Профспілка металургів і гірників України

9 березня 2023 року

У Білорусі продовжуються репресії проти профспілкових активістів

09 03

Влада Білорусі продовжує придушувати залишки незалежного профспілкового руху в країні. За останній тиждень у спробі зупинити рух за демократичну країну за сфабрикованими звинуваченнями було заарештовано кількох активістів.

6 березня міліція затримала голову Білоруської вільної профспілки (СПБ) Миколу Шараха в його будинку в Полоцьку. Суд засудив профспілкового лідера до 15 діб адміністративного арешту за розповсюдження екстремістських матеріалів.

Це сталося за тиждень після арешту Світлани Стукової, дружини активіста СПБ Віктора Стукова. Жінка отримала 15 діб адміністративного арешту за підписку на сторінку групи у Facebook.

А на початку цього місяця мінський суд засудив лауреата Нобелівської премії миру та керівника правозахисного центру «Вясна» Алеся Біляцького до десяти років позбавлення волі.

У лютому десятьох політичних ув'язнених, членів руху «Робітничий Рух», було визнано винними у державній зраді та засуджено до тривалих термінів тюремного ув'язнення та штрафів. Серед засуджених шестеро є активними членами Білоруської незалежної профспілки.

У січні білоруський суд засудив лідерів незалежних профспілок до невиправдано суворих тюремних термінів – до дев'яти років позбавлення волі – за політично вмотивованими звинуваченнями.

«IndustriALL продовжить публічно підтримувати рух на підтримку незалежних профспілок та демократії в Білорусі та використовуватиме свій глобальний голос, щоб засудити жорстоке переслідування, з яким вони стикаються. Суворі тюремні терміни, призначені Алесю Біляцькому та Геннадію Фединичу, десять і дев'ять років відповідно, фактично є смертними вироками з огляду на їх вік, стан здоров'я та умови утримання у білоруських в'язницях», – каже генеральний секретар IndustriALL Атле Хойє.

Стала відома дата судового засідання щодо апеляційної скарги трьох профспілкових лідерів із Білоруського конгресу демократичних профспілок (БКДП), засуджених до ув'язнення у грудні минулого року. Верховний суд розгляне їхню апеляцію 24 березня. Засідання Верховного суду щодо апеляційної скарги лідерів РЕП відбудеться 31 березня.

З 13 по 24 березня у Женеві відбудеться засідання Адміністративної ради МОП. Білорусь включена до порядку денного. Адміністративна рада розгляне «варіанти заходів відповідно до статті 33 Статуту МОП, а також інші заходи для забезпечення виконання урядом Білорусі рекомендацій Комісії з розслідування щодо Конвенцій №№ 87 та 98».

Глобальний союз IndustriALL і Європейський союз industiALL звернулися з листами до Європейської комісії, Європейського парламенту, Європейської ради та МОП, в яких закликали вжити термінових дій, у тому числі висловити громадську підтримку незалежному профспілковому руху Білорусі, вимагати від білоруської влади негайного і беззастережного. активістів та припинення репресій щодо незалежних профспілок та осіб, які потребують дотримання прав людини.

Глобальний союз IndustriALL та Європейський союз industriAll повторюють вимогу Комітету експертів МОП із застосування конвенцій (CEACR) «звільнити всіх профспілкових активістів, які залишаються під вартою, та зняти всі звинувачення, пов'язані з участю у мирних протестах та страйках».

За матеріалами сайту industriall-union.org

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100