28 червня 2022
До відома організацій Профспілки

На лист ФПУ від 11.05.2022 №07/01-16/204 щодо державної реєстрації змін до відомостей про профспілки, їхні організації в період воєнного стану, Мінюст листом від 08.06.2022 №44415/46114-33-22/1921 повідомляє, що реєстрація змін до відомостей всеукраїнських профспілок проводиться державними реєстраторами Міністерства юстиції, а профспілок та організацій профспілок іншого статусу відповідними територіальними органами юстиції при наданні документів передбачених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Деталі у листі
27 червня 2022
Прийнято Закон 2179-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій». Які зміни нас очікують?

17 червня 2022 р. набув чинності Закон України 2179-IX від 01.04.2022 (законопроект № 4147) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій», яким вносяться зміни до КЗпП, Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про освіту» та Закону України «Про зайнятість населення».
Положення цього закону дозволяють вітчизняному ринку праці стати більш гнучким та динамічним, надають працівникам доступ до роботи за частковими кваліфікаціями, а роботодавцям спрощують питання комплектації штату працівників, що, в свою чергу, сприятиме зростанню рівня продуктивної зайнятості населення, стриманню масової трудової міграції і збереженню людського капіталу в Україні.
Детальніше
24 червня 2022
Як оформлюється та оплачується простій, в тому числі час перебування працівників в робочій зміні у бомбосховищі у разі повітряної тривоги

Якщо воєнні дії перешкоджають роботі підприємства, воно може оголосити простій. Насамперед нагадаємо, що простоєм вважається призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою чи іншими обставинами (ст. 34 КЗпП).
Сьогодні нас цікавить простій, що запроваджується підприємством у зв’язку з воєнними діями. Тобто такий простій пов’язаний із обставинами, які не залежать від працівника. Це важливо для оплати праці у період простою, про яку ми поговоримо пізніше. А поки зупинимося на загальних питаннях.
Детальніше
21 червня 2022
Сплата членських профспілкових внесків під час простою

Відповідно до частини першої статті 34 Кодексу законів про працю України (далі- КЗпП), простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Згідно зі частиною першою статті 113 КЗпП, час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
У відповідності до частини 3 статті 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», за наявності письмових заяв працівників, які є членами профспілки, роботодавець щомісячно та безоплатно утримує із зарплати й перераховує на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору або окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати перерахування цих коштів.
Детальніше
31 травня 2022
Нові зміни щодо посилення захисту прав працівників. Що змінилося?

25 травня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» від 12.05.2022 № 2253–IX (далі – Закон), яким внесені зміни до КЗпП, Господарського Кодексу, Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII, Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР, Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 № 2862-VI та Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI.
Що саме змінилося для посилення прав працівників?
Детальніше
27 квітня 2022
Актуальні питання пенсійного забезпечення в умовах військового стану

У 2022 році пенсія за віком особам, яким виповнилося 60 років, призначається при наявності не менше 29 років страхового стажу. Заяву про призначення пенсії та необхідні документи (що підтверджують особистість, вік, статус, стаж роботи, заробітну плату тощо) можна подати до обраного сервісного центру будь-якого головного управління Пенсійного фонду, де фактично перебуває особа.
За призначенням пенсії також можна звернутися через Вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Проте, подання заяви та скан-копій необхідних документів можливе лише для осіб, які авторизувалися на Вебпорталі за кваліфікованим електронним підписом.
Якщо заява про призначення пенсії буде подана не пізніше трьох місяців з дня досягнення 60 років, пенсію буде призначено з дня, що настає за днем досягнення 60 років. Якщо звернення за призначенням пенсії відбудеться пізніше, то її буде призначено з дати звернення.
Детальніше