Профспілка металургів і гірників України
facebook youtube

20 березня 2023 року

Стратегічні гравці бачать інвестиційний потенціал в українській металургії

20 03

Стратегічні гравці вбачають великий інвестиційний потенціал у металургійній галузі України, а індустрія «зеленої металургії» після війни здатна генерувати десятки мільярдів доларів інвестицій. Про це повідомив заступник міністра економіки О.Грибан під час заходу Ukraine Industry Recovery Day.

За словами О.Грибана, наразі 90% залізорудних активів країни знаходяться на підконтрольних територіях, також Україна контролює близько 50% сталеплавильних та близько 65% генеруючих потужностей. Металургійний сектор держави зазнав найбільших втрат внаслідок вторгнення РФ, і потерпає не тільки від знищення підприємств на сході, а ще й від звуження логістичних маршрутів.

За статистикою, через повномасштабне вторгнення РФ українські металурги скоротили виробництва чавуну та сталі на 70-85%.

«У 2021 році частка металургійної галузі у ВВП України складала 10,3% від ВВП, на неї припадало 33% загального експорту. Наразі експорт металургійної продукції впав на 62%. Близько 65% довоєнного експорту здійснювалось через морпорти, які наразі заблоковано. Залізничні перевезення можуть замінити лише частину морського експорту» – коментує С.Зінченко, директор GMK Center.

Щодо повоєнного відновлення, то після війни українська металургія має бути модернізована за сучасними екологічними стандартами, погодилися провідні стейкхолдери з глобальної торгівлі, стратегічні гравці та потенційні інвестори.

«Висновок є більш ніж втішним: індустрія здатна генерувати десятки мільярдів доларів інвестицій вже протягом найближчих років, а величезний потенціал України у відновлюваній енергетиці та наші запаси залізних руд є основними передумовами до «зеленої металургії» і виробництва заліза прямого відновлення та гарячебрикетованого заліза», – зазначив О.Грибан.

Міжнародні кінцеві споживачі, що були присутні на заході, підтвердили готовність до підписання попередніх інвестугод. Стратегічні гравці вбачають великий інвестиційний потенціал металургійній галузі України.

Зауважимо, що серія круглих столів «Ukraine Industry Recovery Day», на які запрошуються потенційні інвестори, фінансові донори, стратегічні гравці та стейкхолдери кожної з індустрій, буде проводитись у тісній співпраці з Мінекономіки. Перший такий захід організували в Лондоні компанії McKinsey та Systemiq. В якості пілотного для обговорення сектору було обрано металургію. Також на обговоренні були присутні представники британського та французького урядів, Єврокомісії, а також фінансового та інвестиційного сектору, включно з профільними підрозділами ЄБРР, Black Rock, JP Morgan, Rothschild & Co та DIF.

Нагадаємо, що наприкінці 2022 року РФ почала обстрілювати енергетичну інфраструктуру України. Промисловість країни втратила можливість нормальної роботи, оскільки енергосистема генерувала значно менше електроенергії, ніж потребувалося. Таким чином металурги призупиняли роботу або значно скорочували виробництво. На початку 2023 року ситуація стабілізувалася, меткомбінати почали відновлювати призупинені потужності та нарощувати виробництво.

Проте для виходу на довоєнні рівні потрібна деблокада чорноморських морських портів, оскільки вітчизняний ГМК орієнтований на експорт. Щомісячні втрати експорту металургійної продукції з України через блокування портів, за підрахунками GMK Center, сягають $420 млн.

За матеріалами сайту gmk.center

 • MEFM100x100jpeg
 • atom60
 • fmu60
 • fprk
 • fpu100x100
 • frgu60
 • histadru2t
 • industri-all100x100
 • logo-prupu100x100
 • logo-sm100x100
 • logo_fometaux
 • mtwtu60
 • ptgmprk
 • turkmetall100x100