Профспілка металургів і гірників України

29 червня 2022 року 

З 1 липня збільшиться прожитковий мінімум: на що він впливає

 

29 02

Відповідно до ст. 7 Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 липня 2022 року збільшиться прожитковий мінімум. Він складе 2508 гривень на одну особу в розрахунку на місяць (узагальнений показник), а для основних соціальних і демографічних груп населення:

- дітей віком до 6 років - 2201 гривня;

- дітей віком від 6 до 18 років - 2744 гривні;

- працездатних осіб - 2600 гривень;

- осіб, які втратили працездатність - 2027 гривень.

Разом з прожитковим мінімумом з липня зростуть:

- сума оплати праці, яку індексують - оплата праці індексується в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, який складе 2600 грн;

- мінімальний розмір пенсії за віком - пенсійні виплати для осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, збільшаться до 2027 грн;

- максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткові мінімуми для працездатних осіб і становив би 10400 грн. Однак, відповідно до п. 3-3 Прикінцевих положень Закону № 1533-ІІІ максимальний розмір виплат по безробіттю під час дії воєнного стану не може перевищувати 150 відсотків мінімальної заробітної плати станом на 1 січня календарного року. У 2022 році - це 9750 грн.

- мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей до 6 років складе 1100,50 грн., а для дітей від 6 до 18 років - е менше 1372,00 грн. (50% прожиткового мінімуму). Мінімальний рекомендований розмір аліментів складає розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тобто для дітей у віці до 6 років - 2201 грн., а від 6 до 18 років - 2744 грн;

- допомога у зв'язку з вагітністю та пологами - 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць, тобто не менше 650 грн.

- плата за видачу ліцензії. За видачу ліцензії стягується разова плата у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тому з 1 липня вона складе 2600 грн.

Розмір мінімальної зарплати не зміниться і, як і раніше, складатиме 6500 грн.

За матеріалами сайту https://biz.ligazakon.net

facebook

 

28 червня 2022 року 

В Україні оновили порядок виплат по безробіттю: в Кабміні дали роз'яснення

 

28 03

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко роз’яснила щодо оновлення порядку виплат по безробіттю та про державну політику у сфері зайнятості.

«Станом на 27 червня у Державній службі зайнятості зареєстровано 320 тисяч безробітних. Якщо ми дивимося з початку року, то статус безробітних отримали 355 тисяч осіб, з початку військових дій - 242 тисячі осіб, з яких 28 тисяч - це внутрішньо переміщені особи», - поінформувала Свириденко.

Міністр економіки пояснила, що оновлення порядку виплат по безробіттю, який нещодавно змінив уряд, полягає в тому, що люди, які перебувають понад 30 днів за кордоном, отримують виплату по безробіттю, якщо вони були зареєстровані безробітними, лише протягом 30 днів.

«Після того, як людина вже не повернулася, а вирішила для себе певний час перебувати за кордоном, така виплата по безробіттю припиняється», - сказала Свириденко.

Вона додала, що це пов’язано з тим, що основна функція центру зайнятості – не виплатна, а функція пошуку роботи.

«Якщо людина перебуває за кордоном, то з великою ймовірністю вона шукає там роботу. Тому, звичайно, по поверненню, за її бажанням, вона буде поставлена на облік. Ми знову зможемо відновити функцію пошуку роботи і надати їй вакансії, які є в базі даних центру зайнятості», - сказала Свириденко.

Міністр економіки зауважила, що людині може бути запропонована робота, виходячи з досвіду та освіти. Другий варіант роботи, який може бути запропонований, – це суспільно корисні або громадські роботи.

«Їх не треба сприймати як громадські роботи в класичному розумінні. Це перелік робіт, який буде визначатися військово-цивільними адміністраціями. Якщо подивитися на виплату по безробіттю, в середньому це 4870 грн. А ми кажемо, що громадські роботи мають коштувати щонайменше 6500 грн для людини. Тому це альтернатива для тих, хто дійсно хоче працювати», - акцентувала Свириденко.

Вона вважає, що нові умови не призведуть до прихованого безробіття серед українців. Це переформатує роботу, тому що зміщується акцент з виплатної функції на функцію пошуку роботи і реалізацію активних програм зайнятості.

Вона додала, що також реалізовується програма для внутрішньо переміщених осіб, які вимушені були покинути фронтові та прифронтові регіони країни і переїхати у більш безпечні місця.

«Держава для таких людей компенсує заробітну плату в розмірі 6500 грн протягом двох місяців. Також є активна програма зайнятості, яка полягає в компенсації єдиного соціального внеску для працівників, з якими роботодавець заключив контракт не менше ніж на два роки. Тобто, основна ціль - це максимальне розширення програм зайнятості», - підкреслила Свириденко.

За матеріалами сайту https://www.unian.ua

facebook

 

27 червня 2022 року 

Великобританія відмінить мито на український плоский гарячекатаний прокат та рулони

 

27 3

Великобританія розглядає можливість скасування антидемпінгового мита на деякі види металопродукції з України на фоні російського вторгнення. Про це повідомив Reuters.

На 9 місяців мито може бути знято з гарячекатаного плоского та рулонного прокату українського виробництва. Дану металопродукцію використовують в основному в машинобудуванні та електротехніці, будівництві та автомобілебудуванні.

«За запитом уряду України ми перевіримо, чи виправдане призупинення заходів щодо деяких українських сталевих виробів через ринкові умови, що змінилися, після російського вторгнення», - йдеться в повідомленні.

Крім того, Британія розпочала два огляди антидемпінгового мита щодо гарячекатаного плоского та рулонного прокату з Росії, України, Бразилії та Ірану, а також антисубсидіонних заходів щодо імпорту прутків та нержавіючої сталі з Індії.

Великобританія переглядає заходи, успадковані від Євросоюзу, і оцінює їхню корисність для країни.

Раніше Великобританія скасувала всі мита та квоти на українські товари, встановлені угодою між країнами при вступі України до СОТ.

За підсумками 2021 року Україна експортувала до Великобританії продукції на $1,1 млрд, що на 62,4% більше у порівнянні з 2020 роком.

Серед ключових позицій експорту чорні метали (26,6% від загального обсягу експорту), жири та олії (16,6%), насіння та плоди олійних рослин (15,1%), зернові культури (13,4%), електричні машини (7,5%).

За матеріалами сайту https://ukrrudprom.com

facebook

 

24 червня 2022 року 

Захистимо разом права наших захисників

 

24 10

20 червня Голова ПМГУ О.Рябко звернувся до очільників депутатських фракцій у Верховній Раді із закликом не голосувати за поправку №75 до законопроекту «Про внесення змін до деяких законів щодо оптимізації трудових відносин» (№7251 від 05.04.2022), авторкою якої є Голова Комітету ВР України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г.Третякова.

Цією поправкою пропонується звільнити роботодавця від обов’язку збереження середньої заробітної плати працівникам, призваним на військову службу.

О.Рябко звернув увагу депутатів на те, що ця пропозиція є абсолютно цинічною по відношенню до захисників України. «Воїни, які нині боронять нашу країну на фронті, а після перемоги будуть відбудовувати країну на робочих місцях, вважають такі пропозиції «ударом в спину» по відношенню до них та їхніх сімей», - зазначив Голова Профспілки у зверненні.

Депутатська група «Партія «За майбутнє» негайно відреагувала на звернення О.Рябка. У своєму листі співголова цієї групи Т.Батенко подякував Профспілці за активну громадянську позицію у питанні відстоювання інтересів металургів і гірників України і запевнив, що депутати розглянуть звернення з метою врахування позиції ПМГУ у своїй роботі.

Відповідь Т.Батенка

facebook

 

24 червня 2022 року 

Україна за 5 місяців скоротила випуск феросплавів на 25%

 

24 03

Феросплавні підприємства України у січні-травні скоротили випуск продукції на 24,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 269,4 тис. т. Про це повідомляє Українська асоціація виробників феросплавів (УкрФА).

За п’ять місяців виробництво силікомарганцю скоротилося на 9,3% – до 235,1 тис. т, феромарганцю – на 73,7%, до 17 тис. т. Крім того, випуск феросиліцію (у перерахунку на 45%-й) скоротився на 52,7% – до 15,4 тис. т, металічного марганцю на 43,5% – до 1,35 тис. т.

Якщо Нікопольський завод феросплавів у січні-травні знизив випуск продукції на 13,6% – до 224,5 тис. т, то Запорізький завод феросплавів – на 42,8%, до 45 тис. т.

Покровський (ПГЗК) та Марганецький гірничо-збагачувальні комбінати (МГЗК) за п’ять місяців сумарно виробили 504,8 тис. т марганцевого концентрату, що на 23,9% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому МГЗК виробив 210,76 тис. т концентрату (+0,2%), ПГЗК – 294,1 тис. т (-35,1%).

Також ПГЗК у січні-травні виробив 29,5 тис. т залізорудного агломерату (-77,5%) та поставив його на Дніпровський металургійний завод.

За матеріалами сайту https://gmk.center

facebook

 

24 червня 2022 року 

Відновлення України – в планах Європи

 

24 04

Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) створила комітет із відновлення України, повідомляється на сайті асоціації. Комітет вже розпочав свою роботу і зосередиться на розробці пропозицій щодо відновлення України у різних секторах бізнесу.

До комітету ввійшли представники 19 українських та міжнародних компаній-членів асоціації, які бажають надавати свою експертизу та активно долучатись до процесів відновлення держави.

План першочергових заходів комітету:

- розробка White Paper (документ, в якому міститься основна інформація) з пропозиціями щодо відновлення України, адже Комітет є міжгалузевою інтегруючою платформою, яка допоможе об’єднати пропозиції різноманітних секторів бізнесу та напрямків в єдиний пакет пропозицій щодо відновлення економіки нашої держави;

- проведення зустрічей з ключовими органами державної влади, посольствами, представництвами міжнародних організацій з метою синхронізації бачення щодо шляхів відновлення України;

- аналіз інформації щодо міжнародних конференцій, присвячених відновленню України та участь в таких заходах представників комітету. 

За матеріалами сайту https://zn.ua

facebook

 

23 червня 2022 року 

ФССУ відновлює направлення українців на реабілітаційне та санаторно-курортне лікування

 

23 3

Щороку Фонд соціального страхування України забезпечує тисячі працюючих українців реабілітаційним лікуванням після перенесених важких захворювань і травм, а потерпілих на виробництві – санаторно-курортним лікуванням.

Однак через повномасштабне вторгнення росії ФССУ був вимушений призупинити направлення працівників та потерпілих до санаторно-курортних закладів, більшість з яких прихистили у своїх стінах евакуйованих українців.

Водночас, потреба у реабілітації після складних патологій є нагальною. Тож з червня Фонд соціального страхування України відновлює направлення українців на реабілітаційне та санаторно-курортне лікування. Повний курс лікування фінансується за кошти Фонду.

Укладення тристоронніх договорів для забезпечення реабілітацією застрахованих осіб і членів їх сімей, а також санаторно-курортним лікуванням потерпілих на виробництві можливе з санаторно-курортними закладами, які не входять до переліку територіальних громад, що знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій. Також направлення не відбувається до закладів, що перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Відповідні території визначаються наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75, який постійно оновлюється.

Вчасне відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів є запорукою швидшого відновлення після інсультів, інфарктів, операцій та інших важких станів. У чисельних випадках курс реабілітації дозволяє уникнути настання первинної інвалідності. А санаторно-курортне лікування дозволяє потерпілим на виробництві не допустити погіршення стану та оздоровити організм.

Звертаємо увагу на обов’язковості дотримання всіма сторонами оздоровчого процесу основних заходів цивільного захисту в умовах воєнного стану, підвищених вимог щодо безпеки перебування та лікування застрахованих осіб і потерпілих.

За матеріалами сайту http://www.fssu.gov.ua

facebook

 

23 червня 2022 року 

Україна – дванадцята у світовому виробництві чавуну за 5 місяців 2022 року

 

23 5

За даними Worldsteel, за 5 місяців 2022 р. металургійними підприємствами країн світу вироблено 585,97 млн т чавуну, з яких 540,59 млн т доменним способом і 45,38 млн т методом прямого відновлення. Це на 5,57% нижче за показник аналогічного періоду 2021 р. (620,50 млн т).

Перше місце належить Китайській Народній Республіці, металурги якої в січні-травні 2022 р. виплавили 360,87 млн т чавуну, що на 5,90% нижче показника 5 місяців 2021 р. (383,50 млн т). Частка китайського чавуну в світовому виробництві за 5 місяців 2022 р. становить 61,6%.

Україна (4,15 млн т або 46,7% відносно січня-травня 2021 р.) обіймає 12-ту позицію серед 40 країн-виробників чавуну.

За матеріалами сайту https://www.ukrmetprom.org

facebook

 

23 червня 2022 року 

Світова виплавка сталі знизилася на 6,2%

 

23 6

Світова виплавка сталі за 5 місяців 2022 р. становить 791,82 млн т, що на 6,26% нижче показника січня-травня 2021 р. (844,74 млн т).

Лідером тут є Китайська Народна Республіка, яка виплавила 435,02 млн т, що на 8,70% нижче показника 5 місяців 2021 р. (476,47 млн т). Частка КНР у світовому виробництві сталі становить 54,9%.

Україна (4,24 млн т або 47,2% відносно січня-травня 2021 р.) обіймає 18-те місце серед 64 країн-виробників сталі.

За матеріалами сайту https://www.ukrmetprom.org

facebook

 

22 червня 2022 року 

Офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуться до суспільно корисних робіт - Шмигаль

 

22 01

Уряд України запускає реформу сфери зайнятості, згідно з якою офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуться до суспільно корисних робіт, зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у вівторок.

За його словами, це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні або сільськогосподарські роботи.

«Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні, визначатиме місцева влада. Звісно, ця праця оплачуватиметься. Держава платитиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату у розмірі мінімальної. Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати гроші від держави і відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу держава не має для цього ресурсів. Усі мають або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту», - наголосив прем'єр.

Шмигаль також заявив, що статус та виплати із безробіття відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану.

«Наше завдання наразі просте і зрозуміле - кожен має працювати на перемогу. Для цього потрібно консолідувати всі можливі ресурси. Всі ці кроки щодо створення нових робочих місць, реформування сфери зайнятості, грантова допомога бізнесу - це нова економічна політика, яка допоможе нашій країні вистояти, перемогти, почати стрімко відновлювати нашу державу», - підсумував він.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, згідно з ухваленими рішеннями внесено зміни до Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, які передбачають особливості організації громадських робіт в умовах воєнного стану.

Зокрема, передбачено першочергове залучення до громадських робіт зареєстрованих безробітних, яким не знайдено відповідної роботи, та працівників, які втратили частину заробітної плати.

Також внесено зміни до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, в частині залучення військових адміністрацій до ухвалення рішень про впровадження трудової повинності, залучення до суспільно корисних робіт внутрішньо переміщених осіб, поширення на осіб, які залучаються до виконання суспільно корисних робіт, вимог законодавства у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Крім того, виключені із переліку осіб, які залучаються до суспільно корисних робіт, особи, залучені до реалізації заходів національного спротиву.

Також затверджено орієнтовний перелік суспільно корисних робіт, які можуть виконуватись в умовах воєнного стану.

За матеріалами сайту https://interfax.com.ua

facebook

 

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • by60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • gmpr
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100