01 серпня 2022
Нові обов’язки роботодавця

Правова інспекція ПМГУ підготувала роз’яснення щодо змін до Кодексу законів про працю України (далі КЗпП), які набули чинності 19.07.2022 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 1 липня 2022 № 2352-ІХ. До уваги спілчан - перша публікація про те, як змінились зобов’язання роботодавця перед працівником.
15 липня 2022

З 2 липня почали діяти норми постанови КМУ від 21.06.2022 р. №735 «Про особливості реалізації державної політики у сферах зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час воєнного стану та після його припинення або скасування».
Постановою визначено нові правила фінансування допомоги Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час війни, а також затверджено у новій редакції Порядок надання допомоги по безробіттю.
Детальніше
11 липня 2022

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку надання допомоги по частковому безробіттю» від 21.06.2022 № 702 (далі - Порядок), прийнята на виконання Закону України від 21.04.2022 № 2220-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (далі - Закон) в частині надання допомоги по частковому безробіттю.
07 липня 2022
Увага! На допомогу внутрішньо переміщеним особам та особам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях
Мінреінтеграції спільно з Міненерго, МЗС, Мінінфраструктури, МКІП,
Міноборони, МОН, Мінекономіки, Мінрегіон, Мінсоцполітики, Мінфін, Мін’юсту, Мінекологі, Мінагрополітики, а також за участі громадської організації «Донбас СОС» підготовлено Зведений перелік типових питань, що надходять від громадян з тимчасово окупованих територій України та внутрішньо переміщених осіб, а також відповіді на них, додається.
Зведений перелік типових питань містить наступні актуальні розділи:
- Пенсійний та соціальний захист
- Освіта та наука
- Інфраструктура
- Паспортні послуги та оформлення інших документів
- Діяльність суб’єктів господарювання
- Трудові відносини
- Житло та житлово-комунальні послуги
- Гуманітарні питання
07 липня 2022
Роз’яснення міністерств щодо віднесення об’єктів до критичної інфраструктури
Відповідно до частини другої статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
Профспілка металургів і гірників України звернулася про надання витягу з переліку об’єктів критичної інфраструктури гірничо-металургійного комплексу до Міністерства з питань стратегічної галузей промисловості України та за наданням роз’яснень щодо тлумачення, хто такий працівник, якого залучають до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури до Міністерства економіки України.
Надаємо відповіді щодо зазначених питань Мінстратегпрому та Мінекономіки.
Оскільки, Мінстратегпром посилаючись на дії російської федерації направлені на знищення об’єктів критичної інфраструктури України не розголошує секторальний перелік об’єктів критичної інфраструктури, роботодавець має сам з’ясовувати чи відноситься його підприємство до критичної інфраструктури.
Щодо визначення поняття «працівник, залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури», то на думку Мінекономіки, норми частини другої статті 12 Закону стосуються безпосередньо тих працівників, трудова функція яких відноситься до типу основної послуги, визначеної переліком затвердженим постановою КМУ від 9 жовтня 2020 р. № 1109.