Профспілка металургів і гірників України

21 жовтня 2020 року

 

Глобальний союз IndustriALL: разом подолаємо пандемію та її наслідки

 

21 02

Генеральний секретар Глобального союзу  IndustriALL Вальтер Санчес висловив солідарну підтримку профспілкам  України в часи Covid-19.

В своєму зверненні він підкреслив, що для збереження робочих місць в складних умовах пандемії, для забезпечення заробітку, достатнього для прожиття  працівників та їх сімей, уряд України повинен адаптувати та імплементувати необхідні заходи в економічній, соціальній сфері, сфері охорони здоров’я.

«Ми закликаємо уряд України, - йдеться у зверненні, - гарантувати невикористання державними чиновниками обмежувальних заходів, які  здатні зруйнувати законні та актуальні засади для ведення соціального діалогу, направити свої зусилля на збереження свобод і гарантій працівників, виконувати Конвенції МОП та інші міжнародні норми, які ратифікувала Україна».

Генеральний секретар IndustriALL переконаний, що профспілки мають брати участь в розробці стратегій виходу зі складної ситуації разом з представниками уряду, фахівцями сфери охорони здоров’я,  організаціями роботодавців.

Вальтер Санчес висловив упевненість в тому, що рішучість і солідарність міжнародної профспілкової спільноти допоможуть подолати пандемію та значно вплинуть на позитивні вирішення питань соціальної нерівності та кліматичних змін.

Звернення Генерального секретаря IndustriALL

facebook

21 жовтня 2020 року

 

Інформація про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в Україні в січні-вересні 2020 року

 

21 03

Упродовж січня-вересня 2020 року в результаті заходів, здійснених Національною службою посередництва і примирення у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 390,8 млн грн від залишку загальної суми боргу (1 млрд 28,2 млн грн), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.

За цей період Службою проведено 3465 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню КТС(К) та запобігання їх виникненню, зокрема, 3247 узгоджувальних зустрічей, 210 засідань примирних комісій та 8 засідань трудового арбітражу.

Упродовж звітного періоду НСПП сприяла вирішенню 343 КТС(К) 3 – на національному, 3 – на галузевому, 6 – на територіальному, 331 – на виробничому рівнях), в яких брали участь понад 1,4 млн працівників 6768 суб'єктів господарювання.

Загалом, у зазначених 343 КТС(К) найманими працівниками було висунуто 723 вимоги, з яких: 425 (58,8%) – щодо невиконання вимог законодавства про працю; 146 (20,2%) – щодо виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; 136 (18,8%) – щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 16 (2,2%) – щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

Упродовж січня-вересня п.р. НСПП зареєстровано 166 КТС(К): 2 – на територіальному, 164 – на виробничому рівнях (у 1,5 рази більше порівняно з аналогічним періодом 2019 року), в яких найманими працівниками висунуто 307 вимог (у 1,7 рази більше, ніж у січні-вересні минулого року).

Так у ІІ півріччі 2020 року найбільш конфліктна ситуація склалася у галузі охорони здоров’я, зокрема, із загальної кількості КТС(К), зареєстрованих у січні-вересні, майже 22% склали спори в медичних закладах.

За сприяння НСПП упродовж звітного періоду вирішено та знято з реєстрації 191 КТС(К): 2 – на територіальному, 189 - на виробничому рівнях (на 58% більше порівняно з аналогічним періодом 2019 року) та 364 вимоги (на 85% більше, ніж у січні-вересні минулого року). Із загальної кількості вирішених спорів, 29% - у закладах охорони здоров’я та майже 11% - у сфері державного управління.

З метою запобігання виникненню КТС(К) та стабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) упродовж січня-вересня п. р. НСПП здійснювались заходи, спрямовані на врегулювання 717 розбіжностей між сторонами СТВ (далі – розбіжності) на 667 підприємствах у 657 конфліктних ситуаціях (5 – на територіальному, 652 – на виробничому рівнях), з яких 15,2% - у закладах охорони здоров’я.

Упродовж дев’яти місяців Службою взято на облік 489 конфліктних ситуацій (3 – на територіальному, 486 – на виробничому рівнях) та 533 розбіжності на 487 підприємствах. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість конфліктних ситуацій у сфері державного управління збільшилась у 4,8 рази, на підприємствах сільського, лісового та рибного господарства – у 2,7 рази, у транспортній галузі – на 45,8%.

За сприяння НСПП врегульовано 385 конфліктних ситуацій (4 – на територіальному, 381 – на виробничому рівнях) та усунуто 414 розбіжностей між сторонами СТВ на 417 підприємствах.

Завдяки превентивним заходам НСПП лише 25 конфліктних ситуацій (3,8% від загальної кількості) стали предметом виникнення КТС(К).

У рамках реалізації заходів щодо сприяння поліпшенню стану СТВ та запобігання виникненню КТС(К) працівники НСПП брали участь у 224 засіданнях комісій (обласних, місцевих, районних) адміністрацій, де розглядалися, зокрема, питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам 967 підприємств у сумі майже 1 млрд 805,6 млн грн.

Відповідно до повноважень НСПП продовжувала здійснювати моніторинг страйків та акцій соціального протесту, надавати консультації та роз'яснення сторонам соціального діалогу щодо врегулювання розбіжностей відповідно до чинного законодавства України.

Так, упродовж вересня п.р. понад 2,3 тис найманих працівників провели 9 акцій соціального протесту та 2 страйки, в яких ними було висунуто вимоги відповідно до положень статті 2 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Загалом з початку 2020 року відбулось 6 страйків та 89 акцій соціального протесту, в яких взяли участь понад 35,3 тис найманих працівників підприємств, установ, організацій.

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

19 жовтня 2020 року

 

Укладено Меморандум про співпрацю між національними об’єднаннями профспілок і журналістів

 

19 03

За рішенням Президії ФПУ 16 жовтня 2020 року у Будинку профспілок у Києві відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Федерацією профспілок України та Національною спілкою журналістів України (НСЖУ).

Свої підписи під документом під час засідання Президії ФПУ поставили  голови НСЖУ - Сергій Томіленко та ФПУ - Григорій Осовий.

Метою співпраці двох організацій є координація зусиль на захист соціально-економічних, трудових прав і свобод журналістів та інших працівників ЗМІ, а також висвітлення діяльності профспілок. Сторони мають намір сприяти підвищенню рівня правової інформованості громадян і трудових колективів з питань реалізації та захисту їхніх прав і свобод.

Згідно з Меморандумом, ФПУ і НСЖУ будуть надавати інформаційну підтримку спільних заходів, зокрема й публічних, таких як конференції та круглі столи, презентації та зустрічі.

Одним з напрямків взаємодії визначено «проведення консультацій з метою вироблення узгодженої позиції Сторін щодо роботи національного оператора поштового зв’язку АТ «Укрпошта» в частині доставки друкованої преси.

Членським організаціям ФПУ доручено забезпечити використання положень Меморандуму у їх практичній діяльності.

Сергій Томіленко відповів за запитання членів Президії ФПУ.

Другим питанням було обговорення заяви Всеукраїнської профспілки працівників банківських та фінансових установ про вступ до Федерації профспілок України. Після жвавого обговорення Президія ФПУ постановила зазначену профспілку чисельністю більше 4000 осіб прийняти до складу ФПУ.

Також Президією було прийнято за основу зміни до Стратегії управління профспілковим майном в інтересах людини праці, яку має ухвалити Рада ФПУ. Зазначений документ регламентує алгоритм дій з управління профспілковим майном, а його вдосконалення внесе суттєві зміни в господарську діяльність унітарних підприємств та суб’єктів господарювання, створених за участю ФПУ. Зміни розраховані на підвищення ефективності функціонування лікувально-оздоровчих, туристичних, культурно-освітніх та інших закладів профспілок.

В умовах економічної кризи, призупинення соціальних програм та скорочення бюджету на програми оздоровлення Фонду соціального страхування України питання розширення сфери та якості соціальних послуг, забезпечення їх доступності для спілчан і застрахованих осіб є вкрай важливим.

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

16 жовтня 2020 року

 

Григорій Осовий: лише через економічне зростання ми зможемо подолати бідність

 

16 02

З метою обговорення шляхів новітнього індустріального розвитку України, зокрема запропонованим групою експертів та вчених у дослідженні «Економічне відродження через індустріальний розвиток України», проводиться серія круглих столів з питань зміни економічної моделі країни, подолання бідності та тіньової економіки як внутрішнього ресурсу для сучасного індустріального розвитку.

До дискусії запрошені провідні економісти і експерти, представники бізнесу, виконавчої та законодавчої влади, громадянського суспільства.

У круглому столі, що відбувся 15 жовтня 2020 року в режимі он-лайн, за запрошенням організаторів заходу - Торгово-промислової палати України, ДП «Укрпромзовнішекспертиза», Інституту суспільно-економічних досліджень та ін., взяв участь голова ФПУ Григорій Осовий.

Звертаючись до учасників він зазначив, що питання, яке розглядається у межах сьогоднішньої дискусії - з подолання бідності, є актуальним для громадян  будь-якої країни:  і заможних, і тих, що розвиваються, і бідних.

Саме тому серед Цілей сталого розвитку  ООН  до 2030 р. є завдання перед урядами країн - скорочення бідності не менш, ніж удвічі.І зрозуміло, що Україна, яка  за статусом  є  соціальною державою, має  показати  приклад у вирішенні цієї актуальної проблеми.

Детальніше

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

15 жовтня 2020 року

 

Профспілки – за гідну працю та права працівників

 

15 03

Президія Федерації профспілок України ухвалила Заяву до Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, який відзначається 17 жовтня.

У тексті зокрема зазначено, що цього року заходи профспілок, присвячені цим датам, проходять на фоні соціально-економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

Подолання її наслідків, створення потенціалу протидії майбутнім кризам - у центрі уваги Міжнародної конфедерації профспілок.

Національні пріоритети у забезпеченні гідною працею визначаються у Програмі гідної праці МОП для України, яка є основною системою планування надання підтримки МОП державам-членам.

Окрім впливу пандемії COVID- 19, особливістю відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю цього року в Україні є те, що проходитимуть вони в умовах небаченого наступу на права працівників.

Профспілки заявляють: праця без прав немає нічого спільного з гідною працею та призведе до укорінення бідності, тому наступ на права працівників - це і наступ на гідну працю.

Ініційовані урядом України та окремими народними депутатами законопроєкти, у випадку їхнього схвалення, підірвуть та унеможливлять гідну працю в Україні на довгі роки.

Нині ФПУ разом із своїми членськими організаціями активно протистоїть намаганням влади обмежити трудові та соціальні права працівників та ущемити права профспілок.

Підтримуючи наміри влади підвищити розмір мінімальної заробітної плати до фактичного розміру прожиткового мінімуму, прийняття рішень щодо підтримки галузей та працівників, найбільш постраждалих внаслідок COVID-19, Федерація профспілок України, що представляє інтереси майже 5 млн спілчан, закликає владу та роботодавців об'єднати зусилля задля забезпечення гідного життя людини праці!

Профспілки переконані, що гідна праця та права працівників - основа відновлення економіки та викорінення бідності, а новий соціальний договір має вирішальне значення для визначення шляхів подолання наслідків COVID-19, а також для побудови економіки спільного процвітання та сталості.

Заява Президії ФПУ

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua

facebook

12 жовтня 2020 року

 

Всесвітній день дій за гідну працю: новий суспільний договір для відновлення та стійкості

 

12 01

Пандемія COVID-19 створила величезні проблеми для працівників як державного, так і приватного сектора. Але вона також змусила зупинитися і визнати досить слабкі місця системи, яка ставить прибуток вище людей, стала можливістю зробити відновлення більш ефективним. Саме цьому і був присвячений Всесвітній день дій за гідну працю у цьому році: новому суспільному договору для відновлення і стійкості.

У червні Європейська рада ухвалила план відновлення ЄС, покликаний допомогти майже 60 мільйонам трудящих ЄС уникнути безробіття, для реалізації якого необхідні оперативні інвестиції в економіку. Але для того, щоб зробити відновлення більш ефективним, необхідно забезпечити, щоб кошти вкладалися у створення не просто робочих місць, а якісних робочих місць за повної участі профспілок, щоб інтереси трудящих були захищені.

Криза також призвела до величезного навантаження на системи охорони здоров’я, які і без того страждають від нестачі персоналу, погіршення умов праці і зростаючої нестачі ресурсів. Так, зокрема, працівники сфери догляду, переважно жінки, отримують низьку заробітну плату і перевантажені роботою.

Відкладати інвестиції у системи громадської охорони здоров’я більше не можна. Фонди відновлення ЄС повинні гарантувати працівникам охорони здоров’я та сфери догляду визнання їх ролі в суспільстві, а також вирішити проблеми з нестачею персоналу та умовами праці.

Фінансування громадських послуг й інвестиції в них більше не повинні розглядатися як витрати суспільства.

Криза коронавірусу продемонструвала, наскільки вразливе наше суспільство після десятиліття панування жорсткої економії, скорочень і корпоративної жадібності.

Якщо ми хочемо бути більш стійкими до майбутніх криз, необхідно істотно збільшити фінансування систем соціального захисту, муніципалітетів, державних служб, а також працівників, від яких вони залежать.

Також необхідно виділяти більше коштів на Механізм справедливого переходу - схеми, яка гарантує, що при переході до зеленої економіки ніхто не залишиться без уваги. Такий перехід, безсумнівно, є вдалою можливістю зробити відновлення більш ефективним. Але мільйони трудящих можуть втратити свої робочі місця через адаптацію секторів економіки, а скорочення фінансування Механізму справедливого переходу означає брак коштів на пере- і підвищення кваліфікації працівників.

МКП оголосила 29 жовтня офіційним днем дій за заохочення інвестицій в роботу з догляду і підвищення заробітної плати працівників у сфері догляду.

26-30 жовтня ц.р. Європейська федерація профспілок громадського обслуговування проведе Європейський тиждень дій у сфері охорони здоров’я і соціальних послуг за зміцнення секторів охорони здоров’я та догляду після пандемії.

Джерело: https://www.epsu.org/article/world-day-decent-work-new-social-contract-recovery-and-resilience

Переклад -Департамент міжнародних зв'язків апарату ФПУ

За матеріалами сайту https://fpsu.org.ua/

facebook

07 жовтня 2020 року

 

Спільно визначили, якою має бути гідна праця

 

07 09

Сьогодні вранці - у Всесвітній День дій за гідну працю -запорізькі профактивісти дружно вийшли на майдан Профспілок та встановили свій агітаційний намет. Мешканцям Запоріжжя, що в основному працюють на промислових підприємствах, представники профспілок запропонували заповнити анкету, в якій обов’язково вказати,на який рівень заробітної плати вони заслуговують. Тобто визначити для себе рівень гідної заробітної плати та гідного життя у своїй країні.

Водночас представники профспілок пояснювали людям, які підходили до намету, що гідна зарплата - це, перш за все, зайнятість на високоефективних робочих місцях:

-В цьому сенсі прикладом у нашому місті є комбінат «Запоріжсталь». Як в динаміці зростання заробітної плати, так і в реалізації соціальних програм. Хотілося б, щоб так було і у всіх мешканців міста та області.

Крім Запоріжжя інформаційні акції до Всесвітнього Дня дій за гідну працю пройшли також в районних центрах таінших містах Запорізької області.Застосовувались різноманітні форми інформування людей – від зборів в трудових колективах до  розповсюдження листівок.

За матеріалами Запорізької обласної організації ПМГУ

Фотогалерея

facebook

 

 

07 жовтня 2020 року

 

Всесвітній день дій за гідну працю – у Харкові

 

07 10

Цього року 7 жовтня в 13-й раз відзначається Всесвітній день дій за гідну працю (WDDW). Починаючи з 2008 року, мільйони людей узяли участь у заходах, присвячених WDDW. І сьогодні - це день мобілізації у всьому світі: день, коли всі профспілки демонструють єдність та солідарність щодо своїх прагнень гідної праці та гідного життя. Адже саме гідна праця людей має займати центральне місце в діях урядів та парламентів країн, коли приймаються рішення про економічне зростання та побудову нових моделей економік. На першому місці має бути людина як основний виробник всіх матеріальних благ та фінансових прибутків для всього суспільства.

Сьогодні в центрі Харкова, на майдані Конституції, працівники Об’єднання профспілок Харківської області провели флешмоб, інформаційну акцію із встановленням інформаційного намету та соціальне опитування громадян з метою оцінювання їхньої думки про рівень забезпечення соціально-економічних умов, рівня заробітної плати тощо. Анкетуванням було охоплено понад 1,5 тисячі громадян. Містянам також роздавали листівки та проводили консультації щодо роботи профспілок.

 За матеріалами Харківської обласної організації ПМГУ

Фотогалерея

facebook

 

 

02 жовтня 2020 року

 

СПО об’єднань профспілок про трудовий конфлікт на КЗРК

 

02 10

В м. Києві 1 жовтня  2020 року в Будинку профспілок відбулась робоча нарада керівників репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок – суб’єктів СПО об’єднань профспілок на національному рівні. Участь в нараді взяли голова Профспілки металургів і гірників України О. Рябко та заступник голови  Б. Оверковський, який повідомляє:

- Під час наради було обговорено низку питань, зокрема щодо профспілкових заходів до Дня дій за гідну працю, взаємодію з Верховною Радою України та переговори щодо внесення змін до Генеральної угоди на 2019-2021 роки.

Окремо було обговорено ситуацію у ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», зокрема щодо відсутності належної реакції органів влади на конфлікт та неефективність інструментів соціального діалогу в вирішенні конкретних проблемних питань гірників. Учасників наради було поінформовано про дії Профспілки та домовленості з роботодавцем щодо усунення причин конфлікту.

За ініціативою О.Рябка вирішено ініціювати розгляд на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради питання щодо посилення ефективності взаємодії органів влади, організацій роботодавців та профспілок з метою упередження трудових конфліктів та їх розв’язання в швидкий та законний спосіб, зокрема шляхом внесення відповідних законодавчих змін до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та інших законодавчих актів.

facebook

25 вересня 2020 року

 

Засідання президії Федерації профспілок України

 

25 08

24 вересня в місті Києві відбулося чергове засідання президії Федерації профспілок України, в якому, поряд з лідерами інших галузевих профспілок, взяв участь голова ПМГУ О.Рябко.

Члени президії схвалили Угоду про співпрацю між ФПУ і Держпраці (укладено з метою забезпечення ефективної співпраці для захисту трудових прав працівників, вжиття спільних заходів з виявлення і усунення порушень законодавства про працю та охорону праці), обговорили актуальні питання подолання наслідків пандемії COVID-19 для ринку праці та затвердили заходи з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю (7 жовтня) і Міжнародного дня боротьби з бідністю (17 жовтня). Також було визначено основні завдання колективно-договірної роботи на 2021 рік, розглянуто питання про проведення VI засідання Ради Федерації профспілок України (попередньо визначена дата – 5 листопада 2020 року).

Окрім того, президія підбила підсумки навчання профспілкових працівників і активістів у 2019-2020 навчальному році та окреслила завдання на 2020-2021 навчальний рік, заслухала інформацію про стан врахування профспілкових пропозицій при підготовці Урядом проєкту Держбюджету на 2021 рік.

На завершення було прийнято два звернення: Звернення президії ФПУ до спілчан у зв’язку з місцевими виборами 25 жовтня 2020 року і Звернення Федерації профспілок України з нагоди 30-річчя утворення ФПУ.

Фотогалерея

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100