Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

18 березня 2024 року

ВВП України за перші місяці 2024 року зростав на 3,6%

18 02

У січні-лютому 2024 року зростання українського ВВП оцінюють на рівні 3,6%. Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначає міністерка, відновлювальному зростанню сприяли інвестиційний попит, сприятливі погодні умови для будівельних робіт, експорт сільськогосподарської продукції, робота українського морського коридору, розширення виробничих потужностей у сфері видобувної промисловості та стабільність в енергетиці.

Юлія Свириденко також зазначила, що Мінекономіки очікують стабільне зростання у першому кварталі 2024 року, завдяки позитивним показникам у ключових секторах економіки.

За матеріалами сайту minprom.ua

18 березня 2024 року

УСПП та ООРУ готують з’їзд на тему підтримки економіки в умовах війни

18 04

Український союз промисловців і підприємців (УСПП) і Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) готують позачерговий надзвичайний з’їзд, присвячений заходам із підтримки стійкості економіки та підвищення її самодостатності в умовах воєнного стану.

З’їзд розгляне конкретні заходи щодо збільшення виробництва в Україні, першочергово – товарів із високою доданою вартістю, переробної промисловості, інноваційно-індустріальних напрямків.

До участі у з’їзді будуть запрошені представники парламенту, Офісу президента, Кабміну, РНБОУ, бізнес- та неурядових організацій України, профспілок, аналітичних центрів, волонтерських спільнот.

15 березня 2024 року

НБУ розраховує утримати показник інфляції

15 06

Інфляція залишатиметься помірною – в межах цільового діапазону 5% +1 у найближчі місяці, потім зросте. Про це розповіли під час брифінгу у Національному банку України.

Раніше відмічалося, що стрімке падіння інфляції в Україні зумовило скорочення сукупного попиту на 25% відносно довоєнного рівня. На скорочення попиту вплинули такі чинники:

- війна;

- виїзд понад 6 млн біженців за кордон;

- мобілізація чоловіків до Збройних сил України;

- високий рівень безробіття (близько 20% робочої сили);

- жорстка монетарна політика, що обмежила надходження позикових коштів у економіку.

14 березня 2024 року

Українці проїдають та витрачають на обов’язкові платежі більшість бюджету, – дослідження

14 04

Українці, які занурилися у жорстку економію, найбільше ніж жителі низки інших країн витрачають на продукти харчування та обов’язкові платежі. Цей показник сягає 66%, що понад удвічі більше, ніж середній світовий показник. Україна – єдина серед досліджуваних країн, де витрати на цю категорію перевищують 50%.

Про це йдеться в дослідженні «Споживацькі настрої українців у другий рік повномасштабного вторгнення» від «Делойт». Цього року було проведено порівняння споживацьких настроїв українців у Німеччині, Польщі, США, Канаді, ПАР та із середнім світовим показником.

Згідно з дослідженням, українці значно менше витрачають на товари та послуги, які не є необхідними для базового існування.

Найбільш помітна різниця у розподілі бюджету на такі категорії:

- дозвілля (включно з ресторанами/кафе), відпочинок і туризм: українці витрачають 2% свого бюджету на цю категорію, у той час як жителі Німеччини – 17%, Польщі – 15%, США – 19%, Канади – 15%, ПАР – 17%.

- електроніка, побутова техніка та товари домашнього вжитку: українці витрачають 2% бюджету на цю категорію, жителі Німеччини – 10%, Польщі – 12%, США – 12%, Канади – 10%, ПАР – 14%.

«У таких категоріях, як одяг та взуття, охорона здоров’я, транспортні витрати та цифрові послуги, немає відчутної різниці між українцями та жителями порівнюваних країн», – йдеться у повідомлені.

За матеріалами сайту unian.net

14 березня 2024 року

У Фонді соцстрахування на випадок безробіття прокоментували виплати під час війни

14 05

Сьогодні виплати по безробіттю обмежені трьома місяцями і максимальною сумою у 7 100 грн на місяць. Потрібно прибирати ці обмеження і повертати Фонду соціального страхування України на випадок безробіття його основну функцію.

На цьому наголосила голова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Наталія Землянська.

13 березня 2024 року

Офіційна зарплата працівника: скільки йде коштів до бюджету

13 05

В Україні для найманого працівника або особи, яка працює за цивільно-правовим договором, Податковий кодекс України визначає податкове навантаження у вигляді таких платежів:

1) податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 18%;

2) військовий збір — 1,5%;

3) єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — 22%.

«Податок на доходи фізичних осіб (18%) та військовий збір (1,5%) вираховуються із зарплати працівника роботодавцем як податковим агентом. Крім того, роботодавець нараховує на заробітну плату єдиний соціальний внесок (ЄСВ) 22% та самостійно (з власних коштів) сплачує його до бюджету», — розповідає керівник практики податкового права юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Іван Маринюк.

11 березня 2024 року

Інфляція в Україні сповільнилась до 0,3%

11 06

Інфляція в Україні у лютому сповільнилась до 0,3% з 0,4% у січні, у річному виразі індекс споживчих цін за підсумками лютого знизився із 4,7% у січні до 4,3%. Про це повідомляє Держстат.

Базова інфляція у лютому залишалася на рівні 0,4% у місячному обчисленні, з початку року вона становила 0,8%.

За даними Держстату, на споживчому ринку в лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше (на 4,4%) подорожчали овочі.

На 2,9-0,4% зросли ціни на яловичину, масло, молоко та молочні продукти, безалкогольні напої, рис, хліб, рибу та продукти з риби, фрукти. Водночас на 3,5-0,8% знизилися ціни на яйця, свинину, цукор, м’ясо птиці, соняшникову олію, продукти переробки зернових, сало.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,4%.

При цьому, одяг і взуття подешевшали на 3,5%, зокрема, одяг – на 3,5%, взуття – на 3,4%.

Ціни на транспорт знизилися на 0,2% в основному через здешевлення проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 2,1% і палива та мастил на 0,5%.

За матеріалами сайту minprom.ua

6 березня 2024 року

Постав запитання голові Держпраці

06 03

8 березня, у п’ятницю, голова Державної служби України з питань праці Ігорь Дегнера публічно звітуватиме про роботу служби у 2023 році. Керівник розкаже про проведені заходи, виконані завдання та їхні результати, використані кошти державного бюджету, а також відповість на запитання.

До участі в заході, який розпочнеться о 9.00 в режимі відеоконференції на платформі Zoom, запрошуються представники громадських рад при органах виконавчої влади, громадських об’єднань, організацій роботодавців, профспілок, некомерційних організацій, профільні експерти та представники засобів масової інформації.

Акредитація учасників є обов’язковою, вона здійснюватиметься до 16:00 7 березня 2024 року шляхом надсилання інформації про учасників (ПІБ, місце роботи, посада, контактний номер телефону, електронна поштова скринька) на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. У день проведення заходу акредитовані учасники отримають на вказані ними електронні адреси посилання для приєднання до відеоконференції.

Однак поставити запитання голові Держпраці можна і не долучаючись до онлайн-події. Таку опцію пропонує всім бажаючим редакція журналу «Охорона праці». Передати своє запитання її представникам можна через онлайн-форму: https://www.survio.com/survey/d/H5A6W9E9Q9T1N7J9F.

Також всі бажаючі мають змогу ознайомитися з матеріалами публічного звіту голови на сайті Держпраці: https://dsp.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/publichnyj-zvit-holovy-2023.pdf

5 березня 2024 року

Середньомісячна зарплата у сфері промисловості зросла на 25,7%

05 02

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників у четвертому кварталі 2023 року зросла на 7,2% до третього кварталу 2023 року і становила 19 231 грн, повідомила Державна служба статистики (Держстат).

Як зазначило статвідомство, порівняно з четвертим кварталом 2022 року її зростання становило 16,7%.

За даними Держстату, за рік середньомісячна заробітна плата найсильніше зросла в будівництві – на 45,3%, до 14 925 грн, у сфері тимчасового розміщення та організації харчування – на 39,4%, до 13 539 грн, операцій із нерухомістю – на 36,7%, до 16 997 грн, на підприємствах транспорту, поштової та кур’єрської служби – на 36,4%, до 20 212 грн.

У промисловості зростання становило 25,7%, до 20262 грн.

5 березня 2024 року

Цьогоріч уряд очікує зростання ВВП на 5%

05 03

За 2023 року показник ВВП в Україні зріс на 5,6%, у 2024 році уряд розраховує на 5% зростання.

Про це під час пресконференції повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Ми маємо за минулий рік 5,6% зростання ВВП. Розраховуємо до 5% зростання цього року. Звісно, порівняно із 30% втрат території, економіки, ВВП, це відносно невеликі цифри, але це цифри зростання. Це допомагає нам у тому числі фінансувати і армію, і всі соціальні платежі», — сказав Шмигаль.

Завдяки просуванню українських товарів під брендом «Зроблено в Україні» уряд прогнозує зростання споживчого попиту на +0,14% ВВП.

Кумулятивний ефект, який може отримати українська економіка від взаємодії програми державних компенсацій єВідновлення та національної програми кешбеку «Купуй українське», становитиме до 60 мільярдів доларів.

За матеріалами сайту news.finance.ua

  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100