Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

7 февраля 2020 года

Не дамо владі знищити профспілки!

 

07 1

6 лютого 2020 року у Федерації профспілок України відбулася нарада керівників її  членських організацій щодо ситуації  навколо проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України  (щодо окремих питань діяльності професійних спілок (р. № 2681, н.д. Г.Третьякова та інші).

05.02.2020 відбулося засідання Комітету ВРУ з питань соціальної політики, на якому серед інших розглядалося питання щодо доцільності включення до порядку денного сесії ВРУ проєкту Закону №2681.

Нагадаємо, що під час засідання Комітету під його стінами проходив профспілковий пікет проти антисоціальних законопроектів, у якому взяли участь й представники ПМГУ. Заступник голови ПМУ О.Рябко, виступаючи перед учасниками акції, висловив свою позицію щодо ганебного наступу уряду на трудові і соціальні права працівників, існуючу несправедливість, яка відбувається останнім часом, та втрату соціального діалогу з профспілками.

На засіданні Комітету був присутній заступник Голови ФПУ В. Саєнко, який повідомив, що розгляд питання стосовно законопроекту про профспілки навмисно затягувалось головою Комітету Г.Третьяковою. Коли дійшли до його розгляду, частина народних депутатів – членів комітету не приймали участі у  засіданні, зокрема Ю.Тимошенко та Н.Королевська.

Під час обговорення даного питання чітко відслідковувалась зацікавленість лише в одному: як відібрати профспілкове майно і передати його у власність держави.

За результатами обговорення законопроекту одноголосно (5 голосів народних депутатів від партії «Слуга народу» -  членів Комітету) було прийнято рішення про внесення законопроекту № 2681 до розгляду  ВРУ.

У подальшому можливі два варіанти розвитку подій: або його приймуть у першому читанні та в цілому (без доопрацювання), або після першого читання його направлять на доопрацювання. Тоді, можливо, профспілки зможуть внести зміни через народних депутатів.

З метою доведення позиції Всеукраїнських профспілок до громадськості та влади  ФПУ планує провести у Києві 14.02.2020 р. конференцію на тему: «Про роль профспілок у захисті людини праці. Дотримання прав і гарантій діяльності профспілок у сучасних умовах». У заході візьмуть участь представники СПО об’єднань профспілок, членських організацій ФПУ, будуть запрошені науковці, роботодавці, народні депутати України, представники Уряду.

В цей же час планується проведення засідання Президії ФПУ з визначення подальших дій.

19 лютого 2020 року Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики Г.Третьякова проводитиме комітетські слухання щодо ролі профспілок, у яких приймуть участь всі членські організації ФПУ. Це ще одна можливість висловити свою позицію і відстояти свої права.

Керівник Департаменту міжнародних зв’язків ФПУ В. Шилов інформував, що 24-27 лютого п.р. до України прибуде Місія з представників найбільших світових профспілкових об’єднань - Європейської конфедерації профспілок, Міжнародної конфедерації профспілок, експерти Міжнародної організації праці. В складі Місії також будуть представники профспілок Чехії, Польщі, Німеччини, всього 12 осіб.

На 25 лютого запланована зустріч Місії з представниками  ФПУ і КВПУ.

Для проведення даного заходу ФПУ направила відповідні листи Президенту України, Прем’єр-міністру та Голові Верховної ради України з тим, щоб вони організували прийом учасників Місії. Зокрема, офіс Президента переадресував запрошення пані Г.Третьяковій, О.Гончарук розписав запрошення на Міністрів фінансів, економіки та соціальної політики. Голова ВРУ Д. Розумков поки що відповіді не надав.

Враховуючи, що влада останнім часом ігнорує запрошення профспілок на свої заходи, Місія підготує свої листи до вищих керівників України про проведення такої зустрічі і передасть їх своїми дипломатичними каналами.

Європейські профспілки висловили свою солідарну підтримку українським колегам в боротьбі за права трудящих і профспілок, та готові направити своїх представників для участі в  акціях протесту профспілок України.

facebook

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100