необхідним для усунення економічних і соціальних викликів, що постали перед Україною, і для забезпечення позитивного впливу на умови життя і праці її громадян, особливо в контексті прокладання Україною свого шляху до відновлення і відбудови.

Період із 2020 року став для українського ринку неспокійним. Хоча в економіці за 2016-2019 роки спостерігалися рівні зростання в районі 10 відсотків на рік, ця позитивна динаміка була перервана пандемією COVID-19, а у 2022 році – повномасштабним вторгненням Російської Федерації в Україну. Це знайшло відображення у рівні безробіття: у 2018 році рівень безробіття становив 9,1%, у 2019-му – 8,6%, тоді як у 2020 році він зріс до 9,9%, а у 2002-му – скакнув до 21,1%, після чого у 2023 році впав десь до 19,0%.

Докладніше

6 червня 2024 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

06 02

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 05.06.2024р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Детальніше

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

6 червня 2024 року

Пріоритет - життя і здоров’я людини на робочому місці!

06 04

Представники ФПУ і робочої групи, які працювали над законопроектом «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 4 червня зустрілись з народним депутатом України Олександром Качурою, - членом фракції партії «Слуга народу» у Верховній Раді України, заступником голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Під час наради відбувся обмін думками щодо актуальності ініційованого профспілками законопроекту, який має на меті посилити соціальний захист працівників, постраждалих під час виконання ними трудових обов’язків, або тих, хто зазнав ушкодження для здоров’я внаслідок бойових дій. Документом також передбачена матеріальна підтримка сімей працівників, які загинули на робочому місці через російську збройну агресію.

5 червня 2024 року

Цілі сталого розвитку: час для переосмислення

05 01

Наше майбутнє вирішується сьогодні. І це майбутнє буде під загрозою, якщо країни - багаті і бідні - і надалі не зможуть досягти прогресу у відмові від нестійких підходів до розвитку та економічного зростання.

Майже десять років тому в Порядку денному Організації Об'єднаних Націй до 2030 року був узгоджений план, який визначив 17 Цілей сталого розвитку (ЦСР). Виконавши 169 завдань, держави-члени ООН здійснили б перехід до сталого розвитку. Але перетворити прагнення на реальність виявилося зовсім іншою справою. Оскільки очікувані результати віддаляються, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш використав останній саміт ЦСР у вересні минулого року, щоб запропонувати світовим лідерам план порятунку для досягнення цілей, на який щорічно виділяється 500 мільярдів доларів.

Вони відреагували у типовій дипломатичній манері. Багатші країни, такі як Німеччина, запропонували довгі списки зобов'язань, амбіцій та індивідуальних дій, тоді як бідніші країни-члени, такі як Ефіопія, нарікали на низький «потік фінансування розвитку в країни, що розвиваються», необхідний для реалізації цілей. Проте всі вони погодилися на політичну декларацію, в якій одночасно «підтвердили» свої зобов'язання і докоряли собі: «Досягнення ЦСР під загрозою». І роз'їхалися.

Учасники зустрічі в Нью-Йорку були «глибоко стурбовані» розривом між наявним фінансуванням і тим, що необхідно для реалізації ЦСР, визнаючи «нагальність надання передбачуваного, стійкого і достатнього фінансування розвитку країнам, що розвиваються». Але план Гутерріша щодо фінансування «найнагальнішого завдання людства», як висловилася Замбія, тепер повинен дочекатися Саміту майбутнього ООН, який відбудеться у вересні цього року.

Якщо залишити осторонь абсурдність постановки глобальних цілей, які впливають на національні економіки, без узгодження меж економічного зростання, існує гостра необхідність подолати цей параліч, оскільки до реалізації ЦСР залишилося менше семи років. І першою протиотрутою від інерції є критичне переосмислення соціально-політичних проблем, які намагаються вирішити Цілі сталого розвитку.

Детальніше

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100