Профспілка металургів і гірників України

28 листопада 2022 року

«Армія відновлення»: понад 2000 безробітних залучено до суспільно корисних робіт

28 03

«Регіональна влада активно організовує на місцях суспільно корисні роботи, спрямовані на відновлення країни, і залучає до них все більше безробітних. На сьогодні такі роботи проводяться в Сумській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Полтавській та Рівненській областях. З грудня вони також будуть організовані у Волинській та Запорізькій області. У суспільно корисних роботах задіяні вже понад 2000 людей, що втратили роботу. Вони перейшли в статус зайнятих осіб і отримують оплату за виконання таких робіт щонайменше 6700 грн. Наразі держава виплатила їм вже 8,5 млн грн», - розповіла заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Читати повністю

28 листопада 2022 року

«Армія відновлення»: понад 2000 безробітних залучено до суспільно корисних робіт

Понад 2000 безробітних осіб залучено до виконання суспільно корисних робіт у шести областях в рамках проекту «Армія відновлення». Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

«Регіональна влада активно організовує на місцях суспільно корисні роботи, спрямовані на відновлення країни, і залучає до них все більше безробітних. На сьогодні такі роботи проводяться в Сумській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Полтавській та Рівненській областях. З грудня вони також будуть організовані у Волинській та Запорізькій області. У суспільно корисних роботах задіяні вже понад 2000 людей, що втратили роботу. Вони перейшли в статус зайнятих осіб і отримують оплату за виконання таких робіт щонайменше 6700 грн. Наразі держава виплатила їм вже 8,5 млн грн», - розповіла Т. Бережна.

Найбільшу кількість безробітних на сьогодні залучили в Сумській області - 664 особи та Київській - 509 осіб. В Полтавській області залучено 313 осіб, Донецькій - 262 особи, Чернігівській - 209 осіб, Рівненській - 67 осіб.

Зазначимо, що види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до:

укріплення дамб, розчищення узбережжя біля водойм та річок,

заготівлі дров для населення,

розвантаження гуманітарної допомоги,

облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття,

ремонтно-відновлювальних робіт у приміщеннях соціальної сфери,

упорядкування, відновлення та благоустрою міст,

ліквідації стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів,

проведення ремонтно-відновлювальних робіт (насамперед робіт, що виконуються на об'єктах забезпечення життєдіяльності громад).

Нагадаємо, що участь в суспільно корисних роботах з боку безробітних є добровільною і оплачується на рівні не нижче за мінімальну зарплату, яка на сьогодні складає 6700 грн. Крім того, оплату за виконання таких робіт можуть дофінансовувати з обласних бюджетів.

За матеріалами сайту kmu.gov.ua

28 листопада 2022 року

Завод нержавіючих труб «Сентравіс» працює у зниженому режимі

ПрАТ «Сентравіс Продакшн Юкрейн» (Centravis Production Ukraine), що входить до холдингу Centravis Ltd., після масштабного обстрілу російськими окупантами української енергетичної інфраструктури короткостроково зупинявся через відсутність електроенергії.

Як повідомив директор із продажу (chief sales officer, CSO) А. Атанасов у листі клієнтам, виробництво «Сентравіс» продовжує працювати.

«У день атаки у нас було тимчасове відключення електрики. Зараз подача електроенергії відновлюється, і ми запустили наші ділянки обробки в обох цехах, тому більшість замовлень листопада буде виконано», - констатував менеджер.

За його словами, уряд попросив компанію зменшити навантаження на енергосистему України. Разом із тим, незважаючи на це, на сьогодні у нас достатньо електроенергії, а в ситуації, що склалася, повинні бути обслужені в першу чергу об'єкти критичної інфраструктури.

«Саме тому ми вирішили зупинити нашу пресингову лінію на запланований капітальний ремонт 25 листопада», - пояснив директор із продажу.

Він також додав, що команда логістики підприємства постійно контролює найбезпечніші способи доставки готової продукції. Офіси продажу у всьому світі в Ессені, Мілані, Кракові, Лугано, Х'юстоні та Дубаї готові до запитів клієнтів.

«Сентравіс» - один із найбільших світових виробників безшовних нержавіючих труб, заснований у 2000 році. Його виробничі потужності розташовані у Нікополі (Дніпропетровська обл.). Входить до десятки найкращих світових гравців, постачає труби більш ніж до 70 країн світу з різних регіонів, зокрема компанії Thyssenkrupp, Buhlmann, BMW, Alstom, Linde, Samsung, Volkswagen.

До російської агресії для підприємства працювало понад 1,4 тис. осіб.

За матеріалами сайту interfax.com.ua

28 листопада 2022 року

Завод нержавіючих труб «Сентравіс» працює у зниженому режимі

28 05

ПрАТ «Сентравіс Продакшн Юкрейн» (Centravis Production Ukraine), що входить до холдингу Centravis Ltd., після масштабного обстрілу російськими окупантами української енергетичної інфраструктури короткостроково зупинявся через відсутність електроенергії.

Як повідомив директор із продажу А. Атанасов у листі клієнтам, виробництво «Сентравіс» продовжує працювати.

Читати повністю

25 листопада 2022 року

Українську металургію почнуть підключати до е/е із 26-27 листопада

25 02

Гірничо-металургійний комплекс України, який вимушено повністю зупинився 23 листопада після масових атак російських ракет по енергоінфраструктурі, почнуть підключати до електроенергії на вихідних, із 26-27 листопада.

Нині єдиним підприємством, яке повідомило про повну зупинку, є «АрселорМіттал Кривий Ріг». Проте Дніпропетровська область – одна з найбільш постраждалих під час ракетних атак, а саме тут зосереджено найбільше металургійних активів компаній «Метінвест», «Інтерпайп», DCH Steel, Centravis. Виробництво на копальнях Ferrexpo, які розташовані у Полтавській області, було на мінімуму із 1 листопада.

Американське інформаційне агентство Platts пише, що електрогенератори не можуть забезпечити метвиробництва енергією. Так, сталепрокатний цех споживає близько 15 МВт-год е/енергії, тоді як резервний генератор, витрачаючи 100 літрів/год дизеля, видає лише 500 кВт-год. Цього обсягу енергії вистачить для нетривалої роботи лише легкої промисловості, але не метзаводу.

За матеріалами сайту my.ua

 

22 листопада 2022 року

Україна - на 15 місці у світовому виробництві чавуну

22 01

За даними Worldsteel, за 10 місяців 2022 р. металургійними підприємствами країн світу вироблено 1168,10 млн т чавуну, з яких 1076,21 млн т доменним способом і 91,89 млн т методом прямого відновлення. Це на 2,90% нижче за показник аналогічного періоду 2021 р. (1202,95 млн т).

Перше місце належить Китайській Народній Республіці, металурги якої в січні-жовтні 2022 р. виплавили 726,89 млн т чавуну, що на 1,20% нижче показника 10 місяців 2021 р. (735,72 млн т). Частка китайського чавуну в світовому виробництві за 10 місяців 2022 р. становить 62,2%.

Україна (5,81 млн т або 32,78% відносно січня-жовтня 2021 р.) обіймає 15-ту позицію серед 40 країн-виробників чавуну.

За матеріалами сайту ukrmetprom.org

22 листопада 2022 року

Цього року виробництво сталі в Україні скоротилося втричі

22 02

Світова виплавка сталі за 10 місяців 2022 р. становить 1552,67 млн т, що на 3,85% нижче показника січня-жовтня 2021 р. (1614,89 млн т).

Лідером тут є Китайська Народна Республіка, яка виплавила 860,57 млн т, що на 2,20% нижче показника 10 місяців 2021 р. (879,93 млн т). Частка КНР у світовому виробництві сталі становить 55,4%.

Україна (5,84 млн т або 32,64% відносно січня-жовтня 2021 р.) обіймає 23-тє місце серед 64 країн-виробників сталі.

За матеріалами сайту ukrmetprom.org

22 листопада 2022 року

Dragon Capital погіршив прогноз спаду ВВП

22 03

Інвесткомпанія Dragon Capital, одна з провідних на українському ринку, погіршила прогноз спаду реального ВВП цього року на 2,0 процентного пункту - до 32% і зберегла прогноз його зниження у 2023 році ще на 5,0%, незважаючи на поліпшення ключового припущення про перебіг війни.

«Негативний вплив на економіку Україну від відключень електроенергії в результаті обстрілів Росією об’єктів енергетичної інфраструктури поки що був помірним. Проте обстріли, ймовірно, продовжаться, а зростання попиту на електроенергію взимку змусить збільшувати масштаб і тривалість відключень електроенергії», - наводиться в релізі компанії аргументація такого рішення.

Згідно з ним, прогноз ВВП наступного року базується на припущенні, що Україна поступово звільнятиме окуповані території та зможе завершити гарячу фазу війни на прийнятних умовах наступного року, орієнтовно ближче до осені, тоді як раніше ключовим припущенням макропрогнозу було тривале продовження війни та виснаження.

«Ми очікуємо, що в результаті суттєвого зниження військових ризиків робота ключових морських портів буде повністю розблокована, з-за кордону повернеться принаймні половина вимушених мігрантів (близько 4 млн людей), а український приватний бізнес відновить інвестиційну діяльність», - зазначає Dragon Capital.

Водночас його аналітики зазначають, що, зважаючи на пошкодження виробничих потужностей ворогом та руйнування логістичних ланцюжків, темпи початкового поствоєнного економічного відновлення будуть помірними й недостатніми, щоб компенсувати економічні втрати на початку 2023 р., спричинені атаками на енергетичну інфраструктуру.

«Запуск широкомасштабної програми відновлення української економіки, скоріш за все, потребуватиме часу й розпочнеться вже у 2024 р.», - припускають в інвесткомпанії.

У звіті наголошується, що міжнародна фінансова допомога залишається критично важливим чинником забезпечення макрофінансової стабільності. Згідно з оцінками Dragon Capital, останні заяви та кроки міжнародних партнерів дають змогу чекати збільшення обсягів міжнародної підтримки в 2023 році до $42 млрд з $32 млрд поточного року, переважно завдяки США, ЄС і, меншою мірою, МВФ.

За матеріалами сайту interfax.com.ua

21 листопада 2022 року

Через повномасштабну війну роботу втратили щонайменше 5 млн українців

21 02

Щонайменше 5 мільйонів людей в Україні втратили роботу через повномасштабне вторгнення Росії, заявила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна на польсько-українському економічному форумі. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

«Війна руйнує ринок праці України. Бойові дії тривають там, де було зайнято 10 мільйонів працівників. Щонайменше 5 мільйонів людей втратили роботу. У боях загинули сотні робітників. Через бойові дії країну покинули вже близько 7 мільйонів людей. Суттєво зріс рівень безробіття», - зазначила Бережна.

За її словами, серед ключових пріоритетів роботи уряду є стабілізація та відновлення економіки, розвиток ринку праці й повернення додому громадян, а також створення нових робочих місць.

«Ми розуміємо, що на шляху відновлення України, повернення наших людей перед нами стоять великі виклики та завдання. І сподіваємось, що міжнародні партнери підтримають нас в цьому, зокрема й наш добрий друг Польща, в якій майже 1,5 млн українців нині перебувають за програмою тимчасового захисту. Ми прагнемо повернути додому всіх наших громадян, що були змушені виїхати через війну», - наголосила Бережна.

Вона зазначила, що кожен з партнерів України зможе знайти свій сегмент та долучитись до великої програми відновлення України. Як через інвестиції у відбудову інфраструктури, промислових і соціальних об'єктів, так і підтримуючи окремі програми, спрямовані на розвиток бізнесу та стимулювання зайнятості, які передбачають можливість залучення будь-яких джерел, у тому числі благодійних внесків, гуманітарної допомоги, грантів, дарунків, міжнародної допомоги тощо.

За матеріалами сайту uaprom.info

21 листопада 2022 року

Зарплати в Україні відновили зростання, проте скорочення робочих місць триває

21 03

Середня номінальна зарплата в Україні восени відновилася до рівня 2022 року і у жовтні продемонструвала зростання на 3% у річному вимірі. Про це йдеться у дослідженні ринку праці в Україні, здійсненому спільно Олексієм Бліновим, начальником Аналітичного відділу Sense Bank та Сімеоном Дянковим, директором групи дослідників з фінансових ринків Лондонської школи економіки, довіреною особою Sense Bank. Результати дослідження було оприлюднено у європейському дослідницькому центрі VoxEU/CEPR.

В умовах призупинення офіційних статистичних публікацій про ринок праці в Україні автори дослідження використали альтернативний підхід до оцінки динаміки зарплат, спираючись на агреговані дані зарплатних платежів у 2021-2022 роках, здійснених через Sense Bank.

Автори дослідження визначили високу волатильність зарплат під час перших місяців військового вторгнення, що була зумовлена передусім зміною ритмічності виплат у приватному секторі у перші дні цієї безпрецедентної кризи. Утім, влітку середня номінальна зарплата в Україні стабілізувалася на рівні середніх показників 2021 року, а у вересні-жовтні 2022 року продемонструвала невелике зростання на 3% до відповідного місяця попереднього року. За підсумками 10 місяців 2022 зростання номінальних зарплат оцінено у 5%.

Дослідники відзначають значне розшарування у динаміці зарплат у приватному та державному секторах економіки на користь останнього. Так, у продуктивній економіці у перші місяці осені середні зарплати були ще на 6% нижчими за минулорічні, тимчасом як у секторі публічних послуг зростання зарплат перевищувало 20% у річному вимірі.

Утім, прискорення інфляції призводить до зниження реальних зарплат українських працівників. Їхнє скорочення за підсумками 10 місяців 2022 року оцінено у 11%. Варто зазначити, що відновлення номінальних зарплат сприяло певній стабілізації динаміки реальних зарплат, яке в останні місяці становить в середньому 18% у річному вимірі.

Поєднавши отримані результати щодо динаміки середніх зарплат із даними про надходження податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), стягненого з найманих працівників, автори дослідження отримали оцінку скорочення робочих місць в Україні у 2022 році. За їхніми розрахунками, станом на вересень втратили роботу 13% офіційно найманих працівників, причому тенденція досі вказує на подальше звільнення робочої сили.

За матеріалами сайту news.finance.ua

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100