14 серпня 2024
Нові випадки звільнення працівників з ініціативи роботодавця
Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» №3768-ІХ від 04.06.2024.
Зазначеним Законом статтю 40 КЗпП доповнено ще двома випадками звільнення працівників з ініціативи роботодавця, а саме:
13) набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України;
14) невиконання працівником правил поведінки на підприємстві, в установі, організації в частині положень, передбачених частиною другою статті 142 цього Кодексу.
Звільнення працівника у випадку невиконання правил поведінки (п. 14) потребує погодження з первинною профспілковою організацією, про що доповнено статтю 43 КЗпП України.
Детальніше
01 липня 2024
Про однорівневу та дворівневу структури (моделі) управління акціонерним товариством
Діючий Закон України «Про акціонерні товариства», який набрав чинності з 1 січня 2023 року, спрямований на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС у сфері корпоративного управління.
Згідно з п. 1 ст. 4 цього Закону структура управління акціонерним товариством може бути однорівневою або дворівневою.
Профактиву та спеціалістам Профспілки стане в пригоді роз’яснення з цього приводу, підготоване відділом соціально-економічної роботи апарату ПМГУ.
Читати повністю
11 червня 2024
Правонаступництво у трудових відносинах. Новації та проблемні питання – 2024
З 15 травня 2024 року діють зміни до Кодексу законів про працю України, внесені Законом України «Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб'єкта господарювання», яким КЗпП доповнено статтею 361 «Трудові відносини при передачі суб’єкта господарювання».
Зміни до КЗпП внесені з метою приведення національного законодавства про працю у відповідність до положень Директиви Ради № 2001/23/ЄС від 12.03.2001 про наближення законодавств держав-членів, що стосуються захисту прав працівників у випадку передачі підприємств, бізнесових структур або частин підприємств або бізнесових структур.
Зміни до Кодексу законів про працю за задумом законодавця націлені на запобігання порушенню трудових прав працівників та надання їм додаткових гарантій, та що з приводу нього треба знати організаціям Профспілки для врахування у своїй роботі? Які додаткові питання до норм статті 361 КЗпП, незважаючи на його позитивну спрямованість на захист прав працівників і Профспілки, все ж виникають? Чи достатньо цих змін для повного приведення законодавства України у відповідність до Директиви Ради № 2001/23/ЄС?
По суті, дана інформація є попередженням профактиву Профспілки стосовно можливих і важливих подій щодо трудових відносин, які пов’язані з передачею підприємств, установ, організацій ГМК як суб’єктів господарювання в умовах перманентних та не завжди узгоджених змін до законодавства.
Читати повністю