Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

15 жовтня 2024 року

Тіньова економіка коштує бюджету 420 мільярдів – Гетманцев

15 03

В Україні на початку цього року в тіні знаходилось 500 млрд грн незадекларованих податків. Після виконаної роботи може бути десь 420-430 млрд грн.

Про це розповів голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

«Ми вважаємо, що в тіні знаходиться десь половина економіки, але є галузі, наприклад, торгівля, де 60-70%», - зазначив Гетманцев.

15 жовтня 2024 року

Закон про підвищення податків відправили на підпис Президенту

15 05

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав податковий законопроект №11416-д і відправив у Офіс Президента. Про це повідомив заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11416-д щодо збільшення податків, який включає такі зміни:

- З 1 жовтня 2024 року військовий збір на зарплати всіх фізичних осіб (включаючи тих, хто працює в режимі «Дія.Сіті») зросте з 1,5% до 5%. Це означає, що доходи громадян оподатковуватимуться ретроспективно.

- З 1 січня 2025 року військовий збір на інші доходи громадян (крім зарплат) також збільшиться з 1,5% до 5%.

- Для ФОПів 1, 2 та 4 груп введуть військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 число звітного місяця. З жовтня 2024 року це становитиме 800 грн на місяць.

- ФОПи 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу у вигляді військового збору.

- Для банків знову введуть підвищений податок на прибуток за ставкою 50% за 2024 рік. Оскільки банки вже сплатили податки за старою ставкою, новий податок діятиме ретроспективно.

- З 1 січня 2025 року для небанківських установ (крім страхових компаній) податок на прибуток збільшиться з 18% до 25%.

- Для автозаправних станцій (АЗС) запровадять щомісячні авансові внески з податку на прибуток: 30, 45 або 60 тисяч грн за кожну станцію, залежно від її типу. Сума переплат не буде врахована для зменшення податкових зобов'язань у майбутньому.

- Для обмінних пунктів запровадять авансовий внесок з податку на прибуток: 700 євро за кожен пункт обміну у Києві, 600 євро в містах з населенням понад 50 тисяч, і 200 євро для інших населених пунктів.

- Мінімальний податок на землю (МПЗ) у розмірі 700 грн і 1400 грн за гектар.

- Щомісячна звітність щодо ПДФО, військового збору та ЄСВ почнеться з 1 січня 2025 року. Це потрібно для впровадження «економічного бронювання».

- Доходи від «національного кешбеку» не оподатковуватимуть ПДФО у 2024-2025 роках.

- Рента на видобуток гірських порід для щебеню, граніту та піску – не менше 5 доларів за тонну.

За матеріалами сайту epravda.com.ua

11 жовтня 2024 року

Інфляція в Україні зросла у річному вираженні до 8,6% протягом вересня: як змінилися ціни

11 03

Зростання споживчих цін в Україні у вересні 2024 року прискорилося до 1,5% з 0,6% у серпні та нуля у липні, таким чином в річному вираженні вона становить 8,6%. Про це повідомляє пресслужба Держстату.

Зазначається, що у вересні 2024 року базова інфляція збільшилася до 1,7% з 0,7% у серпні та липні. З урахуванням того, що у вересні 2023 вона дорівнювала 0,9%, у річному вимірі базова інфляція за підсумками минулого місяця зросла до 7,3% з 6,5% за підсумками серпня і 5,7% за підсумками липня.

10 жовтня 2024 року

Рада ухвалила закон про збільшення податків

10 02

За документ проголосували 247 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає істотне збільшення податкових надходжень: на 58 млрд грн у 2024 році та 137 млрд грн у 2025 році.

Під час розгляду законопроєкту було прийнято поправку, згідно з якою для військовослужбовців військовий збір залишиться у розмірі 1,5%, а не 5%.

Що передбачає законопроєкт:

підвищення військового збору з 1,5% до 5%;

запровадження військового збору для ФОП;

50% податку на надприбутки банків у 2024 році;

25% податку на прибуток для фінансових установ починаючи з 1 січня 2025 року та ін.

За матеріалами сайту slovoidilo.ua

9 жовтня 2024 року

Україна планує використовувати штучний інтелект у пошуку корисних копалин

09 02

Україна планує використовувати штучний інтелект (ШІ) у геології, повідомив голова Державної служби геології та надр Роман.

«Перший та другий етапи перебувають на стадії впровадження. Це облік геологічної інформації, її каталогізація та сканування, а також переведення інформації в цифровий формат та оприлюднення на єдиному вебресурсі (nadra.gov.ua)», – зазначив він.

За його словами, третій етап – це застосування ШІ у геології, що надасть можливість автоматично генерувати відповідь на запит користувача, зокрема, пошук нових перспективних покладів корисних копалин в Україні.

«Вхідними даними для алгоритму будуть матеріали геохімічних методів пошуку, карти гравітаційного та магнітного полів, космічні знімки різного спектру, геологічні карти докембрія (рання частина геологічної історії Землі) тощо», – пояснив Опімах.

Глава відомства також повідомив, що реалізація заходів третього етапу допоможе нейромережі автоматично аналізувати запити, а також будувати кореляційні моделі для пошуку мінеральних відкладень із корисними копалинами.

За матеріалами сайту minprom.ua

9 жовтня 2024 року

Що буде з зарплатами в Україні до кінця 2024 року

09 04

За три місяці до завершення поточного року прогнози щодо зростання зарплат українців змінилися. Цей показник буде меншим, ніж раніше очікувалося. Такі дані оприлюднив партнер у Ukraine Economic Outlook Григорій Кукуруза у своєму Facebook.

«Ми погіршуємо прогноз зростання середньої заробітної плати у 2024 році до 20,3 тис. грн, що еквівалентно приблизно $500 (попередній прогноз — $510) з урахуванням більш суттєвої девальвації цього року», — написав він.

До того ж експерт спрогнозував, що середньорічний індекс споживчих цін буде на рівні 5,7% із прискоренням до 8−9% до кінця року. Індекс цін виробників прогнозується на рівні 11−13% у середньому за рік. Зі свого боку, курс гривні продовжить плавно девальвувати і до кінця 2024 року досягне рівня 43 гривні за долар.

За матеріалами сайту news.finance.ua

8 жовтня 2024 року

Голова фінансового комітету ВР: що сприяло зростанню ВВП у другому кварталі 2024 року

08 02

У другому кварталі 2024 року реальний ВВП України зріс на 3,7% у річному вимірі. Порівняно з попереднім кварталом, економіка показала невелике зростання на 0,2% (з урахуванням сезонного фактору). Про це повідомляє голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев з посиланням на дані Держстату.

Оцінка Держстату збіглася з останнім прогнозом НБУ за ІІ квартал (липень). З урахуванням результатів ІІ кварталу, за першу половину року реальний ВВП оціночно збільшився на 4,3−4,4% (рік до року). У липні МЕРТ оцінював таке зростання на рівні 4,1% (+/-1%).

Свій позитивний внесок у ситуацію зробила низка факторів:

- розширення споживчого попиту і реальних зарплат (проти першої половини 2023 року середня зарплата номінально збільшилась на 22,2%, з врахуванням інфляції за період — на 17,7%);

- збільшення зайнятості, стабільна робота морського коридору, що підтримала роботу сектору транспорту загалом (у першій половині 2024 року вантажообіг збільшився на 19% рік до року) та збільшила виробництво у низці галузей, зокрема гмк (+29,3% за першу половину року);

- відновлення і розширення інвестиційної активності, насамперед у секторі безпеки і оборони.

7 жовтня 2024 року

Інфляція в Україні прискорилась

07 01

Споживча інфляція за підсумками серпня прискорилась. За оцінками останнього Макроекономічного та монетарного огляду Нацбанку цей показник виріс до 7,5% у річному вимірі (з 5,4% у липні). Перш за все, як пояснили в НБУ, через обмежену пропозицію окремої продовольчої продукції.

Базова інфляція зросла більш суттєво, ніж прогнозувалося. Адже бізнес почав переносити на ціни свої витрати на сировину, енергію й оплату праці. Підтримували ціновий тиск і ефекти послаблення обмінного курсу гривні в попередні місяці.

На продовольчу інфляцію впливає скорочення пропозиції продукції через несприятливі погодні умови. І вірогідно, що цей фактор впливатиме впродовж року. До речі, через скорочення пропозиції продукції світові ціни на продовольчі товари у вересні зростали найшвидше за 18 місяців.

7 жовтня 2024 року

В Україні сповільнилося зростання реальних зарплат: у Нацбанку назвали причини

07 02

У вересні попит на працівників зростав, водночас скорочення кількості резюме припинилося. Проте брак працівників залишається гострою проблемою для підприємств і підтримує високі темпи зростання номінальних зарплат.

Про це йдеться в жовтневому Макроекономічному й монетарному огляді НБУ.

В огляді зазначається, що хоча в Україні й спостерігається швидке зростання номінальних зарплат, однак реальні доходи громадян зростають значно повільніше через високий рівень інфляції.

Дані Інституту економічних досліджень, на які спирається Нацбанк, свідчать, що проблеми з пошуком кваліфікованих працівників залишаються на стабільно високому рівні.

За даними НБУ, реальні зарплати українців сповільнили темпи зростання через підвищення цін.

4 жовтня 2024 року

Економічна активність в Україні в I півріччі 2024 року. Металургія – у лідерах зростання

04 01

Макроекономічні індикатори української економіки у 2024 році показують зростання, проте позитивна динаміка сповільнюється. До теперішнього часу вже вичерпано потенціал зростання за рахунок відновлення після падіння у 2022-му.

Реальний ВВП у II кварталі 2024 р. збільшився порівняно з попереднім кварталом на 0,2% (з урахуванням сезонного чинника), а порівняно з II кварталом 2023-го – на 3,7%. Нагадаємо, що український ВВП у 2023 році зріс на 5,3% після спаду на 28,8% у 2022 році.

Обсяг промислового виробництва в Україні за підсумками січня-червня цього року зріс на 8,1% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Нагадаємо, що за підсумками 2023 року цей показник збільшився на 5,9% р./р.

Серед основних галузей переробної промисловості, які мають найбільший вплив на структуру промвиробництва, маємо таку піврічну динаміку:

- металургійне виробництво – зростання на 29,8%;

- харчова промисловість – зростання на 15,9%;

- видобувна промисловість – зростання на 9,3%, зокрема видобуток металевих руд – зростання на 27,6%;

- енергетика – зростання на 1,5%;

-машинобудування – -0,9%.

  • MEFM100x100jpeg
  • atom60
  • fmu60
  • fprk
  • fpu100x100
  • frgu60
  • histadru2t
  • industri-all100x100
  • logo-prupu100x100
  • logo-sm100x100
  • logo_fometaux
  • mtwtu60
  • ptgmprk
  • turkmetall100x100