Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

24 02 2024

 

 

24 лютого пішов з життя Президент Міжнародної Євроазіатської Федерації Металістів, заступник голови TÜRK-İŞ, почесний голова профспілки Türk Metal Певрул Кавлак.

 Пройшовши шлях від пересічного працівника та профактивіста до очільника одного з найвпливовіших галузевих профцентрів світу, Певрул Кавлак був уособленням фахового профспілкового лідера.

Відстоюючи інтереси людей праці в непростих умовах сьогодення, він ніколи не зраджував ідеалам солідарності та трудового братерства.

І навіть ведучи боротьбу з невиліковною хворобою, не полишав присутності духу, тримав руку на пульсі всіх подій світового профруху, не відмовляв товаришам, і зокрема нам, українцям, у підтримці та пораді.

Справжній профспілковець за посадою та за покликанням, людина видатних особистих якостей, обдарований керівник та організатор, харизматичний, палкий оратор - добра пам'ять про Певрула Кавлака назавжди залишиться у наших серцях.

23 лютого 2024 року

Міжнародна зустріч солідарності з Україною: «Українські профспілки: два роки в умовах війни - виклики, пріоритети та подальша підтримка»

23 01

22 лютого у Будинку профспілок у Києві відбулась Міжнародна зустріч солідарності з українськими профспілками та всією Україною, присвячена 2-й річниці від початку повномасштабної агресії, яку росія розпочала проти України.

Організаторами разом з Федерацією профспілок України та Конфедерацією вільних профспілок виступили глобальні і європейські профспілкові об’єднання: Міжнародна конфедерація профспілок (МКП), Європейська конфедерація профспілок (ЄКП), АКТРАВ, за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта та ін.

Захід транслювався в режимі відеоконференції за сприяння міжнародних профцентрів для 200 млн членів профспілок, яких вони об’єднують у 170 країнах світу.

Участь у заході брали Голова ПМГУ Олександр Рябко, його заступник Богдан Оверковський, голова ПО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Наталія Маринюк. Наталя Миколаївна, серед інших представників українських профспілок, розповіла зарубіжним колегам про долі спілчан та особливості діяльності підприємств в умовах війни.

Від міжнародних організацій до учасників конференції звернувся Генеральний секретар МКП Л.Тріангл, Генеральна секретарка ЄКП Е.Лінч, Конфедеративний секретар ЄКП Людовік Фута, директорка Бюро МОП з діяльності трудящих (АКТРАВ) Марія-Елена Андре та ін.

Усі вони відзначили мужність і стійкість українського народу, який чинить відчайдушний спротив загарбникам і запевнили, що подовжуватимуть підтримувати українців і їх профспілкові організації.

Керівники ФПУ і КВПУ, подякували учасникам конференції в студії і своїм зарубіжним колегам за участь у конференції, солідарність на спільну роботу, а також дієву допомогу від світових профспілок. Вони звернулися з закликом до світових профспілок, використати власні можливості, щоб максимально широко розповсюдити прийняту учасниками конференції Заяву ФПУ і КВПУ до другої річниці з початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну. 

Детальніше

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

23 лютого 2024 року

Масова демонстрація в Liberty Steel закликає до термінової підтримки в умовах кризи

23 04

22 лютого у знак солідарності та рішучості Європейська профспілка IndustriAll і Глобальна спілка IndustriALL вийшли разом із металургами на заводі Liberty Steel в Остраві в Чеській Республіці на масовий мітинг, організований Чеською федерацією металістів (OS KOVO). Це був не просто протест, а потужна заява проти триваючої кризи в європейській сталеливарній промисловості, втіленням якої стала жахлива ситуація в Liberty Steel.

Виклики, з якими стикається Liberty Steel Ostrava, відображають ширшу кризу в європейській металургійній промисловості, позначену високими витратами на електроенергію, різким падінням замовлень і простоєм кількох сталеливарних заводів. Ці потрясіння призвели до різкого скорочення виробництва сталі в Європі та побоювання, що до половини сталеливарних потужностей континенту може бути остаточно втрачено.

22 лютого 2024 року

Заява українських профспілок до другої річниці з початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну

22 01

24 лютого 2024 року минає два роки з початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну, яке перетворилося на найбільшу війну в Європі після Другої світової війни.

Повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року стало продовженням злочину проти миру, фундаментальних принципів та норм міжнародного права, коли вона в 2014 році тимчасово окупувала Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та окремі регіони в Донецькій та Луганській областях України.

Росія продемонструвала справжнє обличчя «русского мира»: агресія, варварські вбивства, ґвалтування, терор, ядерний шантаж та інші жахливі злочини, які не вкладаються у свідомість жодної людини. Єдина причина усього цього - намагання відродити «російську імперію».

Загарбницька війна російського режиму зруйнувала життя мільйонів українців, зрівнявши із землею їхні рідні домівки та змусивши їх шукати безпеку та притулок в інших регіонах України та за її межами.

22 лютого 2024 року

Бюджет, оплата праці та соціальний захист населення: рішення органів влади

22 02

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ зібрав та проаналізував інформацію щодо рішень органів влади, які були прийняті останніми днями (на 21.02.2024 р.), з питань соціально-економічного напрямку та захисту громадян.

Детальніше

За матеріалами сайту fpsu.org.ua

21 лютого 2024 року

МКП приєдналася до Глобальної коаліції МОП за соціальну справедливість

21 01

Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) стала членом Глобальної коаліції за соціальну справедливість - новаторської ініціативи, спрямованої на активізацію колективних зусиль для подолання дефіциту соціальної справедливості.

Генеральний секретар МКП Люк Тріангл сказав: «Коаліція має ключове значення для подолання зростаючої нерівності, незахищеності та військової конфронтації в усьому світі - все це фактори, які підривають демократію та підривають довіру до урядів.

Фундаментом для відновлення цієї довіри та протистояння серйозним викликам, пов'язаним з кліматичними та технологічними змінами, є Новий суспільний договір, заснований на гідних робочих місцях, правах працівників, універсальному соціальному захисті для всіх, справедливій заробітній платі, рівності та інклюзивності. Це допоможе нам забезпечити соціальну справедливість».

Коаліція була створена як ключова і своєчасна ініціатива Генерального секретаря Міжнародної організації праці (МОП) Жільбера Унгбо.

20 лютого 2024 року

20 лютого – Всесвітній день соціальної справедливості

20 01

Всесвітній день соціальної справедливості в Україні відзначається з 2011 року з ініціативи Федерації профспілок України й відповідно до Указу Президента України.

Генеральна Асамблея 26 листопада 2007 року проголосила 20 лютого Всесвітнім днем соціальної справедливості, і починаючи з 2009 року він відзначається щорічно.

Соціальна справедливість – одна з найголовніших цінностей демократичного суспільства, що забезпечує громадянам рівні права і можливості. Соціальна справедливість декларує повагу до кожної людини, нації і держави і є запорукою її стабільності й благополуччя.

20 лютого 2024 року

IndustriALL об’єднує зусилля з Глобальною коаліцією за соціальну справедливість

20 04

З метою зміцнення глобальних зусиль щодо соціальної справедливості та прав працівників, Глобальний союз IndustriALL приєднався до Глобальної коаліції за соціальну справедливість, яку очолює Міжнародна організація праці (МОП).

Глобальна коаліція за соціальну справедливість – це ініціатива, яка об’єднує різні зацікавлені сторони у боротьбі проти соціальної несправедливості та за прискорення виконання Порядку денного сталого розвитку до 2030 року. Об’єднуючи уряди, організації роботодавців і працівників, фінансові установи та наукові кола, коаліція прагне сприяти глобальній солідарності, узгодженості політики та узгодженим діям для вирішення проблем дефіциту соціальної справедливості.

Генеральний секретар IndustriALL Атлє Хойє впевнений, що приєднання до Глобальної коаліції за соціальну справедливість є природним продовженням місії IndustriALL із захисту прав працівників і соціальної справедливості в усьому світі. «Ця ініціатива пропонує нам потужну платформу для співпраці з іншими організаціями у вирішенні нагальних соціальних та економічних проблем, з якими стикається світова спільнота», - сказав він.

20 лютого 2024 року

Маск vs профспілка: IF Metall пом’якшила умови страйку

20 05

Шведська профспілка металургів IF Metall на минулому тижні оголосила, що тимчасово пом’якшить страйк на заводі Tesla, який почався через відмову компанії мільярдера Ілона Маска підписувати колективний трудовий договір.

Як оголосила IF Metall, «оскільки конфлікт, схоже, продовжуватиметься», з 19 лютого по 30 квітня вона відновить ремонтні роботи автомобілів Tesla.

Страйк, ініційований IF Metall, розпочався 27 жовтня минулого року. Тоді близько 130 механіків з 10 ремонтних майстерень Tesla в семи містах припинили роботу. Потім страйк охопив інші ремонтні майстерні, які обслуговують автомобілі різних марок.

Дії IF Metall переросли в масштабніший конфлікт між Tesla й майже десятком шведських профспілок, які прагнуть захистити місцеву модель праці, яка ґрунтується на укладанні колективних трудових договорів.

19 лютого 2024 року

Страйкувати - корисно

19 4

У 2023 році кількість робітників, які страйкують, зросла більш ніж удвічі.

У 2021 році приблизно 140 тисяч американських працівників були залучені до 279 страйків. У 2022 році 433 страйками було охоплено приблизно 224 тисячі працівників. У 2023 році близько 539 тисяч працівників брали участь у 470 страйках.

Результати страйків у 2023 році були позитивними для працівників —вони отримали великі підвищення зарплати, бонуси, різноманітні пільги.

Головним чином це сталося через чотири великі страйки в різних галузях: охорона здоров’я (працівники Kaiser Permanente), виробництво (United Auto Workers), ЗМІ (актори та письменники) та освіта (працівники шкіл Лос-Анджелеса).

Лише ці чотири акції охопили загалом 350 100 працівників із 539 000, які страйкували у 2023 році, згідно з підрахунком Корнельської школи праці та зайнятості.

Три найголовніші вимоги страйкуючих робітників: краща оплата праці, покращення здоров'я та безпеки, збільшення штату.

Інша помітна тенденція: робітники оголошували страйк для того, щоб укласти колективний договір.

З огляду на те, що трудове законодавство США не містить механізму, який би примушував компанії вести переговори з профспілковими працівниками, укладання колдоговору вимагає від профспілок серйозної роботи та готовності до боротьби.

Однією з найефективніших тактик профспілок за останнє десятиліття був рух «Боротьба за 15 доларів», який дає робітникам підвищення мінімальної заробітної плати до 15 доларів США за годину та право на профспілку.

За матеріалами сайту https://www.axios.com/

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100